خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال یکی از روش های اخذ اقامت این کشور عضو اتحادیه اروپا است؛ از این طریق به راحتی می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. موقعیت این کشور از نظر جغرافیایی در جنوب غربی قاره‌ اروپا در پایین ترین قسمت قاره قرار دارد. امنیت و آب و هوای خوب باعث شده تا افراد بسیاری برای مهاجرت به پرتغال اقدام کنند. همچنین جاذبه‌ های طبیعی منحصر به‌ فرد، گردشگری و تاریخی این کشور سبب شده تا افراد زیادی این کشور را برای زندگی انتخاب کنند.

چرا خرید ملک در پرتغال؟

آب و هوای غالب کشور پرتغال مدیترانه ای است و یکی از گرم ترین کشورها در اروپا به حساب می آید. این کشور مرز مشترک با کشور اسپانیا دارد و در مجاورت آب های اقیانوس اطلس واقع شده است. جزایر زیبایی همچون جزایر مادیرا و آزور، در کشور پرتغال قرار دارند.

وسعت این کشور 92 هزار و 212 کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر لیسبون است؛ همچنین واحد پول آن یورو می باشد. لازم به ذکر است که دین رسمی در کشور پرتغال مشخص نشده ولی بیش از 84 درصد از مردم پیرو دین مسیح و مذهب کاتولیک هستند.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

از تمام نقاط دنیا، به خصوص ایران می توان با خرید ملک در پرتغال اقامت دریافت کرد. این شرایط برای افرادی که سرمایه دار هستند یک شرایط خوب و استثنایی برای دریافت اقامت کشور پرتغال می باشد. خرید ملک در کشور پرتغال نه تنها یک راه برای مهاجرت به یک کشور اروپایی و دریافت اقامت است بلکه یک سرمایه گذاری ایده آل و عالی نیز می باشد.

خرید ملک در پرتغال به تنهایی نمی تواند سبب دریافت اقامت شود و برای مهاجرت و اخذ اقامت لازم است فرد متقاضی یک دوره 2 هفته ای را در این کشور بگذراند. با این روند فرد می تواند اقامت و ویزای این کشور را دریافت کند. اقامت دائم، 5 سال بعد از سرمایه گذاری صورت می گیرد.

با خرید ملک در پرتغال شما می توانید از امکاناتی همچون سفر نامحدود و زندگی در یک کشور اروپایی امن و تحصیل در مدارس، دانشگاه های معتبر و  اشتغال به کار در کشور پرتغال بهره مند شوید.

نکات مثبت اقامت کشور پرتغال با سرمایه گذاری در ملک

زمانی که برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنید، باید اطلاعات کاملی داشته باشید تا بتوانید بهترین سرمایه گذاری را تجربه کنید. متخصصان موسسه مهاجرتی اندیشه می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

خرید ملک در کشور پرتغال این امکان را برای شما فراهم می کند تا از امکانات شهروندی این کشور برخوردار شوید. در کنار اینکه می توانید تجربه لذت بخشی از زندگی، کار، تحصیل و آرامش در این کشور اروپایی را در کنار هم داشته باشید، سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا یکی دیگر از مزایای اخذ اقامت کشور پرتغال می باشد.

یکی از نکات مثبت خرید ملک در پرتغال دریافت ویزای طلایی می باشد که با در و گرفتن پاسپورت پرتغال، دولت این کشور اقامت برای فرد سرمایه گذار و خانواده آن فرد را فراهم می کند.

مراحل سرمایه گذاری در پرتغال

ابتدا با خرید ملک به فرد اقامت 2 ساله با ویزای طلایی داده می شود و بعد از پایان 2 سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم خود را اعلام کند. در صورتی که تمام شرایط و قوانین را رعایت کرده باشید به شما ویزای کشور پرتغال تعلق می گیرد. نکته ای که جالب است بعد از خرید ملک و زندگی در این کشور و گذشت 6 سال از خرید ملک سرمایه شما رشد کرده و شما امکان فروش ملک خود را دارید.

فروش ملک شما بعد از شش سال نمی تواند منجر به لغو اقامت شما شود و این موضوع یک مزیت بسیار مهم به حساب می آید.

موارد سرمایه گذاری در پرتغال با خرید ملک

سه بازه مبلغی و جغرافیایی برای خرید ملک در پرتغال وجود دارد که به شرح زیر است:

کمترین مبلغی که می توانید هزینه کنید و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور پرتغال داشته باشید از 285 هزار یورو و خرید ملک در مناطق خودمختار آزور و مادیرا است که به لحاظ جمعیتی کم تراکم می باشد.

پلن بعدی که می توانید داشته باشید از 355 هزار یورو شروع می شود که با این مبلغ می توانید در شهر که قدمت زیادی دارد سرمایه گذاری کنید. پلن نهایی شما می توانید با 500 هزار یورو در هر منطقه ای هر ملکی که دوست دارید، بخرید و سرمایه گذاری کنید.

افرادی که در پرتغال ملکی خریداری می کنند، می توانند ملک خود را اجاره دهند، و از آن در آمد یورویی کسب نمایند. در نهایت با انتخاب یکی از پلن های گفته شده، می توانید سرمایه خود را چند برابر کنید، ضمن این که اقامت پرتغال را نیز دریافت نمایید.

شرایط لازم برای خرید ملک در پرتغال

هر فرد که سرمایه لازم برای خرید ملک در کشور پرتغال را داشته باشد، می تواند برای برنامه ویزای طلایی پرتغال اقدام کند. در این راستا هر فرد باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشد. این مدارک بنا به سطح سرمایه گذاری متفاوت است.

  • امکان فروش ملک خریداری شده تا شش سال فراهم نیست.
  • سرمایه و پول را از کشور خود باید به پرتغال انتقال دهید.
  • بایستی سند معتبر و اقامت قانونی برای ورود به پرتغال ارائه دهید.
  • فرد باید از لحاظ اخلاقی و سابقه مورد تایید مراجع مرتبط باشد.
  • برای حداقل یک دوره 14 روزه ،متناوب یا متوالی، در هر دوره ویزا 2 ساله ،برای اقامت در پرتغال حضور داشته باشد.

چه کسی شرایط اقامت با خرید ملک در پرتغال را دارد؟

هر فردی که دارای تمکن مالی است، می تواند نسبت به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کشور پرتغال اقدام کند. برای گرفتن گلدن ویزا پرتغال می توانید وکیل بگیرید، یا از مشاوران ما در شرکت مهاجرتی اندیشه مشاوره تخصصی دریافت کنید. توجه داشته باشید که عدم اطلاع از قوانین حاکم در این کشور و اشتباه در خرید ملک ممکن است منجر به از دست دادن سرمایه شما شود؛ هر گونه اشتباه ممکن است خسارت مالی فراوانی را به دنبال داشته باشد.

هزینه خرید ملک در پرتغال

به غیر از هزینه هایی مانند خرید خانه، هزینه های دیگری مانند پیش پرداخت ملک نیز وجود دارد.

هزینه هایی که به خرید ملک در پرتغال مربوط می شود عبارتند از:

1ـ هزینه خرید ملک طبق پلن های ذکر شده.

2ـ حق تمبر همراه با مالیات مربوط به انتقال ملک که باید توسط سرمایه گذار پرداخت شود.

3ـ هزینه اخذ ویزای طلایی فرد که باید در نظر گرفته شود.

4ـ هزینه وکیل یا مشاور تخصصی که در تک تک مراحل همراه شما باشد.

لازم به ذکر است که هر دو سال یک بار نیاز به تمدید ویزای طلایی است که هزینه تمدید آن هر دو سال یک بار 5% از قیمت اولیه انجام می شود. همچنین هزینه های جانبی رسیدگی به درخواست و تمدید 533,90 یورو برای متقاضی اصلی به علاوه 8330 برای هر یک از افراد خانواده باید پرداخت شود.

سخن پایانی

خرید ملک در پرتغال یکی از روش های راحت مهاجرت به اروپا و گرفتن اقامت این کشور است. شما با سرمایه گذاری در این کشور می توانید زندگی، کار و تحصیل در یک کشور پیشرفته اروپایی را تجربه کنید که بسیار لذت بخش است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در پرتغال 280 هزار یورو می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با تکمیل فرم درخواست مشاوره تخصصی با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.