آنچه در این مقاله خواهید خواند:

فرانسه

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک ازجمله روش های مهاجرت و سرمایه‌گذاری  قانونی و وپیشرفته میباشد فرانسه از گذشته تا به امروز یکی از کشور های محبوب ازجمله محبوب ایرانیان میباشد که تعداد مهاجرانی که سالیانه به این کشور سفر میکنند از سایر کشورهای اروپایی بیشتر میباشد تنها به دلیل آسایش و آرامش زندگی در این کشور رویایی دریافت اقامت دائم فرانسه با خرید ملک به دلیل قوانین زیادی که در فرانسه وجود دارد، موضوع بسیار مهمی می باشد و بنابراین پیشنهاد می شود به یک وکیل مهاجرتی با تجربه مراجعه گردد.در ادامه ما شمارو با شرایط و قوانین این کشور آشنا خواهیم کرد.

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اخذ پاسپورت فرانسه از شش روش امکان پذیر میباشد این شش روش اصلی شامل ازدواج، تولد، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری میباشد. که خرید ملک  از روش های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری میباشد شما به عنوان یک خارجی اجازه خرید ملک در فرانسه را دارید. البته این خرید ملک منجر به کسب اقامت دائم فرانسه برای شما نمی شود. در صورتی که به دنبال خرید ملک در فرانسه هستید، پیشنهاد می شود ابتدا از روش خود حمایتی فرانسه استفاده کنید و به اقامت فرانسه دست پیدا کنید. هنگامی که از طریق این روش به اقامت فرانسه رسیدید می توانید در این کشور خرید ملک داشته باشید. یکی دیگر از روش هایی که پیشنهاد می شود دریافت اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در فرانسه می باشد.

به طور کلی با کسب اقامت دائم در کشور های اروپایی امکان تحصیل رایگان برای فرزندان فراهم می شود. روش خرید ملک در فرانسه منجر به اخذ اقامت دائم نمی گردد.

شرایط خرید ملک در فرانسه

اتباع خارجی که فرانسوی نیستن  بدون داشتن اقامت میتوانند خرید ملک و سرمایه‌گذاری داشته باشند در این کشور بنابراین جهت دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک  برسی افراد واجد شرایط  الزامی میباشد از این رو میتوان با اخذ ویزای گردشگری  وارد فرانسه شد و پروسه خرید ملک را مستقیما انجام دهید و از املاک مورد نظر خود دیدن فرمایید برای اخذ ویزای توریستی باید یک اجاره نامه یا مدرک رزرو هتل ارائه دهید بنا به قانون متقاضی اگر ثابت کند که مالک یک ملک میباشد نیاز به اراعه اجاره نامه یا رزرو هتل نمیباشد  اشخاص جهت خرید ملک در فرانسه باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشند. از نظر ارزش ملک محدودیتی وجود ندارد. البته املاک در فرانسه با توجه به موقعیت ملک به صورت میانگین از حدود 100 هزار یورو تا 350 هزار یورو کاملا متغیر می باشد.

مزایای خرید ملک در فرانسه

فرانسه جزو کشورهای توریستی میباشد و به علت جاذبه های گردشگری طرفداران خاص خودش را دارد. درست است که متقاضیان به طور مستقیم به اقامت فرانسه با خرید ملک دست نمی یابند ولی می توانند با استفاده از دیگر مسیرهای اقامتی نظیر ثبت شرکت در ملکی که خریداری نموده اند، اقامت دریافت نماید. قطعا زندگی و خرید ملک در این کشور پیشرفته و صنعتی فرانسه مزایای بسیاری برای متقاضیان به همراه دارد که از بهره مندی از مزیت های ویزای شنگن می توان به عنوان یکی از برترین مزایای خرید ملک فرانسه نام برد. در زیر به برخی از مزایای خرید خانه در فرانسه و اقامت در این کشور اشاره شده است. اجازه برای ثبت شرکت در فرانسه، عدم حضور در فرانسه، امکان اجاره ملک و کسب درآمد، عدم نیاز به سابقه سفر به فرانسه، امکان دریافت وام بانکی در صورت ثبت شرکت در فرانسه، عدم تاثیر سابقه ریجکتی متقاضی در روند پرونده، اخذ گواهینامه بین المللی رانندگی و امکان برخورداری از خدمات بیمه پزشکی رایگان در فرانسه.

قیمت خانه در برخی از شهر های فرانسه

استراسبورگ

به دلیل این فاصله کمی که با پاریس دارد فعالیت های اقتصادی پر رونقی در این شهر احرا میشود طور کلی، بازار املاک و مستغلات استراسبورگ به رشد خود ادامه می دهد، حتی اگر اختلاف قیمت بین مناطق وجود داشته باشد. قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه به طور متوسط تنها 2,390 یورو در متر مربع است. خریداران باید تقریباً 3,730 یورو در متر مربع برای آپارتمان و 2,980 یورو در متر مربع برای خانه بپردازند.

نیس

قیمت فروش خرید خانه در نیس فرانسه به ازای هر متر مربع امسال به 4,557 یورو متر مربع رسیده است. این شاخص طی 12 ماه رشد 6.4 درصدی و در سه ماهه گذشته 2.7 درصد را به ثبت رساند. این ویژگی جذابیت بازار املاک و مستغلات نیس است. 

لیون

قبمت خانه در این شهر افزایش چشمگیری دارد در نتیجه رونق اقتصادی در این شهر قبل شهود میباشد در کل قیمت هر متر مربع آپارتمان در لیون 4,983 یورو و قیمت هر خانه به ازای هر متر مربع 5,955 یورو می باشد. 

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و همچنین پروسه خرید ملک در این کشور یک فرایند پر پیچ و خم حقوقی محسوب می شود. با توجه به نکات و مواردی که در بخش های بالا بیان شد، سالیانه بسیاری از افراد به دنبال خرید ملک در فرانسه می باشند. عدم آشنایی این اشخاص به قوانین در کشور فرانسه زمینه را برای سوء استفاده بسیاری از افراد سود جو فراهم می کند. بنابراین همواره توصیه می شود از طریق یک وکیل مجرب که به پروسه خرید و فروش املاک در فرانسه و همچنین پروسه مهاجرتی آشنا باشد اقدام نمایید. خرید ملک در فرانسه برای افراد خارجی نیز در صورتی که ملک مورد نظر از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد مشمول دریافت وام می شود. پس توصیه می شود از طریق یک وکیل اشنا به قوانین مذکور صحت مدارک ارائه شده و همچنین پرداخت های دولتی ملک مورد نظر بررسی شود تا در این پروسه با مشکلی مواجه نشوید.