آنچه در این مقاله خواهید خواند:

فرم ثبت نام


  قبرس شمالی

  قبرس واقع در شرق مدیترانه و سواحل غربی ترکیه و مکانی خاص برای اولین ملاقات تاجران بوده است. تابستان های طولانی و گرم در گوشه منحصر به فرد دریای مدیترانه جوی دوست داشتنی برای مهاجران و ساکنان این کشور فراهم کرده است. البته زمستان ها با کمی باران نیز از صفات این کشور زیبا است. کشور قبرس از کشور های کوچک و کم جمعیت میباشد اما از لحاظ اقتصادی کاملا غیروابسته و روبه رشد میباشد هر ساله نزدیک به ۱۲ درصد رشد قیمت در بازار املاک قبرس شمالی باعث شده تا از کشور ها مختلف سرمایه گذاری در قبرس شمالی وخرید ملک در قبرس صورت بگیرد.

  خرید ملک در قبرس

  خرید ملک در قبرس یکی از روش های دریافت اقامت این کشور میباشد که در ادامه سعی به معرفی و افزایش اطلاعات شما در این باره خواهیم داشت افرادی که قصد مهاجرت و یا اقامت بلند مدت در قبرس را برای مدت زمان بیش از ۶ ماه در سال دارند باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در قبرس باید پس از انجام مراحل خرید، مدارک مربوطه را به ادارات ثبت و مالیات برده و ملک را بنام خریدار یا خریداران ثبت نمایید. شایان به ذکر است که با خریداری ملک هیچ نیازی به حظور دائمی شما در این کشور نمیباشد و شما میتوان در کشور خود اقامت داشته باشید همچنین در مواقع نیاز یا دلخواه میتوان ازکشور خارج یا به کشور وارد شوید. بهمین صورت برخی از افراد با خرید ملک و اخذ اقامت، قبرس را ترک کرده و خانه را به اجاره سالیانه واگذار می نمایند.

  Northern Cyprus (10)
  Northern Cyprus (9)
  Northern Cyprus (8)
  Northern Cyprus (7)
  Northern Cyprus (6)
  Northern Cyprus (5)
  Northern Cyprus (4)
  Northern Cyprus (3)
  Northern Cyprus (2)
  Northern Cyprus
  Northern Cyprus (10)
  Northern Cyprus (9)
  Northern Cyprus (8)
  Northern Cyprus (7)
  Northern Cyprus (6)
  Northern Cyprus (5)
  Northern Cyprus (4)
  Northern Cyprus (3)
  Northern Cyprus (2)
  Northern Cyprus

  قیمت خانه در قبرس

  به علت پیشرفت اقتصاد روزافزون قبرس و رفاه اجتماعی در این کشور بازار املاک و مستغلات دارای بهترین قیمت ها در میان کشورهای مدیترانه ایست اما نکته قابل اهمیت موقعیت مکانی خانه ها میباشد برای مثال قیمت خانه و ویلا ها در مناطق ساحلی  با سایرنقاط متفاوت میباشد و بسته به نوع مستغلات خریداری شده فرق دارند برای مثال هزینه آپارتمان با پنت هوس یا ویلا دارای تفاوت قیمت میباشند.

  مزایای خرید خانه در قبرس

  برای افرادی که به صورت مستقل و یا همراه خانواده قصد مهاجرت و اقامت دارن خرید ملک بهترین راه میباشد برای اقامت قبرس چی بهتر از سرمایه گذاری در یک جای امن و با خانه ای مستقل  همچنین دلایل مختلفی برای خرید ملک در قبرس وجود دارد

  1. احتمال اتحاد قبرس شمالی و جنوبی

  قبرس شمالی به عنوان بخشی از خاک جمهوری قبرس عضو اتحادیه اروپا محسوب میشود در صورت مذاکرات صلح با قبرس جنوبی که با برسی های بسیار مشخص به افزایش رشد سه برابری قیمت املاک شد م اکنون قیمت املاک در قبرس جنوبی دو نیم برابر املاک قبرس شمالی میباشد بنابر این این مذاکره یک شانس بسیار عالی برای افرادی که ملکی را در بخش شمالی خریده اند میباشد.

  2. رشد سالیانه قیمت ملک در قبرس

  به طور میانگین سالیانه املاک و مستغلات در این کشور رشد پنج تا دوازده درصدی داشته است و بیشتر مختص املاک پیش فروشی و خریداری شده میباشد همچنین به دلیل سرسبزی جزیره هجوم بسیاری از اتباع ومهاجران در سراسر دنیا به این کشور درصد اقامت سالانه افزایش میابد به دلیل جاذبه های توریستی و گردشگری نیز جذب مهاجر رو به افزایش میباشد در نتیجه رابطه مستقیمی با افزایش قیمت ملک دارد.

  3. آسان بودن روند اداری و سادگی ثبت اسناد

  این کشور بر خلاف بسیاری از کشور ها از روند ساده تری برای اقامت برخوردار است درنتیجه شما برای خرید ملک هیچ گونه نیازی به تاسیس شرکت ندارید در ادامه روند قانونی و اداری در این مراحل بسیار آسان و ساده میباشد که به سرعت میتوان امور پرونده را پیش برد در کل با پرداخت 30 درصد هزینه کل ملک به نام شخص مورد نظر ثبت شده و بلافاصله امکان انجام مراحل اقامت در طول سه هفته فراهم میشود.

  4. شرایط آسان اقامت در قبرس

  برای افرادی که قصد اقامت بلند مدت بیش از 6 ماه در این کشور را دارند شرایط بسیار آسانی در نظر گرفته شده است اما باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند بنابر این برای دریافت اقامت از خرید ملک بعد از مرحله خرید مدارک مربوطه را به ادارات ثبت و مالیات برده و ملک را به نام خریدار مورد نظر ثبت نمایند همچنین صدور مجوز به معنی حظور داعم متقاضی در قبرس نمیباشد  و خریدار می تواند در هر زمانی و به هر مدتی از قبرس شمالی خارج و یا داخل شود. بهمین صورت برخی از افراد با خرید ملک و اخذ اقامت، قبرس را ترک کرده و خانه را به اجاره سالیانه واگذار می نمایند.

  5. اخذ اقامت دائم

  پس از اقامت در کشور قبرس شمالی به مدت ۵ سال (بدون نیاز به زندگی مداوم و حضور درجزیره برای تمام مدت), افراد خارجی حق دریافت کارت اقامت ۵ ساله این کشور را خواهند داشت.

  به طور کلی کشور قبرس شمالی یکی از بهترین گذینه ها برای سرمایه گذاری و خرید ملک و مستغلات در دنیا میباشد هم شما و هم خانواده عزیزتان از امکانات و رفاه این جزیره سرسبز بهره مند خواهند شد چه بسا از امنیت سرمایه خود نیز مطمعن خواهید شد برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.