آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مجارستان

علاقه مندان به سرمایه‌گذاری در مجارستان لازم است قبل از اقدام از جزئیات مهاجرت و ضوابط این کشور اطلاع داشته باشند بنابراین مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان و اقامت با خرید ملک در مجارستان در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

کشور مجارستان متقاضیان زیادی را سالانه قبول میکند همچنین افراد به علت آب و هوا و مردمان خونگرم مجارستانی و مکان های فوق العاده دیدنی جذب ابن کشور میشوند.

شرایط اصلی مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

کشور مجارستان در همسایگی کشورهای رومانی اتریش اسلوواکی صربستان و اوکراین در اروپای شرقی قرار دارد واحد پول مجارستان فورینت میباشد و زبان رسمی مردمان این کشور مجارستانی است. مجارستان عضو اتحادیه اروپا و ناتو و منطقه شینگن میباشد ازین رو از سطح اجتماعی بالایی برخوردار میباشد بنابرین اگر فردی دارای ویزا یا اقامت کشور مجارستان باشد می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کند. این مزیت در کنار آب و هوای مناسب، هزینه های زندگی مناسب، دانشگاه های معتبر و امنیت نسبتاً بالا باعث شده است که افراد زیادی متقاضی مهاجرت به این کشور باشند.

یکی از راه های بدست اوردن اقامت  این کشور پر منافع سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در شهر‌های مجارستان میباشد از آنجایی که درصد پزیرش دانشجویان در مجارستان بالا میباشد و سالانه تعداد افرادی که به صورت تحصیلی یا کردشگری به این کشور می‌آیند درحال افزایش میباشد شما با خرید ملک و اجاره آن به دانشجویان و گردشگران قطعا سود زیادی نیز به دست می‌آورید.

اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک

یکی از راه های مهاجرت و اقامت به مجارستان خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور میباشد که برای تمامی متقاضیان خارجی امکان پذیر است شما تنها با داشتن اقامت موقت مجارستان قادر به سفر به کل کشور های اتحادیه اروپا میباشد از این رو امکان خرید ملک برای شما فراهم میشود شایان به ذکر است پس از هشت سال اقامت در مجارستان میتوانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت مجارستانی به صورت قانونی درخواست داده و پاسپورت خود را اخذ نمایید پاسپورت مجارستان این امکان را برای شما فراهم می کند که به ۹۱ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. همچنین به محض ورود به ۳۵ کشور برای شما ویزا صادر خواهد شد. به طور کلی خرید ملک یکی از روش های محبوب برای اقامت در مجارستان میباشد . با توجه به رشد قیمت ملک در کشور مجارستان خرید ملک در این کشور می تواند علاوه بر اخذ اقامت برای شما سود نیز به همراه داشته باشد. علاوه بر این با توجه به این که مجارستان یکی از مقاصد گردشگری و توریستی در اروپا می باشد شما می توانید از طریق اجاره ملک خود به گردشگران بخشی از هزینه های خرید ملک در این کشور را نیز جبران کنید.

واجدین شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

افرادی که جزو کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشند قادر به خرید ملک در مجارستان نیستند مگر این که اقامت این کشور را دارا باشند اما برای افرادی که در کشور های اروپایی هستند مانعی وجود ندارد یکی از راه های خرید ملک در مجارستان این است که فرد متقاضی ابتدا یک شرکت در کشور مجارستان ثبت کند. لذا امکان مهاجرت به مجارستان از طریق کارآفرینی و اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان وجود دارد.

اگرچه امکان مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک برای ایرانیان به صورت مستقیم وجود ندارد اما یکی از روش هایی که پیشنهاد می شود این است که فرد متقاضی یک شرکت که حیطه ماری  آن در زمینه اجاره آپارتمان در مجارستان می باشد را به ثبت برساند. پس از آن در صورت تأیید بیزینس پلن این شرکت و موافقت با درخواست فرد متقاضی، وی می تواند اقامت مجارستان را دریافت کرده و در این کشور ملک خریداری نماید. 

مراحل قانونی مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

همانطور که اشاره شد ایرانیان مستقیما نمیتوانند در مجارستان ماک خریداری کنند بنابراین باید مراحل قانونی را به ترتیب طی کرده باشند همانطور که گفتیم باید در یک شرکت در این کشور به ثبت رسانده باشند که لازمه آن باز کردن بک حساب بانکی مجارستانی است  و هکچنین داشتن یک طرح اقتصادی پویا شما می توانید با ارائه یک بیزینس پلن در زمینه اجاره و خرید و فروش ملک برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان از طریق کارآفرینی درخواست بدهید. بر اساس این طرح اقتصادی درآمد شرکت از طریق اجاره املاک خواهد بود. البته این یکی از طرح های اقتصادی پیشنهادی می باشد و شما می توانید در صورت تمایل در هر زمینه ای که تمایل دارید در کشور مجارستان فعالیت اقتصادی داشته باشید و شرکت خود را به ثبت برسانید.

تائید طرح اقتصادی توسط کشور مجارستان از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت عدم پذیرش آن پروسه ثبت شرکت در مجارستان امکان پذیر نخواهد بود. شما می توانید برای نوشتن طرح اقتصادی از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید. اگرچه این امر برای شما هزینه ای به همراه دارد اما می تواند ریسک رد شدن طرح اقتصادی را به اندازه قابل توجهی کاهش بدهد.