آنچه در این مقاله خواهید خواند:

کشور پرتغال

آیا به دنبال یک زندگی آرام و بی دغدغه در آرام ترین کشور های دنیا می باشید؟ آیا می خواهید همراه خانواده خود و با کمترین هزینه،مطمعن ترین روش را برای مهاجرت انتخاب کنید؟

حتما شما هم مانند بسیاری از افراد ،دوستدار زندگی در پرتغال با استانداردهای بالا هستید؟

که مطمئن ترین و آسان ترین روش برای راهیابی  به کشور اروپایی (D7) پس با ما همراه باشید تا در رابطه با ویزای خود حمایتی
.پرتغال که مقصدی دلپذیر برای مهاجران است، اطلاعات بیشتری کسب کنیم

امروزه با توجه به شرایط موجود زندگی در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و همچنین بالا رفتن سطح توقع افراد از استانداردهای زندگی، سیل عظیمی از مردم در اندیشه مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند  تا بتوانند آینده خود و فرزندانشان را تضمین کنند. یکی از بهترین مقاصد درمیان کشورهای اروپایی، پرتغال است که هرساله تعداد قابل توجهی مهاجر را پذیراست و با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی، رفاهی، جغرافیایی و اجتماعی مناسبی که دارد، همواره در صف برترین کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد.

پس در ادامه سعی داریم شما را با یکی از بهترین روش های مهاجرت به پرتغال که اخذ ویزای D7 میباشد آشنا کنیم تا توانسته باشیم کمک کنیم گامی برای آینده ی خود و خانواده تان بردارید.

درباره کشور پرتغال

پرتغال کشوری واقع در جنوب غربی اروپاست و در همسایگی اسپانیا و همچنین در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارد. جمعیت آن حدود ۱۰/۵ میلیون نفر است و زبان رسمی این کشور پرتغالی ، دین رسمی آن مسیحیت است.

پایتخت پرتغال شهر لیسبون است و این کشور دارای دو منطقه ی کلانشهری  است که یکی لیسبون در جنوب و دیگری پورتو در شمال این کشور است.

این کشور که غربی ترین کشور سرزمین اصلی اروپا میباشد،یکی از کشورهای زیبا ،آرام و توسعه یافته به شمار می آید که پول رایج آن یورو است.

آرامش و سکوت یکی از ویژگی های این کشور زیبا و خوش آب و هواست.

انواع روش های مهاجرت به کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از موفق ترین کشورها در امر جذب مهاجران خارجی است مخصوصا افرادی که خواهان ویزاهای سرمایه گذاری و خودحمایتی هستند.

بنابراین بهتر است بگوییم که طبق شرایط و انگیزه افراد، دولت پرتغال به افراد واجد شرایط انواع ویزاها را ارائه میدهد که در واقع (از نظر  و تقسیم شده و این ویزاها از نظر اهداف مهاجرتی درسال 2022 به (نوع D) بلند مدت (نوع C)مدت اقامت) به دودسته ویزاهای کوتاه مدت شرح زیر می باشد:

ویزای D7 یا پرتغال چیست؟

پرتغال D7 یا تمکن مالی پرتغال این اجازه را به فرد می دهد که در صورت داشتن بودجه کافی برای تأمین هزینه های ویزای زندگی و معاش در طول اقامت، در این کشور حضور داشته باشد. یعنی شما می توانید تنها با نشان دادن قابلیت تأمین هزینه های خود ، از مزایای زندگی در پرتغال بهره مند شوید.

این یک ویزای خود حمایتی است که گزینه ای بسیار عالی و هوشمندانه است برای خانواده ها و افرادی که در پی اقامت در اتحادیه ی اروپا و زندگی و کار در پرتغال هستند. این ویزا برای بازنشستگان ،صاحب‌ خانه‎ هایی که از طریق اجاره دادن املاک درآمد خوبی دارند، برای کسانی‌ که از سود سپرده‌های بانکی خود سود خوبی کسب میکنند ، برای کسانی که سود منظم و مناسبی از سهم‌شان در شرکت‌های سهامی خاص دریافت می‌کنند و برای تمامی کسانی که درآمدی به جز شغل‌شان، در ایران دارند و میخواهند بر اساس آن، اقامت یک کشور اروپایی با ویژگی های منحصر به فرد را هم داشته باشند مناسب است.

مزایای اخذ ویزای تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای ویزای D7 پرتغال

مدارکی دال بر صلاحیت درخواست اقامت فرد در پرتغال برمبنای یکی از این دلایل:

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی D7 پرتغال در سال 2022

می توان گفت که یکی از معدودترین شروط اخذ این ویزا داشتن درآمد منفعل  است و خبر خوب این است که شما هیچ نیازی به مدرک زبان،مدارک دانشگاهی و … ندارید و حتی اگر سابقه کاری ندارید نگران نباشید!

لازم به ذکر است که نیازی به سوابق بیمه در ایران نخواهید داشت مکر در موارد خاص فقط و فقط توانایی تأمین هزینه های زندگی یا همان تمکن مالی شرط اصلی است.

چه کسانی واجد شرایط اخذ ویزای D7 پرتغال هستند؟

این نوع ویزا یکی از آسان ترین راه های مهاجرتی است ورا که هیچ گونه محدودیتی برای شهروندان هیچ کشوری و مخصوصا شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و بسیاری از شهروندان منطقه اقتصادی اروپا و … ندارد و افراد می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند.

اگر بخواهیم شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال را شرح دهیم،به شکل زیر خواهد بود:

مایل به پر کردن فرم مشاوره تخصصی هستید؟

تنها 5 دقیقه زمان شمارو رو میگیره!

مراحل اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال

مرحله ی اول : افتتاح حساب بانکی و اجاره ی مسکن در پرتغال

فرد متقاضی باید اقداماتی نظیر ارائه درخواست ویزا، افتتاح حساب بانکی در پرتغال و دریافت ویزا D7 در این مرحله برای اخذ ویزای کارت انجام شوند؛ سپس باتوجه به وسع مالی ،خانه ای بصورت بلند مدت خریداری و یا اجاره شود و در آخر قبل از مراجعه ی حضوری به سفارت،فرد متقاضی میبایستی به صورت آنلاین درخواست مصاحبه و ویزای خود را تکمیل و بارگذاری کند.

نکته: حتما حداقل میزان درآمد در کشور پرتغال به حساب فرد متقاضی در این کشور واریز شود.

مبالغ مورد نیاز برای انتقال به حساب بانکی فرد در پرتغال بر اساس تعداد افراد:

مرحله ی دوم : درخواست ویزا از طریق مراجعه به سفارت پرتغال

شرایط و ضوابط هر کنسولگری متفاوت است اما به طور کلی در این مرحله فرد متقاضی مستلزم ارائه ی مدارکی چون:

مرحله ی سوم : این مرحله گام نهایی شماست برای اخذ و اقامت تا حداکثر 4 ماه در این کشور را به دست آوردید

بنابراین شما در این بازه زمانی 4 ماهه بایستی با در دست داشتن مدارک (SEF) زیر خود را به اداره خدمات مهاجرین و امور مرزهای پرتغال رسانده و درخواست مجوز اقامتی 2 ساله را  ارائه دهید:

مدت اعتبار ویزای D7 پرتغال

اخیرا مدت اعتبار این ویزا از یک سال به ۲ سال تغییر یافته است. پس از پایان این دوسال ،چنانچه هنوز واجد شرایط برای ویزای D7 پرتغال باشید، امکان تمدید اعتبار به مدت ۳ سال برایتان فراهم خواهد بود و همچنین پس از پنج سال قادر خواهید بود اقامت دائم پرتغال را اخذ نمایید.

SEF را میتوانید از طریق ویزای D7 در پرتغال تمدید کنید.

سخن پایانی

ویزای خود حمایتی یا D7 همان تمکن مالی پرتغال از مزایای منحصر به فرد و شگفت انگیزی برخوردار است که قادر است نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. شما می توانید جهت دانستن اینکه برای اخذ ویزای خود حمایتی واجد شرایط هستید یا خیر،با مشاوران و وکلای کاردان و مهربان ما در ارتباط باشید.

میتوانید با ما شانس خورد را برای ثبت یک درخواست موفق برای مهاجرت افزایش دهید و در وقت، انرژی و سرمایه ی خود صرفه جویی حاصل نمایید.