شرایط تحصیل در مجارستان

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

نظام آموزشی مجارستان تا دوره متوسطه برای تمام افراد اجباری و رایگان می باشد. دانشجو بعد از پایان دوره متوسطه و اخذ مدرک دیپلم می تواند درخواست ورود به دانشگاه را داشته باشد. یکی از نکات مثبت و جالب در خصوص دانشگاه این است که فرد می تواند به طور هم زمان درخواست ورود به ۹ دانشگاه را در رشته ی دلخواه ارسال کند. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما با شرکت مهاجرتی اندیشه باشید تا به طور کامل تمامی سوالات ذهن شما را پاسخ دهیم.

شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مراحل مختلف تحصیل

شروع مقطع ابتدایی

تحصیل در مقطع ابتدایی کشور مجارستان از سن ۶ سالگی شروع می شود و به مدت ۴ سال زمان میبرد.

 اساتید از آموزش های متنوع در تدریس برای دانش آموزان استفاده می کنند. دانش آموزان در کنار آموزش دروس اصلی، زبان دوم مانند فرانسه یا زبان آلمانی را نیز یاد می گیرند

در مقطع ابتدایی در نظام آموزشی مجارستان موسیقی و هنر، ریاضیات، جغرافیا و ادبیات تدریس می شود.

در مدارس مجارستان در پایه دبستان آموزش به زبان انگلیسی می باشد و  نتایج امتحان نهایی هر ترم از نمره 1 تا ۵ میباشد.

مقطع متوسطه

بعد از اتمام دوره ابتدایی، مقطع متوسطه شروع می شود که ۴ تا ۶ سال به طول می انجامد. تمامی دروس به صورت تخصصی تدریس می شود و بعد از اتمام این دوره از کل دروس آزمون به عمل می آید.

بعد از قبولی و اخذ دیپلم در این پایه دانش آموز می تواند آماده ورود به دانشگاه شود. داوطلبان از دانشگاه های دولتی یا خصوصی مطابق با شرایط خود و علاقه فردی شان، انتخاب رشته می کنند و به تحصیل ادامه می دهند.

راه ورود به دانشگاه های مجارستان

قدم بعدی برای ورود به دانشگاه های مجارستان شرکت در امتحان ورودی می باشد و افرادی که در کنکور سراسری کشور خودشان رتبه قبولی را نگرفته اند و دانشجوی اروپایی نیستند نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.

موضوع جالب در رابطه با ورودی و پذیرفته شدن در دانشگاه های کشور مجارستان، این است که ورود به دانشگاه بسیار سهل و آسان است.

در بعضی از دانشگاه ها بعد از انتخاب رشته های پزشکی، از دانشجو یک آزمون از دروس پیش نیاز گرفته می شود، مابقی رشته ها بدون کنکور ورودی می گیرند.

آموزش عالی در مجارستان

افرادی که در سنین زیر ۲۰ سال توانسته اند دیپلم مجارستان را بگیرند، می توانند در دانشگاه های مجارستان ثبت نام کنند.

در این کشور دانشگاه های خصوصی چند برابر دانشگاه های دولتی هزینه دارند.

دانشگاه های مجارستان کاملا تجهیز شده هستند و تعدادی دانشکده در آن ها وجود دارد. لازم به ذکر است بیشتر کادر دانشگاه ها مدرک دکترا دارند.

تحصیل در مجارستان و بررسی شرایط آن

مواردی از قبیل تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان، هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی، معرفی دانشگاه های برتر، تحصیل در پایه دبیرستان و پایه لیسانس و فوق لیسانس و دکترا و همچنین تحصیل بدون مدرک زبان همگی از مواردی هستند که مورد بحث و بررسی می باشد. در ادامه شرایط عمومی و زندگی در این کشور را بیان می کنیم.

شرایط عمومی کشور مجارستان و تحصیل در این کشور

پایتخت کشور مجارستان بوداپست است و این کشور در مرکز قاره اروپا قرار دارد. کشورهای همسایه مجارستان صربستان، رومانی، اوکراین، اسلواکی و اتریش می باشند.

حکومت مجارستان دموکراسی و زبان رایج این کشور مجاری و دین رسمی آن ها مسیحی است.

واحد پولشان فورنیت (رنیت) است.

جمعیت مجارستان بیشتر از ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می باشد. بوداپست جمعیتی تقریبا یک میلیون و ۷۳۰ هزار نفر دارد، که یک پنجم جمعیت مجارستان را دربر می گیرد.

دانشجویان بین المللی جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر را تشکیل می دهند.

تحصیل در مجارستان از مقطع ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه تشکیل می شود. پایه دانشگاه شامل ۳ مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا میباشد.

از نکات مثبت تحصیل در دانشگاه های مجارستان این است که در کنار تحصیل می توانید ۲۰ ساعت در هفته مشغول کار دانشجویی شوید و همچنین تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی است. زمانی می توانید درخواست اقامت دائم دهید که پس از تحصیل از طریق ویزای کار مجارستان اقدام کنید.

تحصیل در مجارستان در پایه دبستان

سیستم نظام آموزشی مجارستان در پایه دبستان دوره اول نام گذاری شده است و گروه سنی ۷ و ۱۴ سال را شامل می شود.
برای تحصیل در این دوره ویزای همراه صادر نمیشود و ویزای همراه تنها به دانشجویان پایه فوق لیسانس و بالاتر تعلق می گیرد.

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

تحصیل در مجارستان در پایه  دبیرستان

ویزای همراه در تمام موارد برای پایه دبیرستان صادر نمی شود، مگر در وضعیت خاص که تاییدیه اداره مهاجرت مجارستان را داشته باشید. در این پایه دانش آموزان نیاز به قیم قانونی دارند. که این شخص می تواند ساکن مجارستان باشد. اگر دانش آموز قیم قانونی در این کشور نداشته باشد، باید در مدارس شبانه روزی تحصیل کند.

تحصیل در مجارستان در پایه لیسانس

به دلیل کیفیت بالای دانشگاه های مجارستان و تجهیزات بسیار مناسبی که در این کشور وجود دارد و هزینه های پایین زندگی، این کشور انتخاب بسیاری از دانشجویان برای تحصیل و کار و زندگی می باشد.

مهمترین نکته قابل توجه در تحصیل کارشناسی در کشور مجارستان:

سازمان بهداشت جهانی مدارک علمی دانشگاه های مجارستان را می پذیرد و نکته مهم و قابل توجه اینکه تحصیل در پایه لیسانس در کشور مجارستان نیاز به مدرک زبان ندارد و دانشجو با توجه به رشته مورد تحصیل زبان آلمانی یا انگلیسی را یاد می گیرد.

یکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی از جمله پیراپزشکی و پزشکی می باشد.

متقاضیان میتوانند بعد از گذراندن دوره های پیراپزشکی در سنجش ورودی دانشگاه های مجارستان یا کشورهای دیگر مانند آلمان، آمریکا، انگلستان، اتریش شرکت کنند.

تحصیل درمجارستان در پایه فوق لیسانس

در دانشگاه های این کشور پایه فوق لیسانس ۱ الی ۲ ساله می باشد. داشتن مدرک لیسانس معتبر الزامی است. دانشجو در مقطع فوق لیسانس نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد.

تحصیل در مجارستان در پایه دکترا

دانشجو در مقطع دکترا با طی کردن زمان ۳ الی ۵ ساله می تواند مدرک دکترا دریافت کند و برای ورود به این مقطع باید مدرک فوق لیسانس معتبر داشته باشد و مدرک او مطابق با رشته تحصیلی، در پایه دکترا باشد. یادگیری زبان در طول مدت تحصیل در دانشگاه محل تحصیل نیز امکان پذیر می باشد.

بورسیه تحصیلی در مجارستان

حالا هزینه های تحصیل مجارستان و همچنین تحصیل رایگان در مجارستان را نقد و بررسی قرار می دهیم.

بصورت کلی تحصیل در این کشور رایگان نمی باشد، البته لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل و مخارج زندگی در مجارستان در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا پایین تر می باشد و به همین علت بیشتر افراد متقاضی تحصیل در این کشور هستند.

در پایه های پایین تر تحصیلی به سختی می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد و بیشترین بورسیه های تحصیلی در مقاطع دکترا صادر می شود.

وضعیت کلی اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان

بورسیه تحصیلی در پایه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های برجسته مجارستان و در نهایت اخذ ویزای تحصیلی مد نظر اکثر دانشجویان است.

تقاضا برای دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان در پایه کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی خیلی زیاد است. اما بهتر است بگوییم در پایه کارشناسی ارشد خیلی کم اتفاق می افتد بتوان بورسیه دریافت کرد.

 به هر حال نداشتن گپ تحصیلی طولانی و ارائه مدرک پایه کارشناسی با نمرات بالا و تحویل مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6/5 آکادمیک) و داشتن پیشینه تحصیلی قدرتمند، تمام این موارد برای اخذ بورسیه لازم می باشد.

تقاضای بورسیه در پایه دکترا

مدارک لازم برای دریافت بورسیه در پایه دکترا:

تمام مدارک پایه های قبل با نمرات بالا، رزومه قدرتمند، معرفی نامه معتبر از استادان با تجربه و با اعتبار در پایه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، تحصیل در سطح جهانی و به همراه داشتن تحقیقات مقاله lsl لازم می باشد.

در بورسیه دکترا مجارستان، افراد به جز اینکه از پرداخت شهریه معاف می شوند، کمک هزینه ماهیانه چهار صد و پنجاه یورو نیز دریافت می کنند.

سخن پایانی درباره بورسیه تحصیلی در کشور مجارستان

تمام شروط دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان را به صورت گسترده و وسیع مورد بررسی قرار دادیم. مخارج تحصیل در کشور مجارستان نسبت به کشورهای ردیف اول اروپایی تا حد زیادی کمتر می باشد. لازم به ذکر است دریافت بورسیه تحصیلی برای همه پایه های تحصیلی وجود ندارد.

شرکت مهاجرتی اندیشه با در نظر داشتن تمامی شرایط و ضوابط می تواند بستری راحت برای مهاجرت تحصیلی شما و فرزندانتان فراهم کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در شرکت مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در سطح بین المللی، مخصوصا برای دانشجویان ایرانی کاری سخت می باشد.

در پایه دکترا مطابق بعضی شروط دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

از معایب تحصیل در این کشور عدم ارائه ویزای همراه به شکل هم زمان در همه پایه های تحصیلی می باشد.

در کل اگر تصمیم مهاجرت به مجارستان از راه تحصیل را دارید، کشور مجارستان را به دید یک سکان پرتاب مناسب به کشورهای ردیف اول جهان در نظر بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 5 =

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد