مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای کاری آلمان

نحوه اخذ ویزای کاری آلمان

کشور آلمان از کشورهای صنعتی و مهاجر پذیر است. ویزای این کشور یکی از پرطرفدار ترین ویزا ها در چند سال اخیر بوده است. آلمان جزو اقتصادهای بزرگ اروپا محسوب می شود. با در نظر گرفتن این موضوع کشور آلمان مهاجران بیشتری را در آینده جذب خواهد کرد.

اما نه هرگونه مهاجری، بلکه مهاجرهای با استعداد که نیروی کار جوان به شمار می روند. به همین دلیل است که این کشور در جهان دومین مقصد مهاجرتی می باشد. همچنین کشور آلمان جزو کشورهای مرکزی و مهم اروپا است. به دلیل عواملی مانند صنعتی بودن آلمان، همچنین پایین بودن نرخ رشد جمعیت، وجود افراد سن بالا در این کشور و نبود نیروی کار جوان، آلمان اقدام به پذیرش افراد می کند.

به همین دلیل است که گرفتن ویزای آلمان کار نسبتا راحت تری است. در صورتی که بتوانید ویزای کار این کشور را دریافت کنید به راحتی می توانید در آینده اقامت دائم این کشور را نیز داشته باشید. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی اندیشه همراه باشید تا درباره این نوع ویزا و چگونگی دریافت اقامت و اقامت آلمان از طریق ویزای کار به علاوه محدودیت سنی ویزای کار آلمان و ویزای کار آلمان 2022 اطلاعات لازم را بدست آورید.

نحوه اخذ ویزای کاری آلمان

بررسی کشور آلمان و ویژگی های آن

یکی از زیباترین کشورهای موجود در اروپای غربی-مرکزی آلمان است. این کشور با سرزمین هایی مانند فرانسه، لهستان، بلژیک و دانمارک همسایه می باشد. کشور آلمان ایالت بندی شده است. این کشور از 13 ایالت تشکیل شده و زبان آنها آلمانی است.

مهاجرت به طور کلی برای افراد ممکن است دشوار به نظر برسد، زیرا با فرهنگ و سنت های کشور جدید آشنایی ندارند. اگر بدون اطلاع کافی از قوانین اقدام به مهاجرت کنید، مسلما در نتیجه در این باره ممکن است برایتان مشکل ایجاد شود. آشنایی با بسیاری از موارد مانند هزینه های خورد و خوراک و مسکن نیز باید در اولویت قرار گیرد.

این کشور اقتصادی با رشد عالی دارد، به همین دلیل نرخ بیکاری بسیار پایین است. با تمام این ویژگی ها آلمان در حال حاضر به یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان تبدیل شده است. نرخ بیکاری این کشور حتی در زمان پاندمی کرونا افزایش نداشت.

همچنین بخوانید : شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

محدودیت سنی ویزای کار آلمان چیست؟

محدودیت سنی ویزای کار آلمان از جمله مواردی است که باید در مرحله اخذ به آن پرداخته شود. کشور آلمان برای مهاجرین محدودیت سنی خاصی را مد نظر ندارد. البته این امر برای مهاجرت هایی است که در آن فرد قرار است تنها به اشتغال بپردازد. در صورتی که اشخاص بخواهند با استفاده از ویزای تحصیلی وارد این کشور شوند برخی محدودیت ها برایشان در نظر گرفته می شود.

این شروط سنی برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است. در صورتی که قصد دارید تا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه تحصیل کنید شرط سنی یکی از مهم ترین مواردی است که لازم است به آن توجه کنید. در صورتی که سن شما از محدوده مورد نظر گذشته باشد نمی توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. البته منظور از ویزا، اقامت در این کشور می باشد.

در صورتی که شما قصد داشته باشید تا در مقطع کارشناسی با لیسانس در کشور آلمان تحصیل کنید می بایست سنتان کمتر از 21 سال باشد. شما لازم است مقاطع قبل از لیسانس را تا حداقل 20 سالگی تمام کنید تا بتوانید به این کشور مهاجرت کنید. کلیه درس ها در مقاطع کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شود. در نتیجه شخص باید زبان آلمانی را تا سطح b1 تسلط داشته باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس شرایط سنی خاصی در نظر دولت آلمان نیست. البته اگر قصد دارید در دانشگاه های خوب این کشور تحصیل کنید ممکن است شرط سنی برایتان وجود داشته باشد. این شرط سنی برای دانشجویان 30 سال است. همچنین لازم به ذکر است که تدریس در این دانشگاه ها به صورت انگلیسی و آلمانی است، پس می بایست زبان انگلیسی و آلمانی قوی داشته باشید. یعنی آیلتس بالای 6.5 و دریافت مدرک b1 زبان آلمانی را دارا باشید.

دریافت ویزای کار آلمان 2022 چه شرایطی دارد؟

همانطور که میدانید یکی از راحت ترین روش ها برای مهاجرت به کشور آلمان اخذ ویزای کار آلمان 2022 است. زیرا این ویزا به شما اجازه می دهد تا به صورت طولانی مدت در کشور آلمان اقامت کنید. شما با دریافت این ویزا می توانید به مدت 6 ماه در این کشور بمانید تا بتوانید کارهای مهاجرت را جلو ببرید. یعنی می توانید در این بازه اقدام به پیدا کردن شغل مورد نظر کنید، به دنبال خانه ای برای اقامت بگردید و کارهایی از این قبیل انجام دهید. در صورتی که فرد مورد نظر پس از این مدت شغل مورد نظر خود را پیدا کرده بود می تواند برای ویزا و مجوز کار در آلمان اقدام نماید.

مدارک لازم برای برای اخذ ویزای آلمان چیست؟

1- پاسپورت با اعتبار بالا

2- کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت

3- عکس پاسپورتی 3 در 4 سه عدد

4- پلن مهاجرت و برنامه هایتان این مورد برای ارائه لازم است پس روی آن وقت بزارید و به درستی پلن نویسی کنید.

5- سوابق تحصیلی در دانشگاه

6- سوابق فردی

7- رزومه ای از فعالیت های چند ساله خود در دانشگاه  یا بیرون از دانشگاه

8- محل سکونت

9- مدارک مربوط به تمکن مالی

10-  در صورت داشتن، دعوت نامه

11- شناسنامه

12- عقدنامه در صورت متاهل بودن

13-  رسید پرداخت هزینه های مربوط به ویزا

نتیجه گیری

دولت در آلمان تلاش دارد تا تعداد مردم بیکار را به حداقل برساند. اما مشکلی که در این کشور وجود دارد این است که جمعیت کشور آلمان رو به پیری می رود در نتیجه نیروی کار جوان در آن هر ساله رو به کاهش است. به همین علل است که این کشور مقصدی ایده آل برای افرادی است که به آن مهاجرت می کنند. در کشورهایی با جمعیت پیر علاوه بر این که می توانید از طریق ویزای کار به آنجا بروید؛ با استفاده از فرزندآوری نیز می توانید اقامت این کشور را به دست آورید. پس علاوه بر دریافت اقامت آلمان از طریق ویزای کار می توانید از راه های دیگری نیز ویزا و اقامت این کشور را دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در شرکت مهاجرتی اندیشه در تماس باشید.

پس از جمع آوری مدارک حتما از همه آن ها کپی در دست داشته باشید. در آخر می بایست فرم درخواست را در سفارت آلمان پر کرده و کار شما تمام است. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 19 =

Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد