مهاجرت به فرانسه

فرانسه

یکی از کشورهایی که در اروپای غربی قرار دارد، فرانسه است. این کشور مانند اسپانیا و مراکش، علاوه بر دریای مدیترانه، از اقیانوس اطلس نیز دارای ساحل می‌باشد. همسایگان فرانسه کشورهای اسپانیا، سوئیس، آندورا، ایتالیا، آلمان، لوکزامبورگ، بلژیک، بریتانیا و موناکو هستند.

این کشور با مساحت ۶۴۰۶۷۹ کیلومتر مربع، جزو کشورهای نسبتا بزرگ طبقه بندی می گردد. با جمعیتی بالغ بر شصت و هفت میلیون نفر، به عنوان دومین کشور پرجمعیت اروپایی ثبت گردیده است.

شهر پاریس که به گوش بسیاری از ما آشناست، پایتخت این کشور است که در اروپا یکی از قطب های مهم اجتماعی و اقتصادی محسوب می شود. دلیل مراجعه گردشگران و مهاجران فراوان سالانه به این کشور، افزایش روز افزون موفقیت‌های فرهنگی، علمی، هنری، صنعتی، نظامی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می‌باشد.

علاوه بر این میراث های کهن بر جای مانده از گذشته شامل برج ایفل، موزه ی لوور، موزه ی اورسی، کاخ های نوتردام و ورسای، نیز برای بسیاری دیدنی خواهد بود. طبق نظر سنجی تعداد زیادی از  مردم دنیا، فرانسه انتخاب آنها برای مهاجرت است،  که دلیل محکم آنها نیز بالا بودن استانداردهای بین المللی در زمینه زندگی و امید به زندگی، سلامت، تحصیلات، بالا بودن شاخص قدرت اقتصادی و برابری قدرت خرید، بالا بودن قدرت نظامی و شاخص توسعه ی انسانی می‌باشد.

مردم فرانسه غالبا به زبان فرانسوی مکالمه می کنند اما زبان های دیگری مانند آلمانی، باسک، ایتالیایی، عربی و فنلاندی نیز درصدهایی را به خود اختصاص داده اند.

دین و فرهنگ مردم در کشور فرانسه

مردم فرانسه علاوه بر مسیحیت، پیروان زیادی نیز در دین اسلام و یهودیت دارند. البته سایر ادیان نیز در این کشور ساکن هستند اما تعداد آنها در اقلیت می‌باشد.

از جمله فرهنگ و آداب و رسوم این کشور می توان به مواردی چون، علاقه به آشپزی مدرن به همراه رعایت جزییات کامل، اهمیت به پوشش رسمی، توجه زیاد به وقت و خوش قولی، داشتن اطلاعات کافی از وضعیت سیاسی کشور، تعصب شدید ملیتی، نظام مرد سالاری، پشتیبانی و تعصب نسبت به خانواده تحت هر شرایطی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

در مورد آداب معاشرت مردم فرانسه می توان موارد زیر را عنوان کرد: از آداب احوال پرسی دست دادن و بوسیدن گونه ها، از آداب صدا زدن این که هرگز به جز خانواده و دوستان اجازه ندارند از نام کوچک استفاده کنند. همچنین در دید یک فرانسوی فقط می توان با خانواده و دوستان صمیمی برخورد راحت داشت و برخورد با دیگران مستلزم داشتن نهایت ادب و احترام است.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

بسیاری از افراد خارجی ترجیح می دهند از طریق کار، اقامت فرانسه را دریافت کنند. برای این منظور لازم است توسط یک کارفرمای با اعتبار فرانسوی، یک دعوتنامه دریافت کنید. البته این جریان منوط به این شرط است که طی سه ماه و با ثبت آگهی نتواند فرد مناسب خود را در فرانسه یا اروپا پیدا نماید. پس از این که دعوتنامه دریافت شد می توانید وارد کشور فرانسه شوید و در ابتدا اقامت موقت و پس از پنج سال اقامت دائم دریافت کنید. در نهایت اگر مورد پذیرش دولت قرار بگیرید به شما پاسپورت شهروندی فرانسه داده می شود.

علاوه بر دعوتنامه، لازم است شما مدرکی ارائه دهید که نشان دهد تسلط کافی بر زبان فرانسوی دارید. از جمله شرایط دیگر، داشتن شرایط سنی مورد تایید، داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز، داشتن سوابق کاری، داشتن عدم سوء پیشینه و غیره است. در صورت دارا بودن موارد فوق، مهاجرت از طریق کار می تواند راحت ترین گزینه باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

بسیاری از افرادی که دارای شرایط تحصیلی هستند ترجیح می دهند در کشور مدرنی مانند فرانسه ادامه دهند. دلیل این امر نیز ورود به محیط آموزشی بهتر و با سطح علمی فراتر و دستیابی به یک زندگی ایده آل است. در فرانسه می توان سه مقطع را برای آموزش انتخاب کرد.

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

شرط تحصیل در این مقطع دارا بودن دیپلم یا مدرک دوازده ساله ی تحصیل و مدرک زبان فرانسوی می‌باشد. اگر برای تحصیل در فرانسه مورد پذیرش قرار بگیرید می توانید بیست ساعت در هفته نیز برای انجام کار اقدام نمایید.

تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس

ابتدایی ترین شرط در این صورت، داشتن مدرک لیسانس است. در این مقطع شما می توانید تحصیل به زبان فرانسوی یا انگلیسی را مورد انتخاب قرار داده و مدرک زبان مورد نظر را نیز ارائه دهید.

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

افرادی که قصد دارند مقطع دکتری را برای تحصیل در فرانسه انتخاب کنند باید در ابتدا از استاد راهنما یک تاییدیه دریافت نمایند. علاوه بر این باید رزومه ی علمی شما به حدی قوی باشد که بتواند اساتید دانشگاه فرانسه را جلب کند. شما به عنوان دانشجوی این مقطع مجاز به چهل ساعت کار در هفته هستید.

لازم به ذکر است که تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری فقط در مواردی ممکن است که یک پیشنهاد کاری از مرکزی معتبر و متناسب با رشته ی تحصیلی خود داشته باشید. البته باید این شغل از حداقل دستمزد تعیین شده نیز برخوردار باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

شرکتی که می توانید در فرانسه ثبت کنید باید دارای مسئولیت محدود باشد. نکته ی مثبت این روش، نداشتن نکته ی تعیین سرمایه است. به عبارت دیگر بر اساس بیزینس پلن ارائه شده توسط شما میزان سرمایه تعیین می گردد. البته دانستن این نکته نیز ضروری است که برای اینکه بیزینس پلن شما مورد تایید دولت فرانسه قرار بگیرد باید بر اساس دانش کامل از شرایط بازاری و اقتصادی فرانسه طراحی شده باشد و چندان کار ساده ای نخواهد بود. با این روش پس از سه سال می توانید اقامت دائم دریافت کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند فرانسوی می تواند گزینه ی بعدی برای مهاجرت به این کشور باشد. البته این مورد نیز پیرو قوانینی چون، اثبات قانونی بودن ازدواج و حداقل زندگی مشترک تعیین شده خواهد بود. ابتدا ویزای دریافتی یک ساله و پس از چهار سال تمدید می تواند به صورت دائم گرفته شود.

 مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

این روش طبق دو قانون خون و خاک طبقه بندی می شود. در فرانسه فقط سیستم خون پذیرفته می شود. به عبارت دیگر مهم نیست کودک در کدام قسمت دنیا متولد شده است،  فقط باید پدر یا مادر او شهروند فرانسه باشند.

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

این روش گرچه خطرناک است اما توسط برخی مورد استفاده قرار می گیرد. برای این منظور فرد در سازمان PADA ثبت نام کرده و طبق راهنمایی سازمان می تواند درخواست پناهندگی خود را برای ارسال به پلیس محلی فرانسه تکمیل کند.  پس از مصاحبه با ماموران مهاجرت، بیان دلیل پناهندگی، ارائه ی اثر انگشت، تکمیل فرم و ارائه  مدارک و همچنین گذشت زمان لازم تا دریافت جواب، میتواند از پذیرش یا عدم پذیرش خود مطلع گردد. در این مدت در کمپ های معین می توان اقامت نمود.

اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد