• Home
  • مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی

افراد بعد از مهاجرت به آلمان از امتیازات ویژه ای مانند تحصیل رایگان، فرصت‌ های شغلی خوب، کیفیت بالای زندگی بهره مند می شوند؛ اما قبل از هر چیز بهتر است با این کشور آشنا شوید. جمهوری فدرال آلمان که همه ما آن را به آلمان می شناسیم از جمله کشورهای پیشرفته اروپایی با مرکزیت برلین می باشد. این کشور با کشورهایی چون فرانسه، لهستان، اتریش، جمهوری چک، هلند، بلژیک و سوییس همسایه است. جمعیت آن حدود هشتاد میلیون می باشد که درصدی از آن را مهاجران تشکیل داده اند. آلمان دارای شانزده ایالت است که هر کدام مستقل اداره می‌شوند. به عبارت بهتر آلمان دارای ایالات خودمختار است.

چرا مهاجرت به آلمان؟

ممکن است این سوال برای شما مطرح باشد که چرا مهاجرت به آلمان طرفداران زیادی دارد؟ آلمان جزو ده کشور پر بازدید جهان می‌باشد که از زیبایی های آن می توان به گوناگونی طبیعت، کلیساها، بناهای تاریخی و قلعه ها اشاره کرد. هفتاد درصد مردم آلمان پیرو مسیحیت هستند و سی درصد دیگر را ادیانی چون یهود، اسلام و غیره تشکیل می دهند. شما در آلمان شاهد خصوصیاتی چون وقت شناسی، تلاشگری، نظم، احترام و خانواده دوستی در مردم خواهید بود. در آلمان شاهد کمترین زمان کاری هستید اما لازم است بدانید بسیار به کیفیت کار در همین زمان اندک اهمیت داده می شود. دلیل کم بودن ساعت کاری نیز، ایجاد زمان برای انجام انواع مختلف فعالیتهای مربوط به اوقات فراغت است.

آلمان از بسیاری جهات یک کشور پیشرفته و مدرن است و به همین دلیل متقاضیان بسیاری نیز برای اخذ ویزا دارد. در ادامه به چند راه برای دریافت اقامت از این کشور اشاره خواهیم کرد. پس با ما در موسسه مهاجرتی اندیشه همراه باشید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یکی از ساده ترین روش ها برای مهاجرت است. برای این که در آلمان مشغول به تحصیل شوید باید بدانید که از شما مدرک معتبر جهت اثبات دانش زبان آلمانی یا انگلیسی درخواست می شود. دانشگاه ها در این کشور برخی به زبان آلمانی و برخی به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

نکته دیگری که باید برای دریافت اقامت تحصیلی در آلمان رعایت کنید این است که باید در آزمون های ورودی کشور مبدا قبول شده باشید.

شما در زمان تحصیل در آلمان می توانید اقامت موقت داشته باشید که مدت آن تقریباً چهار سال است. بسیاری از دانشجویان خارجی از تحصیل در آلمان راضی هستند و دلیل آن را هزینه های بسیار پایین آموزشی، سطح بالای علمی و محیط خوب دانشگاهی عنوان می کنند.

برای تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر موارد فوق باید در جستجوی یک استاد راهنما نیز باشید. استادان آلمانی فقط در صورت داشتن رزومه قوی حاضر می‌شوند به عنوان استاد راهنما شما را گزینش کنند.

لازم به ذکر است که اگرچه تحصیل در آلمان بسیار کم هزینه است اما با آموختن زبان آلمانی قادر خواهید بود به صورت کاملا رایگان از این امکان بهره مند گردید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت یکی از مناسب ترین روش ها برای مهاجرت است. همان طور که می دانید آلمان جزو صنعتی ترین کشورهای اروپایی طبقه بندی می شود. به همین دلیل بسیار از سرمایه گذاران خارجی استقبال کرده و آنها را جذب می‌کند. سرمایه گذاران خارجی نیز به دلیل وجود امنیت و رشد بالای اقتصادی و همین طور زیرساخت های قوی و پیشرفته، بسیار تمایل دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند.

راه های سرمایه گذاری در آلمان بسیار متنوع است؛ در ادامه ما فقط به پرکاربردترین آن اشاره می کنیم:

ثبت شرکت: شما ابتدا می بایست طرحی را تحت عنوان بیزینس پلن از شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید، به بخش مربوطه در کشور آلمان ارائه دهید. طرح بررسی شده و در صورت قابلیت انجام در این کشور و امکان سود آوری، تایید می گردد. شما پس از تایید قادر خواهید بود نسبت به دریافت اقامت و پیشبرد اهدافتان اقدام کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق شغل

مهاجرت به آلمان از طریق شغل کار راحت و ساده ای نیست. شما فقط در صورتی می توانید ویزای کاری از کشور آلمان دریافت کنید که از سوی کارفرمایان آن دریافت کننده دعوت نامه یا پیشنهاد شغلی معتبری باشید. البته باز هم منوط به این شرط است که کارفرما ابتدا در کشور آلمان و سپس در کشورهای اتحادیه اروپا به مدت سه ماه شغل مورد نظر را آگهی کند. در صورتی که کسی یافت نشود، فرد خارجی می تواند اقدام نماید.

چرا مهاجرت به دومینیکا؟

برای مهاجرت به آلمان از طریق شغل، قطعا پروسه سختی باید طی شود تا ویزای شغلی دریافت شود اما بعید و دور از ذهن نیست. البته در حال حاضر در برخی رشته ها به دلیل کمبود نیروی کار، کشور آلمان توانسته این شرط را کنار گذاشته و از نیروهای متخصص بین المللی نیز درخواست همکاری کند. از جمله رشته های الکترونیک، الکتروتکنیک، صنایع، مکانیک، IT و غیره.

در ابتدا ویزای کار شش ماهه است و در صورت ثابت شدن در شغل مورد نظر قابل تمدید می‌باشد. از جمله مواردی که برای دریافت ویزای شغلی آلمان شرط است سن متقاضی است که معمولا در آگهی ها ثبت می گردد. مدرک تحصیلی باید حداقل کارشناسی باشد و همین طور داشتن سابقه کاری نیز لازم است. از مواردی که با توجه به شغل مورد اهمیت قرار می گیرد آشنایی به زبان آلمانی یا انگلیسی است. اگر تمامی موارد فوق را دارا باشید و در زمینه کار نیز موفق عمل نمایید پس از گذشت چهار سال قادر خواهید بود اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

ویژگی دیگری که می توانید در صورت یافتن شغل با درآمد بالا در آلمان به دست آورید، دریافت بلوکارت است. به این معنی که می توانید علاوه بر آلمان در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحصیل، زندگی یا حتی کار نمایید. همچنین می توانید اقامت دائم را نیز در مدت کوتاه تری بگیرید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان، ازدواج است. در بسیاری از کشورها ازدواج با اتباع آن یکی از راههای دریافت اقامت است. آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر شما طبق شرایط این کشور با یک شهروند آلمانی ازدواج کنید می توانید اقامت و تابعیت آن را نیز به دست آورید. به نظر می‌رسد این راه آسانترین روش دریافت ویزای اما در نظر داشته باشید که شرایط پیش روی شما چندان آسان نیست.

شما نمی توانید با یک ازدواج صوری دولت آلمان را تحت تاثیر قرار دهید. در ابتدا فرد مورد نظر شما باید به این کشور اثبات کند که دارای تمکن مالی مناسبی است. به این معنی که علاوه بر خودش از پس مخارج شما نیز بر خواهد آمد. شرط بعدی این است که به زبان آلمانی مسلط و در سطح قابل قبولی قرار داشته باشید. در مرحله بعد باید اسنادی ارائه دهید که حامی از ازدواج رسمی و قانونی شما باشد.

سپس تمام موارد فوق توسط سازمان مربوطه در آلمان بررسی شده و در صورت اثبات صداقت و مدارک، ویزای ازدواج صادر می گردد. پس از آن شما نیز اجازه کار یا تحصیل در این کشور را خواهید داشت. ابتدا اقامت شما یک ساله با قابلیت تمدید صادر می گردد و پس از سه سال می توانید حکم آن را دائم نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آلمان، می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.
آیا با قوانین و مقررات استفاده از سایت مهاجرتی اندیشه موافقت میکنید؟