• Home
  • مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

اگر به فکر مهاجرت به پرتغال هستید لازم است تا از انواع روش های مهاجرت، شرایط و هزینه های آن اطلاع داشته باشید.  کشورهای اروپایی خصوصا کشورهای غرب اروپا، در حال حاضر طرفداران زیادی دارند و به عنوان مقصد مهاجرت افراد مطرح می باشند. زیرا این کشورها به دلیل فقر کم، اقتصاد با ثبات، نرخ بیکاری پایین توانسته اند نظر مهاجران زیادی را به خود جلب نمایند. به علاوه نرخ رشد جمعیت منفی باعث می شود تا این کشور نیروی کار کمی در دست داشته باشند. یکی از کشورهای اروپایی که امروزه بسیار مورد توجه است پرتغال است. در ادامه قرار است بیشتر در مورد این کشور به علاوه راه های مهاجرت به آن صحبت کنیم. پس در ادامه همراه ما در موسسه مهاجرتی اندیشه باشید.

چرا مهاجرت به پرتغال؟

چرا مهاجرت به پرتغال طرفداران زیادی دارد؟ کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع است. این کشور جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناتو می باشد. به علاوه این کشور جزو کشورهای پرجمعیت اروپا به شما می رود و جمعیتی حدود 10.5 میلیون نفر دارد. این کشور با نام جمهوری پرتغال بیشتر شناخته شده است. پایتخت آن شهر لیسبون است.

زبان رسمی این کشور پرچوگیز یا همان پرتغالی است. حکومت این کشور به صورت جمهوری پارلمانی می باشد و رئیس جمهور آن در حال حاضر مارسلو ربلو دی سوسا است. به علاوه نخست وزیر کشور نیز آنتونیو کوستا می باشد. واحد پول در این کشور نیز یورو است. این کشور نیز جزو کشور های توسعه یافته و مدرن اروپا محسوب می شود.

دین اکثر مردم در اروپا مسیحی ولی از شاخه های مختلف هستند. در نتیجه بیشتر مردم این کشور نیز مسیحی می باشند. مسیحیان مقیم این کشور از شاخه کاتولیک می باشند. اسپانیا و پرتغال در غربی ترین قسمت اروپا واقع شده اند. به دلیل این که این دو کشور تنها همسایه های یکدیگر هستند به آن ها شبه جزیره ایبری می گویند.

این کشور در کناره اقیانوس اطلس واقع شده است. همچنین جزایر مادیرا و آرور جزو خاک این کشور محسوب می شوند. یکی از شغل های پردرآمد در این کشور دریانوردی است. به علت این که این کشور در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد افراد زیادی به شغل های مربوط به دریا و اقیانوس می پردازند.

در دهه های پیشین این کشور حکومت پادشاهی داشت اما پس از فرار شاه پرتغالی نظام حکومتی این کشور به جمهوری تغییر پیدا کرد. این کشور رودخانه های زیادی دارد، که از آن ها نیز استفاده های فراوانی می شود. اقتصاد این کشور بر پایه شراب سازی و فروش محصولات دریایی به خصوص ساردین است، این کشور همچنین مکان های تاریخی زیبایی دارد.

مهاجرت به پرتغال از طریق چه روش هایی امکان پذیر است؟

برای علاقه مندان به مهاجرت شاید سوال باشد که مهاجرت به پرتغال از طریق چه روش هایی امکان پذیر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوال بپردازیم.

این کشور به دلیل هزینه های زندگی پایین تر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، کشوری بسیار مناسب برای مهاجرت می باشد. برای مهاجرت به این کشور نیز می توانید از طریق راه های تحصیل، سرمایه گذاری، کار، خرید ملک و غیره اقدام کنید.

در حال حاضر این روش ها بهترین راه های موجود برای مهاجرت به پرتغال هستند. یکی از بهترین روش های موجود نیز مهاجرت کاری است. مراحل صدور ویزای کار در این کشور نسبت به دیگر کشورها پیچیده تر است. برای این که به این کشور مهاجرت کنید ابتدا لازم است تا از طریق سایت های کاریابی موجود برای هر کشوری کارفرمایی پیدا کنید.

کارفرما در مهاجرت نقش اسپانسر را دارد. زیرا برای این که به این کشور سفر کنید ابتدا نیاز به دعوت نامه کاری از شرکت مربوطه برای اخذ ویزای کاری دارید. در صورتی که بتوانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید در زمانی کوتاه حدود 2 تا 5 ساله می توانید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

دو نوع ویزای کاری برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد. job offer  و job seeker.  ویزای جاب آفر همانطور که از نامش پیداست توسط کارفرمای مربوط به شما پیشنهاد داده می شود تا آن را قبول کنید. ویزای جاب سیکر نیز ویزایی است که از طریق آن، می توانید به کشور مربوطه سفر کنید و در آنجا به صورت حضوری به دنبال شغل بگردید. ویزای جاب سیکر در کشورهای اروپایی بسیار محدود است. به همین علت بهترین راه برای دریافت ویزای کاری کشور پرتغال ویزای جاب آفر می باشد. در ادامه نیز به راه های دیگر مهاجرت به پرتغال خواهیم پرداخت.

چگونه می توان ویزای تحصیلی کشور پرتغال را دریافت کرد؟

تحصیل یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به پرتغال است. زیرا با استفاده از این روش شما می توانید از دولت حقوق دریافت کنید. همچنین به ادامه تحصیلات نیز بپردازید. سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجوی خارجی به این کشور سفر می کند.

هزینه زندگی دانشجویی در این شهر حدود 2000 تا 2500 یورو است. این مبلغ در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار ناچیز است. دانشگاه های این کشور نیز جزو دانشگاه های خوب دنیا هستند و سطح علمی قابل قبولی دارند. تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی انجام می شود که این موضوع یک مزیت بزرگ برای این کشور محسوب می شود. زیرا دانشجویان خارجی بدون دغدغه زبان می توانند به تحصیل در این کشور بپردازند.

دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور می روند، می توانند در زمان تحصیل خود به کشور های عضو شنگن سفر کنند. زیرا کشور پرتغال جزو کشورهای عضو شینگن است. بورسیه تحصیلی نیز در این کشور برای دانشجویان وجود دارد. به علاوه بورسیه تحصیلی می تواند کمک بزرگی در هزینه های دانشجویان خارجی باشد. پس تحصیل یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به پرتغال است.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

اگر سرمایه مناسبی برای خرید ملک یا سرمایه گذاری در کشورهای خارجی دارید، می توانید از این طریق نیز به کشورهای اروپایی از جمله پرتغال سفر کنید. این روش یکی از راه های مهاجرت به پرتغال است که به آسانی می توان از طریق آن اقامت دریافت کرد. همچنین شما می توانید با استفاده از ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در بخش های دولتی برای خود اقامت بگیرید. پس شما از این طریق راه های زیادی پیش رو دارید. امیدواریم این بخش توانسته باشد تا به تصمیم گیری شما درباره مهاجرت به پرتغال کمک کرده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه تماس بگیرید.

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.