مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه

مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه

ویزای تحصیلی کشور روسیه

مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه دارای شرایط و قوانین خاصی می باشد که در این مقاله شرکت مهاجرتی اندیشه به بررسی کامل آن پرداخته ایم، پس در ادامه با ما همراه باشید تا با جدیدترین شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه آشنا شوید.

موقعیت جغرافیایی و شرایط زندگی در روسیه

روسیه یک کشور پهناور و پرجمعیت در شمالی ترین نقطه زمین قرار دارد و از نظر منابع طبیعی بسیار غنی می باشد. به دلیل نزدیکی این کشور به ایران یکی از مقاصد مهاجرت برای افراد، کشور روسیه می باشد. با بررسی مهاجران از کشور روسیه به دیگر کشور ها که آمار بالایی دارد، می توان دریافت که این کشور مقصد خوبی نمی تواند برای زندگی باشد. اما می توان به دید پله ترقی نگاه کرد و از این طریق به دیگر کشور ها مهاجرت داشت.

واحد پول این کشور روبل است و هزینه ی زندگی در شهر های بزرگ بیشتر و در شهرهای کوچک تر کمتر می باشد.

مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه

مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه

مرحله اول و بهترین راه برای مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه، پادفک یا کالج می باشد. مهم ترین چیزی که می شود در مورد مهاجرت به کشور روسیه گفت این است که محدودیت سنی ندارد. از سن 17سال به بالا می توان برای ورود به کالج یا پادفک کشور روسیه اقدام کرد.

پذیرش این کشور خیلی راحت تر از بقیه کشورها است. در هر سنی می توان به این کشور مهاجرت کرد و در کالج زبان و حتی رشته های پزشکی پذیرش گرفت.

لازم به ذکر است که گپ تحصیلی نیز در اینجا اهمیتی ندارد، که این امر یک مزیت برای مهاجرت تحصیلی می باشد.

مطلب مرتبط : مهاجرت تحصیلی به بلژیک

مدرک زبان برای ویزای دانشجویی کشور روسیه

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای کشور روسیه کاربردی نیست. به راحتی می توان از دوره های پادفک و کالج استفاده کرد و زبان روسی را از پایه و صفر آموخت. پیشنهاد ما این است جهت راحتی بیشتر اندکی زبان روسی یاد بگیرید و بعد در دوره های کالج یا پادفک ها شرکت کنید.

پس نتیجه می گیریم که مدرک زبان برای این کشور نیاز ندارید.

پادفک چیست

پادفک چیست؟

در اصل یک دوره زبان است که پیش نیاز ورود به دانشگاه در کشور روسیه می باشد. طی این دوره 9 ماه تا 12 ماه آموزش زبان کامل می گردد. دانشجویان با گذراندن این دوره زبان را تا سطح a2 یاد می گیرند. در نهایت در پایان این دوره می توانند به زبان روسی و تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط شوند و به دانشگاه هایی که به زبان روسی تدریس می شود وارد شوند.

برای شرکت در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود نیازی به شرکت در دوره های پادفک نیست و تنها داشتن مدرک زبان انگلیسی کفایت می کند.

برای شرکت در  این دوره ها احتمال ریجکت تقریبا صفر درصد است، و برای یک ماه قبل از شروع پادفک نیز ما می توانیم برایتان پذیرش بگیریم.

این دوره ها سکو پرتاب عالی برای رنک های بالای دانشگاهی اند و شرایط استاندارد بالایی برای دانشجویان این کشور فراهم می کنند.

هزینه دوره های پادفک یا کالج

خبر خوش این است که هزینه این پادفک ها با دانشگاه قابل مقایسه نیست و خیلی ارزان تر است. این دوره ها می توانند در هر شهری انتخاب شوند.

برای شروع میتوان با هزینه خیلی پایین وارد این کشور شد. برگزاری این پادفک ها در بعضی از شهر های کوچک بسیار ارزان تر است. به عنوان مثال مبلغ آن در شهرهای کوچک می تواند سالیانه از هزار و دویست دلار باشد. البته بعد از اتمام این دوره می توانید شهر را نیز عوض کنید و به شهری بزرگتر برای ادامه تحصیل بروید.

همچنین بخوانید : شرایط تحصیل در مجارستان چیست؟

در دوره های پادفک یا کالج چه چیزی تدریس می شود؟

دروس پایه دبیرستان در این دوره ها تدریس می شود و این دروس به انتخاب رشته دانشجویان در آینده برمی گردد. اگر دانشجویان تصمیم داشته باشند در آینده ( چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع فوق لیسانس) در رشته مهندسی تحصیل کنند دروس مرتبط با آن رشته را می خوانند.

اگر دانشجویان تصمیم داشته باشند در آینده ( چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع فوق لیسانس) در رشته پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنند، دروس پایه و زبان با آنها کار می شود.

دریافت ویزای تحصیلی کشور روسیه

اقامت دائم برای روسیه

درخواست اقامت دائم برای روسیه بعد از اخذ مدرک زبان روسی و اخذ مدرک تحصیلی روسیه همراه با مدرک شهروندی و رعایت قوانین روسیه امکان پذیر است. در ضمن اجباری برای کار کردن فرد در کشور روسیه نمی باشد و احتمال  99 درصد نیز درخواست اقامت دائم در کشور روسیه پذیرفته می شود. فرد بعد از یک سال می تواند مستقیم درخواست پاسپورت روسیه را داشته باشد که حدود دو سال زمان می برد تا تایید شود. برای دریافت پاسپورت روسیه ماندن در این کشور اهمیت دارد.

از مزایای داشتن پاسپورت روسیه

با داشتن پاسپورت روسی می توانید به کشورهای اروپایی با ویزای فرودگاهی وارد شوید.

تحصیل در مقطع کارشناسی

با گذراند مقطع متوسطه در کشور روسیه افراد می توانند در مقطع کارشناسی به ادامه تحصیل مشغول شوند که این دوره 4 ساله است. دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند که برای گذراندن به زبان انگلیسی داشتن آیلتس با نمره 6 نیاز است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

پس از سپری کردن مقطع کارشناسی دانشجو می تواند ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشد. کارشناسی ارشد دوره ای 2 ساله است که سراسر پروژه های تحقیقی و علمی را شامل می شود.

تسلط بر زبان روسی و داشتن مدرک انگلیسی با نمره آیلتس 6 به بالا برا گذراندن این دوره لازم است.

تحصیل دکترا

دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا باید مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا ارائه دهند و رزومه قوی همراه با مقالات پژوهشی پر بار و قوی داشته باشند. از لحاظ شرایط بورسیه برای مقطع دکترا، هموار بودن بستر تحقیقات و رشد پژوهشی تحصیل در این مقطع فراهم است.

مطالب مرتبط : شرایط ویزای تحصیلی آلمان

سوالات متداول برای کشور روسیه

برای آزمون های پزشکی امکان قبولی دانشجو چقدر است؟

80 تا 90 درصد دانشجو ها وارد دانشگاه می شوند.

چه دروسی مورد آزمون برای رشته پزشکی قرار دارند؟

 دروس مد نظر برای آزمون زیست و شیمی است که در حد دروس تدریس شده در مدارس ایران می باشد.

ورود به دانشگاه روسیه آسان است؟

با توجه به درس هایی که در ایران در مقاطع مختلف گذرانده می شود ورود به دانشگاه های روسیه آسان است و چیزی نیست که دانشجویان نتوانند وارد دانشگاه روسی شوند.

اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 2 =

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان نظام آموزشی مجارستان تا دوره متوسطه برای تمام افراد اجباری و رایگان می باشد. دانشجو بعد

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد