موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مهاجرت کادر درمان به سوئد

مهاجرت کادر درمان به سوئد

مهاجرت کادر درمان به سوئد در حال حاضر رو به افزایش است. این کشور در سال های اخیر به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر قاره اروپا شناخته شده و همین امر سبب شده که سوئد با رشد مهاجرت زیادی روبه رو شود. به دلیل نرخ بالای سن شهروندان در سوئد، بازار خوبی برای کادر درمان و پرستاران ایجاد شده است. یکی از مشکلات این کشور عدم دسترسی به پزشک عمومی و کمبود آن می باشد. در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی کامل در مورد مهاجرت به سوئد ارائه دهیم پس با ما همراه باشید.

مهاجرت کادر درمان به سوئد

سوئد از روی نقشه، شمالی ترین کشور قاره اروپا می باشد. در طی سال های گذشته زندگی مردم این کشور از نظر مالی، رفاهی و امنیتی در بالاترین سطح قرار داشت. به همین دلیل این کشور یکی از بهترین انتخاب ها از بین کشورهای جهان است. جمعیت کشور سوئد تقریبا 11 میلیون نفر می باشد و در حال حاضر بیشتر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی زبان عموم مردم سوئدی است.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد تقریبا تا سال 2028 بازار کار مشاغل پزشکی 45 درصد افزایش می یابد. حال می توان گفت که مهاجرت افراد از طریق پذیرش کادر پزشکی در این کشور در آینده ای نزدیک با امکانات بیشتری روبرو خواهد شد. بنابراین پرستاران می توانند در این کادر سازمان یافته و جدید به راحتی شروع به کار کنند.

نحوه دریافت ویزای کادر درمان به سوئد

هم اکنون این کشور دوره های مختلفی برای جذب مهاجران به خصوص در رابطه با مشاغل پزشکی و پیراپزشکی تدارک دیده است. زبان این کشور سوئدی است و متقاضیانی که می خواهند از راه کادر درمان به این کشور مهاجرت کنند باید به زبان سوئدی تسلط کامل داشته باشند. شما عزیزان می توانید برای یادگیری بهتر زبان سوئدی، بعد از مهاجرت در دوره های زبان این کشور شرکت کنید. افراد با گذراندن دوره های کلاس زبان سوئدی می توانند این زبان را آموزش ببینند.

هر کشور شرایط کاری، قانون و مقررات خود را دارد. پزشکان و کادر درمان برای رفتن به کشور سوئد حتما باید ویزای درمانی و مدارک خود را قبل از مهاجرت همگام سازی کنند. اگر می خواهید یک پزشک موفق باشید و در سوئد مشغول به کار شوید می بایست آزمون و کلاس های این کشور را به خوبی بگذرانید.

آزمون های زبان سوئدی برای پزشکان

در خصوص مهاجرت کادر درمان به سوئد، کسانی که مدارک پزشکی یا پیراپزشکی دارند، می توانند بدون مدرک زبان سوئدی، برای یک دوره چند ماهه آموزش این زبان را یاد بگیرند. بعضی از این رشته ها نیاز به تسلط کامل زبان سوئدی دارد، مانند مامایی، پزشکی و پرستاری

دولت کشور سوئد برای کسانی که برای کار به این کشور مهاجرت کرده اند، دوره تخصصی آموزش زبان را قرار داده تا افراد بتوانند بعد از اتمام دوره های زبان، در مراکزی که می خواهند ادامه تحصیل دهند یا مشغول کار شوند. البته باید به این مورد توجه کرد که ادامه تحصیل برای پزشکان در سوئد به زبان لاتین یا همان انگلیسی امکان پذیر نخواهد بود. حدودا این دوره ها ده ماهه است و هزینه آن 9000 یورو می باشد.

مزیت دوره های زبان سوئدی

 • دوره ها در خود کشور سوئد برگزار می شود.
 • امکان اخذ ویزا برای همسر و فرزند زیر 18 سال
 • فرزندان دانشجویان در این دوره می توانند به طور رایگان به تحصیلاتشان در سوئد ادامه دهند.
 • ایجاد شرایط مناسب برای همراهان از جمله همسر و فرزندان که بتوانند هم زمان وارد این کشور شوند.
 • پذیرش کار برای دانشجویان و همسر
 • گرفتن بیمه دانشجویی برای افراد و همراهان
 • اخذ ویزای شینگن
 • با اخذ مدارک زبان، به دانشجویان این امکان داده می شود که در دانشگاه های دلخواه پذیرش شوند.

بهداشت و درمان در سوئد

آموزش بهداشت و خدمات درمانی سوئد زیر نظر شهرداری است و تمام موارد بهداشتی که شامل کادر پزشکی و دندان پزشکی می باشد به دو طریق خصوصی و دولتی است.

شهرداری سوئد برای هر کدام از شهرها مدیریت بخش درمان و بوجه مالی اختصاصی داده است. بنابراین انواع خدمات درمانی در شهرهای این کشور بسیار متفاوت هستند. یکی از مسئولیت های شهرداری مراقبت های بهداشتی برای عموم مردم جامعه است.

بهداشت در بخش خصوصی 

اگر مدارک خدمات درمانی به وسیله یک موسسه خصوصی باشد و این موسسه به هیچ وجه قراردادی با خدمات درمانی نداشته باشد، بیمار باید هزینه های کامل همه درمان و مراقبت ها را تقبل کند.

مراحل مهاجرت کادر درمان به سوئد

قبل از هر اقدامی بهتر است با مراحل مهاجرت کادر درمان به سوئد آشنا شوید. بعد از اتمام کلاس های آموزشی زبان سوئدی، پزشکان طی حدود 5 ماه و پرستاران طی حدود 2 ماه و نیم یک دوره کار آموزی را پشت سر می گذارند و پس از اتمام دوره، می توانند به صورت کادر درمان کشور سوئد وارد کار شوند. ولی باید این نکته را در نظر داشته باشند که پزشکانی می توانند این دوره از آموزش ها را بگذرانند که از طرف یک کارفرمای سوئدی شغلی را پیشنهاد بگیرند.

افرادی که طی گذشت حدود یک سال می توانند در این کشور بمانند و در طول این زمان با انواع مراکز پزشکی و درمانی در سوئد رابطه برقرار کنند، این فرصت را خواهند داشت که کیس کاری مناسب را بیابند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کادر درمان سوئد

 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان سوئدی
 • پشت سر گذاشتن امتحانات کتبی و عملی
 • مشارکت در دوره های تحصیلی
 • اطلاع کامل از قانون کشور سوئد

دانشگاه های برتر پزشکی برای مهاجرت کادر درمان به سوئد

یکی از مواردی که برای قبولی دانشگاه های کشور سوئد به آن نیاز دارید، تمام شدن تحصیلات دوره متوسطه است. مهارت کامل صحبت با زبان سوئدی جایگاه بالایی دارد. افراد بیرون از منطقه اتحادیه اروپا موظف هستند قبل از ارائه درخواست، تحصیلات متوسطه را بگذرانند.

بعضی از دانشگاه های قابل اعتماد و شناخته شده در سطح پزشکی سوئد عبارتند از:

1ـ  دانشگاه اوپسالا

دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه اوربرو

4ـ دانشگاه اومئو

5ـ شرکت کارولینسکا

6ـ دانشگاه علوم سلامت لینشوپینگ

دانشگاه های کادر پزشکی و درمانی در سوئد

بهترین و معروف‌ترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی سوئد، زیر شاخه های مختلف پزشکی عمومی، داخلی، بیهوشی، قلب و عروق و فیزیوتراپی و… می باشد.

تحصیلات پزشکی و بهداشتی سوئد

کادر درمان این کشور حدود 21 گرایش دارد که برای رشته های پزشکی این کشور مورد نیاز است، این رشته ها عبارتند از:

روان پزشکی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، روانشناسی، مامایی، فیزیک پزشکی، ارتوپد، داروسازی، فیزیوتراپی، داروسازی، بینایی سنجی، روان درمانگر، بهداشت دهان و دندان، زیست پزشکی، کایرو پراکتیک، دندان پزشک، پزشک عمومی، متخصص تغذیه، رادیولوژی، پرستاری و نسخه نویسی که در دوره 15 روزه نظام پرستاری است.

دریافت ویزای کادر درمان سوئد

در ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنیم. ولی قبل از هر چیز، وزارت بهداشت و درمان سوئد باید مدارک تحصیلی و سابقه پزشکی شما را تایید کند و داشتن سابقه کار اجباری است. مهم ترین قدم یادگیری زبان سوئدی است و بعد از پشت سر گذاشتن دوره آموزش، می توانید دوره های تئوری و عملی را به اتمام برسانید و مشغول کار شوید.

این مراحل تقریبا 7 تا 9 ماه زمان می برد و در نهایت افراد می توانند در صورت تکمیل بودن مدارک به همراه همسر و فرزندان خود ویزا دریافت کنند. افرادی که می خواهند در کادر درمان و پزشکی سوئد پذیرش شوند، حتما بعد از تایید مدارک در کلاس های زبان سوئدی حضور یابند. در صورتی که تمایل دارید تا برای مهاجرت کادر درمان به سوئد اقدام کنید و نیاز به راهنمایی دارید، با همکاران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه کو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

درخواست مشاوره تخصصی

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.