ویزای کادر درمان دانمارک

ویزای کادر درمان دانمارک

ویزای کادر درمان دانمارک یکی از انواع ویزا است که پزشکان و پرستاران می توانند از این طریق اقدام به مهاجرت کنند. هم اکنون کشور دانمارک برای افرادی که در رشته های پزشکی و دندان پزشکی، پرستاری و… تحصیلاتشان را به پایان رسانده اند اقامت 3 ساله می دهد. همچنین افرادی که در رشته های علوم پزشکی تحصیل کرده اند، می توانند برای مهاجرت به دانمارک اقدام کنند. در این مقاله از موسسه مهاجرتی اندیشه می خواهیم شرایط و اقدامات لازم برای دریافت ویزای کادر درمان دانمارک را برایتان شرح دهیم پس در ادامه همراه ما باشید.

برای اغلب افراد اطلاع از شرایط بعد از اخذ اقامت مورد توجه است، به همین دلیل ما لیستی از سوالات را گردهم آوردیم تا به آنها پاسخ دهیم و شما را راهنمایی کنیم.

یکی از سوالات پر تکرار این است که بعد ار اخذ ویزای کادر درمان دانمارک میزان حقوق دریافتی پزشک و پرستار چقدر است؟

امکانات فراهم برای پزشکان در کشور دانمارک شامل چه چیزهایی می شود؟

مدت زمان اقامت بعد از اخذ ویزای کادر درمان دانمارک چه مدت است؟

بعد از اخذ ویزای کادر درمان دانمارک، مجوز اقامت برای خانواده (همسر و فرزندان) می توان دریافت کرد؟

اخذ مجوز کار پزشکی برای کادر پزشکی و درمانی چه مدت زمان می برد؟

متقاضیان جهت یادگیری زبان دانمارکی و پشت سر گذاشتن یک سری از آزمون های تخصصی برای گرفتن پروانه فعالیت به نام پزشک، دندان پزشک یا پرستار در این کشور می توانند با مشاوران ما در ارتباط باشند و از قوانین موجود مطلع شوند، سپس برای مهاجرت اقدام کنند.

البته باید گفت این نوع اقامت که به منزله اخذ پروانه کسب و کار است، در این کشور به شما داده می شود. ولی شما باید به طور جدا گانه اجازه ی کار را از مراکز مرتبط بگیرید.

 

کشور دانمارک از نظر جغرافیایی

این کشور از نظر جغرافیایی قسمتی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است. مرز خشک این کشور از جنوب با آلمان می باشد و با کشورهای نروژ و سوئد مرز دریایی دارد و به واسطه پلی به نام اور سوند به سوئد می رسد.

پایتخت کشور دانمارک کپنهاگ است که بیشتر از یک میلیون جمعیت دارد. بعد از آن دومین شهر بزرگ این کشور به نام آرهوس است که دارای مهاجران بیشتری می باشد. یکی از نکته های جالب توجه در رابطه با  کشور دانمارک این است که می توان کمتر از 2 ساعت به پاریس و لندن رسید. کشورهای رم، بارسلونا، وین، پراگ با دانمارک چند ساعت پرواز هوایی فاصله دارند.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ اقامت ویزای کادر درمان دانمارک

. تکمیل فرم الکترونیکی در سایت بهداشت

. کپی برابر اصل مدرک زبان انگلیسی از سفارتخانه

. ترجمه ریز نمرات آموزشی

. ارائه مدرک سابقه کار پزشکی و پرستاری

. نگارش روزومه

 

مراحل اخذ مجوز کار برای پزشکان در دانمارک

متقاضیان باید مدارک تحصیلی خود را توسط سازمان حفظ ایمنی و کادر درمان کشور دانمارک مورد تایید و ارزیابی قرار دهند. اگر ارزیابی اولیه کامل باشد و مدارک تحصیلی افراد مورد تایید حوزه درمان این کشور قرار گیرد، می توان گفت که ویزای 3 ساله برای شما جهت فعالیت های تخصصی در دانمارک داده می شود.

مجوز ارزیابی را چه زمانی می توان در خواست کرد؟ این مجوز را می توان از طریق ارسال فرم تکمیل کرد و بعد باید به واسطه قسمت استخدام / کلینیک مهر شود و از طریق پست، به اداره ایمنی بیماران در دانمارک ارسال کرد. مدت زمان ارزیابی و صدور این مجوز موقت است.

 

اثبات تمکن مالی به کشور دانمارک

یکی از ملزومات پذیرش شما در دانمارک برای اخذ اقامت، اثبات تمکن مالی به دولت دانمارک می باشد. افراد باید اثبات کنند که سرمایه به اندازه کافی برای شش ماه اول سال جهت حمایت و حفاظت از خود و اعضای خانواده را دارند و نیاز است که مدارک و اسناد مالی مربوطه را در زمان مشخص ارسال کنند.

این مدارک مالی باید پاسخگوی نیاز فرد متقاضی و خانواده و همراهان او باشد.

راه های اخذ مجوز کار پزشکی در دانمارک (ارزیابی مدرک تحصیلی) :

از مراحل اولیه دریافت مجوز کار این است که مدارک و اسناد تحصیلی برای تایید باید به مراجع حفاظت سلامت بیماران در کشور دانمارک ارسال شود. برای انجام این فرآیند جهت بررسی مدارک ممکن است، بیشتر از 5 ماه طول بکشد. چنانچه از این سازمان تاییدیه را دریافت کردید، می توانید برای مجوز کار و اقامت سه ساله در دانمارک درخواست دهید. مرحله بعدی را بعد از گرفتن ویزا و ورودتان به این کشور باید انجام دهید.

آموزش زبان دانمارکی

افراد بعد از حضور در دانمارک باید سریعا در کلاس های زبان دانمارکی به خصوص کادر درمانی شرکت کنند و باید آزمون زبان را در سطح c به طور کامل سپری کرده و نمره ی متوسط قبولی را بگیرند. آزمون ها سالی 2 مرتبه برگزار می شود و افراد برای شرکت در این آزمون ها می توانند از آموزشگاه های متفاوت در سطح کشور دانمارک استفاده کنند.

آموزش اولیه یا همان کارورزی

چنانچه کار آموزان، زبان دانمارکی را کامل یاد گرفته باشند می توانند با افراد ارتباط بگیرند و کارهای اقامت و کارورزی را انجام دهند. افراد موظف اند که دوره های کار آموزی را بعد از شرکت در آزمون و قبولی سنجش ها آغاز کنند. دوره کارورزی کمتر از هفت ماه زمان می برد.

شرایط زندگی بعد از اخذ اقامت 3 ساله دانمارک

پزشکان و کلیه کادر درمان با اخذ مجوز اقامت بدون پروانه کار، اجازه کار در این کشور را ندارند. پس افراد به صورت جداگانه باید اجازه کار بگیرند. همینطور برای دوره کار آموزی این موضوع صدق می کند، تا پروانه طبابت شما حاضر شود شما می توانید در این زمان برای شغل های دیگر مجوز کار بگیرید و پیشنهاد کاری طبق حقوق و شریط استخدام معتبر به دولت دانمارک باید ارائه دهید.

مجوز کار کردن در شغل های متفاوت فقط برای کسب در آمد و تامین خرج زندگی در این مدت به متقاضیان داده می شود.

اقامت برای فارغ التحصیلان کادر درمان

ویزای اقامت به کسانی داده می شود که فارغ التحصیل یکی از رشته های درمانی باشند و تا زمان اعتبار آن در دانمارک بتوانند زندگی کنند و نیز این مجوز می تواند در کشور های مختلف حوزه شینگن به مدت 95 روز، امکان اقامت شما را فراهم کند.

یادگیری زبان دانمارکی

با دریافت اقامت دانمارک پزشک می تواند در این کشور دوره های زبان دانمارکی را بگذراند. قسمتی از هزینه های کلاس ها توسط شهرداری منطقه پرداخته می شود. شهرداری وظیفه دارد کلاس های زبان دانمارکی را به شما ارائه دهد و شما را به آموزشگاه های زبان دانمارکی معرفی کند. در این کالج ها به افراد و پزشکان خارجی زبان دانمارکی آموزش می دهند.

چنانچه بعد از چند ماه که از ثبت آدرس تان برای شرکت در کالج زبان دانمارکی گذشت و معرفی نشده اید، می توانید با شهرداری محل خود تماس بگیرید.

مدت زمان اقامت در کشور دانمارک

اگر شما پزشک یا دندانپزشک باشید در مرحله اول اقامت 3 ساله به شما داده می شود. شما باید مدارکی بیاورید که ثابت کند زبان دانمارکی را آموزش دیده اید.

اگر شما پرستار هستید فقط برای مدت 3 سال می توانید مجوز اقامت داشته باشید و بیشتر از این زمان مجوز شما قابل تمدید نمی باشد. چنانچه زمان پاسپورت شما رو به پایان باشد، شما برای اقامت در این کشور فقط تا مدت حدود نود روز فرصت داریدو گذر نامه معتبر است.

آیا ویزای اقامت به خانواده و همراه داده می شود؟

یکی از سوالات پر تکرار که افراد در این زمینه می پرسند این است که با گرفتن پروانه کار تخصصی برای کادر درمان به خانواده های این متقاضیان ویزای اقامت در این کشور داده می شود؟ جالب است بدانید جهت رفاه حال شما و خانواده تان، کشور دانمارک ویزای اقامت همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال میدهد.

مهاجرت به دانمارک از راه کادر درمان

این کشور جهت تکمیل و ارتقا کادر درمانی خود در رشته های پزشکی و پیراپزشکی اقدام به جذب نیرو متخصص می کند. تمام اشخاصی که به هر ترتیب برای کادر درمان کار و فعالیت می کنند می توانند به این کشور از طریق واخذ ویزای کادر درمان مهاجرت کنند.

مزایای ویزای کادر درمان دانمارک

با داشتن ویزای کادر درمان دانمارک می توانید برای اخذ اقامت بلند مدت برای کل خانواده اقدام کنید و از حقوق شهروندی کشور دانمارک بهره مند شوید.

با داشتن این ویزا تحصیل فرزندان شما به طور کامل رایگان می باشد. فرزندان شما می توانند پس از گذشت پنج سال پاسپورت این کشور را دریافت کنند. بالاترین مزایای ویزای کادر درمان کشور دانمارک در آغاز کار، این است که نیازی به مدرک زبان ندارید و اگر مایل بودید می توانید دوره زبان را در این کشور سپری کنید، همچنین می توانید بدون داشتن مدرک زبان اقدام به اخذ ویزای کادر درمان دانمارک کنید و اقامت بگیرید.

اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کادر درمان دانمارک

1ـ گرفتن تاییدیه از مراجع محافظت و سلامت بیماران کشور

2ـ اثبات تمکن مالی به دولت

3ـ بررسی مدارک تحصیلی

4ـ یادگیری آموزش زبان دانمارکی

5ـ گرفتن مجوز شغلی و پیدا کردن شغل

نتیجه گیری

کشور دانمارک یک کشور اروپایی و پیشرفته است که سطح رفاه اجتماعی در آن بالا می باشد. اداره بهداشت و درمان این کشور جهت ارتقا و تکمیل کادر درمان اقدام به جذب نیرو متخصص و ماهر می کند که این راهی برای مهاجرت پزشکان و پرستاران از طریق اخذ ویزای کادر درمان نروژ است.

با دریافت اقامت این کشور می توان در کلاس های زبان دانمارکی شرکت کرد و زبان دانمارکی را فراگرفت. شهرداری محل سکونت شما وظیفه دارد کلاس های زبان دانمارکی را به شما نشان داده و نیز قسمتی از هزینه های کالج زبان شما را تقبل کند. در طی آموزش دوره زبان، به شما اجازه کار نیمه وقت به مدت 18 ساعت در طول هفته را می دهند و همینطور به همسر شما مجوز کار تمام وقت داده می شود.

پزشکان و پرستاران می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه خود به دانمارک بیاورند و در زمان مدت اقامت بیمه درمانی و تحصیلی برای خانواده در این کشور به عهده دولت دانمارک می باشد.

مثل تمام کشورهای قاره اروپا متقاضیان بعد از پیدا کردن کار و شغل مناسب کمتر از 2 سال می توانند برای گرفتن اقامت در این کشور بمانند.

مراحل مهاجرت به دانمارک به اختصار می توان به این موارد اشاره کرد، اول از همه یادگیری زبان دانمارکی در سطح c مورد تایید است.نکته دوم معادل سازی مدارک پزشکی و تحصیلی، نکته سوم طی کردن مرحله کار آموزی می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.
آیا با قوانین و مقررات استفاده از سایت مهاجرتی اندیشه موافقت میکنید؟