ویزای کادر درمان کشور سوئد

ویزای کادر درمان سوئد

کشور سوئد در سال های اخیر یکی از پر مهاجرترین کشورهای قاره اروپا شناخته شده و همین امر سبب شده که سوئد با رشد مهاجرت زیادی روبه رو شود.

با متراکم شدن جمعیت سوئد زمینه ای شده تا جمعیت به سوی پیری گام بردارد، به این دلیل بازار خوبی برای کادر درمان و پرستاران ایجاد شده است. یکی از مشکلات این کشور عدم دسترسی به پزشک عمومی و کمبود آن می باشد.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد تقریبا تا سال 2028  شغل های پزشکی 45 درصد افزایش می یابد. حالا می توان گفت که مهاجرت افراد از راه های پذیرش کادر پزشکی در این کشور در آینده ای نزدیک با امکانات بیشتری روبرو خواهد شد. همچنین پرستاران عزیز می توانند در این کادر سازمان یافته و جدید به آسانی شروع به کار کنند.

در این مقاله ما می خواهیم اطلاعاتی کامل در مورد مراحل زندگی در کشور سوئد و طریقه ی  مهاجرت به این کشور را به شما بگوییم و سعی کردیم سوالات شما را به طور کامل جواب دهیم، پس در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی اندیشه همراه باشید.

مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد

نحوه دریافت ویزای کادر درمان کشور سوئد

کشور سوئد از روی نقشه، شمالی ترین کشور قاره اروپا می باشد. در طی سال های گذشته زندگی مردم این کشور از نظر مالی، رفاهی و امنیتی در بالاترین سطح  قرار داشته. به همین دلیل کشور سوئد یکی از بهترین انتخاب ها از بین کشورهای جهان می باشد.

جمعیت کشور سوئد تقریبا 11 میلیون نفر می باشد و در حال حاضر بیشتر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی زبان عموم مردم سوئدی می باشد.

هم اکنون این کشور دوره های مختلفی برای جذب مهاجران به خصوص در رابطه با شغل های پزشکی و پیراپزشکی گذاشته است.  زبان این کشور سوئدی است و متقاضیانی که می خواهند از راه کادر درمان به این کشور مهاجرت کنند باید با بیشتر مردم در ارتباط باشند و بتوانند به زبان سوئدی تسلط کامل را داشته باشند.

شما می توانید برای یادگیری بهتر زبان سوئدی، بعد از مهاجرت به این کشور اقدام کنید. افراد با گذراندن دوره های کلاس زبان سوئدی می توانند این زبان را آموزش ببینند.

هر کشور شرایط کاری، قانون و مقررات خود را دارد. پزشکان و کادر درمان برای رفتن به کشور سوئد حتما باید ویزای درمانی یا کاری، مدارک خود را پیش از مهاجرت همگام سازی کنند.

اگر می خواهید یک پزشک موفق باشید و در سوئد مشغول به کار شوید می بایست آزمون و کلاس های این کشور را به خوبی طی کنید.

آزمون های زبان سوئدی برای پزشکان

کسانی که مدارک پزشکی یا پیراپزشکی دارند می توانند بدون مدرک زبان سوئدی، برای یک دوره چند ماهه آموزش زبان سوئدی را یاد بگیرند. بعضی از این رشته ها نیاز به تسلط کامل زبان سوئدی دارد، مثل: مامایی، پزشکی و پرستاری

دولت کشور سوئد برای کسانی که برای کار به این کشور مهاجرت کرده اند، دوره تخصصی آموزش زبان را قرار داده تا افراد بتوانند بعد از اتمام دوره های زبان، در مراکزی که می خواهند ادامه تحصیل دهند یا مشغول کار شوند اقدام کنند. البته باید به این مورد توجه کرد که ادامه تحصیل برای پزشکان در سوئد به زبان لاتین یا همان انگلیسی امکان پذیر نخواهد بود. حدودا این دوره ها ده ماهه است و هزینه ی آن 9000 یورو می باشد.

مزیت دوره های زبان سوئدی

اولین نکته این است که دوره ها در خود کشور سوئد برگزار می شود

  • گرفتن ویزا برای همسر و فرزند تا 18 سالگی ممکن می باشد
  • فرزندان دانشجویان در این دوره می توانند به طور رایگان به تحصیلاتشان در سوئد ادامه دهند
  • ایجاد و شرایط مناسب برای همراهان از جمله همسر و فرزندان که بتوانند هم زمان وارد این کشور شوند
  • پذیرش کار برای دانشجویان و همسر
  • گرفتن بیمه دانشجویی برای افراد و همراهان
  • اخذ ویزای شینگن
  • با اخذ مدارک زبان، به دانشجویان این امکان داده می شود که در دانشگاه های که انتخاب کرده اند پذیرش شوند

بهداشت و درمان سوئد

آموزش و بهداشت و خدمات درمانی سوئد زیر نظر شهرداری است و تمام موارد بهداشتی که شامل کادر پزشکی و دندان پزشکی می باشد به دو طریق خصوصی و دولتی می باشد.

شهرداری کشور سوئد برای هر کدام از شهرها مدیریت بخش درمان و بوجه مالی اختصاصی داده است. بنابراین انواع خدمات درمانی در شهرهای این کشور بسیار متفاوت می باشد. یکی از مسئولیت های شهرداری مراقبت های بهداشتی برای عموم مردم جامعه است.

همچنین بخوانید : شرایط ویزای تحصیلی آلمان

بهداشت در بخش خصوصی سوئد

اگر مدارک خدمات درمانی به وسیله یک موسسه خصوصی باشد و این موسسه به هیچ وجه قراردادی با خدمات درمانی نداشته باشد بیمار باید هزینه های کامل همه درمان و مراقبت ها را خودش تقبل کند.

ویزای کادر درمان سوئد

مراحل مهاجرت کادر پزشکی و درمانی به کشور سوئد

بعد از اتمام کلاس های آموزشی زبان سوئدی، پزشکان طی حدود 5 ماه و پرستاران طی حدود 2 ماه و نیم یک دوره کار آموزی را پشت سر می گذارند و پس از اتمام دوره، می توانند به صورت کادر درمان کشور سوئد وارد کار شوند. ولی باید این نکته را در نظر داشته باشند که پزشکانی می توانند این دوره از آموزش ها را بگذرانند که از طرف یک کارفرمای سوئدی شغلی را پیشنهاد بگیرند.

افرادی که طی گذشت حدود یک سال می توانند در این کشور بمانند و در طول این زمان با انواع مراکز پزشکی و درمانی در سوئد رابطه برقرار کنند، پس این فرصت را خواهند داشت که کیس کاری مناسب و بالایی را پیدا کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کادر درمان سوئد

مدارک تحصیلی ترجمه شده

داشتن مدرک زبان سوئدی

پشت سر گذاشتن امتحانات کتبی و عملی

مشارکت در دوره های تحصیلی

اطلاع کامل از قانون کشور سوئد

دانشگاه های برتر پزشکی در کشور سوئد

یکی از چیزهایی که برای قبولی دانشگاه های کشور سوئد به آن نیاز دارید تمام شدن تحصیلات دوره متوسطه است. مهارت کامل صحبت با زبان سوئدی جایگاه بالایی دارد. افراد بیرون از منطقه اتحادیه اروپا موظف اند قبل از دادن درخواست تحصیلات متوسطه را کامل کنند.

بعضی از دانشگاه های قابل اعتماد و شناخته شده در سطح پزشکی سوئد:

1ـ  دانشگاه اوپسالا

2ـ دانشگاه گوتنبرگ

3ـ دانشگاه اوربرو

4ـ دانشگاه اومئو

5ـ شرکت کارولینسکا

6ـ دانشگاه علوم سلامت لینشوپینگ

دانشگاه ها و دانشکده های کادر پزشکی و درمانی در سوئد

بهترین و معروفترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی سوئد، زیر شاخه های مختلف پزشکی عمومی، داخلی، بیهوشی، قلب و عروق و فیزیوتراپی و… میباشد.

همچنین بخوانید : شرایط تحصیل در مجارستان چیست؟

تحصیلات پزشکی و بهداشتی سوئد

کادر درمان این کشور حدود 21 گرایش دارد که برای رشته های پزشکی این کشور مورد نیاز است، این رشته ها شامل:

روان پزشکی، گفتار درمانی، شنوا سنجی، روان شناسی، مامایی، فیزیک پزشکی، ارتوپد، داروسازی، فیزیوتراپی، داروسازی، بینایی سنجی، روان درمانگر، بهداشت دهان و دندان، زیست پزشکی، کایرو پراکتیک، دندان پزشک، پزشک عمومی، متخصص تغذیه، رادیولوژی، پرستاری و نسخه نویسی که در دوره 15روزه  در نظام پرستاری می باشد.

نتیجه گیری

در آغاز باید به گرفتن ویزا در این کشور دسترسی پیدا کنیم. ولی قبل از آن باید یادگیری زبان و معادل سازی، وزارت بهداشت و درمان سوئد مدارک تحصیلی و سابقه پزشکی شما را تایید کند و سابقه کاری افراد اجباری است.

این مراحل  تقریبا 7 تا 9 ماه زمان می برد و در نهایت افراد می توانند در صورت تکمیل بودن مدارک برای همسر و فرزندان و خود افراد درخواست ویزا کنند.

کسانی که می خواهند در کادر درمان و پزشکی سوئد پذیرش شوند حتما بعد از تایید مدارک باید در کلاسهای زبان سوئدی حضور یابند.

اگر می خواهید در این کشور به کار پزشکی ادامه دهید باید زبان سوئدی را بتوانید روان صحبت کنید و بتوانید با افراد متفاوت ارتباط بگیرید و گفتگو کنید.

پس نتیجه می گیریم که مهم ترین قدم در این مدت یادگیری زبان سوئدی می باشد و بعد از کامل شدن و پشت سر گذاشتن این دوره از آموزش می توانید دوره های تئوری و عملی را به اتمام برسانید و مشغول کار شوید.

خوشحال میشیم به این محتوا امتیاز بدید
اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 19 =

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان نظام آموزشی مجارستان تا دوره متوسطه برای تمام افراد اجباری و رایگان می باشد. دانشجو بعد

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد