ویزای کادر درمان نروژ

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند ویزای اقامت نروژ را دریافت کنند. نروژ یکی از مهاجر پذیر ترین کشور ها می باشد که به دلیل کمبود پزشک از کادر درمان استقبال زیادی می کند. نروژ یکی از کشورهای اروپایی جذاب برای مهاجرت و کار و زندگی است، زیرا مردم در این کشور از سطح رفاه اجتماعی بالا برخوردارند و در این کشور نرخ بیکاری پایینی وجود دارد. از ویژگی های خوب این کشور می توان به مواردی نظیر امنیت بالا، اقتصادی پویا و به دور از بیکاری، رفاه اجتماعی بالا اشاره کرد.

نروژ یکی از کشورهای اسکاندیناوی است و جزو زیبا ترین کشورهای جهان به حساب می آید. در نروژ سطح تحصیلات افراد بالا و از این رو افراد اغلب ثروتمند هستند. افرادی هم که توانایی کار کردن ندارند از طرف دولت حمایت می شوند که زندگی نرمالی را داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کادر درمان نروژ

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کادر درمان نروژ

مدارک هویتی و شناسایی فرد، اصل مدرک تحصیلی که به صورت ترجمه شده باشد

مدرک زبان نروژی و مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا

پروانه نظام پزشکی و یا نظام پرستاری

ریز نمرات دروس تحصیلی

ارائه مدرکی که مدت زمان تحصصیل فرد را نشان دهد.

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

چه رشته هایی می توانند برای اخذ ویزای کادر درمان اقدام کنند؟

رشته های پزشکی و پیراپزشکی می توانند برای دریافت اقامت از طریق ویزای کادر درمان اقدام کنند. اداره مهاجرتی کادر درمان نروژ یک لیستی را منتشر کرده که فقط افرادی که رشته تحصیلی مرتبط با این رشته ها را دارند می توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند.

پذیرش کادر درمان فقط از طریق معادل سازی سرفصل دروس امکان پذیر است. بعد از معادل سازی دروس به زبان نروژی یک آزمون از متقاضی گرفته می شود. 3 حالت برای برای معادل سازی وجود دارد که به شرح زیر است:

  • معادل سازی به صورت کامل انجام می شود و دیگر نیازی نیست که فرد واحد را مجدد در دانشگاه پاس کند.
  • یک سری دروس و سرفصل ها در دانشگاه نروژ تدریس شده که در دانشگاه مبدا وجود ندارد، یا در آن سالی که فرد متقاضی مدرک گرفته تدریس نمی شده، در این حالت فرد باید در کشور نروژ به دانشگاه برود و دوباره آن واحد ها بگذراند.
  • حالت سوم حالتی هست که استاندارد های مدرک شخص مطابق با استانداردهای کشور نروژ نیست و در این حالت فرد ممکن است تاییدیه پذیرش را از طریق این کشور نتواند بگیرد و ریجکت شود.

مطلب مرتبط : نحوه دریافت ویزای کادر درمان سوئد

مهاجرت به کشور نروژ از طریق کادر درمانی

کشور نروژ برای گسترش کادر درمان اقدام به جذب نیرو های پزشکی و پرستاری کرده است و افرادی که در زمینه های مختلف مانند دندان پزشکی، پزشک عمومی، پزشک جراح، متخصصین قلب و عروق، علوم آزمایشگاهی، پرستاری، فیزیوتراپی، ارتوپد و …. نیروهای متخصص در این حوزه را جذب کادر درمان خود می کند.

برای دریافت ویزای کادر درمان نروژ فرد متقاضی باید در سازمان بهداشت نروژ ثبت‌نام کند تا بتواند از این طریق مدارک دانشگاهی خود را معادل سازی کند. اداره بهداشت نروژ مجوز های پزشکان و متخصصین و پرستاران را تایید و بررسی می کند از این جهت باید فرد در اداره بهداشت نروژ نیز ثبت نام کند.

پروسه معادل سازی برای کادر درمان نروژ چه مقدار زمان میبرد؟

پروسه معادل سازی برای کادر درمان نروژ حدود 7 تا 9 ماه زمان می برد. جالب است بدانید افرادی که از طریق اخذ ویزای کادر درمان نروژ اقدام می کنند می توانند 2 سال اقامت نروژ را دریافت کنند و طی این دو سال اجازه کار دارند و فرصت دارند که زبان نروژی را یاد بگیرند.

در این بازه زمانی افراد تایم دارند که اگر نیاز هست برای گذراندن واحد های درسی به دانشگاه مراجعه داشته باشند به صورت رایگان این واحد ها را پاس کنند و آزمون های مورد نیاز را بدهند.

برای معادل سازی ممکن است نیاز باشد تا شما چند واحد در کشور نروژ درس هایی که لازمه را مجدد بخوانید و نمرات جدید را در ریز نمرات خود داشته باشید. بررسی مدارک تحصیلی برای متقاضیان خارجی شامل پرداخت هزینه به کمیسیون تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان پزشکی می شود.

برای اخذ اقامت نروژ از طریق کادر درمان چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

برای اخذ اقامت نروژ از طریق کادر درمان نمره مدرک زبان بستگی به رشته تحصیلی دارد چون پیش نیاز هر زبان برای هر رشته تحصیلی متفاوت است.

اما نکته ای که قابل توجه است اینه که برای ورود به کشور نروژ داشتن مدرک زبان نروژی برای فرد اجباری نیست. مدرک زبان زمانی باید گرفته شود که فرد متقاضی در کشور نروژ حضور دارد و این موضوع باعث سهولت بیشتر در یادگیری زبان نروژی می شود.

بعد از ورود به نروژ باید مدرک زبان b2 بگیرید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که تا زمانی که کارهای ویزای کادر درمان شما انجام شود زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

ویزای همراه برای کادر درمان

یکی از سوالاتی که در ذهن برای اخذ اقامت کادر درمان نروژ وجود دارد این است که با اخذ این ویزا به همراه و افراد خانواده نیز ویزا داده می شود؟

پاسخ به این سوال مثبت است و زمانی که پزشک اقدام به گرفتن ویزای کادر درمان می کند می تواند برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه بگیرد و این موضوع نقطه قوتی برای ویزای کادر درمان نروژ  می باشد.

نتیجه گیری

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی و با سطح رفاه اجتماعی بالا می باشد که امنیت اجتماعی در آن مد نظر است. نروژ مقصد خوبی برای پزشکان و پیراپزشکان می باشد. افرادی که در رشته های یاد شده در لیست منتشر شده از طرف اداره مهاجرتی کادر درمان نروژ تحصیل کرده اند با معادل سازی سرفصل های دروس خود می توانند اقامت دو ساله کشور نروژ را بگیرند.

افرادی که به طور کامل معادل سازی دروس را داشته باشند و مدارکشان کامل باشد شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای کادر درمان این کشور دارند. ویزای همراه به خانواده یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز تعلق می گیرد.

افراد بعد از انجام کارهای ویزا و دریافت اقامت اجازه کار در این کشور را دارند، که این موضوع یک آپشن خوب و مثبت است. در صورتی که فرد متقاضی شرایط گفته شده را دارا باشد، می تواند به راحتی در جایگاه مناسب استخدام شود و به عنوان متخصص در کشور نروژ فعالیت شغلی خود را بعد از دریافت مجوز پزشکی شروع کند. اگر مجوز نگرفته با‌شید نمی‌توانید کار خود را شروع کنید.

اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 1 =

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان نظام آموزشی مجارستان تا دوره متوسطه برای تمام افراد اجباری و رایگان می باشد. دانشجو بعد

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد