جاب سیکر آلمان و اتریش

تاحالا به این نکته توجه کردید که چقدر زمان مهم است و در عرض شش ماه میتوان زندگی خود را به سمت و جهتی متفاوت هدایت کنید و موفقیت را تنها کمتر از شش ماه به دست آورید؟ متقاضیان که در جستجوی کار هستند میتوانند مستقیما با کارفرما در ارتباط باشند و به صورت فیزیکی با کارفرما قرارداد کاری بنویسند به این شکل که متقاضیان جویای کار در اروپا می توانند جهت دریافت شغل و مهاجرت به کشور های اروپایی از طریق کار؛ ابتدای امر از طریق ویزای جاب سیکر وارد خاک کشور مقصد شده ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر مدتی شش ماهه دارد و فقط به متقاضی اصلی ارائه میشود که تنها در دو کشور آلمان و اتریش پرداخته میشود و پلی مناسب برای ایرانیان برای مهاجرت به حساب می آید زیرا که این دو کشور شدیدا به نیروی متخصص در زمینه های مختلف نیازمند میباشند  اما نکته قابل اهمیت این است که تنها درصورت پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب در کشور مقصد متقاضی شانس اخذ ویزای کار را دارد در غیر این صورت به کشور خود بازگشته و ویزا دریافت نخواهد کرد. پس بهتر است در طول شش ماه تمام تلاش خود را کرده تا شغل دلخواه و مناسب‌ خود را پیدا کرده و با کارفرما اروپایی قرارداد بسته باشید همچنین شرکت ما در طی تمامی این مراحل همراه شما خواهد بود تا از آینده خود اطمینان حاصل فرمایید.

با توجه به کمبود نیروی کاری که در آلمان وجود دارد، هر ساله تعداد بسیاری از افراد، خواهان اخذ ویزای جستجوی کار آلمان هستند تا بتوانند از طریق دریافت این ویزا و یافتن کار مناسب در کشور آلمان، به اقامت و تابعیت آلمان دست یابند. در صورتی که قصد اخذ ویزای جستجوی کار آلمان را دارید قبل از اقدام باید شرایط خود را بررسی نمایید؛ چرا که رشته تحصیلی شخص متقاضی در اخذ ویزا بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل در این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای جستجوی کار کشور آلمان و اتریش می پردازیم. 

شرایط ویزای جستجوی کار

این ویزا از آن دسته ویزاهایی میباشد که سالانه متقاضیان زیادی را جذب میکند که هم در آلمان و هم در اتریش قابل اجرا میباشد.

ویزای جستجوی کار آلمان

این ویزا یک ویزای شش ماهه است که برای‌ مهاجرت متقاضی صادر میشود که در این صورت فرد متقاضی میتواند با دریافت اجازه اقامت به مدت شش ماه در این کشور مستقر شود و به جستوجوی کار بپردازد در خصوص نحوه گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان قابل توجه است که شخص متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس باشد و بتواند مرتبط با رشته تحصیلی خود، کار مورد نظر در این کشور را به دست آورد. همچنین ارائه سابقه کاری مرتبط و داشتن مدرک زبان در سطح B1 در اخذ این نوع ویزا بسیار حائر اهمیت است. لازم به توجه است که با اخذ این نوع ویزا، به راحتی امکان کار در آلمان فراهم نخواهد شد، بلکه شخص متقاضی تنها اجازه یافتن کار در آلمان را به دست می آورد و در صورت یافتن کار باید ویزای خود را به ویزای بلند مدت تغییر دهد تا بتواند در شغل مورد نظر مشغول به کار گردد. از نکات جالب توجه در این خصوص، پایین بودن هزینه ویزای جستجوی کار نسبت به اقدام برای اخذ سایر ویزاها می باشد.

جالب است که بدانید اقامت کاری در آلمان به صورت سالیانه تمدید خواهد شد و شخص متقاضی در صورتی که بتواند 5 سال به طور تمام وقت در این کشور مشغول به کار شود و مالیات و بیمه خود و اعضای خانواده خود را نیز پرداخت نماید می تواند در سال پنجم اقامت خود، درخواست اقامت دائم کشور آلمان را مطرح نمایند و آن را به دست آورند. با گذشت 5 سال از اقامت شخص متقاضی، فرد متقاضی این مکان را دارد تا در سال هفتم، درخواست پاسپورت کشور آلمان را مطرح کند؛ در این صورت می توان تابعیت کشور آلمان را نیز به دست آورد. در صورتی که قصد اخذ تابعیت کشور آلمان را دارید باید بدانید که شخص متقاضی باید بتواند به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشد. همچنین دانستن تاریخ کشور آلمان از اهمیت بسیاری برای اخذ پاسپورت این کشور برخوردار است.

ویزای جستجوی کار اتریش

کشور اتریش به عنوان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که با استقبال روز افزون مهاجران برای مهاجرت به این کشور رو به رو شده است.  از عواملی  که میتوان برای افزایش میل مهاجران برای انتخاب کشور اتریش به عنوان مقصد اشاره کرد شامل:

  • قرار گرفتن در بین ده کشور ثروتمند جهان، همسایگی با کشور صنعتی و قدرتمند آلمان
  • جمعیت کم
  • نرخ بیکاری پایین
  • موقعیت جغرافیایی ممتاز در مرکز اروپا
  • رونق و ثبات اقتصادی
  • امنیت بالا
  • خدمات اجتماعی مناسب

برای ورود به کشور مجسمه ها، راه های مختلفی وجود دارد که اخذ ویزای کاری و در نهایت اقامت کاری، یکی از جذاب ترین آنها می باشد. با توجه به رقابت فشرده افراد جویای کار در کشور اتریش، داشتن رزومه تحصیلی و کاری خوب و تسلط به زبان رسمی این کشور، یعنی زبان آلمانی، بیش از پیش ضروری می باشد.

همچنین درصورت پیدا کردن شغل مناسب در شش ماه پس از اتمام این مدت می توانید در این کشور اقدام به تمدید مجوز نمایید و اگر مدت زمانی را در آن کشور سپری کنید می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است تمامی مراحل را به ویژه قرارداد کاری خود با کارفرما را با شرایط قانونی کشور تطبیق داده و از وکلای خبره استفاده کنید تا پرونده شما دچار مشکل‌نشود و قوانین کشوری‌ را نقض نکرده باشید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.


    مشاوره