آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مقدمه

یکی از سریع ترین روش ها برای اخذ اقامت و مهاجرت ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری میباشد افراد زیادی، برای مهاجرت و دریافت اقامت اروپا به دنبال سریعترین روش اخذ اقامت اروپا هستند. سریعترین روش های اخذ اقامت که مبتنی بر سرمایه گذاری باشد، در اروپا در عرض 6 تا 7 ماه به انجام می رسد. یک روش که نیاز به سرمایه قابل توجهی نیز دارد، خرید ملک است. اما روش دیگری نیز وجود دارد، که سرمایه بسیار کمتری نیاز خواهد داشت و به علاوه بسیار سریع، فرد را به اقامت می رساند. این روش نوآفرینی پرتغال است. روش نوآفرینی در پرتغال روشی است که فرد بیزینس پلن یا طرح تجاری مه در سر دارید را به صورت ایده ای نو به عمل و به زبان می‌آورید برای ایجاد شغل و طرحی نو و همچنین شما شرکت خود را ثبت کرده و سرمایه اولیه را در حساب شرکت ثبت میکنید. اگر از این طریق استفاده کنید،ویزای اولیه ظرف یک تا دو ماه صادر خواهد شد و  اجازه کار  نیز خواهید داشت. پس از گذشت 4 تا 5 ماه و انجام سایر مراحل کار، کارت اقامتتان صادر می شود. در واقع در این راه اگر مدارکتان کامل باشد، تنها 4 تا 6 ماه زمان کل پروسه زمان می برد. روش نوآفرینی پرتغال مزایای زیادی دارد از جمله توانایی به همراه داشتن خانواده خود همچنین شما و همیرتان اجازه کار نیز دارید همچنین به بازار های مختلف اروپایی نیز دسترسی دارید. به طور کلی مهاجرت سریع از طریق سرمایه کذاری روش های مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

روش های مختلف سرمایه‌گذاری

  • خود حمایتی
  • ثبت شرکت
  • خرید ملک

از جمله روش های مهم محسوب میشود جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اروپا و همچنین سرمایه داری میتوان به این گزینه ها اشاره کرد. اخذ اقامت از طریق هر کدام از این روش ها شرایط خاصی دارد که فرد با رعایت آن شرایط می تواند علاوه بر سرمایه گذاری به اخذ اقامت کشور مورد نظر خود نیز دست پیدا نماید. یکی از مطمئن ترین راه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری خرید ملک می باشد که می تواند جزء سریعترین روش مهاجرت به اروپا باشد. این روش بهترین رو کم ریسک ترین روش برای انتقال سرمایه از ایران به اروپا است. چرا که هم می توانید ملک خود را اجاره داده و سود دریافت کنید و هم هر زمان که بخواهید می توانید با فروش ملک پول خود را نقد کنید. به علاوه شرکت هایی در اروپا هستند که با اصل پول شما را گارانتی می کنند و شما می توانید با خیال راحت با خرید ملک در اروپا، علاوه بر انتقال سرمایه خود به اروپا، اقامت دریافت کنید. فرد در مدت کمی می تواند با خرید ملک در مبلغ تعیین شده به اخذ اقامت اروپا دست پیدا نماید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری و امن برای مهاجرت خرید ملک میباشد مطمعن ترین روش اخذ اقامت اروپا برای تمامی متقاضیان این روش میباشد  افرادی که می خواهند پول خود را به اروپا بیاورند بدون اینکه از میزان سرمایه شان کم شود، خرید ملک برایشان بهترین گزینه است. خرید ملک در اکثر کشورها امکان پذیر می باشد اما خرید ملک در هر کشوری نمی تواند به اخذ اقامت منجر گردد. کشورهایی که از روش خرید ملک اقامت می دهند شامل کشور پرتغال، اسپانیا ، یونان و ترکیه می شوند. در هر کدام از این کشورها میزان مبلغی خاصی برای خرید ملک باید در نظر گرفته شود و همینطور طول پروسه در هر کشور متفاوت می باشد. خرید ملک با توجه به روند پروسه سرمایه گذاری در این روش، یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد. قابل ذکر است سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال از سریعترین راه های اخذ اقامت در اروپا می باشد و فرد می تواند با مبلغ مورد نظری که تعیین شده است خرید ملک داشته و سپس به اقامت پرتغال دست پیدا نماید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

شما قبل از راه اندازی کسب وکار میبایست محیطی برای فعالیت داشته باشید بنابراین اولین مرحله برای ایجاد بیزینس خود ایجاد و ثبت شرکت میباشد ثبت شرکت در اکثر کشورها منجر به اخذ اقامت نمی گردد ولی می تواند برای کسانی که تمایل به سودآوری در اروپا را دارند هدف مناسبی باشد. اگر فرد دارای بیزنس پلن قوی باشد و از نظر اقتصادی به رونق کشور مقصد کمک کند، این سرمایه گذاری می تواند منجر به اخذ اقامت شود. البته باید گفت روش ثبت شرکت روش سریعی نمی باشد و زمان زیادی برای این پروسه نیاز است.

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

در روش های خود حمایتی فرد سرمایه ی زیادی وارد کشور مقصد نمی نماید که می تواند یکی از مزایای این روش باشد. زمانبر بودن این پروسه و اجازه کار نداشتن در برخی از کشورها می تواند از معایب خودحمایتی باشد. روش خرید ملک یکی از سریعترین روش مهاجرت به اروپا می باشد فرد می تواند با خرید ملک علاوه بر اینکه سرمایه خود را حفظ می کند به سود هم دست پیدا نماید با توجه به اینکه سرمایه در ملک وارد شده است ریسک پایینی دارد. فرد در این روش اجازه کار خواهد داشت و این روش می تواند به اقامت و پاسپورت منجر شود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اروپا می تواند به اخذ اقامت و تابعیت منتهی شود. در هر کدام از روش های گفته شده اگر فرد مدتی مشخصی را در خاک آن کشور اقامت داشته باشد می تواند اقامت کشور مقصد خود را اخذ نموده و سپس در صورت داشتن شرایط لازم تابعیت آن کشور را اخذ نماید. 

خرید ملک و سرمایه گذاری در

آلمان

فرانسه