موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای و حقوق و مزایای عالی

مهاجرت کاری به آلمان و شرایط

اخذ ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای در سال 2024 امکان پذیر است، اما شرایطی دارد که باید حتما بررسی شوند. آلمان نه تنها برای آلمانی‌ها، بلکه برای اتباع کشورهای دیگر نیز کشوری با امکانات بی‌نظیر است. این کشور، چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و میزبان بسیاری از شرکت‌های مشهور است که فرصت‌های فراوانی را برای افراد فراهم می‌کند تا شغلی پیدا کنند و در این کشور مستقر شوند. در این مقاله، قصد داریم تمامی نکات و شرایطی که باید درباره مهاجرت به آلمان و دریافت ویزای کار با مدرک فنی و حرفه‌ای بدانید، بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای به شما امکان می دهد تا در صورت داشتن مهارت و تجربه کافی در یک شغل خاص، در آلمان کار کنید. این ویزا برای افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند، اما دارای مدرک فنی حرفه ای معتبر و مرتبط با نیاز بازار کار آلمان هستند، فرصتی عالی برای مهاجرت و کار در این کشور محسوب می شود.

آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود. با توجه به شرایط اقتصادی و رفاهی مطلوبی که برای شهروندان خود فراهم می‌کند و همچنین نیاز مبرم به نیروی متخصص در بسیاری از زمینه‌ها، مهاجرت کاری به آلمان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی ساده‌تر و جذاب‌تر است. از سوی دیگر، جمعیت آلمان در حال پیری است و به همین دلیل این کشور بیش از سایر کشورها به استقبال نیروی کار جوان می‌رود.

افرادی که با مدرک فنی و حرفه‌ای ویزای کار آلمان را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌توانند ویزای خود را تا ۲ سال تمدید کنند و پس از آن برای دریافت بلوکارت یا سایر مجوزهای اقامت آلمان اقدام نمایند.

شرایط دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

شرایط کلی دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه‌ای شامل موارد زیر است:

 • حداکثر سن ۴۰ سال
 • داشتن سابقه کار متناسب با مهارت‌ها و به مدت قابل قبول
 • داشتن مدرک زبان آلمانی
 • داشتن مدرک فنی حرفه‌ای
 • داشتن گواهی اثبات توانمندی مالی

پس از ارسال مدارک و صدور ویزا، شما باید دوره‌های تکمیلی مرتبط را پاس کرده و به کار مشغول شوید. همچنین باید در آزمون‌هایی که دولت آلمان برای ارزیابی مهارت شما برگزار می‌کند، شرکت کرده و موفق شوید.

توجه داشته باشید که با این نوع ویزا، شما در ساعات کاری با محدودیت مواجه هستید و تنها مجاز به انجام کار مرتبط با مدرک فنی حرفه‌ای خود تا ۱۰ ساعت در هفته خواهید بود. برای دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه‌ای می‌توانید به دو صورت اقدام کنید:

ویزای جاب آفر آلمان

ویزای جاب آفر برای افرادی صادر می‌شود که پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای آلمانی دریافت کرده یا با آن قرارداد دارند. ویزای جاب آفر بر اساس میزان حقوق سالانه و مدت زمان اقامت، به صورت بلوکارت یا ویزای کار عادی صادر می‌شود.
برای دریافت این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مدرک فنی حرفه ای معتبر در رشته ای که در آلمان تقاضا دارد.
 • سابقه کار مرتبط حداقل دو سال
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح B1
 • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر برای افرادی صادر می‌شود که با هدف جستجوی کار، قصد مهاجرت به آلمان را دارند. پس از دریافت ویزای جاب سیکر، شما 6 ماه فرصت دارید تا با یک کارفرمای آلمانی قرارداد کاری ببندید.
برای دریافت این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مدرک فنی حرفه ای معتبر که مورد تایید کارفرمای آلمانی باشد.
 • تطابق مهارت ها و تجربه شما با نیازهای شغلی
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح مورد نیاز کارفرما (معمولاً B2)
 • ارائه قرارداد کاری معتبر

هزینه ارسال درخواست ویزا 75 یورو است، اما حتماً پیش از ارسال درخواست، اطلاعات لازم را از سفارت یا یک موسسه معتبر مهاجرتی دریافت کنید. باید توجه داشته باشید که در صورت رد شدن درخواست ویزا، این مبلغ به شما بازگردانده نمی‌شود.

برای اطمینان از موفقیت در مراحل دریافت ویزا و انتخاب نوع ویزای مناسب، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی Andisheco تماس بگیرید تا شما را در تمامی مراحل راهنمایی کنند. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان مهاجرتی در واتس اپ اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا برای کار در آلمان نیاز به مجوز اقامت دارند. برای دستیابی به بازار کار آلمان، این افراد باید تاییدیه آژانس کار فدرال (BA) را دریافت کنند که می‌توان آن را از سفارت آلمان دریافت نمود.

پس از دریافت این تاییدیه، مجوز اقامت شما صادر می‌شود که اغلب به نام “مجوز اقامت برای اهداف اشتغالی” شناخته می‌شود. برای دریافت ویزای آلمان، مدارک زیر الزامی است؛ این مدارک را می‌توانید به صورت مستقیم به سفارت آلمان ارائه دهید یا با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر، فرآیند دریافت ویزای خود را طی کنید.

برای درخواست ویزای آلمان، باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • 3 قطعه عکس یکسان و جدید طبق قوانین آلمان
 • مدارک تحصیلی
 • گواهینامه‌های شرکت در دوره‌ها
 • رزومه شغلی
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح پایه عمومی
 • مدارک لازم برای اثبات توانمندی مالی
 • مدرک فنی حرفه‌ای معتبر

برای دریافت فرم درخواست ویزا، باید به زبان آلمانی به سفارت ایمیل بزنید و از آنها بخواهید که فرم را برای شما ارسال کنند. حتماً قبل از ارسال درخواست، تمامی مدارک لازم را جمع آوری کرده و هزینه درخواست ویزا را پرداخت کرده باشید. همچنین در هنگام ارسال درخواست، حتماً تأییدیه پرداخت هزینه را با خود همراه داشته باشید.

پاسپورت شما باید حداقل 1 صفحه خالی داشته و 3 ماه بیش از مدت زمان اقامت شما در کشور آلمان، اعتبار داشته باشد.
مد نظر داشته باشید که اگر علاوه بر مدرک فنی حرفه ای، مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد هم داشته باشید، در آلمان حقوق بیشتری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
مشاوره تخصصی مهاجرت

درخواست مشاوره تخصصی

قبرس شمالی امن ترین کشور دنیا

10 مزیت مهاجرت به قبرس شمالی

در حال حاضر قبرس شمالی، به عنوان یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجرت شناخته شده است. این منطقه به دلیل ارائه زندگی با کیفیت بالا،

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.