آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی

یکی از روش های مهاجرت و دریافت اقامت، برنامه خود حمایتی یا تمکن مالی میباشد که تیم ما قصد دارد شمارا با تعریف کلی این برنامه و کلی ترین شرایط و مسائل مربوطه و همچنین تعدادی از کشور های مناسب این نوع اقامت آشنا سازد اقامت تمکن مالی به صورت کلی اقامتی است که نیاز به شرایط مالی مناسب دارد ولی نیاز به انتقال سرمایه برای اخذ اقامت ندارد و تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب که از نظر کشورها ممکن است متفاوت باشد، می توان به اقامت کشور مقصد رسید. 

اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی

اقامت خودحمایتی یکی از برنامه های مهاجرت و اقامت از طریق ارائه تمکن مالی به کشور مقصد میباشد فرد تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب و داشتن درآمد کافی در کشور خود میتواند برای اخذ این نوع اقامت در کشور مقصد بدون سرمایه‌گذاری اقدام نماید.لازم است بدانید شرایط اقامت خودحمایتی و‌کیزان تمکن ارائه شده از سوی کشور مقصد متفاوت میباشد و شرایط اقامتی خاصی را هر کشور ارائه میدهد به طور کلی در امثر کشور ها پس از پنج سال دریافت اقامت میتوان به پاسپورت اون کشور نیز دست بیابید. معمولاً شش ماه شرط حضور و نداشتن اجازه کار جزو اصلی ترین موارد می باشد البته استثناء نیز در برخی موارد وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خودحمایتی انواع مختلفی دارد که به آن اشاره خواهیم کرد:

بنابراین به برسی برخی از کشورهایی که برنامه اقامت تمکن مالی را ارائه داده اند میپردازیم تا اطلاعات مناسبی را قبل از اقدام به اخذ اقامت برای شما متقاضیان در دسترس قرار دهیم در اکثر برنامه های خودحمایتی فرد باید مبلغی را در داخل حساب خود در کشور مبدا و یا مقصد به مدت چند ماه قرار دهد و همچنین درآمد ماهانه ای با توجه به قوانین کشور مقصد ارائه نمایند. اقامت تمکن مالی در کشورهای مختلف را در ذیل بررسی نموده ایم.

خودحمایتی اسپانیا

متقاضی اگر پرونده ای که ارائه داده است تایید شود مجوزی یک ساله برای اقامت در این کشور را دارا میشود که اگر بتواند شش ماه در اسپانیا مستقر شود و از قوانین کشور پیروی کند این اقامت به صورت اقامت دو ساله تمدید میشود و‌پس از پنج سال این اقامت به اقامت دائم تبدیل شده و حق کار برای شما آزاد میشود البته بعد از چذشت سه تا پنج ماه میز برای مجوز کار میتوان اقدام کرد لازم به ذکر است که پس از 10 سال اقامت در اسپانیا نیز می توانید تقاضای دریافت تابعیت اسپانیا نموده و پاسپورت دریافت نمایید.

خودحمایتی یونان

کشور یونان دارای جعرافیا و آب و هوای عالی برخوردار است که هدف بسیاری از متقاضیان برنامه تمکن مالی واقع شده است اقتصاد پویا و تمدن و تاریخ فرهنگی این کشور یونان را در رده بالای کشوری قرار داده است لازم است بدانید برای اقامت خودحمایتی یونان لازم است فرد ابتدا به این کشور سفر کند که البته توسط وکلای خبره نیز امکانپذیر است.

 خودحمایتی پرتغال

کشور پرتغال یکی از‌کشورهای روبه رشد اروپایی است که از سیستم آموزشی و فرهنگی چشمگیری برخوردار است مردم خون گرم و دوستداشتنی این کشور با رفتاری صمیمانه و دوستانه زیبایی این کشور را چندبرابر کرده است هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر بوده بنابر این مقصدی مناسب برای مهاجران است در اقامت تمکن مالی یا خودحمایتی پرتغال برخلاف سایر خودحمایتی ها، اجازه کار به دارندگان کارت اقامت این کشور داده می شود.

خودحمایتی سوئیس

اقامت خودحمایتی سوئیس روشی زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری و تمکن مالی کشور سوئیس می باشد با اخذ این اقامت با رعایت شرط حضور شش ماه در سال و پس از ده سال می توانید به اقامت دائم این کشور برسید سپس از سال 12 این امکان برای اخذ پاسپورت و شهروندی برای شما فراهم خواهد شد. روش خودحمایتی یا اقامت بدون اجازه کار در کشور سوئیس به دو روش اصلی تقسیم می گردد. روش اول ویزای بازنشستگی که برای افراد با سنین بالاتر از 55 سال و افراد بازنشسته می باشد و یا ویزای مالیات گزاف که قابلیت اقدام برای افراد با سن پایین تر دارد. در اخذ این نوع اقامت متقاضی نشان دهد که پشتوانه مالی بسیار بالایی دارد و می تواند هزینه های زندگی خود و همراهانتان را تأمین نمایید. شایان ذکر است هزینه های زندگی در کشور سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است و مبالغی را که برای هزینه ها باید نشان دهید نیز نسبت به باقی خودحمایتی ها بیشتر است.

خودحمایتی ایتالیا

اقامت تمکن مالی ایتالیا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که بدون نیاز به سرمایه گذاری است. در این کشور نیز افراد با اثبات تمکن مالی در حساب خود می توانند وارد این کشور شده و شرط حضور شش ماهه ان را تکمیل کنند. اقامت اعطایی ابتدایی یک ساله و بعد از آن دو اقامت دو ساله قابل تمدید است.

انتخاب بهترین کشور برای اخذ اقامت خودحمایتی در میان کشورهای می تواند بسیار سلیقه ای و با توجه به شرایط مالی متقاضیان و رزومه آنها متغیر باشد. موسسه مهاجرتی اندیشه در تلاش است که شما را در مسیر درست هدایت کند تا از رفاه کامل برخوردار شوید.