مهاجرت به روسیه

روسیه به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت شناخته شده است. برخورداری از دانشگاه‌های مطرح با شهریه پایین، امکان زندگی با هزینه کم در این کشور، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری با هزینه مناسب، امکان دریافت آسان ویزا وباعث شده تا خیلی از افراد این کشور را برای زندگی انتخاب کنند.

در این مطلب قصد داریم شما را با کشور روسیه آشنا کنیم؛ سپس روش های قانونی برای مهاجرت به روسیه را توضیح دهیم. پس همراه ما باشید.

مناسب ترین مقصد برای شما کجاست؟

آنچه در این مقاله میخوانید:

مهاجرت به روسیه بنا بر دلیل های متعددی یک گزینه خوب برای رفتن به شمار می آید که توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از افراد قصد مهاجرت دارند. در این میان برخی از کشورها مقصدهای محبوب تر و راحت تری برای رفتن هستند که با استقبال بیشتر افراد متقاضی همراه هستند. مواردی از جمله امکان ادامه تحصیلات آکادمیک در دانشگاه های باکیفیت با هزینه پایین، امکان انجام سرمایه گذاری های کم ریسک با سرمایه اولیه پایین، گرفتن ویزا بدون دردسر و … را می توان دلایلی بر شمرد که استقبال از مهاجرت به روسیه را سبب شده اند.

در این مطلب قصد داریم شما را با کشور روسیه آشنا کنیم؛ سپس روش های قانونی برای مهاجرت به روسیه را توضیح دهیم. همراه ما باشید.

چرا مهاجرت به روسیه؟

روسیه نخستین کشور پهناور در دنیاست که در دو قاره آسیا و اروپای شرقی واقع شده است. جالب است بدانید این کشور با 14 کشور دیگر از نظر زمینی هم مرز بوده و دارای 5 مرز دریایی با دریاهای مختلف نیز هست که یکی از آنها دریای خزر است.

پایتخت روسیه مسکو است و مردم آن به زبان روسی صحبت می کنند. روبل واحد پول رسمی این کشور بوده و برای کلیه امور مالی و تجاری تنها از این ارز استفاده می شود. یکی از دلایلی که همیشه مهاجرت به روسیه جذاب بوده رشد اقتصادی این کشور و پیشرفته بودن آن محسوب می شود.

در سال های اخیر با توسعه اقتصادی که برای این کشور فراهم شده و فرصت های شغلی و سرمایه گذاری زیادی که به وجود آمده است، مهاجران زیادی به این کشور و خصوصا شهرهای بزرگ آن از جمله سن پترزبورگ و مسکو جذب شده اند.

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی همیشه یکی از مهمترین مواردی است که مهاجران به آن توجه می کنند. در روسیه هزینه های زندگی بالا بوده و البته که این مخارج و هزینه ها کاملا بستگی به شهری دارد که فرد برای زندگی انتخاب می کند. مثلا مسکو از تمامی شهرهای این کشور گرانتر بوده و هزینه های زندگی در شهری مثل سنت پترزبورگ یا ولگوگراد در مقایسه با آن پایین تر است.

اقتصاد روسیه فوق العاده پیشرفته بوده و در سطح بالایی قرار دارد و از صنایع مطرح آن را می توان به گاز، نفت، فولاد، کشاورزی، مواد شیمیایی، فلزات، چوب، تولید انرژی و … اشاره کرد. روسیه جزو کشورهای بسیار سرد با زمستان های طولانی محسوب می شود.

  1. مهاجرت تحصیلی به روسیه

راحت ترین روش مهاجرت به روسیه را می توان مهاجرت تحصیلی معرفی کرد. اگر در دوره های پادفک شرکت کرده و مدرک آن را داشته باشید دیگر نیازی به داشتن مدرک خاصی برای زبان ندارید. همچنین تحصیل شرط سنی نداشته و بدون محدودیت هر فردی می تواند مشغول به تحصیل شود.

موضوع بعدی راحتی گرفتن ویزا چه برای خود فرد و چه برای خانواده وی است. اگر بتوانید بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت کنید، می توانید با هزینه پایینی در بهترین دانشگاه های روسیه مشغول به تحصیل شوید.

  1. مهاجرت کاری به روسیه

راهکار بعدی که برای مهاجرت به روسیه مطرح می شود، مهاجرت کاری و گرفتن ویزای کاری این کشور است. معمولا رنج سنی و محدودیت خاصی برای دریافت ویزای کاری مطرح نمی شود اما به طور معمول افراد بیش از 35 تا نهایتا 40 سال هم دیگر پذیرش نمی شوند.

ویزای کاری این کشور به دو شکل است: نخست تک ورود که تنها برای 90 روز بوده و برای کار در این کشور یک ویزای پایه محسوب می شود و دوم ویزای مالتیپل یا چند ورود که بلند مدتی بوده و برای یک دوره طولانی که البته کمتر از 12 ماه است به فرد امکان کار در کشور روسیه را می دهد. این که چه نوع ویزایی و با چه مدت اعتباری بگیرید به عوامل مختلفی نظیر تخصص شما و نوع شغلی که قرار است در آن مشغول به کار شوید، وضعیت شهروندی شما، وضعیت ویزا و کیفیت و هزینه آن بستگی دارد.

  1. مهاجرت به روسیه با سرمایه گذاری

یکی از بهترین راهکارهای مهاجرت به روسیه را می توان سرمایه گذاری و گرفتن اقامت به این شکل عنوان کرد. شما می توانید با ثبت شرکت در این کشور، اقامت آن را دریافت کنید. برای این کار دو روش اصلی وجود دارد که عبارت است از:

  • خرید ملک

هنگام خرید ملک شما باید حداقل یک مبلغ مشخص را به خرید ملک اختصاص دهید تا واجد شرایط دریافت ویزا شوید. با این کار شما می توانید اقامت دائم گرفته و حتی پاسپورت این کشور را هم بگیرید.

  • ثبت شرکت

در روش ثبت شرکت هم شما با دو راه مواجه هستید: نخست گرفتن اقامت موقت که در حال حاضر 3 ساله هست و شما با هیچ محدودیتی در سرمایه گذاری ندارید و با هر مبلغی می توانید شرکت ثبت کنید. در روشی که می توانید اقامت دائم بگیرید می بایست حداقل مبلغ تعیین شده برای سرمایه گذاری و سرمایه اولیه برای این کار را داشته باشید. علاوه بر این باید 10 نفر روس را هم در شرکت خود به کار بگیرید. مد نظر داشته باشید که ویزاهای سرمایه گذاری 1، 2 و یا 5 ساله هستند.

سایر روش های مهاجرت به روسیه

علاوه بر سه روش اصلی که برای مهاجرت به روسیه وجود دارند و افراد بیشتر از آنها استفاده می کنند راهکارهای دیگری هم برای دریافت اقامت این کشور وجود دارند. این روش ها را می توان به شرح زیر بیان کرد:

  1. مهاجرت به روسیه با ازدواج: با ازدواج با یک فرد روس و تحت یکسری شرایط شما می توانید اقامت این کشور را بگیرید. مثلا از ازدواج شما باید 3 سال گذشته باشد، هنگامی که برای گرفتن پاسپورت اقدام می کنید باید در روسیه ساکن باشید و …
  2. مهاجرت به وسیله تولد فرزند: گرفتن تابعیت روس به وسیله تولد از قانون خاک پیروی نکرده و باید شرایط خاصی باشد تا بتوان به کمک تولد فرزند تابعیت روس گرفت.
  3. مهاجرت به وسیله همراهی فرد مقیم: افرادی که میزای ورود و هر نوع اقامت کشور روسیه را دارند می توانند همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود را به همراه خود داشته باشند.
  4. مهاجرت به روسیه با پناهندگی: این روش بسیار پرخطر است و اصلا آن را توصیه نمی کنیم.
  5. تماس با موسسه مهاجرتی AndisheCo.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید، تیم ما توضیحات کافی در خصوص مهاجرت به روسیه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

اگر به کمک ما احتیاج دارید فرم زیر را پر کنید