ویزای تمکن مالی فرانسه

فرانسه چهارمین کشور پرجمعیت دنیا به‌شمار می‌رود که در اروپای غربی واقع شده و عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. این کشور جزو قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است و پایتخت آن پاریس است. جمهوری فرانسه دارای مرز مشترک زمینی با کشورهای آلمان، سوئیس، موناکو، بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا و اسپانیا است. 

این کشور به دلایل مختلفی از جمله تنوع آب‌وهوایی، کیفیت خوب زندگی، رفاه و امنیت بالا، گذشته و تاریخ غنی، مناظر زیبا و میراث تاریخی قدمت‌دار خود، هرساله گردشگران و مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. در این بخش از موسسه مهاجرتی اندیشه کو قصد داریم مزایا و شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه را بررسی کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورت نیاز به مشاوره، میتوانید فرم زیر را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان ما از طریق واتس اپ باشید.

مناسب ترین مقصد برای شما کجاست؟

آنچه در این مقاله میخوانید:

ویزای تمکن مالی فرانسه چیست؟

مهاجرت به کشورهای اروپایی روش‌های گوناگونی دارد که امروزه ساده‌ترین و مطلوب‌ترین روش در میان مهاجران، مهاجرت از طریق تمکن مالی است. این روش نسبت به سایر روش‌های خرید ملک، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت به دلیل نیاز نداشتن به مدرک زبان خارجی و همچنین قابلیت تمدید راحت و قطعی، بیشتر مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است.

همچنین برای گرفتن اقامت این کشور با سایر روش‌ها متقاضی باید دارایی‌های خود را به این کشور انتقال داده و در واقع در آن سرمایه‌گذاری کند. اما در روش تمکن مالی، فرد الزامی جهت خارج کردن سرمایه خود از کشورش را ندارد و همینکه در ایران از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد؛ به راحتی با احراز شرایط خود می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند.

مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی مزایای بسیاری را به همراه دارد. قطعا زندگی کردن در کشوری با شاخص‌های بالای توسعه انسانی و امید به زندگی بالا و به طور کلی کیفیت مطلوب زندگی آرزوی هر انسانی است. در ادامه برخی دیگر از مزایای اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه بیان شده است:

 1. امکان افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی
 2. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور
 3. ساده‌ترین روش اخذ اقامت در اتحادیه اروپا
 4. امکان استفاده از تمامی امکانات شهروندی در اروپا
 5. عدم نیاز به ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری
 6. امکان رفت‌وآمد و زندگی در 26 کشور حوزه شینگن
 7. برخورداری از بیمه و خدمات پزشکی معتبر در اتحادیه اروپا
 8. بدون محدودیت سنی
 9. امکان اخذ پاسپورت فرانسوی 2 سال پس از دریافت اقامت دائم این کشور
 10.  سهولت دریافت ویزای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا و انگلستان پس از دریافت اقامت فرانسه
 11.  عدم نیاز به مدرک زبان با شرکت در دانشگاه‌های این کشور
 12.  امکان تحصیل رایگان فرزندان
 13.  زمان رفت‌وآمد ترافیکی پایین

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه

برای اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه همانطور که از اسمش پیداست؛ شخص با ارائه مدارکی به دولت این کشور باید ثابت کند که با تکیه بر سرمایه خود به این کشور مهاجرت کرده و توانایی پرداخت هزینه‌های خود و خانواده‌اش برای زندگی در این کشور را دارد. لذا برای اثبات این مسئله باید 2 منبع مالی را به دولت این کشور ارائه دهد.

اگر شخصی به عنوان سرپرست خانواده قصد اخذ اقامت خودحمایتی فرانسه را داشته باشد؛ باید مدارکی گواه بر درآمد ثابت ماهیانه به مبلغ 1300 یورو و همچنین برای خود شخص 40 هزار یورو، همسر وی 20 هزار یورو و به ازای هر فرزند او 10 هزار یورو سرمایه اولیه در یک حساب بانکی در فرانسه یا حتی بانکی در ایران که مورد تایید این کشور باشد؛ ارائه دهد. 

 

مراحل دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه

 1. در ابتدا متقاضی ویزای 1 ساله تایپ D دریافت و به این کشور سفر می‌کند.
 2. متقاضی تا سه ماه پس از ورود به فرانسه فرصت دارد تا فرم اقامت خودحمایتی فرانسه را پر کرده و پس از تکمیل سایر مدارک، آن‌ها را به اداره مهاجرت فرانسه ارائه دهد.
 3. پس از آن باید منتظر دریافت کارت اقامت 1 ساله فرانسه از این اداره باشد که ممکن است تا سه ماه طول بکشد و متقاضی در این سه ماه اجازه خروج از این کشور را ندارد.
 4. پس از دریافت کارت اقامت سالانه و به مدت 5 سال این کارت باید تمدید شود.
 5. در سال پنجم شخص می‌تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.
 6. متقاضی پس از گذشت مدت زمان 10 سال نیز ملیت فرانسوی و پاسپورت فرانسوی دریافت خواهد کرد.

هزینه‌های ویزای خودحمایتی فرانسه

برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه علاوه بر هزینه‌هایی که در بخش شرایط دریافت اقامت این کشور توضیح دادیم؛ باید برای بررسی پرونده هر شخص متقاضی 100 یورو پرداخت شود؛ همچنین به صورت سالانه 850 تا 950 یورو برای بیمه و برای صدور کارت اقامت نیز در سال اول 180 یورو و از سال دوم 266 یورو پرداخت شود.

اقامت تمکن مالی فرانسه

دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت این کشور برای افراد سرمایه‌دار است. افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردارند و شرایط ذکر شده در بالا را برای مهاجرت به این کشور دارند؛ می‌توانند به راحتی ادامه زندگی خود را در کشور زیبای فرانسه سپری کنند. دریافت اقامت این کشور مراحل پیچیده و قوانین و مقررات خاص خود را دارد؛ لذا برای سهولت در روند کارهای شما پیشنهاد می‌شود از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.  

اگر به کمک ما احتیاج دارید فرم زیر را پر کنید