اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

ویزای تمکن مالی اسپانیا یکی از کم دردسر ترین و سریع ترین روش مهاجرت به این کشور جذاب میباشد که در این بخش از موسسه مهاجرتی اندیشه کو، مورد بررسی قرار میگیرد. اسپانیا یکی از بهترین و محبوب ترین کشور هایی به شمار می رود که خیلی از افراد ترجیح می دهند برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اقدام کنند و زندگی آرامی در این کشور داشته باشند. برای بررسی شرایط خود در این مورد، میتوانید فرم زیر را پر کرده و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل میکنند.

مناسب ترین مقصد برای شما کجاست؟

آنچه در این مقاله میخوانید:

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟

اقامت تمکن مالی اسپانیا یا ویزا تمکن مالی اسپانیا در اغلب کشورهای یاد شده، جهت تسهیل زندگی برای بازنشستگان پیش بینی شده است و به علت فرد نمیتواند در این کشور بعد از گرفتن این ویزا کار کند. هرچند که در اسپانیا شما قادر خواهید بود سرمایه گذار و مالک یک کسب و کار باشید، اما قابلیت کار کردن به عنوان کارمند و کارگر را نخواهید داشت.

شرایط دریافت اقامت اسپانیا با تمکن مالی

مهم ترین موضوعی که قبل از اطلاع از اقامت اسپانیا با تمکن مالی باید بدانید، این است که مهاجرت به هر کشوری با چالش های زیادی همراه است. بعد از مهاجرت، شما باید بتوانید خود را با آداب و رسوم و فرهنگی کشور مقصد به خوبی تطبیق دهید. بعد از اطلاع از همه این موارد، وقت آن می رسد که برای دریافت ویزا و اقامت برای اسپانیا اقدام کنید.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی تنها برای کسانی مناسب است که از نظر مالی هیچ مشکلی ندارند و فقط به دنبال روشی برای گذراندن زندگی در اسپانیا هستند. به همین دلیل هم می توان نتیجه گرفت که این روش مهاجرت بیشتر برای افرادی مناسب است که نیاز به سرمایه گذاری در کشور مقصد ندارند و فقط می خواهند با صرف هزینه، زندگی خود را در این کشور بگذرانند. در اینجا برخی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای تمکن مالی را توضیح می دهیم:

منبع درآمد مشخص

برای این که مشخص شود در آمده خانواده برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چقدر است، به منابع درآمد توجه زیادی می شود. این منبع تاثیر زیادی در فرایند دریافت ویزای تمکن مالی دارد. برای این که ثابت کنید منبع درآمد شما یکی از موارد زیر است، باید مدارک کافی و رسمی برای این موضوع ارائه دهید.

درآمد کافی

پس تا حالا متوجه شدیم که یکی از مهم ترین شرایطی که برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا باید داشته باشید، درآمد قابل توجه است. این درآمد برای سرپرستان خانواده، فرزندان زیر 18 سال و همسران متفاوت است.

سرپرست خانواده باید حداقل 2500 یورو درآمد ماهیانه داشته باشد،

همسر باید حداقل 1000 یورو درآمد در هر ماه داشته باشد،

حداقل درآمد مورد نیاز برای هر فرزند، 600 یورو به صورت ماهیانه است.

طبق مواردی که در بالا توضیح دادیم، متوجه می شویم که یک خانواده ۴ نفره برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید حداقل 4700 یورو درآمد داشته باشد. در غیر این صورت، نمی تواند از این طریق برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کند.

حقوق بازنشستگی

 • درآمد به دست آمده از اجاره املاک در ایران
 • درآمد به دست آمده از سود سپرده های بانکی
 • درآمد به دست آمده از سود سهام
 • درآمد مربوط به کسب و کار

برای تایید منبع درآمد هر یک از موارد بالا، باید مدارک معتبری ارائه دهید. برای مثال، باید فیش حقوقی خود را برای این که نشان دهید بازنشسته هستید، ارائه دهید. همچنین برای نشان دادن درآمد به دست آمده از اجاره املاک، باید اجاره نامه داشته باشید.

سپرده کافی در بانک

یکی از مهمترین شرایط دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا برای همه افراد، این است که سپرده بانکی کافی در حساب خود داشته باشند. میزان این سپرده باید به اندازه حداقل درآمد یک خانواده به مدت یک سال باشد که این میزان هزینه با ۶۵۰۰ یورو به ازای هر یک از اعضای خانواده جمع می شود.

این بدان معنی است که هر خانواده ۴ نفره حداقل باید نزدیک به ۴۸,۵۰۰ یورو پول در حساب بانکی خود داشته باشد تا تمکن مالی او ثابت شود و بتواند برای دریافت اقامت خودحمایتی اسپانیا اقدام کند.

نداشتن خلاف کیفری

در صورتی که تمامی شرایط بالا داشته باشید ولی سابقه کیفری در ایران یا هر کشور دیگری داشته باشید، نمی توانید برای دریافت اقامت اسپانیا با تمکن مالی اقدام کنید. به همین دلیل باید از این نظر مطمئن باشید و سپس برای دریافت ویزا و گرفتن اقامت اقدام نمایید.

مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

برخی از مهم ترین مزایای اقامت این کشور، عبارتند از:

 • آزادی برای سفر به تمامی کشورهای حوزه شینگن
 • بهره مندی از بیمه کامل و خدمات درمانی
 • امکان باز کردن حساب بانکی
 • امکان بردن همسر و فرزندان مجرد کمتر از ۱۸ سال
 • امکان تحصیل فرزندان در این کشور به صورت رایگان در اسپانیا
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات سالیانه
 • تسهیل دریافت ویزای کشورهای دیگر
 • امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا بعد از گذشت ۵ سال
 • امکان دریافت تابعیت و پاسپورت اسپانیا بعد از گذشت ۱۰ سال اقامت بی‌وقفه در این کشور

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از طریق خود حمایتی منوط به ارائه مدارک می باشد که بتواند تمامی ادعاهای متقاضی را اثبات کند. این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 1. فرم درخواست ویزا
 2. یک قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
 3. پاسپورتی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 4. ارائه پرینت حساب به میزان لازم
 5. اجاره نامه محل زندگی
 6. بیمه درمانی
 7. نامه عدم سوء پیشینه
 8. سند ازدواج با همسر
 9. گواهی تولد فرزندان
 10. گواهی پزشکی سلامت جسمی به زبان اسپانیایی

برای بررسی شرایط خود به صورت دقیق تر، حتما با ما از طریق واتس اپ در تماس باشید.

هزینه ویزای خودحمایتی اسپانیا

در کنار این موارد، شما باید دارای حداقل 27 هزار یورو برای یک نفر و یا 35 هزار یورو برای دو نفر در کشور اسپانیا باشید تا بتوانید یک حساب بانکی بین المللی برای روش تمکن مالی اسپانیا ایجاد کنید. همچنین در حدود 80 تا 100 یورو نیز برای درخواست کارت اقامت قابل تمدید اروپا نیاز خواهید داشت

مراحل اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا 

همانطور که پیشتر ذکر شد اخذ اقامت اسپانیا  از طریق تمکن مالی به این صورت است که در صورت پذیرش به شما یک اقامت یک ساله اعطا می گردد و در صورتیکه پس از یکسال باز هم پیش نیازها و مدارک مورد نیاز روش تمکن مالی اسپانیا را ارائه فرمایید اقامت شما برای مدت دو سال تمدید می گردد و پس از آن باز هم برای دو سال دیگر این اقامت قابل تمدید می باشد و پس از پایان 5 سال می توانید به اقامت دائم اسپانیا دست یابید. برای اخذ پاسپورت اسپانیا و شهروندی این کشور شما می توانید بعد از 10 سال درخواست خود را ارائه دهید. 

محدودیت های دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا

 • برای افراد با درآمد بالا مناسب است.
 • افراد نیاز به سپرده با مبلغ بالا دارند.
 • اگر دارای فرزند در سنین بین 6 تا 16 سال هستید، تحصیل برای آنها در این کشور اجباری است.
 • افراد اجازه فعالیت اقتصادی ندارند.

سوالات متداول اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

آیا امکان دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری برای ایرانیان وجود دارد؟

بله! شما می توانید صرف نشان دادن اینکه وضع مالی خوبی دارید و از تمکن مناسبی برخوردار هستید، برای اخذ اقامت اسپانیا بصورت دائم اقدام نمایید.

اعتبار ویزای تمکن مالی اسپانیا چقدر است؟

این ویزا یکساله می باشد و بعد از یک سال باید آن را تمدید کرد.

آیا برای دریافت اقامت خودحمایتی اسپانیا مدرک زبان نیاز است؟

خیر، در این نوع از اقامت شما نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت کارت اقامت دائم اسپانیا با ویزای خودحمایتی چقدر است؟

شما بعد از 5 سال می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم نمایید.

اگر به کمک ما احتیاج دارید فرم زیر را پر کنید