• Home
  • مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا طرفداران زیادی دارد و به روش های مختلفی امکان پذیر است. در واقع مهاجرت به کشورهای اروپایی همیشه یکی از رویاهای افراد مختلف بوده است که دوست داشته اند به آن برسند. اسپانیا یک مقصد خوب و مناسب برای ایرانیان به شمار می آید و بین ایرانی ها بسیار محبوب است. مهاجرت به اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای حوزه شینگن همیشه طرفداران خاص خود را داشته و پایین بودن نسبی هزینه های زندگی در این کشور هم یکی از مهمترین دلایلی است که افراد به مهاجرت به این کشور علاقه‌مند هستند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با مهاجرت به اسپانیا صحبت کرده و با روش های مختلف آن آشنا شویم. در ادامه با ما همراه باشید تا در این خصوص توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

چرا مهاجرت به اسپانیا؟

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده و با کشورهای فرانسه، آندورا و پرتغال همسایه است. این کشور مرزهای آبی هم داشته و به وسیله دریاهای بالئار، مدیترانه، اقیانوس اطلس شمالی و خلیج باسکای  احاطه شده است. از جمله شهرهای مهم اسپانیا می توان به مادرید، بارسلون، والنسیا، مالاگا و گرانادا اشاره کرد. این کشور از نظر آب و هوایی بسیار متنوع بوده و در برخی نقاط خنک و بارانی، برخی نقاط معتدل و همراه با تابستان های گرم و در برخی نقاط معتدل مدیترانه ای است. از نظر وضعیت اقتصادی هم نمی توان این کشور را خیلی پیشرفته به شمار آورد اما با این حال اسپانیا پنجمین اقتصاد بزرگ در حوزه اتحادیه اروپا محسوب می شود. زبان رسمی که در این کشور به آن صحبت می کنند زبان اسپانیولی است که در خود این کشور به نام Castellano هم نامیده می شود.

این کشور با داشتن زمین های حاصل خیز به شدت برای کشاورزی و دامداری مناسب بوده و از طرفی در شهرهای بزرگ و صنعتی آن می توان انتظار پیدا کردن کار در صنایع مختلف را داشت. سرمایه گذاری در ملک یا برای ثبت و راه اندازی شرکت هم یکی از روش های محبوب برای گرفتن اقامت اسپانیا محسوب می شود.

واحد پولی مورد قبول در این کشور مانند سایر کشورهای حاضر در اتحادیه اروپا یورو می باشد و تنها ارزی که در این کشور برای مبادلات مالی پذیرفته می شود، یورو است. در بخش های بعدی در مورد راهکارهای موجود برای مهاجرت به اسپانیا صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی در این زمینه ارائه می کنیم، با ما همراه باشید.

انواع روش ها مهاجرت به اسپانیا

برای این که بتوانید به اسپانیا مهاجرت کنید، روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارند که می توانید از طریق آن ها اقدام کنید. به طور کلی روش های مهاجرت به اسپانیا به شرح زیر هستند:

  1. مهاجرت کاری به اسپانیا
  2. مهاجرت تحصیلی به اسپانیا
  3. مهاجرت به روش سرمایه گذاری
  4. مهاجرت به اسپانیا به کمک تمکن مالی

علاوه بر این روش ها مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج، تولد فرزند و همچنین پناهندگی نیز امکان پذیر است.

  1. مهاجرت کاری به اسپانیا

در روش مهاجرت به اسپانیا لازم است تا فرد از یک کارفرمای اسپانیایی، شرکت و یا حتی موسسه معتبر پذیرش دریافت کند. به غیر از این نامه پذیرش شخص مورد نظر می بایست برای کار کردن در کشور اسپانیا مجوزهای لازم را نیز در اختیار داشته باشد. معمولا ویزای کاری که این کشور ارائه می کند از نوع جاب آفر بوده و شما باید بتوانید بسته به تخصص و مهارت هایی که دارید یک موقعیت شغلی در این کشور پیدا کرده و سپس برای گرفتن ویزا و اقامت اقدام کنید.

رشته های داروسازی، جهانگردی، تجهیزات پزشکی، بانکداری، کشتی سازی، غذا و نوشیدنی، برق و مخابرات و … از جمله محبوب ترین رشته ها برای این کشور به منظور پیدا کردن موقعیت شغلی هستند.

  1. مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

یکی دیگر از راهکارهای محبوب برای مهاجرت به کشور اسپانیا مهاجرت تحصیلی است. این روش بسیار معمول بوده و افراد زیادی از این راه برای گرفتن اقامت کشور اسپانیا اقدام کرده و موفق هم شده اند. یکی از علت های این کار را می توان مناسب بودن هزینه های زندگی در اسپانیا و ارزان بودن نسبی این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به شمار آورد.

اگر قرار باشد تحصیل خود را به زبان اسپانیایی ادامه دهید این کار برایتان رایگان خواهد بود. فرد متقاضی می تواند در دوره های آموزش زبان اسپانیایی که 1 و نیم ساله هستند شرکت کرده و خود را به سطح مناسبی در این زمینه برساند. برای پذیرش دانشگاه های اسپانیا معمولا به صورت امتیازی عمل می کند و این موضوع می تواند شانس افراد را برای گرفتن پذیرش بیشتر کند.

کلا افرادی که به عنوان دانشجو در اسپانیا مشغول به تحصیل هستند، می توانند در حین تحصیل به کار هم مشغول شوند. علاوه بر این پس از اتمام درس این کشور به آنها یک فرصت دوازده ماهه می دهد تا برای خود کار پیدا کرده و با تغییر ویزا مشغول به کار نیز شوند. مهاجرت تحصیلی به اسپانیا روش راحت و ساده ای است و از این طریق می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

  1. مهاجرت به روش سرمایه گذاری

اسپانیا را می توان در شمار کشورهای ارائه دهنده ویزا قرار داد، لذا افراد می توانند با انجام سرمایه گذاری در سقف معین شده ویزای اسپانیا را دریافت کنند. خرید ملک و تاسیس شرکت دو روش سرمایه گذاری در اسپانیا هستند که در این میان خرید ملک راهکار ساده تری برای دریافت اقامت است. همچنین با گرفتن این نوع از اقامت فرد می تواند در اتحادیه اروپا هم به راحتی و بدون بروز هیچ مشکلی به فعالیت کاری بپردازد. با دریافت اقامت فرد سرمایه گذار می تواند برای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی می شود نیز اقامت کشور اسپانیا را دریافت کند.

  1. مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

یکی از راهکارهای مهاجرت به کشور اسپانیا را می توان ارائه تمکن مالی عنوان کرد که این روش را به نام خود حمایتی هم می شناسند. در این روش از مهاجرت لازم است تا فرد مبلغ معینی پول در حساب بانکی خود داشته باشد و به ازای هر نفر از افراد خانواده اش نیز مبلغی به این سرمایه افزوده می شود. همچنین فرد می بایست یک گواهی تمکن مالی هم از کشور مبدا در اختیار داشته باشد که نشان می دهد وی درآمد خوب و ملک و سرمایه با ارزش بالا در اختیار دارد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اسپانیا می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.