موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مشاوره خرید ملک در
فرانسه

اقامت فرانسه با خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری از جمله روش های مهاجرت و سرمایه‌گذاری  قانونی این کشور است. فرانسه از گذشته تا به امروز یکی از کشورهای محبوب ایرانیان میباشد که تعداد مهاجرانی که سالیانه به این کشور سفر میکنند از سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. تنها به دلیل آسایش و آرامش زندگی در این کشور رویایی دریافت اقامت دائم فرانسه با خرید ملک به دلیل قوانین زیادی که در فرانسه وجود دارد، موضوع بسیار مهمی می باشد و بنابراین پیشنهاد می شود به یک وکیل مهاجرتی با تجربه مراجعه شود. در ادامه ما شما را با شرایط و قوانین خرید ملک  در فرانسه آشنا خواهیم کرد.

شرایط خرید ملک در فرانسه

اخذ پاسپورت فرانسه از طریق شش روش اَمکان پذیر است. این شش روش اصلی شامل ازدواج، تولد، پناهندگی، کار، تحصیل، خرید ملک و سرمایه‌گذاری است. خرید ملک یکی از روش های راحت مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری میباشد. شما به عنوان یک خارجی اجازه خرید ملک در فرانسه را دارید. البته این خرید ملک منجر به کسب اقامت دائم فرانسه برای شما نمی شود. در صورتی که به دنبال خرید خانه در فرانسه هستید، پیشنهاد می شود ابتدا از روش خود حمایتی فرانسه استفاده کنید و به اقامت فرانسه دست یابید. هنگامی که از طریق این روش به اقامت فرانسه رسیدید، می توانید در این کشور خرید ملک داشته باشید. یکی دیگر از روش هایی که پیشنهاد می شود دریافت اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در فرانسه می باشد. به طور کلی با کسب اقامت دائم در کشورهای اروپایی امکان تحصیل رایگان برای فرزندان فراهم می شود. توجه داشته باشید که روش خرید ملک در فرانسه منجر به اخذ اقامت دائم نمی گردد.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک
خرید خانه در فرانسه

آغاز یک زندگی شیک و مجلل در فرانسه

شرایط خرید ملک در فرانسه

حتی اتباع خارجه میتوانند بدون داشتن اقامت، خرید ملک و سرمایه گذاری در اروپا به خصوص در فرانسه داشته باشند.

بنابراین جهت دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک  بررسی افراد واجد شرایط  الزامی است؛ از این رو میتوانید با اخذ ویزای گردشگری  وارد فرانسه شوید و پروسه خرید ملک را مستقیما انجام دهید و از املاک مورد نظر خود دیدن فرمایید. برای اخذ ویزای توریستی باید یک اجاره نامه یا مدرک رزرو هتل ارائه دهید بنا به قانون متقاضی اگر ثابت کند که مالک یک ملک است نیاز به ارائه اجاره نامه یا رزرو هتل ندارد. اشخاص جهت خرید ملک در فرانسه باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشند. از نظر ارزش ملک محدودیتی وجود ندارد. البته املاک در فرانسه با توجه به موقعیت ملک به صورت میانگین از حدود 100 هزار یورو تا 350 هزار یورو کاملا متغیر می باشد.

تمکن مالی موردنیاز برای اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه

مقدار تمکن مالی موردنیاز برای دریافت اقامت فرانسه با این روش مبلغی است که شما باید با آن اثبات کنید که از پس هزینه زندگی در فرانسه برمی‌آیید. شما می‌توانید تمکن مالی خود را با دارایی‌ها و حساب بانکی‌های خود در ایران اثبات کنید. اما حداقل تمکن مالی تعیین شده به ازای هرماه 2000 یورو است.

مالیات و هزینه‌ های جانبی خرید ملک در فرانسه

با خرید خانه در فرانسه، مالیات و هزینه‌هایی برای نمایندگان املاک، دفاتر اسناد رسمی، وکلا وجود دارد که شما باید طبق قوانین دولت فرانسه آن‌ها را پرداخت کنید. این هزینه‌ها شامل:

  • هزینه های دفاتر مشاور املاک، حدود 5 – 8 درصد
  • حق تمبر  5.8 درصد
  • هزینه‌های وام مسکن (در صورت استفاده از بانک فرانسوی) – 1٪ کارمزد، به‌اضافه 250 یورو برای بررسی ارزیابی.
  • هزینه های دفتر اسناد رسمی (که توسط دولت دریافت می‌شود). این هزینه‌ها با توجه به قیمت خرید ملک متفاوت است.

آغاز یک زندگی شیک و مجلل در فرانسه

مراحل خرید ملک در فرانسه

در صورتی که قصد اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک را دارید، میتوانید از طریق مراحلی که در ادامه گفته شده اقدام کنید:

  • ابتدا بر اساس سرمایه خود، ملک مرود نظر را انتخاب کنید.
  • در صورت خرید آن، ئیزای نوع D به شما داده میشود؛ اعتبار این ویزا 3 سال است.
  • در طول این سه سال میتوانید برای کار در فرانسه و یا روش های دیگر سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.
مزایای خرید ملک در فرانسه​

خرید ملک در قلب زیبایی و شگفتی فرانسه

مزایای خرید ملک در فرانسه

فرانسه جزو کشورهای توریستی است و به علت جاذبه های گردشگری طرفداران خاص خودش را دارد. درست است که متقاضیان به طور مستقیم به اقامت فرانسه با خرید ملک دست نمی یابند ولی می توانند با استفاده از دیگر مسیرهای اقامتی نظیر ثبت شرکت در ملکی که خریداری نموده اند، اقامت دریافت کنند. قطعا زندگی و خرید ملک در این کشور پیشرفته و صنعتی فرانسه مزایای بسیاری برای متقاضیان به همراه دارد که از بهره مندی از مزیت های ویزای شنگن می توان به عنوان یکی از برترین مزایای خرید ملک در فرانسه نام برد. از مزایای خرید خانه در فرانسه و اقامت در این کشور میتوان به اجازه برای ثبت شرکت در فرانسه، عدم حضور در فرانسه، امکان اجاره ملک و کسب درآمد، عدم نیاز به سابقه سفر به فرانسه، امکان دریافت وام بانکی در صورت ثبت شرکت در فرانسه، عدم تاثیر سابقه ریجکتی متقاضی در روند پرونده، اخذ گواهینامه بین المللی رانندگی و امکان برخورداری از خدمات بیمه پزشکی رایگان در فرانسه اشاره کرد.

اجازه برای ثبت شرکت در فرانسه

عدم حضور در فرانسه

امکان اجاره ملک و کسب درآمد

عدم نیاز به سابقه سفر به فرانسه

امکان دریافت وام بانکی در صورت ثبت شرکت در فرانسه

عدم تاثیر سابقه ریجکتی متقاضی در روند پرونده

اخذ گواهینامه بین المللی رانندگی

امکان برخورداری از خدمات بیمه پزشکی رایگان در فرانسه

هزینه خرید ملک در برخی از شهر های فرانسه

استراسبورگ

به دلیل این فاصله کمی که با پاریس دارد فعالیت های اقتصادی پر رونقی در این شهر احرا میشود. طور کلی، بازار املاک و مستغلات استراسبورگ به رشد خود ادامه می دهد، حتی اگر اختلاف قیمت بین مناطق وجود داشته باشد. قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه به طور متوسط تنها 2,390 یورو در متر مربع است. خریداران باید تقریباً 3,730 یورو در متر مربع برای آپارتمان و 2,980 یورو در متر مربع برای خانه بپردازند.

نیس

قیمت فروش خرید خانه در نیس فرانسه به ازای هر متر مربع امسال به 4,557 یورو متر مربع رسیده است. این شاخص طی 12 ماه رشد 6.4 درصدی و در سه ماهه گذشته 2.7 درصد را به ثبت رساند. این ویژگی جذابیت بازار املاک و مستغلات نیس است. 

لیون

قبمت خانه در این شهر افزایش چشمگیری دارد در نتیجه رونق اقتصادی در این شهر قبل شهود میباشد در کل قیمت هر متر مربع آپارتمان در لیون 4,983 یورو و قیمت هر خانه به ازای هر متر مربع 5,955 یورو می باشد. 

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و همچنین پروسه خرید ملک در این کشور یک فرایند پر پیچ و خم حقوقی محسوب می شود. با توجه به نکات و مواردی که در بخش های بالا بیان شد، سالیانه بسیاری از افراد به دنبال خرید ملک در فرانسه می باشند. عدم آشنایی این اشخاص به قوانین در کشور فرانسه زمینه را برای سوء استفاده بسیاری از افراد سود جو فراهم می کند. بنابراین همواره توصیه می شود از طریق یک وکیل مجرب که به پروسه خرید و فروش املاک در فرانسه و همچنین پروسه مهاجرتی آشنا باشد اقدام نمایید. خرید ملک در فرانسه برای افراد خارجی نیز در صورتی که ملک مورد نظر از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد مشمول دریافت وام می شود. پس توصیه می شود از طریق یک وکیل آشنا به قوانین مذکور صحت مدارک ارائه شده و همچنین پرداخت های دولتی ملک مورد نظر بررسی شود تا در این پروسه با مشکلی مواجه نشوید.

 

خرید ملک و سرمایه گذاری در فرانسه؛ آغازی جدید برای زندگی

فرم ثبت نام

    شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.