ویزای تمکن مالی یا
خود حمایتی

ویزای تمکن مالی یا خود حمایتی

یکی از روش های مهاجرت و دریافت اقامت، اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی میباشد که تیم ما قصد دارد شما را با تعریف کلی این برنامه و کلی ترین شرایط و مسائل مربوطه و همچنین تعدادی از کشور های مناسب این نوع اقامت آشنا سازد. اقامت اروپا با تمکن مالی به صورت کلی اقامتی است که نیاز به شرایط مالی مناسب دارد ولی نیاز به انتقال سرمایه برای اخذ اقامت ندارد و تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب که از نظر کشورها ممکن است متفاوت باشد، می توان به اقامت کشور مقصد رسید. 

شرایط اقامت اروپا با تمکن مالی

لازم است بدانید شرایط اخذ ویزای تمکن مالی در هر کشور متفاوت میباشد. به طور کلی در اکثر کشور ها پس از پنج سال دریافت اقامت میتوان به پاسپورت اون کشور نیز دست بیابید. معمولاً شش ماه شرط حضور و نداشتن اجازه کار جزو اصلی ترین موارد می باشد.

در اکثر اقامت خود حمایتی فرد باید مبلغی را در داخل حساب خود در کشور مبدا و یا مقصد به مدت چند ماه قرار دهد و همچنین درآمد ماهانه ای با توجه به قوانین کشور مقصد ارائه نمایند. 

 

مدارک لازم اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی

برای گرفتن اقامت اروپا با تمکن مالی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • اصل و اسکن همۀ صفحات
 • پاسپورتِ معتبر و مدت‌دار
 • ترجمۀ کارت ملی و همۀ صفحات شناسنامه
 • ترجمۀ و اسکن کارت پایان‌خدمت
 • ترجمۀ سند ازدواج
 • ترجمۀ مدارک شناسایی اعضای خانواده
 • ترجمۀ سوءپیشنه
 • چند قطعه عکس استاندارد مطابق استاندارهای ویزای شینگن
 • مدارک مربوط به داشتن درآمد ماهانۀ 
 • حساب‌های بانکیِ مربوط به درآمد
 • اصل و ترجمۀ فیش‌های بانکی 
 • مدارک اجاره‌خانه یا سند ملکی در کشور مقصد
 • انگیزه‌نامه برای مهاجرت
 • اصل و ترجمۀ مدارک سوابق شغلی و تحصیلی خود، همسر و فرزندان 

کشورهایی که اقامت تمکن مالی میدهند

در این بخش به برسی برخی از کشورهایی که برنامه اقامت تمکن مالی را ارائه داده اند میپردازیم تا اطلاعات مناسبی را قبل از اقدام به اخذ اقامت برای شما متقاضیان در دسترس قرار دهیم.

همه کشورهای حوزه شنگن به متقاضیان ویزای تمکن مالی، اقامت تمکن مالی نمیدهند. برخی کشورها مانند ایتالیا، فرانسه، اتریش، اسپانیا، یونان، موناکو امکان اقامت اروپا با تمکن مالی را ارائه میدهند. با اینحال برای اخذ این ویزا باید شرایط آن کشور را مطالعه کنید که در ادامه آمده است:

ویزای تمکن مالی اسپانیا

متقاضی اگر پرونده ای که ارائه داده است تایید شود مجوزی یک ساله برای اقامت در این کشور را دارا میشود که اگر بتواند شش ماه در اسپانیا مستقر شود و از قوانین کشور پیروی کند این اقامت به صورت اقامت دو ساله تمدید میشود و‌پس از پنج سال این اقامت به اقامت دائم تبدیل شده و حق کار برای شما آزاد میشود البته بعد از چذشت سه تا پنج ماه میز برای مجوز کار میتوان اقدام کرد لازم به ذکر است که پس از 10 سال اقامت در اسپانیا نیز می توانید تقاضای دریافت تابعیت اسپانیا نموده و پاسپورت دریافت نمایید. دریافت اطلاعات بیشتر ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی یونان

کشور یونان دارای جغرافیا و آب و هوای عالی برخوردار است که هدف بسیاری از متقاضیان برنامه تمکن مالی واقع شده است اقتصاد پویا و تمدن و تاریخ فرهنگی این کشور یونان را در رده بالای کشوری قرار داده است لازم است بدانید برای اخذ ویزای تمکن مالی یونان لازم است فرد ابتدا به این کشور سفر کند که البته توسط وکلای خبره نیز امکانپذیر است.

ویزای تمکن مالی پرتغال

کشور پرتغال یکی از‌کشورهای رو به رشد اروپایی است که از سیستم آموزشی و فرهنگی چشمگیری برخوردار است مردم خون گرم و دوستداشتنی این کشور با رفتاری صمیمانه و دوستانه زیبایی این کشور را چندبرابر کرده است هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر بوده بنابر این مقصدی مناسب برای مهاجران است در اقامت تمکن مالی یا ویزای تمکن مالی پرتغال برخلاف سایر خودحمایتی ها، اجازه کار به دارندگان کارت اقامت این کشور داده می شود.

ویزای تمکن مالی فرانسه

کشور فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که هر ساله متقاضیان زیادی برای اخذ ویزای تمکن مالی آن اقدام میکنند. درصورتی که شما سرپرست خانواده هستید باید ثابت کنید 3000 یورو ماهیانه درآمد دارید، 1400 یورو برای همسر و 750 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 نیز درآمد وجود دارد. در این صورت واجد شرایط دریافت اقامت فرانسه از روش تمکن مالی خواهد بود.

ویزای تمکن مالی سوئیس

اقامت خود حمایتی سوئیس روشی زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری و تمکن مالی کشور سوئیس می باشد با اخذ این اقامت با رعایت شرط حضور شش ماه در سال و پس از ده سال می توانید به اقامت دائم این کشور برسید سپس از سال 12 این امکان برای اخذ پاسپورت و شهروندی برای شما فراهم خواهد شد. روش خودحمایتی یا اقامت بدون اجازه کار در کشور سوئیس به دو روش اصلی تقسیم می گردد. روش اول ویزای بازنشستگی که برای افراد با سنین بالاتر از 55 سال و افراد بازنشسته می باشد و یا ویزای مالیات گزاف که قابلیت اقدام برای افراد با سن پایین تر دارد. در اخذ این نوع اقامت متقاضی نشان دهد که پشتوانه مالی بسیار بالایی دارد و می تواند هزینه های زندگی خود و همراهانتان را تأمین نمایید. شایان ذکر است هزینه های زندگی در کشور سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است و مبالغی را که برای هزینه ها باید نشان دهید نیز نسبت به باقی خودحمایتی ها بیشتر است.

ویزای تمکن مالی ایتالیا

اقامت تمکن مالی ایتالیا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که بدون نیاز به سرمایه گذاری است. در این کشور نیز افراد با اثبات تمکن مالی در حساب خود می توانند وارد این کشور شده و شرط حضور شش ماهه ان را تکمیل کنند. اقامت اعطایی ابتدایی یک ساله و بعد از آن دو اقامت دو ساله قابل تمدید است.

انتخاب بهترین کشور برای اخذ اقامت خود حمایتی در میان کشورهای می تواند بسیار سلیقه ای و با توجه به شرایط مالی متقاضیان و رزومه آنها متغیر باشد. موسسه مهاجرتی اندیشه در تلاش است که شما را در مسیر درست هدایت کند تا از رفاه کامل برخوردار شوید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.