موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان یکی از راه های مهاجرت به اروپا و سرمایه گذاری در این کشور، است که خود دارای چندین مرحله، مدارک مختلف و شرایط خاص می‌باشد. ثبت شرکت در آلمان می‌تواند فرصت‌های جذابی برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد کند. آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا، ثبات سیاسی و اقتصادی بالایی دارد و از زیرساخت‌های قوی و نیروی کار ماهر برخوردار است. آلمان از اولین گزینه های مهاجرتی و سرمایه گذاری در بین کشورهای جهان است. دلیل این امر نیز وجود موقعیت جغرافیایی و اقتصادی، دسترسی راحت آن به دیگر بازارهای اروپایی، زیر ساخت های مناسب، نیروی کار متخصص و شرایط مطلوب زندگی می‌باشد.

 

چرا مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت؟

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت یکی از روش‌های محبوب برای افرادی است که می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند. این روش مهاجرت به متقاضیان این امکان را می‌دهد که با سرمایه‌گذاری در یک شرکت جدید یا خرید یک شرکت موجود، به آلمان بیایند و در این کشور فعالیت اقتصادی داشته باشند.

در ادامه اطلاعات کافی در این خصوص را در اختیارتان قرار خواهیم داد پس با همراه باشید.

آلمان، مقصدی ایده‌آل برای رشد و توسعه کسب و کار شما

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان یکی از روش‌های محبوب برای افرادی است که به دنبال زندگی و کار در این کشور هستند. در این روش، متقاضی باید یک طرح تجاری جامع و معتبر ارائه دهد که نشان‌دهنده نوآوری و پتانسیل اقتصادی باشد. شرکت باید به صورت قانونی ثبت شود و متقاضی باید نشان دهد که منابع مالی کافی برای حمایت از شرکت و زندگی خود در آلمان را دارد. این پروسه نیاز به ارائه مستندات مالی، مدارک تحصیلی، و سابقه کاری دارد. پس از تایید، متقاضی و خانواده‌اش می‌توانند اقامت موقت دریافت کرده و پس از چند سال اقامت دائم درخواست کنند.

ثبت شرکت در آلمان می‌تواند یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آن باشد. در این روش، شما با سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در آلمان، می‌توانید برای خود و اعضای خانواده‌تان اقامت این کشور را دریافت کنید.

 

آینده‌ای درخشان با ثبت شرکت در آلمان

مزایای ثبت شرکت در آلمان

 • ثبات و امنیت: آلمان کشوری با ثبات سیاسی و اقتصادی بالا است.
 • کیفیت زندگی: آلمان از نظر کیفیت زندگی در رتبه‌های برتر جهان قرار دارد.
 • فرصت‌های شغلی: آلمان دارای اقتصاد قوی و بازار کار پویا است در این کشور با شرکت در دوره های کارآموزی یا آوسبیلدونگ آلمان می توانید به راحتی به بازار کار این کشور وارد شوید و حقوق بگیرید.
 • آموزش و پرورش: آلمان از سیستم آموزشی باکیفیت و دانشگاه‌های معتبری برخوردار است.
 • خدمات درمانی: آلمان دارای سیستم خدمات درمانی پیشرفته و رایگان است.
 • امکان اخذ تابعیت: پس از گذراندن دوره اقامت و برآورده شدن شرایط لازم، می‌توانید برای اخذ تابعیت آلمان اقدام کنید.

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 • داشتن طرح تجاری: شما باید یک طرح تجاری منسجم و واقع‌بینانه برای کسب‌وکار خود ارائه دهید.
 • سرمایه‌گذاری: شما باید حداقل سرمایه مورد نیاز برای نوع شرکت انتخابی خود را سرمایه‌گذاری کنید.
 • ایجاد شغل: شما باید تعهد کنید که برای اتباع آلمانی یا افراد مقیم اتحادیه اروپا شغل ایجاد کنید.
 • تسلط به زبان: شما باید به زبان آلمانی در سطح متوسط تسلط داشته باشید.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

مراحل ثبت شرکت در آلمان شامل چندین مرحله کلیدی است. ابتدا باید نوع شرکت مورد نظر را انتخاب کنید، مانند شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) یا شرکت سهامی (AG). سپس باید نام شرکت را انتخاب و تایید کنید که نام انتخابی تکراری نباشد. مرحله بعدی تهیه و امضای اساسنامه شرکت است که باید توسط یک دفتر اسناد رسمی تایید شود. پس از آن، باید سرمایه اولیه مورد نیاز برای نوع شرکت انتخابی را واریز کرده و مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت‌ها (Handelsregister) ارسال کنید. در نهایت، پس از ثبت رسمی شرکت، باید آن را در اداره مالیات (Finanzamt) و اتاق بازرگانی (IHK) ثبت کنید. پس از انجام این مراحل، شرکت به صورت قانونی در آلمان ثبت شده و آماده فعالیت است.

این نکته را در نظر داشته باشید که هر کشور اروپایی قوانین و مقررات خاصی برای صدور اجازه ثبت شرکت و اقامت برای خارجیان تنظیم کرده است، برخی از کشورها اخذ اقامت و راه‌اندازی تجارت را امری راحت تلقی می‌کنند درحالی‌که برخی دیگر مسئله اخذ اقامت و راه‌اندازی تجارت را برای غیر اروپاییان عملاً غیرممکن می‌دانند همچنین  برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در هر کشوری، شما باید موارد زیر را مورد ارزیابی قرار دهید:‌

داشتن قوانین و فرآیند آسان برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در آن کشور داشتن قوانین و فرآیند آسان برای تمدید اقامت در آن کشور داشتن قوانین و فرآیند آسان برای زندگی، تحصیل و سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن میزان سرمایه لازم برای راه اندازی بیزینس در آن کشور هزینه مناسب انجام فرآیند ثبت شرکت در آن کشور‌هزینه ها و شرایط زندگی در آن کشور مدارک تحصیلی و زبانی و همچنین سوابق کاری مورد نیاز برای ثبت شرکت در آن کشور.

اطلاعات لازم ثبت شرکت در آلمان

نوع شرکت: لازم است انتخاب کنید که چه نوع شرکتی قصد دارید ایجاد نمایید. از جمله شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی یا مشارکت

نام شرکت: نام شرکت باید از نظر قانونی، منحصر به فرد و در دسترس باشد.

اجرای سند و اساسنامه شرکت: برای این منظور باید اقدامات شما زیر نظر دفتر اسناد رسمی آلمان انجام گیرد.

واریز سرمایه: کشور آلمان متناسب با ثبت هر نوع شرکتی، مبلغی را تحت عنوان سرمایه اولیه مشخص کرده که باید تماما به بانک مورد تایید واریز گردد.

ثبت کسب و کار: مرحله پایانی ثبت شرکت و دعوت به اجرایی شدن اهداف شما خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت

 • ارائه مدارک هویتی شخص و خانواده به همراه تاییدیه
 • ارائه مدارک دال بر عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک شغلی و احیانا تحصیلی
 • پرشده فرم درخواست ثبت نام
 • اساسنامه تایید شده در محضر اسناد رسمی
 • سند بیان کننده ساختار هیئت مدیره شرکت
 • گواهی مورد تایید بانک مبنی بر واریز سرمایه اولیه
 • ارائه مدارک مبنی بر تمکن مالی فرد نسبت به خود و خانواده وی

پس از این که مدارک به صورت آنلاین یا حضوری تحویل و ثبت گردید، مدارک برای دریافت مجوز به دفتر تجارت و استانداردهای محلی آلمان تحویل می گردد.

پس از طی مراحل قانونی، اطلاعیه ای جهت گزارش ثبت شرکت جدید به اداره مالیاتی ارسال خواهد شد.

پس از آن شما می توانید فعالیت تجاری خود را آغاز نموده و اگر تمایل به اخذ ویزای کشور از طریق ثبت شرکت در آلمان  را دارید، اقدام نمایید.

هزینه های ثبت شرکت در آلمان

در آلمان برای تشکیل و ثبت شرکت باید تاییدیه افتتاح حساب به مبلغ حداقل سرمایه تعیین شده داشته باشید. علاوه بر آن سایر هزینه های ایجاد دفتر، هزینه های ثبت نام و اسناد رسمی، کارکنان، حسابداری، هزینه های روزانه و غیره نیز باید در نظر گرفته شود.

البته هزینه های شخصی خود و خانواده از قبیل مسکن، خوراک و غیره نیز در اولویت قرار خواهد داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  ثبت شرکت در آلمان می توانید از طریق اطلاعات تماس موسسه مهاجرتی اندیشه با ما در ارتباط باشید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.