موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

از طریق موسسه مهاجرتی AndisheCo

مهاجرت یکی از بهترین روش های مهاجرت برای قشر جوان است. این روزها تقاضا برای مهاجرت تحصیلی بنا به دلایلی مختلفی اعم از مشکلات سیاسی، اقتصادی و…. افزایش پیدا کرده است. از طرفی وجود آموزشگاه ها و دانشگاه های بسیار معتبر در سراسر دنیا، جوانان را بیشتر برای مهاجرت ترغیب می کند. در صورتی که  افراد برای تحصیل در هر کشوری واجد شرایط باشند، ویزا تحصیلی به آن ها تعلق گرفته و می توانند در مقاطع مختلف شروع به تحصیل کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مهاجرت تحصیلی در ادامه با ما همراه باشید.

انواع مهاجرت تحصیلی 

مهاجرت تحصیلی با دوره های زبان

یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت، مهاجرت از طریق ویزای دوره زبان می باشد که علاقه مندان میتوانند با این ویزا وارد کشور مورد نظر شده و شروع به یادگیری زبان بومی کشور مورد نظر کنند البته نا گفته نماند که در کشور های اروپایی مانند انگلستان، اتریش، هلند، المان و … ویزا های دوره زبان انگلیسی هم صادر می‌شود.

با استقبال بسیار بالا دانشجویان میتوان گفت ویزای دوره زبان برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور را دارند اما از سطح زبانی خوبی برخوردار نیستند مناسب می باشد که از این فرصت میتوانند برای یادگیری زبان کشور مورد نظر و سپس در اکثر کشور های اروپایی شروع به تحصیل رایگان کنند.

جدا از دانشجویان علاقه مندان به یادگیری زبان جدید، فرصت ویزای دوره زبان این امکان را به علاقه مندان میدهد که با قرار گرفتن در شرایط بومی و اساتید مجرب از بهترین اموزش و مدارک معتبر برخوردار شوند.

مهاجرت تحصیلی برای لیسانس

تحصیل در کشورهای اروپایی از اساسی ترین دستاورد ها به سوی موفقیت است. از این رو بسیاری از کشورهای اروپایی، امتیاز ویژه ای برای تحصیل با کمترین هزینه را دارند مانند آلمان، اسپانیا و ایتالیا. همچنین میتوان با اخذ لیسانس از دانشگاه های اروپایی و ادامه تحصیل تا مقطع دکترا شانس اپلای و اخذ پذیرش خود را برای کشور آمریکا بالا ببرید. طول دوره‌های تحصیلی در اروپا در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال است. زمان ثبت نام دانشگاه‌های اروپا در هر کشوری متفاوت است اما بیشتر کشورها در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر دانشجویان را ثبت نام می‌کنند. همچنین بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌های اروپا برای برنامه‌های تحصیلی انگلیسی زبان خود، مدرک آزمون آیلتس را ملاک قرار می‌دهند. با این حال، مدرک آزمون تافل نیز مورد قبول است اما باید حتما به ددلاین دانشگاه مورد نظر توجه فرمایید. تحصیل رایگان در اروپا مستلزم ارائه مدارکی است که مهم‌ترین آن ارائه مدرک زبان کشور موردنظر است. متقاضیان تحصیل رایگان چنانچه مدرک زبان کشور موردنظر خود را نداشته باشند، باید پس از ورود به کشور در دوره‌های آموزش زبان رسمی شرکت کرده و مدرک مورد نیاز را دریافت کنند. کشور اتریش در این خصوص شرایط ساده‌ای را درنظر گرفته و متقاضیان پس از اخذ مدرک زبان می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی اتریش بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به تحصیل مشغول شوند.

مهاجرت تحصیلی با لیسانس
مهاجرت تحصیلی برای فوق لیسانس

مهاجرت تحصیلی برای فوق لیسانس

ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی فرصتی عالی برای مهاجرانی می‌باشد که به دنبال پیشرفت رفاه و بالا بردن سطح علم و کیفیت زندگی خود هستند  در واقع تحصیل در کشورهای اروپایی یک فرصت استثنایی برای کسانی است که به دنبال تغییرات بزرگ در زندگی و آینده شغلی خود هستند. هرچقدر سطح علم و مدرک شما بالاتر باشد فرصت های شغلی برای شما بهتر فراهم خواهد شد بنابر این تحصیل در اروپا باعث اخذ مدرک دانشگاهی معتبر تریی میباشد صرف نظر از اینکه کدام کشور اروپایی را برای تحصیل انتخاب می‌کنید، تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد به شما این اجازه را می‌دهد که با فرهنگ، زبان و نحوه زندگی مردم این قاره بیشتر آشنا شوید و همچنین آشنایی با تمام این‌ نکات زندگی را نتنها برای شما بلکه برای خانواده شما راحت تر میکند و  یک زندگی هیجان انگیز، جذاب و البته با آرامش را تجربه کنید.

وقتی صحبت از ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی میشود اولین گزینه هایی که ذهن شمارا مشغول میکند کشورهای آلمان ، ایتالیا، فرانسه و یا اسپانیا میباشد ؛ بسیاری از این دانشگاه ها و سایر دانشگاه های اروپایی دارای سطح بالای کیفیت تدریس و علم نسبت به سایر نقاط است محیط‌های آموزشی در این کشورها بسیار پیشرفته و دوستانه است. به لطف سیاست‌های آموزشی قدرتمند، تحصیل در بیشتر کشور‌های اروپایی رایگان است و امکان تحصیل در مقاطع مختلف به خصوص مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برای علاقه‌مندان فراهم است.

مهاجرت تحصیلی برای دکترا

امروزه با توجه به فرصت های قابل توجهی که تحصیل در کشورهای اروپایی، این قاره پیشرفته، ارائه می کند، محققان و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای اخذ پذیرش و تحصیل در مقطع دکترای این قاره اقدام می کنند. حوزه آموزش عالی اروپا (EHEA) شبکه ای از 49 کشور است که یک سیستم واحد و مشترک در خصوص مدارک آکادمیک دانشگاهی دارند. این اتحادیه از تمامی 28 عضو اتحادیه اروپا (از جمله بریتانیا) و همچنین دیگر کشورهای سایر نقاط اروپا و اوراسیا تشکیل شده است.

توافق نامه این حوزه آموزشی، که همه اعضای EHEA از آن پیروی می کنند، مدارک دانشگاهی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا سازماندهی می کند.

بدین ترتیب، مدارک تحصیلی اخذ شده از هر یک از کشورهای EHEA به طور خودکار در کشورهای دیگر قابل شناسایی و دارای اعتبار است. این امر باعث می شود که شما با در دست داشتن مدرک اخذ شده از یکی از این کشورها ( به خصوص مدرک دکترا ) ، بتوانید به سادگی در یک کشور اروپایی دیگر به کار و تحصیل بپردازید.

در این سیستم آموزشی با داوطلبان دکترا به عنوان محققین شاغل رفتار می شود. این مسئله می تواند شانس شما را برای دریافت حمایتی که جهت توسعه حرفه ای خود در طول دوره دکتری دریافت می کنید، و همچنین فرصت های شغلی دیگر در دانشگاه را افزایش دهد.

 

 

ویزای تحصیلی و صفر تا صد دریافت آن با AndisheCo

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.