موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مهاجرت کادر درمان به
آلمان

مهاجرت کادر درمان به آلمان

مهاجرت کادر درمان به خصوص مهاجرت کادر درمان به آلمان، در کنار وضعیت اقتصادی و درآمد مناسب، شأن و پرستیژ اجتماعی بالایی دارد. علاوه بر این فراموش نکنید که کار کردن در آلمان به معنای سکونت در یکی از بهترین کشورهای دنیا آن هم در قلب اروپاست. شرایط کاری کادر درمان در آلمان بسیار مناسب است. مقامات آلمانی با درک حساسیت و اهمیت شغل پرستاری، پیوسته تلاش می‌کنند تا شاخص رضایت شغلی پرستاران را بهبود دهند. هدف آن‌ها این است که پرستاران قادر به ارائه بهترین عملکرد خود باشند. تعداد مشاغل قابل تصدی در بخش بهداشت و درمان آلمان کماکان در حال افزایش است. برآوردها حاکی از آن هستند که آلمان تا سال 2030 به 200 هزار پرستار نیاز پیدا می‌کند. البته در این برآورد علاوه بر پرستاران، مراقبان و دستیاران پرستاری نیز گنجانده شده‌اند.

پرستاران در آلمان معمولاً از سوی بیمارستان‌ها (و نه مستقیماً توسط خود بیمار) استخدام می‌شوند. این بدان معناست که به‌عنوان یک پرستار در آلمان با توجه به موقعیت و شغل، با تعداد ثابتی از بیماران سروکار خواهید داشت.

به عنوان یک عضو کادر درمان در آلمان، طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی برای شما وجود دارد. برای مثال می‌توانید در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مراکز مراقبت‌های پزشکی، خدمات پرستاری از سالمندان یا خدمات مراقب در منزل کار کنید. همچنین امکان فعالیت در ادارات مرتبط با پزشکی و راه‌اندازی مطب مستقل وجود دارد. از دیگر زمینه‌های کاری برای اعضای کادر درمان می‌توان به تحقیقات پزشکی، تدریس، فعالیت در بخش‌های بهداشت عمومی و شرکت‌های بیمه اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار کادر درمان

 1. پاسپورت معتبر
 2. مدارک هویتی
 3. ویزای کار یا جاب سیکر
 4. جاب آفر یا پذیرش از برگزارکننده دوره آوسبیلدونگ
 5. رزومه به همراه سابقه کاری (حداقل سه سال)
 6. مدرک تحصیلی
 7. مدرک زبان آلمانی حداقل سطح B2
 8. بیمه
 9. گواهی سلامت و عدم سوءسابقه
 10. تمکن مالی
 11. انگیزه‌نامه
 12. گواهی محل اقامت
 13.  
مهاجرت کادر درمان به آلمان

روش های مهاجرت پزشکان به آلمان

افراد با تحصیل پزشکی در آلمان و دیگر کشو ها و داشتن مهارت و تخصص لازم می توانند با استفاده از روش های مختلف به این کشور مهاجرت کنند. به طور کلی روش ها عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق روش جاب آفر
 • مهاجرت از طریق جاب سیکر
 • مهاجرت از طریق ویزای 17A

شرایط مهاجرت کادر درمان به آلمان

برای مهاجرت کادر درمان به آلمان، باید یک سری شرایط مهیا شود. شرایط اعزام کادر درمان به آلمان به صورت زیر می باشد:

 • داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2
 • داشتن سابقه کاری حداقل دو ساله
 • شرایط سنی مناسب و حداکثر 43 سال
 • داشتن سلامت جسمی
 • عدم سوء سابقه
 • مدرک تحصیلی معادل با مدارک تحصیلی در آلمان (برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا)
 • داشتن تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های سفر و زندگی در آلمان (در صورت داشتن جاب آفر نیازی به تمکن مالی نیست.)

ویزای 17A برای مهاجرت کادر درمان به آلمان

از دیگر روش های مهاجرت کاری پزشکان به آلمان می توان به اخذ ویزای 17A اشاره کرد. در این روش متقاضی 18 ماه فرصت دارد که در آلمان اقامت داشته و با طی کردن دوره های تکمیلی مشغول به کار شود. این نوع ویزا از سال 2015 به اجرا درآمده و جهت آسان کردن شرایط وضع شده است. جهت اخذ ویزای 17A متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی خود را  در سطح B2 دریافت کنند. دقت داشته باشید که مدرک زبان آلمانی باید از موسسات مورد تائید سفارت آلمان دریافت شود.

میزان درآمد و حقوق کادر درمان در آلمان

میزان حقوق و درآمد در آلمان بسته به سطح تحصیلات و میزان سابقه کاری متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال حقوق پرستاران از 1340 یورو تا 4620 یورو متغیر است. پزشکان و دندانپزشکان معمولا حقوقی معادل 3 تا 6 هزار یورو در ماه دریافت می کنند. درآمد سالانه یک متخصص به طور میانگین حدود 8 هزار یورو در آلمان خواهد بود.

مشاوره مهاجرتی رایگان جهت مهاجرت کادر درمان به آلمان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.