موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مشاوره خرید ملک در
مجارستان

خرید ملک در مجارستان

علاقه مندان به اخذ اقامت اروپا با  خرید ملک در مجارستان لازم است قبل از اقدام از جزئیات مهاجرت و ضوابط این کشور اطلاع داشته باشند بنابراین مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان و اقامت مجارستان از طریق خرید ملک، در این مطلب مورد بررسی قرار خواهند گرفت. کشور مجارستان متقاضیان زیادی را سالانه می پذیرد. همچنین افراد به علت آب و هوا و مردمان خونگرم مجارستانی و مکان های فوق العاده دیدنی جذب این کشور میشوند.

خرید ملک در مجارستان
اقامت مجارستان با خرید خانه
اقامت کشور مجارستان با خرید ملک

زندگی متفاوت و آرام در قلب اروپا

مزایای خرید ملک در مجارستان

مجارستان در همسایگی کشورهای رومانی، اتریش، اسلوواکی، صربستان و اوکراین در اروپای شرقی قرار دارد. واحد پول مجارستان فورینت میباشد و زبان رسمی مردمان این کشور مجارستانی است. مجارستان عضو اتحادیه اروپا و ناتو و منطقه شینگن میباشد از اینرو از سطح اجتماعی بالایی برخوردار است. بنابرین اگر فردی دارای ویزا یا اقامت کشور مجارستان باشد، می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کند. این مزیت در کنار آب و هوای مناسب، هزینه های زندگی مناسب، دانشگاه های معتبر و امنیت نسبتاً بالا باعث شده که افراد زیادی متقاضی مهاجرت به این کشور باشند.

شما تنها با داشتن اقامت موقت مجارستان قادر به سفر به کل کشورهای اتحادیه اروپا هستید. از این رو امکان خرید ملک برای شما فراهم میشود. شایان ذکر است پس از هشت سال اقامت در مجارستان میتوانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت مجارستانی به صورت قانونی درخواست داده و پاسپورت خود را اخذ نمایید. 

پاسپورت مجارستان این امکان را برای شما فراهم می کند که به ۹۱ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. همچنین به محض ورود به ۳۵ کشور برای شما ویزا صادر خواهد شد. به طور کلی خرید ملک یکی از روش های محبوب برای اقامت در مجارستان است. با توجه به رشد قیمت ملک در کشور مجارستان خرید ملک در این کشور می تواند علاوه بر اخذ اقامت برای شما سود نیز به همراه داشته باشد. همچنین با توجه به این که مجارستان یکی از مقاصد گردشگری و توریستی در اروپا است، شما می توانید از طریق اجاره ملک خود به گردشگران بخشی از هزینه های خرید ملک در این کشور را نیز جبران کنید.

واجدین شرایط اقامت مجارستان از طریق خرید ملک

افرادی که جزو کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشند قادر به خرید ملک در مجارستان نیستند مگر این که اقامت این کشور را دارا باشند اما برای افرادی که در کشور های اروپایی هستند مانعی وجود ندارد یکی از راه های خرید ملک در مجارستان این است که فرد متقاضی ابتدا یک شرکت در کشور مجارستان ثبت کند. لذا امکان مهاجرت به مجارستان از طریق کارآفرینی و اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان وجود دارد.

اگرچه امکان مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک برای ایرانیان به صورت مستقیم وجود ندارد اما یکی از روش هایی که پیشنهاد می شود این است که فرد متقاضی یک شرکت که حیطه کاری آن در زمینه اجاره آپارتمان در مجارستان می باشد را به ثبت برساند. پس از آن در صورت تأیید بیزینس پلن این شرکت و موافقت با درخواست فرد متقاضی، وی می تواند اقامت مجارستان را دریافت کرده و در این کشور ملک خریداری نماید.

سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در مجارستان

سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در مجارستان به امکاناتی که دارند مانند متراژ، نزدیکی به مرکز شهر و دیگر فاکتورها بستگی دارد. برای قیمت دقیق خانه در مجارستان میتوانید با موسسه مهاجرتی اندیشه آرام تماس بگیرید.

اقامت دائم مجارستان با خرید ملک

در صورتی که شما بتوانید 2 خانه به ارزش 300 هزار یورو خریداری کنید، میتوانید اقامت مجارستان را به دست آورید. بعد از خرید خانه که به شما اقامت 5 ساله موقت داده میشود، میتوانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

مرحل اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

همانطور که اشاره شد ایرانیان مستقیما نمیتوانند در مجارستان ملک خریداری کنند بنابراین باید مراحل قانونی را به ترتیب طی کرده باشند. یا باید در یک شرکت در این کشور به ثبت رسانده باشند که لازمه آن باز کردن یک حساب بانکی مجارستانی است؛ همچنین با داشتن یک طرح اقتصادی پویا شما می توانید با ارائه یک بیزینس پلن در زمینه اجاره و خرید و فروش ملک برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان از طریق کارآفرینی درخواست بدهید. بر اساس این طرح اقتصادی درآمد شرکت از طریق اجاره املاک خواهد بود. البته این یکی از طرح های اقتصادی پیشنهادی می باشد و شما می توانید در صورت تمایل در هر زمینه ای که تمایل دارید در کشور مجارستان فعالیت اقتصادی داشته باشید و شرکت خود را به ثبت برسانید.

تائید طرح اقتصادی توسط کشور مجارستان از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت عدم پذیرش آن پروسه ثبت شرکت در مجارستان امکان پذیر نخواهد بود. شما می توانید برای نوشتن طرح اقتصادی از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید. اگرچه این امر برای شما هزینه ای به همراه دارد اما می تواند ریسک رد شدن طرح اقتصادی را به اندازه قابل توجهی کاهش بدهد.

فرم ثبت نام

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.