موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مشاوره خرید ملک در
اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا

موقعیت مکانی اسپانیا به همراه مردمانی خون گرم شرایط زندگی و اقامت را در این کشور اروپایی بسیار آسان و دلنشین کرده است. معماری خاص و زیبای ساختمان ها و ویلاهای لوکس و هزینه های مقرون به صرفه مسیری را برای اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در اسپانیا برای متقاضیان عزیز هموار کرده است. اسپانیا یکی از محدود کشورهای اروپایی است که به صورت مستقیم به خریداران ملک با شرایط خاص در این کشور که اقامت جایی خارج از اتحادیه اروپا را داشته باشند اجازه اقامت از طریق ارائه گولدن‌ ویزا ارائه می‌دهد. در میان تمامی کشورهای مشابه در اروپا و در حدوداً ده سال گذشته، اسپانیا در این زمینه مشهورترین و محبوب‌ترین مقصد برای ایرانی‌ها بوده است آب‌وهوای جذاب، زبان فوق‌العاده زیبا و روحیه آرام اسپانیایی‌ها در این اقبال هرکدام سهمی بسزا داشته‌اند. هرچند راه دیگری همچون ثبت شرکت و اخذ اقامت در اسپانیا برای دریافت اقامت اسپانیا نیز وجود دارد.

مهاجرت به اسپانیا کشور شگفتی ها، تنها با خرید ملک و سرمایه گذاری

آمار مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

بهتر است قبل از اقدام به خرید ملک در اسپانیا تحقیقات گسترده ای از بازار املاک این کشور داشته باشید تا به بهترین نحو سرمایه گذاری خود را در اسپانیا شروع کنید.

مدت زمانی است که بازار مسکن در اسپانیا رونق گرفته و موجب شده تا سقوط ملک در سال های گذشته که طی آن قیمت مسکن کاهش 30 درصدی داشته و به فراموشی سپرده شود، اما از سال 2016 روند مثبت خود را طی کرده است از این رو طرفداران خرید ملک در اسپانیا روز به روز در حال افزایش میباشد و علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور از سایر نقاط جهان از جمله فرانسه،‌ آلمان، انگلیس، سوئد و بیش از همه بلژیک املاک مورد نیاز خود را خریداری میکند.

اقامت اسپانیا با خرید ملک

اسپانیا بهشتی برای سرمایه‌گذاری و زندگی

سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا

به طور کلی برنامه ویزای اسپانیا گزینه‌های سرمایه‌گذاری متعددی ارائه می‌کند اما گزینه سرمایه‌گذاری در املاک همیشه محبوب‌ترین و حائز اهمیت تربن گزینه در میان سرمایه‌گذاران سراسر جهان است. اول به دلیل اینکه مبلغ سرمایه‌گذاری بسیار پایین و مقرون به صرفه است، درحالی‌که سایر گزینه‌های موجود نیاز به سرمایه‌گذاری بالای یک میلیون یورو دارند. دوم اینکه پیش‌بینی‌های مربوط به بازار املاک اسپانیا حاکی از افزایش قیمت‌ها است.

سرمایه‌گذاران خوش‌فکر در حال خرید املاک اسپانیا با قیمت‌های نازل هستند تا با فروش آن‌ها در آینده به سود قابل توجهی برسند. برای احراز صلاحیت در این برنامه، مبلغ سرمایه‌گذاری در املاک شامل مالیات نمی‌شود. برای املاکی که بیش از  مبلغ اصلی ارزش داشته باشند، می‌تواند برای نصف قیمت آن وام بگیرد. تا سال ۲۰۱۸ فرآیند اقامت اسپانیا با خرید ملک برای ایرانیان به سهولت امکان‌پذیر بود. در دو سال گذشته اما با امتناع بانک‌های اسپانیایی از افتتاح حساب برای ایرانی‌ها کم و بیش این روند متوقف شد. اما خوشبختانه با تعاملی که ما با یکی از بانک‌های اسپانیایی برقرار کردیم، از ابتدای سال ۲۰۲۰ دوباره این روند از سر گرفته شد.

قیمت ملک در اسپانیا

قیمت مسکن در اسپانیا بسته به منطقه مورد نظر دارد. به عنوان مثال در خارج از شهر قیمت هر متر مربع حدود 2.000 یورو میباشد. این یعنی شما میتوانید با 500 هزار یورو صاحب خانه 200 الی 300 متری شوید. برای آگاهی از اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت در شهر مد نظر خود با ما تماس بگیرید.

مزایای سرمایه گذاری و خرید خانه در اسپانیا

تا حالا از خودتان پرسیده اید چرا باید در اسپانیا ملک خرید؟ خرید ملک در کشور اسپانیا از مزایای زیادی برخوردار است که در زیر به تعدادی از ان ها اشاره شده است:

داشتن حق سکونت و زندگی در تمامی شهرهای اسپانیا

امکان سفر بدون محدودیت به تمامی کشورهای حوزه شینگن

امکان دریافت اقامت برای تمامی افراد خانواده

عدم نیاز به اشتغال و یا راه‌اندازی کسب‌وکار ​در اسپانیا

امکان دریافت اقامت موقت و سپس اقامت دائم اروپا

امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا بلافاصله پس از اقامت در اسپانیا

معاف بودن از پرداخت مالیات سالانه در صورت عدم راه‌اندازی کسب‌وکار

امکان افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی

امکان اخذ اقامت دائم در ابتدا دوساله و پس از آن دو دوره پنج ساله

امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه در این کشور

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

نکته قابل اهمیت شرایط این نوع اقامت میباشد و اگر رعایت نشود در گرفتن اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به مشکل بر میخورید که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نداشتن سوء پیشینه
  • داشتن بیمه سلامت
  • اثبات تمکن مالی
  • دریافت کد اقتصادی
  • ارائه اسناد ملک با حداقل هزینه مصوب

به طور کلی برنامه ویزای اسپانیا گزینه‌های سرمایه‌گذاری متعددی ارائه می‌کند اما گزینه سرمایه‌گذاری در املاک همیشه محبوب‌ترین و حائز اهمیت ترین گزینه در میان سرمایه‌گذاران سراسر جهان است. اول به دلیل اینکه مبلغ سرمایه‌گذاری بسیار پایین و مقرون به صرفه است، درحالی‌که سایر گزینه‌های موجود نیاز به سرمایه‌گذاری بالای یک میلیون یورو دارند. دوم اینکه پیش‌بینی‌های مربوط به بازار املاک اسپانیا حاکی از افزایش قیمت‌ها است. سرمایه‌گذاران در حال خرید املاک اسپانیا با قیمت‌های نازل هستند تا با فروش آن‌ها در آینده به سود قابل توجهی برسند. برای احراز صلاحیت در این برنامه، مبلغ سرمایه‌گذاری در املاک شامل مالیات نمی‌شود. برای املاکی که بیش از  مبلغ اصلی ارزش داشته باشند، می‌تواند برای نصف قیمت آن وام بگیرد.

 تا سال ۲۰۱۸ فرآیند خرید ملک در اسپانیا برای ایرانیان به سهولت امکان‌پذیر بود. در دو سال گذشته اما با امتناع بانک‌های اسپانیایی از افتتاح حساب برای ایرانی‌ها کم و بیش این روند متوقف شد. اما خوشبختانه با تعاملی که ما با یکی از بانک‌های اسپانیایی برقرار کردیم، از ابتدای سال ۲۰۲۰ دوباره این روند از سر گرفته شد.

همچنین شما از خرید ملک در اسپانیا میتوانید کسب درامد نیز داشته باشید با انتخاب صحیح شهر و محله برای خرید ملک شما شامل رشد قیمت ملکی که اسپانیا هر ساله با آن روبه‌رو هست روبه رو خواهید شد. این افزایش قیمت براساس شهرهای مختلف از ۵ درصد تا ۶۰ درصد را شامل می‌شود. علاوه بر این موضوع، بعضی از مالکان ترجیح می‌دهند که ملک یا املاک خود را اجاره دهند. با هوشمندی در این خصوص می‌توان تا نهایتاً معادل ۸ درصد مبلغ ملک را در هر دوره زمانی یک ساله از طریق ارائه اجاره به دست آورد.

اقدامات لازم برای خرید ملک در اسپانیا جهت اقامت

  • برای خرید ملک در اسپانیا سعی کنید حتما از وکیلی استفاده کنید که تسلط کافی به زبان های انگلیسی و اسپانیایی و اصطلاحات حقوقی این زمینه داشته باشد زیرا ممکن است فروشنده ملک به زبان انگلیسی آشنایی و تسلط لازم را نداشته باشد.
  • حتما به صورت حضوری از ملک دیدن نمایید و تنها به دیدن عکس های اینترنتی ملک اکتفا نکنید زیرا سالانه افراد زیادی از این طریق فریب می خورند. همچنین احتمال دارد ملک به آب و برق مجهز نباشد و یا مشکلات دیگری در ملک وجود داشته باشد که در عکس ها مشخص نباشد. از مالک واقعی ملک آگاهی داشته باشید و با او معامله نمایید. در صورت نبود صاحب ساختمان حتما از قانونی بودن برگه وکالت او مطمئن گردید و سپس اقدام به خرید ملک در اسپانیا نمایید.
  • برای خرید میتوانید از موسسات معتبر و با تجربه برای مشاوره استفاده کنید تا بتوانید در سریعترین زمان ممکن ملک مورد نظر خود را در اسپانیا خریداری کنید.

آرامش و ثروت در قلب اسپانیا

فرم ثبت نام

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.