موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

انواع راه های مهاجرت به اسپانیا

انواع راه های مهاجرت به اسپانیا

آنچه در این مقاله میخوانید:

مهاجرت به اسپانیا طرفداران زیادی دارد و به روش های مختلفی امکان پذیر است. در واقع مهاجرت به کشورهای اروپایی همیشه یکی از رویاهای افراد مختلف بوده است که دوست داشته اند به آن برسند. اسپانیا یک مقصد خوب و مناسب برای ایرانیان به شمار می آید و بین ایرانی ها بسیار محبوب است. مهاجرت به کشور اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای حوزه شینگن همیشه طرفداران خاص خود را داشته و پایین بودن نسبی هزینه های زندگی در این کشور هم یکی از مهمترین دلایلی است که افراد به مهاجرت به این کشور علاقه‌مند هستند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با مهاجرت به اسپانیا صحبت کرده و با روش های مختلف آن آشنا شویم. در ادامه با ما همراه باشید تا در این خصوص توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

مزایای مهاجرت به اسپانیا چیست؟

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده و با کشورهای فرانسه، آندورا و پرتغال همسایه است. این کشور مرزهای آبی هم داشته و به وسیله دریاهای بالئار، مدیترانه، اقیانوس اطلس شمالی و خلیج باسکای احاطه شده است. از جمله شهرهای مهم اسپانیا می توان به مادرید، بارسلون، والنسیا، مالاگا و گرانادا اشاره کرد.

این کشور از نظر آب و هوایی بسیار متنوع بوده و در برخی نقاط خنک و بارانی، برخی نقاط معتدل و همراه با تابستان های گرم و در برخی نقاط معتدل مدیترانه ای است. از نظر وضعیت اقتصادی هم نمی توان این کشور را خیلی پیشرفته به شمار آورد اما با این حال اسپانیا پنجمین اقتصاد بزرگ در حوزه اتحادیه اروپا محسوب می شود. زبان رسمی که در این کشور به آن صحبت می کنند زبان اسپانیولی است که در خود این کشور به نام Castellano هم نامیده می شود.

این کشور با داشتن زمین های حاصلخیز به شدت برای کشاورزی و دامداری مناسب بوده و از طرفی در شهرهای بزرگ و صنعتی آن می توان انتظار پیدا کردن کار در صنایع مختلف را داشت. سرمایه گذاری در ملک یا برای ثبت و راه اندازی شرکت هم یکی از روش های محبوب برای گرفتن اقامت اسپانیا محسوب می شود.

واحد پولی مورد قبول در این کشور مانند سایر کشورهای حاضر در اتحادیه اروپا یورو می باشد و تنها ارزی که در این کشور برای مبادلات مالی پذیرفته می شود، یورو است. در بخش های بعدی در مورد راهکارهای موجود برای مهاجرت به اسپانیا صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی در این زمینه ارائه می کنیم، با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

برای مهاجرت به اسپانیا شرایط خاصی وجود دارد که باید رعایت شوند. شرایطی مانند سن، سرمایه، مدارک، سابقه کاری و… در گرفتن ویزای اسپانیا بسیار مهم تلقی می شوند.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

  • در صورتی ک قصد گرفتن ویزای اسپانیا را دارید، پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد. 
  • نداشتن سوء کیفری در گرفتن ویزا بسیار مهم است.
  • هزینه های لازم برای پرداخت جهت گرفتن ویزا بادی پرداخت کنید
  • ارائه دادن مدارک لازم مانند تمکن مالی 

هزینه زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا ممکن است نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان هزینه کمتری داشته باشد. هزینه زندگی در اسپانیا بستگی به این دارد که چند نفر در آنجا زندگی کنند. در ادامه هزینه های مهم زندگی در اسپانیا را در قالب جدول ارائه داده ایم:

عنوانهزینه ها
غذا در رستوران برای دو نفر45
غذا در رستوران برای یک نفر12
حمل و نقل با قطار بلیط یک طرفه1.50
هزینه های آب برق گاز1290
اینترنت 33
اجاره ماهانه خانه یک اتاقه در مرکز شهر743

انواع روش ها مهاجرت به اسپانیا

برای این که بتوانید به اسپانیا مهاجرت کنید، روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارند که می توانید از طریق آن ها اقدام کنید. به طور کلی روش های مهاجرت به اسپانیا به شرح زیر هستند:

  1. مهاجرت کاری به اسپانیا
  2. مهاجرت تحصیلی به اسپانیا
  3. خرید ملک در اسپانیا
  4. ویزای تمکن مالی اسپانیا

علاوه بر این روش ها مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج، تولد فرزند و همچنین پناهندگی نیز امکان پذیر است.

مهاجرت کاری به اسپانیا

در روش مهاجرت به اسپانیا لازم است تا فرد از یک کارفرمای اسپانیایی، شرکت و یا حتی موسسه معتبر پذیرش دریافت کند. به غیر از این نامه پذیرش شخص مورد نظر می بایست برای کار کردن در کشور اسپانیا مجوزهای لازم را نیز در اختیار داشته باشد. معمولا ویزای کاری که این کشور ارائه می کند از نوع جاب آفر بوده و شما باید بتوانید بسته به تخصص و مهارت هایی که دارید یک موقعیت شغلی در این کشور پیدا کرده و سپس برای گرفتن ویزا و اقامت اقدام کنید.

رشته های داروسازی، جهانگردی، تجهیزات پزشکی، بانکداری، کشتی سازی، غذا و نوشیدنی، برق و مخابرات و … از جمله محبوب ترین رشته ها برای این کشور به منظور پیدا کردن موقعیت شغلی هستند.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

یکی دیگر از راهکارهای محبوب برای مهاجرت به کشور اسپانیا مهاجرت تحصیلی است. این روش بسیار معمول بوده و افراد زیادی از این راه برای گرفتن اقامت کشور اسپانیا اقدام کرده و موفق هم شده اند. یکی از علت های این کار را می توان مناسب بودن هزینه های زندگی در اسپانیا و ارزان بودن نسبی این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به شمار آورد.

اگر قرار باشد تحصیل خود را به زبان اسپانیایی ادامه دهید این کار برایتان رایگان خواهد بود. فرد متقاضی می تواند در دوره های آموزش زبان اسپانیایی که 1 و نیم ساله هستند شرکت کرده و خود را به سطح مناسبی در این زمینه برساند. برای پذیرش دانشگاه های اسپانیا معمولا به صورت امتیازی عمل می کند و این موضوع می تواند شانس افراد را برای گرفتن پذیرش بیشتر کند.

کلا افرادی که به عنوان دانشجو در اسپانیا مشغول به تحصیل هستند، می توانند در حین تحصیل به کار هم مشغول شوند. علاوه بر این پس از اتمام درس این کشور به آنها یک فرصت دوازده ماهه می دهد تا برای خود کار پیدا کرده و با تغییر ویزا مشغول به کار نیز شوند. مهاجرت تحصیلی به اسپانیا روش راحت و ساده ای است و از این طریق می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

اسپانیا را می توان در شمار کشورهای ارائه دهنده ویزا قرار داد، لذا افراد می توانند با انجام سرمایه گذاری در سقف معین شده ویزای اسپانیا را دریافت کنند. خرید ملک و تاسیس شرکت دو روش سرمایه گذاری در اسپانیا هستند که در این میان خرید ملک راهکار ساده تری برای دریافت اقامت است. همچنین با گرفتن این نوع از اقامت فرد می تواند در اتحادیه اروپا هم به راحتی و بدون بروز هیچ مشکلی به فعالیت کاری بپردازد. با دریافت اقامت فرد سرمایه گذار می تواند برای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی می شود نیز اقامت کشور اسپانیا را دریافت کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

یکی از راهکارهای مهاجرت به کشور اسپانیا را می توان ارائه تمکن مالی عنوان کرد که این روش را به نام خود حمایتی هم می شناسند. در این روش از مهاجرت لازم است تا فرد مبلغ معینی پول در حساب بانکی خود داشته باشد و به ازای هر نفر از افراد خانواده اش نیز مبلغی به این سرمایه افزوده می شود.

انواع راه های مهاجرت به اسپانیا

همچنین فرد می بایست یک گواهی تمکن مالی هم از کشور مبدا در اختیار داشته باشد که نشان می دهد وی درآمد خوب و ملک و سرمایه با ارزش بالا در اختیار دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اسپانیا می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه آرام در ارتباط باشید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

در روش پناهندگی فرد به دلایل مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی ، نژاد یا … به گروه دیگری خلاف جامعه ای که در آن زندگی میکند، تعلق دارد و در صورتی که به کشور برگردند، محاکمه خواهند شد. خیلی از افراد برای گرفتن اقامت کشور اسپانیا یا حتی دیگر کشورها، حاضرند اعلام کنند به قوانین، دین، ملیت و موارد دیگر آن کشور مقصد تعلق دارند که در این صورت بیشتر افراد با مشکلات رو به رو میشوند و پرونده آنها مورد قبول واقع قرار نمیگیرد.

مهاجرت از طریق بازنشستگی 

با استفاده از درآمدهای افرادی که بازنشسته هستند، در برخی از کشورها ویزای بازنشستگی داده میشود. کشور اسپانیا برای دادن این نوع ویزا به متقاضیان شرایط ویژه ای دارد. افراد بازنشسته همراه با همسر و فرزندان زیر 18 سال میتوانند این ویزا را دریافت کنند. افراد بعد از 5 سال می توانند از طریق این ویزا، اقامت دائم کشور اسپانیا را به دست آورند.

بهترین شهر های اسپانیا برای مهاجرت

در اسپانیا شهرهای مختلفی وجود دارد که شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوتی دارند. قبل از مهاجرت به اسپانیا، باید شهر مقصد خود را انتخاب کنید. در انتخاب شهر باید دقت کافی را داشته باشید.

بارسلون

بارسلونا یکی از معروف ترین شهرهای اسپانیا است. این شهر دارای آب و هوای ساحلی و گرمی است که مورد پسند بسیاری از مهاجران قرار گرفته است. برای زندگی در بارسلونا باید منابع مالی کافی داشته باشید.

مادرید

اگر میخواهید در شهری مدرن با شرایط اقتصادی خوبی زندگی کنید، مادرید میتواند گزینه خوبی باشد. افراد با سطح زندگی بسیار بالایی در این شهر زندگی میکنند. بنابراین زندگی در مادرید نیازمند شرایط  مالی خوبی میباشد.

مالاگا

ابن شهر از شهرهای بسیار مناسب برای مهاجران می باشد زیرا مجبور نیستید هزینه های زیادی برای زندگی کردن صرف کنید.

شهر آلیکانته

جز شهرهایی است که افراد می توانند با هزینه های مناسب زندگی کنند. 

سوالات متداول در مورد مهاجرت به اسپانیا

آسان ترین راه مهاجرت به اسپانیا کدامند؟

بهترین راه مهاجرت از طریق تمکن مالی و بازنشستگی میباشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

هزینه های زندگی در اسپانیا چقدر است؟

زندگی در اسپانیا تقریبا مناسب است. و افراد با یک عادی میتواند هزینه های خود را دربیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.