مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

کشور مجارستان با مرکزیت شهر بوداپست، در اروپای مرکزی واقع شده است. جمعیت حدودا ده میلیونی این کشور در مساحت ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع پراکنده شده است. همسایگان مجارستان کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش می‌باشد. در این کشور زبان رسمی مجاری است البته گویش های فراوانی دارد. این کشور از نوزده استان تشکیل شده است که از شهرهای مهم آن می توان به شهرهای دبرسن، سگد، میشکولتس، پچ و دْیور اشاره کرد.
مجارستان کشوری است که در منطقه خشک قرار گرفته و کوهستان های این کشور معمولا زیر هزار متر ارتفاع دارند. تا قبل از جنگ جهانی دوم اقتصاد مجارستان بر پایه ی کشاورزی بود اما بعد از آن با اصلاحات سیاسی و اقتصادی، وارد چرخه ی جدیدی شد و با وضع قوانین جدید، به جمله ی کشورهای مناسب و رو به رشد پیوست.
اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید در ادامه شما را با روش های مهاجرتی بیشتر آشنا خواهیم کرد پس با موسسه مهاجرتی اندیشه همراه باشید.

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار

عده ای سعی می کنند توسط پیدا کردن شغل در مجارستان، اقامت این کشور را به دست آورند. برای این منظور لازم است کلیه ی مدارک تحصیلی و کاری خود را به موسسات کاریابی مجارستان ارسال کنید تا یک کارفرما متناسب با رزومه ی شما، برایتان درخواست بفرستد. از جمله مدارکی که برای کارفرمایان این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است، مدرک دانشگاهی، سابقه کار مرتبط و تسلط به زبان مجاری یا انگلیسی می‌باشد.
البته باز هم به این مورد بستگی دارد که از بین داوطلبان کار در مجارستان و کشورهای اروپایی، فرد مورد نظر یافت شود.
مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای تحصیلی
برای این که از دانشگاه های مجارستان بتوانید اخذ پذیرش کنید باید برای رشته ای که مد نظر دارید، آزمون ورودی بدهید و نمره ی قبولی به دست بیاورید. با توجه به این که دانشگاه های مجارستان در سطح بین المللی از وجهه ی خوبی برخوردار است، متقاضیان زیادی از کشورهای جهان دارد. یکی از آپشن های مجارستان برای فارغ التحصیل های رشته های پزشکی، دامپزشکی و دندان پزشکی این است که می‌توانند در کشورهای اتحادیه اروپا بدون این که نیاز باشد معادل سازی کنند به طبابت بپردازند.
در صورتی که تحصیلات خود را در این کشور به پایان برسانید مجاز هستید که در یک مدت معین به جستجوی کار مرتبط بپردازید و با این امتیاز در آینده اقامت دائم مجارستان را به دست بیاورید.
مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری
در بسیاری از کشورهای اروپایی می توان با استفاده از مورد سرمایه گذاری، اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم به دست آورید اما هر کشوری از قوانین خاصی پیروی می کنند که باید از آنها آگاه باشید. در مجارستان نیز این مسئله حکم فرما است. برتری این کشور قرار گیری آن در اتحادیه اروپا و شینگن می‌باشد. کشورهای دارای این شرایط از نظر اقتصادی با سرعت بیشتری در حال تجربه ی پیشرفت هستند. در مجارستان به دلیل وجود جاذبه های گردشگری و توریستی، همواره بهترین گزینه برای سرمایه گذاری تلقی می گردد. البته بهترین راه می تواند مشاوره با متخصصین این حوزه و یا کسب دانش فراوان باشد.
از جمله موارد سرمایه گذاری در مجارستان موارد زیر می‌باشد:
· از طریق ثبت شرکت
· از طریق خرید ملک
· از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
مهاجرت به مجارستان از طریق تولد
در کشور مجارستان نیز اعطای تابعیت به کودک بر اساس سیستم خون است. به این معنی که پدر یا مادر و یا هر دوی آنها باید تابع مجارستان باشند. کودکی که صرفا در خاک این کشور متولد گردد اما والدینی غیر مجارستانی داشته باشند نمی‌تواند تابعیت این کشور را کسب نماید.
موارد زیر نیز از جمله استثناء های اعطای تابعیت به کودک است:
· کودکی که در مجارستان متولد شود اما والدین وی مشخص نباشد.
· کودکی که در خاک کشور دیگر متولد شود و والدین خارجی داشته باشد اگر توسط والدین مجارستانی به فرزند خواندگی قبول شود، می تواند بعد پنج سال تابعیت این کشور را بگیرد.
مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

گرفتن تابعیت مجارستان از طریق ازدواج از جمله مواردی است که همواره مورد توجه و انتخاب بسیاری از متقاضیان دریافت تابعیت و اقامت این کشور است. اما این نکته را فراموش نکنید که این راه نیز سلسله مراتب خاص خود را دارد. تنها مواردی منجر به دریافت اقامت مجارستان می شود که دارای ویژگی های ذیل باشند:
ازدواج باید بین دو فردی شکل بگیرد که یکی از آنها تابعیت کشور مجارستان را داشته باشد. فرد خارجی ابتدا اقامت موقت با قابلیت تمدید و پس از مدت معین، تابعیت دریافت می‌کند. در مرحله ی دوم باید به دولت مجارستان اثبات نمایید که این ازدواج واقعی و قانونی است و در این راه می توانید از مدارک و اسناد ثبت ازدواج، عکس ها و فیلم های مشترک استفاده نمایید.
ارائه ی مدارکی از شخص تبعه ی مجارستان، مربوط به این که وی دارای شغل، مسکن و تمکن مالی است و از عهده ی مخارج بر خواهد آمد.
علاوه بر موارد فوق، هر دو جنسیت باید در حالت تجرد باشند.
مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی
این روش صرفا جهت بالا بردن اطلاعات شما است و به هیچ عنوان مگر در شرایط بسیار حاد پیشنهاد نمی‌گردد.
شاید مجارستان محیط ایده آلی برای زندگی محسوب گردد. اما قطعا سخت ترین راه دریافت اقامت و تابعیت از این کشور، روش پناهندگی است. چرا که با توجه به خطرات پیش رو آینده ای مبهم را رقم خواهد زد. البته سیستم سنجش پناهنده در مجارستان بسیار دقیق و نکته سنج است و هر پناهنده ای اجازه ی اقامت دریافت نخواهد کرد. در صورت انجام روش پناهندگی تا زمان قبولی شما، باید در کمپ های پناهندگی زندگی کنید که می تواند آسیب های روحی، جسمی و روانی خاصی برای شما ایجاد نماید.
در انتها به خاطر داشته باشید که هرگونه ایجاد شرایط دروغین یا ارائه مدارک جعلی برای اخذ اقامت و تابعیت کشور مجارستان، جرم محسوب شده و دادگاه این کشور می‌تواند مجازات سنگینی از جمله زندان را برای فرد متهم قرار دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد