موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مهاجرت به دانمارک

اگر شما به فکر مهاجرت به دانمارک هستید، قبل از هر چیز باید شرایط آن را بررسی نمایید. دانمارک به عنوان مرفه ترین کشور اروپایی شناخته شده و بسیاری از افراد تمایل دارند تا به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت کار ساده و راحتی نیست و قبل از هر اقدامی باید شناخت کاملی از کشور مقصد داشته باشید.

مناسب ترین مقصد برای شما کجاست؟

آنچه در این مقاله میخوانید:

چرا مهاجرت به دانمارک؟

دانمارک یک کشور اروپایی با مرکزیت کپنهاگ است. این کشور تنها دارای یک مرز زمینی با آلمان و پل دریایی با سوئد می باشد. این کشور دارای جمعیتی بالغ بر پنج و نیم میلیون که حدود ده درصد آن را مهاجران تشکیل می دهد، مساحت آن حدود ۴۳٬۰۹۴ کیلومتر مربع است. واحد پولی دانمارک کرون و مردم آن به زبان دانمارکی صحبت می کنند. دین اکثریت افراد مسیحیت می باشد اما سایر ادیان از جمله اسلام نیز درصد کمی را به خود اختصاص می‌دهند.

سیستم اداره کننده کشور دانمارک به صورت پادشاهی است اما مردم از این سیستم رضایت کامل دارند؛ دلیل آن نیز نبود اختلاف طبقاتی و وجود رفاه کامل در این کشور است. از مزایای دیگر این کشور می توان به قرار گرفتن در رتبه اول رفاه اجتماعی، رتبه هفتم درآمد سرانه، عنوان شادترین مردم جهان، کمترین میزان فساد و آب و هوای چهار فصل اشاره کرد.

در این کشور ممکن است از مزاح و صمیمیت بین مردم غافلگیر شوید؛ ولی احترام متقابل باید در بین این صمیمیت ها حکم فرما باشد. یکی از موارد قابل توجه در دانمارک حضور تعداد زیادی دوچرخه سوار به جای اتومبیل سوار است. در واقع مردم برای تردد غالبا از دوچرخه استفاده می کنند.

کشور دانمارک دارای پنج استان به نام های هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند، سوئد دانمارک و دو قلمرو خودگردان و برون مرز تحت عنوان گرینلند و جزایر فارو است.حال که با مشخصات ظاهری این کشور آشنا شدید وقت آن است که اطلاعات لازم درباره راه های مهاجرت به دانمارک را نیز کسب نمایید.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

دانمارک از جمله کشورهایی است که از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. ششصد گروه آموزشی در مقاطع مختلف از جمله ویژگی‌هایی است که هر فردی را متقاضی تحصیل در دانمارک می کند‌.

از دیگر مزایای تحصیل در دانمارک می توان به بالابودن سطح آموزش، امنیت بالا، بهره گیری از استادان برجسته و فرهیخته، کیفیت دانشگاه ها، فراهم بودن بازار کار برای دانشجویان پس از اتمام تحصیل، تسلط کامل مردم به زبان انگلیسی و راحتی در برقراری ارتباط در این کشور اشاره کرد. شهریه دانشگاه در کشور دانمارک علاوه بر رشته، مقطع و محل تحصیل، با توجه به این که از همسایگان هستید یا کشورهای دورتر تعیین می گردد.

برای اخذ اقامت تحصیلی از کشور دانمارک ابتدا باید از دانشگاه پذیرش دریافت کنید. برای پذیرش باید از نظر سطح زبان در سطح مطلوب باشید و در ارزیابی اولیه قبول شوید.

پس از پایان تحصیل اگر قصد دارید در کشور دانمارک بمانید، می توانید امیدوار باشید که کاری متناسب با مدرکتان بیابید. چون شما از نظر دولت در اولویت هستید.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

می توانید با داشتن شغل مناسب در دانمارک علاوه بر خودتان، برای خانواده تان نیز اقامت دریافت نمایید. اما این امر نیز مستلزم شرایطی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در این کشور شانس بیشتری برای یافتن شغل خواهید داشت اگر توانمندی لازم را داشته باشید، بر زبان دانمارکی یا انگلیسی مسلط باشید، مدرک تحصیلی بالا با نتایج درخشان باشید.

در گذشته دانمارک دارای سیستم گرین کارت بود. یعنی توانمندی و شرایط شما بر اساس یک سیستم ارزیابی می شد و در گرفتن اقامت تاثیر گذار بود. اما امروزه این سیستم ملغی شده است.

بنابراین یا باید یک کارفرما بیابید که پیشنهاد کاری داشته باشد. که این امر نیز مستلزم پیدا نشدن نیروی کار در دانمارک و اروپا پس از آگهی سه ماهه بابت شغل مورد نظر است.

مهاجرت به دانمارک با سرمایه گذاری

در نظرسنجی جهانی، کشور دانمارک جزو بهترین کشورها برای سرمایه گذاری است. در واقع در بین تمام کشورهای جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

از ویژگی های بارز این کشور می توان به زیر ساخت های مناسب، حضور نیروی متخصص و فوق تخصص، درصد بالای شهروندانی که به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند، به روز بودن قوانین، وجود استانداردهای روز اروپا، سیستم مدرن حمل و نقل، سهولت در امر تجارت الکترونیک، حضور بسیاری از نمایندگان بزرگ دنیا در این کشور، پایین بودن نرخ فساد مالی و اداری، ضرورت دادن به شفافیت های اقتصادی و غیره اشاره داشت.

یکی  از راههای سرمایه گذاری در دانمارک ثبت شرکت است که باید این نکته را هم در نظر بگیرید به تنهایی سبب کسب اقامت نمی‌گردد. شرط اصلی این اقدام داشتن بیزینس پلن بسیار قوی است که نشان دهد در اشتغال زایی و اقتصاد این کشور موثر می‌باشد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

کشورها از نظر اعطای اقامت به تولد از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. در دانمارک این سیستم بر اساس خون می‌باشد. به عبارت واضح تر، مهم نیست کودک در دانمارک متولد شده باشد بلکه مهم است که پدر یا مادر دانمارکی داشته باشد. تنها در صورتی کودک می تواند تابعیت خاک بگیرد که پدر و مادرش مشخص نباشد.

اقامت دانمارک از طریق ازدواج

ازدواج نیز نوع دیگری از روش های اخذ اقامت دانمارک است که بر اساس برخی شرایط امکان پذیر است. در ابتدا می بایست یکی از طرفین مقیم کشور دانمارک باشد. البته اثبات ازدواج کار دشواری است و دلیل آن نیز سوء استفاده هایی است که انجام گرفته است. برای این منظور مهم است که مدتی از ازدواج گذشته باشد و بتوان به وسیله عکس و فیلم این مدت را اثبات کرد.

در نهایت پس از بررسی های لازم اگر ثابت شود ازدواج واقعی است به فرد خارجی نیز اقامت دانمارک داده می شود. برای دریافت تابعیت نیز باید دو سال از زندگی مشترک در دانمارک سپری گردد.

مهاجرت هنرمندان به دانمارک

نمونه دیگر مهاجرت به دانمارک، مهاجرت هنرمندان و افراد دارای موفقیت در انواع بخش های هنری است. برای این منظور علاوه بر سابقه درخشان کاری باید از سمت کارفرمای دانمارکی نیز پیشنهاد کاری دریافت گردد. بعد از دریافت پیشنهاد کار، فرد هنرمند می تواند ضمن ارائه رزومه درخشان، توانایی خود را نیز به اثبات برساند تا بتواند اقامت این کشور را به دست آورد.

در نهایت در ابتدا ویزای موقت با اجازه تمدید اعطا می گردد و پس از آن در صورت مثبت بودن حضور، فرد می تواند حکم شهروندی دانمارک را به دست بیاورد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به دانمارک می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

اگر به کمک ما احتیاج دارید فرم زیر را پر کنید

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.