موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مهاجرت به پرتغال و روش های آن

انواع راه های مهاجرت به پرتغال

آنچه در این مقاله میخوانید:

اگر به فکر مهاجرت به پرتغال هستید لازم است تا از انواع روش های مهاجرت، شرایط و هزینه های آن اطلاع داشته باشید.  کشورهای اروپایی خصوصا کشورهای غرب اروپا، در حال حاضر طرفداران زیادی دارند و به عنوان مقصد مهاجرت افراد مطرح می باشند. زیرا این کشورها به دلیل فقر کم، اقتصاد با ثبات، نرخ بیکاری پایین توانسته اند نظر مهاجران زیادی را به خود جلب نمایند. به علاوه نرخ رشد جمعیت منفی باعث می شود تا این کشور نیروی کار کمی در دست داشته باشند. یکی از کشورهای اروپایی که امروزه بسیار مورد توجه است پرتغال است. در ادامه قرار است بیشتر در مورد این کشور به علاوه انواع راه های مهاجرت به پرتغال به آن صحبت کنیم. پس در ادامه همراه ما در موسسه مهاجرتی اندیشه باشید.

چرا مهاجرت به پرتغال؟

چرا مهاجرت به پرتغال طرفداران زیادی دارد؟ کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع است. این کشور جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناتو می باشد. به علاوه این کشور جزو کشورهای پرجمعیت اروپا به شما می رود و جمعیتی حدود 10.5 میلیون نفر دارد. این کشور با نام جمهوری پرتغال بیشتر شناخته شده است. پایتخت آن شهر لیسبون است.

مزایای مهاجرت به پرتغال

زبان رسمی این کشور پرچوگیز یا همان پرتغالی است. حکومت این کشور به صورت جمهوری پارلمانی می باشد و رئیس جمهور آن در حال حاضر مارسلو ربلو دی سوسا است. به علاوه نخست وزیر کشور نیز آنتونیو کوستا می باشد. واحد پول در این کشور نیز یورو است. این کشور نیز جزو کشور های توسعه یافته و مدرن اروپا محسوب می شود.

دین اکثر مردم در اروپا مسیحی ولی از شاخه های مختلف هستند. در نتیجه بیشتر مردم این کشور نیز مسیحی می باشند. مسیحیان مقیم این کشور از شاخه کاتولیک می باشند. اسپانیا و پرتغال در غربی ترین قسمت اروپا واقع شده اند. به دلیل این که این دو کشور تنها همسایه های یکدیگر هستند به آن ها شبه جزیره ایبری می گویند.

این کشور در کناره اقیانوس اطلس واقع شده است. همچنین جزایر مادیرا و آرور جزو خاک این کشور محسوب می شوند. یکی از شغل های پردرآمد در این کشور دریانوردی است. به علت این که این کشور در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد افراد زیادی به شغل های مربوط به دریا و اقیانوس می پردازند.

در دهه های پیشین این کشور حکومت پادشاهی داشت اما پس از فرار شاه پرتغالی نظام حکومتی این کشور به جمهوری تغییر پیدا کرد. این کشور رودخانه های زیادی دارد، که از آن ها نیز استفاده های فراوانی می شود. اقتصاد این کشور بر پایه شراب سازی و فروش محصولات دریایی به خصوص ساردین است، این کشور همچنین مکان های تاریخی زیبایی دارد.

مهاجرت به پرتغال از طریق چه روش هایی امکان پذیر است؟

برای علاقه مندان به مهاجرت شاید سوال باشد که مهاجرت به پرتغال از طریق چه روش هایی امکان پذیر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوال بپردازیم.

انواع راه های مهاجرت به پرتغال

این کشور به دلیل هزینه های زندگی پایین تر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، کشوری بسیار مناسب برای مهاجرت می باشد. برای مهاجرت به این کشور نیز می توانید از طریق راه های تحصیل، سرمایه گذاری، کار، خرید ملک و غیره اقدام کنید.

در حال حاضر این روش ها بهترین راه های موجود برای مهاجرت به پرتغال هستند. یکی از بهترین روش های موجود نیز مهاجرت کاری است. مراحل صدور ویزای کار در این کشور نسبت به دیگر کشورها پیچیده تر است. برای این که به این کشور مهاجرت کنید ابتدا لازم است تا از طریق سایت های کاریابی موجود برای هر کشوری کارفرمایی پیدا کنید.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

کارفرما در مهاجرت نقش اسپانسر را دارد. برای این که به این کشور سفر کنید ابتدا نیاز به دعوت نامه کاری از شرکت مربوطه برای اخذ ویزای کاری دارید. در صورتی که بتوانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید در زمانی کوتاه حدود 2 تا 5 ساله می توانید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

دو نوع ویزای کاری برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد. job offer  و job seeker.  ویزای جاب آفر همانطور که از نامش پیداست توسط کارفرمای مربوط به شما پیشنهاد داده می شود تا آن را قبول کنید. ویزای جاب سیکر نیز ویزایی است که از طریق آن، می توانید به کشور مربوطه سفر کنید و در آنجا به صورت حضوری به دنبال شغل بگردید. ویزای جاب سیکر در کشورهای اروپایی بسیار محدود است. به همین علت بهترین راه برای دریافت ویزای کاری کشور پرتغال ویزای جاب آفر می باشد. در ادامه نیز به راه های دیگر مهاجرت به پرتغال خواهیم پرداخت.

چگونه می توان ویزای تحصیلی کشور پرتغال را دریافت کرد؟

تحصیل یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به پرتغال است. زیرا با استفاده از این روش شما می توانید از دولت حقوق دریافت کنید. همچنین به ادامه تحصیلات نیز بپردازید. سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجوی خارجی به این کشور سفر می کند.

هزینه زندگی دانشجویی در این شهر حدود 2000 تا 2500 یورو است. این مبلغ در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار ناچیز است. دانشگاه های این کشور نیز جزو دانشگاه های خوب دنیا هستند و سطح علمی قابل قبولی دارند. تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی انجام می شود که این موضوع یک مزیت بزرگ برای این کشور محسوب می شود. زیرا دانشجویان خارجی بدون دغدغه زبان می توانند به تحصیل در این کشور بپردازند.

دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور می روند، می توانند در زمان تحصیل خود به کشور های عضو شنگن سفر کنند. زیرا کشور پرتغال جزو کشورهای عضو شینگن است. بورسیه تحصیلی نیز در این کشور برای دانشجویان وجود دارد. به علاوه بورسیه تحصیلی می تواند کمک بزرگی در هزینه های دانشجویان خارجی باشد. پس تحصیل یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به پرتغال است.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

اگر سرمایه مناسبی برای خرید ملک در پرتغال یا سرمایه گذاری در این کشور را دارید، می توانید از این طریق نیز به کشورهای اروپایی از جمله پرتغال سفر کنید. این روش یکی از راه های مهاجرت به پرتغال است که به آسانی می توان از طریق آن اقامت دریافت کرد. همچنین شما می توانید با استفاده از ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در بخش های دولتی برای خود اقامت بگیرید. پس شما از این طریق راه های زیادی پیش رو دارید. امیدواریم این بخش توانسته باشد تا به تصمیم گیری شما درباره مهاجرت به پرتغال کمک کرده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه تماس بگیرید.

گرفتن ویزای خود حمایتی پرتغال

ویزای خود حمایتی پرتغال به افراد بازنشسته داده میشود که در آمد غیر فعال دارند و این روش به نوعی به اقتصاد این کشور کمک میکند. این ویزا کمک میکند شما در کنار خانوادتان در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین این ویزا مزایایی دارد از جمله حق کار یا تحصیل و… به شما داده میشود.

هزینه مهاجرت به پرتغال

هزینه ها به دو قسمت هزینه های دریافت ویزای پرتغال و هزینه زندگی در این کشور تقسیم بندی میشوند. در ادامه به هزینه های اخذ ویزای پرتغال اشاره کرده ایم:

هزینه های مربوطه (یورو)نام ویزا

هزینه صدور ویزا:90

درخواست مجوز اقامت:83

دریافت مجوز اقامت برای کار:72

اخذ ویزای کاری

هزینه سفارت برای صدور ویزای تحصیلی: 90 

درخواست مجوز اقامت:83

دریافت مجوز اقامت: 72 

اخذ ویزای تحصیلی
به ازای هر عضو خانواده 5336.40 دولت هزینه ویزای طلایی دریافت میکند.اخذ ویزای سرمایه گذاری
250ویزای ازدواج

همچنین زندگی در پرتغال بستگی به تعداد افرادی دارد که در یک خانواده زندگی میکنند که در ادامه به آن بیشتر پرداخته ایم:

هزینه (دلار)نام هزینه
750اجاره آپارتمان یک خوابه مبله
250خوراک
75بیمه
150هزینه انرژی ها(آب، برق، سرمایشی، گرمایشی)
65اینترنت و هزینه تلفن
150حنل و  نقل

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال

برای اینکه بتوانید به پرتغال مهاجرت کنید، باید مدارک مورد نیاز آن را تهیه نمائید که شامل مدارک زیر میباشد:

 • گذرنامه معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورت
 • بلیط سفر بازگشت
 • بیمه درمانی
 • گواهی سوء پیشینه توسط مقامات مهاجرت پرتغال
 • مدرک مربوط به اجازه اقامت
 • تمکن مالی لازم
 • مدرک زبان (زبان CERF A2 با نمره 55 تا 69 مورد نیاز است )

چطور برای مهاجرت به پرتغال اقدام کنیم؟

برای مهاجرت به این کشور میتوانید از طریق 3 نوع ویزا اقدام کنید که شامل موارد زیر هستند:

 • ویزای شنگن: به این ویزا که ویزای کوتاه مدت 90 روزه گفته میشود، برای اهدافی مانند گردشگری، دیدار خانواده و یا کار کوتاه مدت استفاده میشود. با استفاده از این ویزا میتوانید به کشورهای حوزه شنگن علاوه بر کشور مقصد خود نیز سفر کنید.
 • ویزای ملی: مدت زمان اعتبار این ویزا یک سال است. افرادی که به ویزای مدت بیش از 3 ماه و یا کمتر از یک سال نیاز دارند، باید این نوع ویزا را داشته باشند. ویزای های تحصیلی و یا کاری با مدت زمان کمتر از یک سال، این ویزا را طلب میکنند.
 • ویزای بلندمدت: در صورتی که به ویزایی با بیش از یک سال مدت زمان نیاز دارید، باید درخواست ویزای بلندمدت را از SEF داشته باشید. افرادی که این ویزا را دارند میتوانند بعد از 5 سال، درخواست اقامت دائم را داشته باشند. ویزای های خودحمایتی، ازدواج، و سرمایه گذاری به این ویزا نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.