موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

خرید ملک در
قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی واقع در شرق مدیترانه و سواحل غربی ترکیه، مکانی خاص برای اولین ملاقات تاجران بوده است. تابستان های طولانی و گرم در گوشه منحصر به فرد دریای مدیترانه جوی دوست داشتنی برای مهاجران و ساکنان این کشور فراهم کرده است. البته زمستان ها با کمی باران نیز از صفات این کشور زیبا است. کشور قبرس از کشورهای کوچک و کم جمعیت است اما از لحاظ اقتصادی کاملا غیر وابسته و روبه رشد میباشد. هر ساله نزدیک به ۱۲ درصد رشد قیمت در بازار املاک قبرس شمالی باعث شده تا افراد زیادی از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی بازدید کنند.

اقامت اروپا با خرید ملک در قبرس شمالی یکی از روش های دریافت اقامت این کشور میباشد که در ادامه به معرفی بیشتر آن می پردازیم. افرادی که قصد مهاجرت و یا اقامت بلند مدت در قبرس شمالی را برای مدت زمان بیش از ۶ ماه در سال دارند، باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی با سایر کشورهای اروپایی کم متفاوت تر است. برای دریافت اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی یا جنوبی، باید پس از انجام مراحل خرید، مدارک مربوطه را به ادارات ثبت و مالیات برده و ملک را بنام خریدار یا خریداران ثبت نمایید. شایان به ذکر است که برای خریداری ملک هیچ نیازی به حضور دائمی شما در این کشور نیست و شما میتوانید در کشور خود سکونت داشته باشید. همچنین در مواقع نیاز یا دلخواه میتوان از کشور خارج یا به کشور وارد شوید. به همین صورت برخی از افراد با خرید آپارتمان در قبرس شمالی و اخذ اقامت، قبرس را ترک کرده و خانه را به اجاره سالیانه واگذار می نمایند. این موضوع یکی از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی است.

انواع ملک برای خریداری در قبرس

ملک شامل آپارتمان یا خانه هایی است که میتوان آن را اجاره یا خریداری کرد.
اموال تجاری شامل ساختمان های اداری، خرده فروشی و انبار است. ملک صنعتی نیز شامل کارخانه و یا مجتمع های صنعتی میباشد و همچنین ملک های کشاورزی شامل مزرعه، باغ و دیگر زمینه های کشاورزی است.

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی

به علت پیشرفت اقتصاد روز افزون قبرس شمالی و رفاه اجتماعی در این کشور بازار املاک و مستغلات دارای بهترین قیمت ها در میان کشورهای مدیترانه است اما نکته قابل اهمیت موقعیت مکانی خانه ها استو هرساله اخذ اقامت قبرسی شمالی با خرید ملک رو به افزایش است. برای مثال قیمت خانه و ویلاها در مناطق ساحلی  با سایر نقاط متفاوت است و بسته به نوع مستغلات خریداری شده فرق دارند. برای مثال هزینه آپارتمان با پنت هوس یا ویلا دارای تفاوت قیمت می باشند.

به طور مقال خانه های دانشجویی در شهر فاماگوستا دارای قیمت مناسبی نسبت به دیگر شهر هاست زیرا تعداد خانه های سبک قدیمی بیشتری نسبت به مدرن دارد. شما میتواندی با حدد 50 هزار پوند یک سوئیت کوچک در این محل خریداری کنید؛ بنابراین واحدهای تک خوابه با قیمت حدودی 60 هزار پوند دو خوابه 70 هزار پوند ارزش دارند.

نکات مهم قبل از خرید خانه در قبرس شمالی

برای خرید آپارتمان در قبرس باید دقت بسیاری داشته باشید زیرا ممکن است از انواع خانه ها، قراردادها و دیگر مسائل خبر نداشته باشید و دچار تصمیمات اشتباهی شوید. در ادامه برخی از نکات مهم برای خرید خانه در قبرس شمالی را عنوان کرده ایم:

سند ملک

یکی از مهم ترین اقدامات برای خرید خانه، بررسی سند ملک میباشد و با توحه به اینکه در قبرس شمالی خانه های متنوعی با قرار دادهای زیاد وجود دارد، بنابراین به نوع سند مرتبط به خانه خود دقت کنید.

طرح های عمرانی

از آنجا که در این کشور خانه ها با عمرهای بالا بسیار یافت میشود و این برای آینده زندگی شما ممکن است مناسب نباشد. بنابراین برای خرید ملک به طرح های ساختمان و سن و سال آن دقت کنید.

تعداد اتاق

این کشور قانونی دارد که برای افراد بالای 18 سال باید اتاق های جداگانه ای ساخته شود. بنابراین اگر فرزندان شما شامل این قانون میشوند، باید به تعداد اتاق خواب در هنگام خرید دقت کنید.

مزایای خرید آپارتمان در قبرس شمالی

1. احتمال اتحاد قبرس شمالی و جنوبی

قبرس شمالی به عنوان بخشی از خاک جمهوری قبرس عضو اتحادیه اروپا محسوب میشود. در صورت مذاکرات صلح با قبرس جنوبی که با بررسی های بسیار مشخص به افزایش رشد سه برابری قیمت املاک منجر می شود، هم اکنون قیمت املاک در قبرس جنوبی دو نیم برابر املاک قبرس شمالی است. بنابراین این مذاکره یک شانس بسیار عالی برای افرادی که ملکی را در بخش شمالی خریده اند، است.

2. رشد سالیانه قیمت ملک در قبرس شمالی

به طور میانگین سالیانه املاک و مستغلات در این کشور رشد پنج تا دوازده درصدی داشته است و بیشتر مختص املاک پیش فروش و خریداری شده است. همچنین به دلیل سرسبزی جزیره هجوم بسیاری از اتباع و مهاجران در سراسر دنیا به این کشور درصد اقامت سالانه افزایش داشته است. به دلیل جاذبه های توریستی و گردشگری نیز جذب مهاجر رو به افزایش میباشد در نتیجه رابطه مستقیمی با افزایش قیمت ملک دارد.

3. آسان بودن روند اداری و سادگی ثبت اسناد

این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها از روند ساده تری برای اقامت برخوردار است درنتیجه شما برای خرید ملک در قبرس شمالی هیچ گونه نیازی به تاسیس شرکت ندارید؛ ضمن این که روند قانونی و اداری در این مراحل بسیار آسان و ساده میباشد که به سرعت میتوان امور پرونده را پیش برد. در کل با پرداخت 30 درصد هزینه کل ملک به نام شخص مورد نظر ثبت شده و بلافاصله امکان انجام مراحل اقامت در طول سه هفته فراهم می شود.

4. شرایط آسان اقامت در قبرس شمالی

برای افرادی که قصد اقامت بلند مدت بیش از 6 ماه در این کشور را دارند شرایط بسیار آسانی در نظر گرفته شده است اما باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند بنابراین برای دریافت اقامت از خرید ملک بعد از مرحله خرید مدارک مربوطه را به ادارات ثبت و مالیات برده و ملک را به نام خریدار مورد نظر ثبت نمایند. همچنین صدور مجوز به معنی حضور دائم متقاضی در قبرس نیست و خریدار می تواند در هر زمانی و به هر مدتی از قبرس شمالی خارج و یا داخل شود. به همین صورت برخی از افراد با خرید ملک و اخذ اقامت، قبرس را ترک کرده و خانه را به اجاره سالیانه واگذار می کنند.

5. اخذ اقامت دائم

پس از اقامت در کشور قبرس شمالی به مدت ۵ سال (بدون نیاز به زندگی مداوم و حضور در جزیره برای تمام مدت)، افراد خارجی حق دریافت کارت اقامت ۵ ساله این کشور را خواهند داشت. به طور کلی کشور قبرس شمالی یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری و خرید ملک و مستغلات در دنیا است؛ هم شما و هم خانواده عزیزتان از امکانات و رفاه این جزیره سرسبز بهره مند خواهند شد؛ چه بسا از امنیت سرمایه خود نیز مطمئن خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق درخواست مشاوره با ما در ارتباط باشید.

6. دلایل امنیت در قبرس شمالی

در حال حاضر قبرس شمالی به عنوان امن ترین نقطه دنیا شناخته شده است. خرید ملک در قبرس شمالی یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد دارند در محیطی امن و زیبا زندگی کنند. خوب است بدانید که نرخ جرم و جنایت در این جزیره کوچک مدیترانه به اندازه کم است که به عنوان امن ترین کشور کوچک جهان شناخته می شود. کشور قبرس شمالی یک مرکز مهم در قلب دریای مدیترانه محسوب می‌شود. این کشور در تقاطع اروپا و آفریقا و آسیا قرار دارد. روبرویی با افراد در حال پیاده روی در اولین ساعات روز و آخرین ساعات شب در خیابانها اصلا عجیب نیست. افراد معمولا بیشتر در خطر آفتاب سوختگی قرار دارند تا مواجه شدن با دزدی و یا جرائم دیگر. سبک زندگی مردم قبرس شمالی یکی دیگر از عوامل ایجاد احساس امنیت در بین ساکنین است. ازین پس دیگر خبری از مشکلات زندگی در شهرهای بزرگ نیست. ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی های صوتی را به طور کلی از یاد میبرید. اگر از دید دیگر به امنیت کشور قبرس نگاه کنیم این کشور یکی از جزایر بزرگ دریای مدیترانه است. امنیت قبرس چنان زیاد است که می توان درب منزل را قفل نکرد. علت این است کشور قبرس از نظر سیاسی با هیچ کشوری درگیری نداشته و از طرفی کشوری توریستی و دانشجویی است و بیشتر جمعیت آن را دانشجویان و مسافران تشکیل میدهند، همین امر باعث بالا رفتن امنیت قبرس و انتخاب این کشور به عنوان مقصد گردشگری و تحصیل افراد بسیاری شده است. برای اطمینان از صحت این نوشته برخی آمار ها را در مورد امنیت کشور قبرس بررسی می کنیم تا متوجه شوید چرا برای خرید خانه در قبرس شمالی انتخاب مناسبی است.

7. امنیت مالی در قبرس شمالی

باتوجه به شرایط آب و هوایی و سایت‌های گردشگری، تاریخی و صنایع دستی قبرس شمالی؛ این کشور دارای پتانسیل فوق العاده‌ای در زمینه صنعت توریسم است! از آنجایی که تبلیغات وسیعی از جانب دولت این کشور، در زمینه امنیت مالی انجام میشود؛ این صنعت در حال رشد روز افزون است. سالانه توریست‌های زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.همچنین در بخش‌های مختلف (تجارت، واردات و صادرات) نیز از امنیت مالی بسیار خوبی برخوردار است. از آنجاییکه قبرس شمالی یک کشور صنعتی نیست، بنابراین مهارت‌های شغلی در زمینه تولید و صنعت در این کشور کمتر دیده میشود. اما در زمینه تجارت و بازرگانی رشد قابل توجهی داشته است. سیستم مالیاتی نیز در قبرس شمالی بسیار ساده است به همین دلیل نیازی نیست افراد در بخش مالیات هزینه زیادی متحمل شوند. در نهایت، مهاجرت به قبرس شمالی با سرعتی نه چندان تند و بدور از استرس مانند رودخانه‌ای آرام ولی روان در جریان است. تجربه آن میتواند مسیر زندگی اغلب انسان‌ها را تا حد زیادی دچار تغییراتی عمیق کند تا جایی که ممکن است حتی نتوانید بیش از چند روز سبک زندگی در شهرهای پر هرج و مرج و شلوغ را تاب بیاورید. امنیت قبرس شمالی بدون شک یکی از مهمترین موضوعاتی است که همیشه در مورد این کشور زیبا مورد بحث بوده به طوریکه افراد زیادی به سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی مشغول هستند.

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

  • انتخاب مسکن و ملک: در اولین مرحله باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ این اقدام میتواند با حضور شما در یونان و یا بدون حضور شما و با کمک مشاوره موسسه مهاجرتی اندیشه آرام انجام شود.
  • پرداخت دپوزیت و تنظیم قرار داد:بعد از انتخاب ملک میتوانید با 1000 یورو ملک مورد نظر خود را رزرو کرده . همچنین بعد از پرداخت یک پیش قرار باید از سوی شرکت ارسال شود که در آن هزینه های کلی و نحوه پرداخت مشخص شود.
  • پرداخت 30 درصد قرارداد: حدود 30 الی 45 روز به شما وقت داده خواهد 30 درصد از مبلغ کلی ملک را پرداخت کنید. سپس قرار داد خانه به شما داده میشود.
  • اقدام برای کارهای اقامتی:
    با قرار دادی که دارید میتوانید در سایت مهاجرت قبرس مراجعه کرده و ثبت نام کنید. بعد از آن باید به اداره مالیات و اداره ثبت املاک قبرس، سند ملک خود را دریافت کنید.
خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

اهمیت خرید خانه در قبرس شمالی

برای افرادی که به صورت مستقل و یا همراه خانواده قصد مهاجرت و اقامت دارند، خرید ملک در قبرس شمالی بهترین راه است. برای اقامت قبرس شمالی چه چیز بهتر از سرمایه گذاری در یک جای امن و با خانه ای مستقل.  همچنین دلایل مختلفی برای خرید خانه در قبرس شمالی وجود دارد.

اقتصاد پویای قبرس شمالی، فرصتی برای خرید ملک با بازدهی بالا

فرم ثبت نام

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.