ویزای اکسپرس اینتری
کانادا

ویزای اکسپرس اینتری کانادا

راه‌اندازی یک آیندهٔ موفق با ویزای اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی کانادا می‌باشد که امکان مهاجرت و اخذ ویزا را از طریق ۴ برنامه تجربه کانادایی، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه‌های مهاجرت استانی برای متقاضیان فراهم می‌کند.

چگونگی انتخاب و گزینش متقاضیان این سیستم، به این شکل می‌باشد که آنها با توجه به رزومه کاری، میزان تسلط به زبان، وضعیت تاهل، مدارک کسب شده بین‌المللی و دریافت پیشنهاد شغلی ارزیابی می‌شوند. رزومه افراد بر اساس معیارهای گفته شده امتیازدهی می‌شوند و در لیست انتظار قرار می‌گیرند. سپس در بازه‌های زمانی مشخص، افرادی که امتیاز بالاتری دارند، از لیست خارج شده و برای دریافت ویزای کانادا دعوت می‌شوند.

در این سیستم متقاضیانی که واجد شرایط می‌باشند با ایجاد یک پروفایل شخصی (Express Entry Pool) و ارسال مدارک و مشخصات خود، همزمان با ثبت نام، امتیازبندی شده و پس از بررسی و محاسبه امتیازات در صورت داشتن نمره حد نصاب قبولی، با دریافت دعوت‌نامه دریافت ویزای کانادا (ITA)، اقامت دائم این کشور را در کمترین زمان ممکن دریافت می‌کنند.

کشور کانادا برای جذب نیروهای متخصص بازار کار، اقدام به ارائه ویزای ویژه ای تحت عنوان اکسپرس اینتری کانادا کرده است. با استفاده از این ویزا می‌توان اقامت دائم کشور کانادا را اخذ کرد. متقاضیان مهاجرت کانادا از طریق اکسپرس اینتری باید امتیازهای خاصی را کسب نمایند و شرایط ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانند در این رقابت وارد شوند.

امتیازبندی سیستم اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری از ژانویه سال 2015 به منظور آسان نمودن روند مهاجرتی مطرح شد. این سیستم که در دو مرحله صورت می‌گیرد، در ابتدا متقاضیان را با کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز قبولی، پذیرش می‌کند تا بدین طریق افراد بتوانند در مرحله دوم با جمع کلی امتیازات 1200، شرکت کنند. که از این بین، 600 امتیاز مربوط به معیارهای فرد متقاضی و همراهان او و 600 امتیاز دیگر مربوط به دعوت‌نامه استانی (در صورت وجود) می‌شود.

البته متقاضیان با کسب حداقل 450 امتیاز از 1200، مشمول و واجد شرایط کاندیدای اکسپرس اینتری می‌شوند و می‌توانند با انتخاب برنامه مهاجرتی مورد نظر، برای مهاجرت کانادا اقدام نمایند.

ویزای اکسپرس اینتری کانادا؛ راهی به سوی آینده‌ای روشن

مراحل برنامه اکسپرس اینتری کانادا

استفاده از سیستم اکسپرس اینتری، همانند دیگر برنامه‌های مهاجرت کانادا، نیازمند طی کردن مراحل خاصی است که در زیر به شرح آن می‌پردازیم:

 1. ثبت نام

مهم‌ترین مرحله ورود به برنامه اکسپرس اینتری، ثبت نام متقاضی می‌باشد. در این بخش افراد با وارد کردن اطلاعات شخصی چون سن، مدرک تحصیلی، مهارت در زبان، تجربه کاری و میزان انطباق‌پذیری، در دو مرحله امتیازبندی و در صورت کسب امتیاز کافی، واجد شرایط جهت سپری کردن دیگر مراحل می‌شوند. اولین گام برای شرکت در سیستم اکسپرس اینتری، هر فردی را ملزم می‌کند تا با ارائه مدرک زبان، مدرک تحصیلی و پاسپورت معتبر، پروفایل خود را تشکیل دهد تا بتواند با ورود به مرحله دوم اکسپرس اینتری و ارائه رزومه شخصی، دعوت‌نامه و اقامت کانادا را از آن خود نماید.

 1. ارائه رزومه

متقاضیان پس از ثبت نام، کسب امتیاز قبولی و تایید اطلاعات با ورود به استخر کاندیدای اکسپرس اینتری، نیازمند ارائه رزومه خود می‌باشند.

 1. دریافت دعوت‌نامه

متقاضی با دریافت دعوت‌نامه، مشمول اخذ اقامت دائم کانادا می‌شود.

 1. اقدام جهت اخذ اقامت

پس از دریافت دعوت‌نامه، متقاضیان باید در بازه 60 روزه، از طریق یکی از 4 برنامه‌های سیستم اکسپرس اینتری (برنامه تجربه کانادایی، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و مهاجرت استانی) جهت دریافت اقامت کانادا اقدام نمایند.

برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری

در نهایت متقاضیان پس از کسب امتیاز حداقل 450 از مجموع 1200 امتیاز برای ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری، می‌توانند با انتخاب برنامه مهاجرتی از طریق تخصص کاری فدرال، برنامه مهاجرتی از طریق کار فنی و حرفه‌ای، برنامه مهاجرتی از طریق تجربه کانادایی و کسب امتیازات لازم در هر مرحله، اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

ویزای اکسپرس اینتری کانادا؛ گذری سریع به سرزمین موفقیت

هزینه اکسپرس اینتری کانادا

هر درخواست کننده‌ای جدا از واجد صلاحیت بودن و دریافت حداقل امتیاز قبولی در دو مرحله اکسپرس اینتری، برای مورد پذیرش واقع شدن از سوی دولت کانادا، هزینه‌هایی را تحت عنوان هزینه اکسپرس اینتری باید پرداخت نماید.

بر اساس هزینه‌های تعیین شده برای اکسپرس اینتری کانادا، ارسال مشخصات برای افراد هیچ هزینه‌ای ندارد. تمامی هزینه‌ها زمانی به افراد تعلق می‌گیرد که دعوت‌نامه آنها برای اخذ اقامت کانادا باشد. هزینه ها شامل موارد زیر است:

 • انگشت نگاری (بیومتریک)
 • هزینه های دولتی
 • هزینه های مربوط به ارزیابی مدرک تحصیلی
 • هزینه آزمون زبان
 • معاینات پزشکی

ویزای اکسپرس اینتری کاناد؛ گامی به سوی آینده ای بهتر

نکاتی مهم در خصوص امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا

 1. بررسی ویزا برای امتیازات بین ۶ ماه الی ۱ سال زمان می‌برد.
 2. ارائه مدرک بیمه‌ای برای اثبات سابقه کار الزامی نیست.
 3. در سیستم اکسپرس اینتری کانادا محدودیت رشته‌ای وجود ندارد و فقط سطح تحصیلات شما برای شما امتیاز می‌آورد که در نهایت هم با سیستم امتیازبندی انتخاب می‌شوید. لذا نوع رشته شما در قبولی شما موثر نیست. همین که مدرک شما توسط موسسه WES تایید شود، جایی برای نگرانی وجود نخواهد داشت.
 4. در صورتی که با اکسپرس اینتری قبول شدید، باید اسکن کلیه مدارک‌تان را که ادعا کرده بودید، به اداره مهاجرت ارسال بفرمایید و در صورتی که مشکل امنیتی و یا پزشکی نداشته باشید می‌توانید ویزا را دریافت کنید.
 5. قبولی شما ارتباطی با زمان ثبت نام‌تان با رقیب‌هایتان نخواهد داشت.

پیش به سوی به سوی رویای کانادا با ویزای اکسپرس اینتری

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.