ویزای همراه کار
کانادا

ویزای همراه کار کانادا

دعوتی به ماجراجویی شغلی و زندگی بهتر

یکی از اولین نکته هایی که درمورد ویزای همراه کار کانادا وجود دارد، این است که متقاضیان آن می توانند از داخل و یا حتی خارج از کانادا برای آن اقدام کنند. علاوه بر این، برای به دست آوردن ویزای کار همراه کانادا نیازی به داشتن جاب آفر کانادا هم وجود ندارد و این موضوع می تواند مسیر متقاضیان برای اخذ این مجوز مهم را به شدت تسهیل کند.
افرادی که موفق به بدست آوردن ویزای کار همراه کانادا می شوند، امکان انجام کار تمام وقت با Open Work Permit خود نیز به دست می آورند. با این وجود، برخی از گروه های مشاغل مانند گروه های بهداشت و درمان و یا آموزش مدارس دارای محدودیت هایی هستند که در مجوز کار، قید می شود.

انواع مجوز کار در کانادا

انواع مجوز کار در کانادا

در مجوز همکاری با کارفرمای مشخص فقط امکان همکاری با یک کارفرمای معین برای شما فراهم می ‌شود. اما در مجوز کار آزاد امکان همکاری با هر کارفرمایی در کانادا وجود دارد.
افرادی که دارای Open Work Permit و یا همان مجوز کار آزاد در کانادا باشند، این امکان را به دست می آورند تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند و این یعنی دیگر نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی پیدا نخواهند کرد و کارفرمایان هم نیازی به LMIA نخواهند داشت. با این حال، نکته قابل توجهی که درمورد مجوز کار آزاد در کانادا وجود دارد، این است که این مجوز در انجام برخی از مشاغل منحصر به فرد و خاص، که نیاز به حفظ سلامت عمومی در آن وجود دارد، شامل یک سری موارد استثنائی هم هست.

در صورتی که متقاضی، معاینات پزشکی مهاجرت را پشت سر گذاشته باشد، شامل این موضوع نخواهد شد. بنابراین، همسر دانشجو نیز نه تنها فرصت کار و کسب تجربه شغلی در کانادا را به دست خواهد آورد، بلکه به توانایی مالی خانواده خود نیز کمک خواهد کرد.

ویزای همراه کار کانادا کلید طلایی برای رویای شغلی شما

زمان درخواست ویزای همراه کانادا

به طور کلی، متقاضیان برای درخواست ویزای همراه کانادا دو انتخاب در پیش روی خود دارند:

  • اقدام همزمان متقاضی ویزای همراه کانادا 
  • خانواده وی برای اخذ ویزای کار یا تحصیلی

در ابتدا متقاضی اصلی اقدام به درخواست برای ویزای تحصیلی کند و پس از این که موفق به اخذ این ویزا و مهاجرت به کانادا شد، خانواده وی نیز درخواست خود را برای اخذ ویزای همراه کانادا ارائه دهند. برای برخی پرونده ها با شرایط خاص، بهتر است به دلیل زمانبر بودن،  شانس بیشتر، هزینه و زمان کمتر

به طور کلی، نمی توان برای همه کیس ها و پرونده ها یک دستور العمل یا نسخه واحد و یکسان پیچید. چرا که شرایط هر پرونده با پرونده دیگر متفاوت است و گاهی اقدام به صورت همزمان بهتر است و گاهی هم اقدام به صورت جداگانه. اما در هر صورت، اقدام همزمان باعث پیچیده تر شدن پرونده می شود و ممکن است زمان بیشتری هم برای بررسی و نتیجه گیری نیاز داشته باشد. همچنین، هزینه بیشتری هم می تواند داشته باشد. اما اقدام به صورت جداگانه، وقت کم تری صرف می کند و همین امر ممکن است شانس موفقیت در این پروسه را افزایش دهد. اما مجددا خاطر نشان می کنیم که این موضوع در هر پرونده متفاوت است و شرایط همه با یکدیگر برابر نیست.

تمدید ویزای همراه کانادا

افرادی که در حال حاضر در کانادا به سر می برند و فرد همراهشان نیز مشغول به تحصیل و یا کار در کانادا می باشد، باید برای آرامش و آسودگی خاطر، حداقل ۹۰ روز قبل از فرا رسیدن تاریخ انقضای ویزای خود، برای تمدید ویزای کانادا اقدام کنند. در غیر این صورت، شرایط مهاجرتی آن ها در کانادا ممکن است به خطر انداخته شود.

بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، تا روزی که مجوز کار یا تحصیل متقاضیان در کانادا منقضی می شود، مجاز به ماندن در کانادا هستند. اما در صورتی که پیش از این تاریخ برای تمدید ویزای خود در این کشور درخواست کنند، می توانند موقعیت ویزای خود را در کانادا حفظ کنند و به حضور در این کشور ادامه دهند.

گام به گام موفقیت در کانادا با موسسه AndisheCo

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.