ویزا کار
کانادا

پیوستن به آینده‌ای خلاقانه و موفق در سرزمین فرصت‌ها

ویزا کار کانادا

این روزها یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا اخذ ویزای کار است. از آنجایی که وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و از سوی دیگر از جمعیت نسبتاً کمی نیز برخوردار است، هر ساله میزبان بیش از 3000 نیروی کار متخصص است که با داشتن ویزای کار در کانادا به یکی از استان‌های این کشور مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار، معمولاً اقامت کارآفرینان و افرادی که دارای مهارت و تخصص مورد نیاز کشور کانادا هستند را مورد هدف قرار می‌دهد و دولت کانادا را ملزم می‌کند تا ‌کسب و کار جدیدی برای این مهاجران ایجاد کند و با ایجاد شغل‌های خاص یک رقابت را در مقیاس جهانی رقم زند.

دلایل و عوامل بسیاری وجود دارند که نشان می‌دهد علاوه بر مهاجرت تحصیلی به کانادا، اقامت کانادا از طریق کار یکی از روش‌های برتر مهاجرتی به این کشور است.

ویزای کاری در کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار

 • وضعیت اقتصادی مطلوب و رو به رشد کانادا و سطح رفاه اجتماعی عالی در این کشور
 • مالیات و هزینه‌های راه‌اندازی کسب و کار بسیار پایین
 • برتری نوآوری این کشور در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته جهان
 • کیفیت زندگی بالا و ایده‌آل
 • پشتیبانی قوانین و مقررات کانادا از مهاجران برای شروع یک کسب و کار
 • برخورداری این کشور از امنیت بالا

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

 • به طور کلی اخذ ویزای کار کانادا تصمینی منوط به دریافت امتیازات کافی از لحاظ سن، تحصیلات، سابقه کاری، دانش زبانی و بسیاری امتیازات دیگر است. متقاضیانی که از طریق این نوع ویزا برای مهاجرت اقدام می‌کنند، براساس توانایی‌ها و مهارت‌هایشان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. همچنین به تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، همزمان با اخذ ورک پرمیت، اجازه موقت برای زندگی در این کشور داده می‌شود و می‌توانند از تمامی امکانات رفاهی و اجتماعی همانند سایر شهروندان این کشور بهره‌مند شوند. روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار به چند دسته کلی تقسیم بندی می‌شود که هر یک از آن ها شرایط خاص خود را می‌طلبد. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا تقریبا ۱۵۰ روز پس از درخواست اخذ ویزا، صادر می‌شود. البته این مدت زمان بستگی به تعداد درخواست‌های دریافتی در اداره نمایندگی کانادا دارد که ممکن است کمی طولانی‌تر شود و تا ۳ ماه دیگر نیز به تعویق بیافتد.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری

(Express Entry)

این نوع ویزای کانادا برای افرادی در نظر گرفته شده که تمایل دارند نسبت به دریافت اقامت کاری کانادا اقدام کنند. بر اساس آن افراد در ابتدا وارد یک سیستم امتیاز بندی می‌شوند و پس از تائید صلاحیت، از آن‌ها برای کار در این کشور دعوت به عمل می‌آید. معمولاً امتیازبندی انواع ویزای کار کانادا بر اساس موارد زیر صورت می گیرد:

 • ملیت
 • سن
 • سطح زبان
 • جزئیات پیشنهاد شغلی
 • تحصیلات
ویزا دانشجویی کانادا

شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه کوتاه‌مدت (جاب افر)

در مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه کوتاه‌مدت، فرد متقاضی نیاز به اجازه کار و یا پیشنهاد کاری (جاب آفر کانادا) از سوی یک کارفرمای کانادایی (مقیم و یا شهروند کانادا) دارد.

درخواست ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت (ورک پرمیت) شامل دو مرحله زیر می‌شود:

 • ارائه مجوز استخدام از سوی کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور
 • اقدام متقاضی برای اجازه کار و ویزای کاری، پس از دریافت مجوز استخدام از سوی کارفرما

تمدید ویزای کار کانادا

لازم است که متقاضی حداقل ۱ ماه (۳۰ روز ) مانده به پایان اعتبار ویزا، برای تمدید اقدام نماید. البته لازم است که قبل از اقدام برای تمدید ویزا، از سوی کارفرما درخواست جدیدی به اداره کار کانادا فرستاده شود. در این صورت با وجود تمام شدن مدت اعتبار ویزا، فرد متقاضی (که طی ۱ ماه گذشته درخواست تمدید داده است) می‌تواند همچنان در کانادا به کار خود (به صورت قانونی) مشغول باشد.

ویزا کار کانادا

ویزای کسب و کار کانادا

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.