ویزای همراه تحصیلی
کانادا

ویزای همراه تحصیلی کانادا

با همراهی خانواده عزیزتان در کانادا تحصیل کنید.

یکی از بهترین فرصت هایی که دولت کانادا در اختیار محصلان در این کشور قرار می دهد، ویزای همراه تحصیلی است. این ویزا به اعضای درجه یک خانواده محصلان در کانادا اجازه می دهد که شخص متقاضی تحصیل در این کشور را همراهی کنند و در طی مدت زمانی که در حال سپری کردن دوره تحصیل خود می باشد، در کنار وی حضور داشته باشند.

انواع ویزای همراه تحصیلی کانادا

ویزای همراه تحصیلی در کانادا دارای دو نوع مختلف برای دانش آموزان و دانشجویان است و همراهانی که امکان همراهی کردن متقاضی را دارند، در هر کدام از این دو گروه، متفاوت هستند:

ویزای همراه دانش‌ آموزی کانادا

ویزای والدین -همراه دانش آموز

ویزای همراه دانشجویی کانادا

ویزای همراه همسر دانشجو در کانادا

ویزای همراه فرزندان دانشجو در کانادا

پنجره‌ای به دنیای ماجراجویی، طبیعت و ثبت خاطرات

ویزای همراه دانش ‌آموزی کانادا

والدین می توانند با اقدام برای اخذ ویزای دانش آموزی برای فرزندان ۵ تا ۱۸ ساله ی خود، تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا را در اختیارشان قرار دهند. دولت کانادا نیز جهت این که والدین بتوانند نظارت بیشتری بر روی وضعیت درسی و تحصیلی فرزندان خود داشته باشند، امکانی را برایشان فراهم کرده است که به عنوان ویزای همراه دانش آموزی یا ویزای والدین شناخه می شود. ویزای والدین یا همراه دانش آموزی به پدر و مادرهایی که فرزندشان در کانادا تحصیل می کند، اجازه می دهد در طی دوران تحصیل وی به صورت موقت در کنارشان حضور داشته باشند و در کنار یکدیگر زندگی کنند.

دولت کانادا این امکان را در اختیار دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور قرار داده است تا در صورتی که دارای همسر و فرزند می باشند، همراهی آن ها را نیز در طی مدت زمان تحصیل خود در این کشور با خودشان داشته باشند.

ویزای همراه همسر دانشجو در کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا در صورتیکه تمایل دارند همراهی همسر خود در زمان تحصیل در کانادا را نیز داشته باشند، باید این موضوع را در درخواست خود ذکر کنند.در صورتیکه درخواست متقاضی برای همراهی همسر در زمان تحصیل در کانادا مورد پذیرش قرار بگیرد، امکان اخذ ویزای همسر دانشجوی کانادا به وجود خواهد آمد.

شخص متقاضی با داشتن ویزای همسر دانشجوی کانادا، واجد شرایط برای اخذ مجوز کار آزاد یا Open Work Permit در نظر گرفته خواهد شد. ویزای همسر دانشجوی کانادا متقاضی را از داشتن پیشنهاد شغلی و یا ارزیابی شرایط بازار کار کانادا توسط کارفرما منع خواهد کرد و دیگر نیازی به تهیه این مدارک پیدا نخواهد کرد. همراهی همسر در زمان تحصیل در کانادا این اجازه را در اختیار متقاضی قرار خواهد داد تا به صورت تمام وقت برای کارفرماهای کانادایی کار کند تا بدین ترتیب، بخش قابل توجهی از هزینه زندگی در کانادا برای هر دوی آن ها تامین شود.در صورتی که هر دو شریک زندگی قصد تحصیل در کانادا داشته باشند، نمی توانند برای ویزای همسر دانشجوی کانادا درخواست دهند و یا از همراهی همسر در زمان تحصیل در این کشور (در یک درخواست) بهره مند باشند؛ زیرا باید به صورت جداگانه برای اخذ مجوز تحصیل در کانادا اقدام کنند.

مدت زمان لازم یا مورد نیاز برای صدور ویزای همسر دانشجو

در واقع مدت زمانی است که پرونده متقاضیان باید توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شود. این پروسه، از زمانی که درخواست شما ارسال و ثبت می شود، تا زمانی که تصمیم نهایی درمورد آن گرفته شود، طول می کشد.

به طور کلی، زمان مشخصی برای این پروسه تعریف نشده و بسته به شرایط و مدارک متقاضی، بسیار متفاوت و متغیر است. اما با این حال، این پروسه به طور میانگین برای ایرانیان به حدودا 16 هفته زمان نیاز دارد تا نتیجه نهایی آن ابلاغ گردد. با این وجود، شما می توانید با مراجعه به این لینک و وارد کردن یک سری از اطلاعات اولیه پرونده خود، جزئیات بیشتری از این موضوع به دست بیاورید و یا بدانید که پرونده شما اکنون در چه مرحله ای قرار دارد.

ویزای همراه فرزندان دانشجو در کانادا

در صورتی که متقاضیان تمایل دارند از همراهی فرزندان خود نیز در زمان تحصیل در کانادا بهره مند باشند، باید برای ویزای فرزند دانشجو در کانادا اقدام کنند. بنابراین، فرزندان وابسته به متقاضیان تحصیل در کانادا با استفاده از این روش می توانند برای حضور خود در کنار والدینشان در طول دوره تحصیل آن ها در این کشور درخواست دهند.

روش های دیگر برای مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.