شرایط ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

شرایط ویزای تحصیلی آلمان

 شرایط ویزای تحصیلی آلمان شامل چند نوع مختلف میباشد:
اولین نوع آن برای دانش آموزانی می باشد که می خواهند در مقطع دبیرستان وارد مدارس آلمانی شوند و دیپلم این مدارس را دریافت کنند. آلمان به دلیل امنیت بالا و دارا بودن استانداردهای بالا بهترین گزینه برای تحصیل می باشد.

تحصیل در این مدارس به صورت دو زبانه است. تحصیل در سن 4 تا 6 سالگی در مقطع ابتدایی (بصورت اختیاری) و بعد از آن تا سن 11 سالگی در این مقطع (ابتدایی) بصورت اجباری میباشد. بعد از طی کردن مقطع ابتدایی، 2 سال نیز در مقطع دبیرستان به تحصیل ادامه می دهند. در ادامه به بررسی تمامی قوانین و راه های مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان می پردازیم پس همراه ما در شرکت مهاجرتی اندیشه باشید.

زبان مدارس دولتی آلمان

در این زمینه اگر دانش آموز زیر 18 سال بخواهد وارد مدارس دولتی آلمان شود، باید بگوییم که زبان تدریس این مدارس آلمانی می باشد. بنابراین لازم است آن فرد مدرک c1 زبان آلمانی را داشته باشد.

پس اولین کار برای راه یافتن فرزند شما به مدارس دولتی آلمان داشتن مدرک خواسته شده زبان آلمانی می باشد. همین موضوع موجب می شود که مدارس دولتی مورد مناسبی برای انتخاب دانش آموزان نباشد.

مدارس اینترنشنال انتخاب مناسب دیگری است که نیازی به مدرک زبان آلمانی ندارد و می تواند گزینه بهتری برای تحصیل دانش آموزان خارجی در این کشور باشد، در این صورت نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی نمی باشد.

به همین دلیل اغلب خانواده ها که برای ادامه تحصیل فرزندشان به این کشور مهاجرت می کنند، معمولا مدارس اینترنشنال را انتخاب می کنند که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و زبان آلمانی هم می توانند به عنوان زبان اضافه در کنار سایر دروس یاد بگیرند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

هزینه تحصیل در مدارس آلمان

مدارس دولتی در آلمان هزینه ای ندارد و کاملا رایگان هستند، مدارس اینترنشنال شامل هزینه شهریه می شود. البته این شهریه بستگی به نوع مدرسه، کیفیت خدمات ارائه شده به دانش آموز و دوره ای که دانش آموز در آن شرکت می کند متفاوت است.

مبلغ شهریه مدارس اینترنشنال با توجه به موارد گفته شده از مبلغ سالیانه 8000 یورو تا 12000 یورو متغیر است. در ادامه مقاطع کارشناسی، فوق لیسانس، مستر و دکترا را با بررسی می کنیم.

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های آلمان اغلب رایگان است اما با توجه به کیفیت دانشگاه و رشته مورد نظر شهریه بسیار پایین به عنوان مثال سالیانه 80 یورو تا 100 یورو دریافت می کنند. البته بعضی از رشته های تحصیلی هم هستند که یک مقدار هزینه تحصیل در آن ها به نسبت بالاتر است و 200 تا 300 یورو در سال باید برای آن هزینه کرد.

مطلب مرتبط : مهاجرت تحصیلی به بلژیک

شرایط دانشگاه های رایگان کشور آلمان

دانشگاه هایی که در مقطع کارشناسی شهریه ندارند یا شهریه سالانه بسیار پایین دارند، تدریس به زبان آلمانی صورت می گیرد. بنابراین متقاضی باید دارای مدرک زبان آلمانی برای تحصیل باشد. حداقل نمره زبان که برای ورود به این دانشگاه ها لازم است داشته باشید، نمره زبان b2 می باشد. معدل مدرک دیپلم فرد نیز باید بالای 15 باشد.

برای یک سری از رشته ها مثل حقوق و پزشکی که رشته های تاپ هستند معدل فرد باید 19 به بالا باشد اگر هم معدل 20 باشد شرایط برای او هموارتر است.

 متقاضیان برای رشته های پزشکی و حقوق نمره زبان آلمانی باید c1 ارائه دهند.

شرایط سنی ورود به دانشگاه رایگان آلمان در مقطع کارشناسی

شرایط سنی مد نظر این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی، باید سن منطقی تحصیل در دوره کارشناسی باشد. افرادی هم که یک مدرک کارشناسی دارند و می خواهند مجدد یک مدرک کارشناسی دیگر بگیرند می توانند برای تحصیل در این مقطع اقدام کنند. اما برای گرفتن مدرک کارشناسی دوم سن آنها نباید از سن منطقی تحصیل کارشناسی بیشتر باشد.

شرایط ورود به دانشگاه های اینترنشنال آلمان مقطع کارشناسی

تدریس دروس در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی می باشد و یکی از شرایط ورود به دانشگاه های بین المللی یا اینترنشنال کشور آلمان پرداخت شهریه است. اگر در نظر دارید که برای مقطع کارشناسی وارد کشور آلمان شوید، باید پیش نیازهایی را داشته باشد. اگر پیش نیازهایی که برای ورود به این دانشگاه ها تعیین شده است را دارید می توانید برای مهاجرت تحصیلی مقطع کارشناسی به آلمان اقدام کنید.

 شهریه این دانشگاه ها بسته به رشته ای که متقاضی انتخاب می کند متفاوت است زیرا تحصیل در بعضی رشته ها ارزان تر و بعضی رشته ها گران تر است.

پیش نیازهای ورود به دانشگاه اینترنشنال آلمان

 • نمره زبان
 • شرایط سنی
 • معدل بالای 15

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان

 • معدل بالای 15
 • تحصیلات کارشناسی مرتبط
 • سوابق تحصیلی در دانشگاه معتبر
 • مدرک b2 زبان آلمانی
 • داشتن تمکن مالی و ارائه مدرک تمکن مالی به سفارت
 • شرایط سنی منطقی ( بهتر است که سن زیر 35 سال باشد)
 • بهتر است وقفه تحصیلی زیادی در سوابق تحصیلی متقاضی نباشد ( گپ تحصیلی 3 یا 4 سال مشکلی ندارد اما نباید بیشتر از این مقدار باشد)

اگر گپ تحصیلی یا وقفه تحصیلی بیش از این بود باید با سوابق کاری یا یک مدرک تحصیلی این وقفه تحصیلی را پوشش دهید. بسته به وضعیت تاهل و تعداد افراد تحت پوشش خود باید تمکن مالی قابل قبول ارائه دهید.

اگر متقاضی تمایل دارد در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های بین المللی آلمان تحصیل کند باید مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس آکادمیک 6/5 ارائه دهد. طبیعتا تحصیل در این دانشگاه شامل هزینه می شود اما مقدار شهریه بستگی به رشته تحصیلی شما دارد.

همچنین بخوانید : شرایط تحصیل در مجارستان چیست؟

راهکار دانشجویانی که شرایط ورود به دانشگاه ندارند

متقاضی که معدل بالا و نمره زبان کافی را ندارد می تواند از دوره های در نظر گرفته شده استفاده کند. از مزایای استفاده از این دوره ها این است که دانشجویان را برای ورود به دانشگاه آماده می کند. هم به لحاظ دانشِ زبان و هم از نظر دروس پایه تقویت می شوند.

تایم این دوره ها یکساله است و شامل هزینه می شود، اما شما را کاملا آماده ورود به دانشگاه می کند. بعد از آن دوره های فاندیشین که می تواند بسیار کمک کننده باشد.

موسسه مهاجرتی اندیشه برای دانشجویانی که شرایط ورود ندارند می تواند دوره های (پت وی) را بگیرد و بعد از آن دوره (فاندیشن) که هزینه بسیار کمی دارد در واقع می توان گفت که رایگان است.

شهریه دوره های پت وی بسته به نوع دانشگاه متفاوت است، از حدود مبلغ 5000 یورو تا 10000 یورو می باشد.

مدارک لازم برای ارائه به دانشگاه

 • دیپلم 12 ساله دبیرستان
 • بهتر است که سن زیر 30 سال باشد(18سال تا 30 سال) ، برای مقاطع بالاتر مثل ارشد و دکترا رنج سنی نیز افزایش می یابد.
 • اگر زیر 30 سال هستند برای ورود به دکترا می توانید از دوره های پت وی استفاده کنید

نتیجه گیری

برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان مهم ترین آیتمی که باید دارا باشید داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان آلمانی می باشد. اگر در سنین پایین، مدرک زبان آلمانی دارید به شما تبریک می گوییم چون شرایط تحصیل در مدارس دولتی و رایگان آلمان را دارید.

اگر مدرک زبان آلمانی ندارید و مدرک زبان انگلیسی دارید، می توانید در مدارس بین المللی آلمان که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود ثبت نام کنید. البته این مدارس شامل هزینه می شود.

برای تحصیل در دانشگاه های آلمان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هم یکی از شرایط پذیرش، داشتن مدرک زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی است. البته شما می توانید با گذراندن دوره های معرفی شده در این مقاله مهارت های لازم را کسب کنید سپس وارد دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شوید.

همچنین جهت دریافت هر گونه مشاوره می توانید با استفاده از راه های ارتباطی با تیم اندیشه کو در ارتباط باشید.

خوشحال میشیم به این محتوا امتیاز بدید
اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + ده =

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان نظام آموزشی مجارستان تا دوره متوسطه برای تمام افراد اجباری و رایگان می باشد. دانشجو بعد

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد