موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک متقاضیان زیادی دارد، زیرا با کمترین هزینه می توان در کشور دانمارک تحصیل کرد. به همین دلیل ما یک مقاله با این موضوع در نظر گرفتیم تا تمامی شرایط تحصیل در دانمارک را برایتان شرح دهیم. مهاجرت به دانمارک از راه تحصیل، اخذ بورسیه برای تحصیل در دانمارک، نقد و بررسی مخارج زندگی در کشور دانمارک، پیدا کردن کار و مهاجرت کاری، مهاجرت از راه سرمایه گذاری همگی راه هایی هستند که از این طریق می توانید به کشور زیبا و شاد دانمارک مهاجرت کنید.

شرایط و موقعیت کشور دانمارک

زبان این کشور دانمارکی است؛ این کشور زیبا جمعیت حدود ۵.۷۳ میلیون نفر  دارد. پایتخت این کشور کپنهاگ می باشد. کل تعداد مهاجران ۴۷۶۰۰۰ نفر هستند که با توجه به آب و هوای خوب و شرایط مساعد برای زندگی هر روز بیشتر می شوند. کشور دانمارک حدود 450 جزیره زیبا دارد که مقصدی مناسب جهت گردشگری است.

این کشور خنک، هیچ فصل خشکی ندارد و بیشتر مرطوب و بارانی است. از شهر های آن کپنهاگ، آرهوس، آلبورگ جزو بزرگترین شهرهای دانمارک محسوب می شوند. در کل دانمارک یک کشور پیشرفته است و سطح رفاه اجتماعی بالایی دارد. کرون دانمارک یکای پول کشور دانمارک است.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به دانمارک

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک کاملا متفاوت و بستگی به شرایط و انتخاب شما دارد. اینکه در چه رشته ای بخواهید تحصیل کنید یا در کدام شهر دانمارک می خواهید ساکن شوید. همچنین دانشگاه های دانمارک شرایط متفاوتی دارند و هزینه آنها با یکدیگر متفاوت است.

همان طور که می دانید، اگر در یک شهر لوکس و پایتخت بخواهید در تاپ ترین رشته تحصیل کنید هزینه بالاتری به نسبت دانشجویی که در شهر کوچک تر و ارزان تر است باید پرداخت کنید. به طور متوسط می توان گفت هزینه زندگی در یک شهر ارزان دانمارک در هر ماه 300 الی 500 یورو می باشد که با توجه به وسعت شهر محل زندگی و نوع زندگی فردی شخص متفاوت است.

در این کشور آموزش زبان دانمارکی بدون هزینه می باشد. اگر به زبان دانمارکی آشنایی دارید و مدرک زبان دانمارکی را قبل از مهاجرت گرفته اید، می توانید از مزایای تحصیل دولتی برای فرزندانتان استفاده کنید. حقوق و دستمزدها به طور میانگین برای یک شهروند بین ۲۰۰ الی ۲۷۲ دلار در ماه می باشد.

یکی از نکاتی که قبل از مهاجرت تحصیلی دانمارک باید به آن توجه کرد، برآورد تقریبی مخارج تحصیل و زندگی قبل از مهاجرت به دانمارک است، زیرا دانمارک کشور گرانی می باشد. البته از نظر مخارج با کشورهای اروپای غربی نمی توان مقایسه کرد. به طور مثال برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه خارج از شهر در هر ماه 200 الی  300 یورو باید پرداخت کنید.همین شرایط اجاره در داخل شهر در هر ماه 350 الی 450 یورو می باشد.

اگر تصمیم به مهاجرت به دانمارک را دارید، حتما باید مخارج تحصیل و زندگی یک سال را در حساب خود داشته باشید. این مخارج برای تحصیل و زندگی در کشور دانمارک تقریبا 12000یورو می باشد.

قوانین مهاجرت تحصیلی به دانمارک

اگر در خارج از اتحادیه اروپا، برای مهاجرت به این کشور تقاضای ویزای اقامت دائمی را دارید راه سخت و دشواری دارید. البته دانمارک راه های گوناگونی دارد که مهاجران بتوانند به آسانی مهاجرت کنند. لازم به ذکر است که شما یک گذرنامه با اعتبار لازم دارید، زیرا بیشتر از ۳ ماه بدون داشتن ویزا نمی توانید در این کشور بمانید.

اگر تصمیم به تحصیل در کشور دانمارک را دارید باید حتما از شرایط و قوانین اخذ ویزای دانمارک اطلاعات کافی داشته باشید. برای دریافت اطلاعات دقیق تر شما می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در تماس باشید تا از قوانین موجود اقامت طولانی در این کشور و اخذ تابعیت کشور دانمارک آگاه شوید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به دانمارک

 • کپی شناسنامه به همراه پاسپورت با داشتن ۳ ماه اعتبار
 • مدارک اموال برای اثبات تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • بلیت مسافرتی
 • داشتن مشاور و وکیل

مهاجرت به دانمارک از راه تحصیل

مهاجرت به دانمارک از راه تحصیل امکان پذیر میب اشد. فقط لازم است مخارج و شهریه دانشگاه را قبل از مهاجرت به دانمارک در نظر داشته باشید. این موضوع نسبت به انتخاب دانشگاه متفاوت می باشد و مخارج شهریه از ۶ تا ۱۶ یورو متغیر است. مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیل و مهاجرت به دانمارک گفته شد نیز حتما باید ارائه دهید.

 مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه دانمارک

 • نامه رسمی پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه
 • مدرک ساپورت یا تمکن مالی در طی یک سال
 • ارائه مدرک زبان که بستگی به دانشگاه انتخابی دارد

تحصیل در پایه کارشناسی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال می باشد و تدریس دروس در اغلب دانشگاه ها به زبان دانمارکی می باشد. در کنار تحصیل شما مجاز هستید 10 ساعت در طول هفته کار کنید که می توانید در جایی مشغول به کار شوید تا بخشی از هزینه هایتان را تامین کنید.

دانشجویانی که مدرک دیپلم با اعتبار بالا داشته باشند می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 در یکی از دانشگاه های معتبر دانمارک پذیرش بگیرند و از راه تحصیل به دانمارک مهاجرت داشته باشند.

حال اگر دانشجو مسلط به زبان دانمارکی باشد، می تواند از تحصیل دولتی و رایگان استفاده کند.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک در پایه کارشناسی ارشد

بیشترین تقاضای مهاجرت به دانمارک از راه تحصیل، در پایه کارشناسی ارشد است زیرا که دانشگاه های دانمارک از نظر اعتبار و کیفیت تحصیلی ممتاز هستند. تحصیل در این پایه برای اشخاص زیر ۳۹ سال معقول و تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. کشور دانمارک در زمینه های کشاورزی، علوم مهندسی، رشته های مدیریتی و رشته پزشکی دانشجو می پذیرد.

مخارج تحصیل در پایه کارشناسی ارشد ۱۲ الی ۱۵ هزار یورو در سال می باشد. دوره فوق لیسانس در این کشور حدود 2 سال زمان میبرد. در این مدت شما ۲۰ ساعت در طول هفته اجازه کار دارید تا بتوانید بخشی از هزینه ها را تامین کنید.

تحصیل دکترا در دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک در پایه دکترا به این کشور بسیار آسان و خوب است زیرا تحصیلات در مقطع دکترا دولتی و رایگان می باشد.

در این مقطع برای دانشجو حقوق دانشجویی در نظر گرفته می شود و شخص در این پایه ماهیانه میانگین  ۲۰۰۰ دلار از دانشگاه دریافت می کند. برای دانشجو دکترا مجوز کار در هفته ۳۰ ساعت می باشد.

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه در مقطع دکترا

 • مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های با اعتبار بالا
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5
 • داشتن سوپروایزر برای حمایت برنامه درسی
 • داشتن مولفات نظیر مقالات بین المللی

در کشور دانمارک دانشجوهای دکترا از جایگاه اجتماعی خاصی برخوردارند. به همین دلیل اگر تصمیم به مهاجرت به دانمارک را دارید بهترین مقطع تحصیلی برای مهاجرت در پایه دکتری می باشد. دوره دکترا در دانمارک ۳ الی ۵ سال زمان می برد.

اخذ بورسیه برای تحصیل در دانمارک

اگر شما سابقه تحصیلی خوبی داشته باشید و معدل بالای ۱۷ به همراه مدرک زبان با نمره ۶.۵ داشته باشید، می توانید از این امکانات تحصیلی بدون هزینه استفاده کنید و بورسیه شوید. اخذ بورسیه و مهاجرت به دانمارک از این طریق پشتوانه مالی قدرتمندی به حساب می آید. بورسیه دولتی کشور دانمارک به افراد خاصی تعلق می گیرد.

با ذکر مثال متقاضی برای پایه کارشناسی دو هزار کرون هر ماه پرداخت می کند، این مخارج برای پایه کارشناسی ارشد چهار هزار کرون می باشد. اما دانشجویی که بورسیه گرفته است چیزی به عنوان شهریه ندارد. اغلب دانشجویان ایرانی بیشترین کوشش و تلاش را به کار می گیرند تا بتوانند بیشتر مخارج زندگی و تحصیل را به کمک بورسیه پرداخت کنند و آغاز اقامت تحصیلی خوبی را داشته باشند.

مهاجرت کاری به دانمارک

تقریبا ۴۰ درصد از شغل هایی که وجود دارد، به واسطه دولت ایمن سازی می شوند و می توان از راه شغل های مهندسی و فن آوری بدون نیاز به زبان دانمارکی را انتخاب کرد و استخدام شوید. نکته حائز اهمیت اینکه هر چه در شغل و کار خود دانش و تخصص داشته باشید شانس استخدامی شما در رتبه و جایگاه شغلی بالاتر بیشتر می شود، مخصوصا اگر به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید.

جالب است بدانید که به اشخاصی که از راه سوابق تحصیلی به دانمارک مهاجرت کرده اند، نیز کار تعلق می گیرد و دانشجویان پایه های کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند ۲۰ ساعت در طول هفته همراه با تحصیل کار کنند.

بررسی ویزای همراه در دانمارک

در گذشته تحصیل در دانمارک به همراه خانواده امکانپذیر بوده، اما در حال حاضر قوانین ویزای دانشجویی دانمارک تغییر کرده و دانشجویان خارجی دیگر نمی توانند برای تحصیل همراه خانواده خود مهاجرت کنند و تقاضای ویزای همراه داشته باشند.

اقدامات لازم برای تحصیل در دانمارک

اقدامات لازم برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک، بعد از بررسی و آگاهی از شروط کلی این کشور امکان پذیر است. اگر می خواهید از راه تحصیل به دانشگاه های دانمارک بروید باید مدارک اولیه برای پذیرش در هر کدام از پایه های مورد نظر را داشته باشید. با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک به درستی اقدام کنید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، گذرنامه معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه های مربوط، تکمیل فرم های مرتبط و انجام تست پزشکی، چند قطعه عکس و انگیزه نامه می باشد.

در گذشته بنا به قوانین قبلی دانمارک بعد از فارغ التحصیلی، فرد مجوز شش ماه کار و حضور در این کشور را داشت. ولی با وضع قانون های جدید دانمارک دانشجویان خارجی پس از پایان تحصیلات امکان اجازه کار ندارند و دانشجویان بین المللی پس از موفقیت در یافتن کار می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تغییر دهند. بعد از ۵ سال کار در دانمارک اشخاص می توانند به صورت دائمی مقیم کشور دانمارک شوند و پس از ۴ سال دیگر درخواست تبعیت دانمارک را بگیرند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به دانمارک

دانمارک هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی زیادی می باشند. در این مقاله درباره شروط کلی و قوانین موجود در دانمارک برایتان صحبت کردیم. شرایط اخذ بورسیه و تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار دادیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک می توانید با تیم متخصص ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

درخواست مشاوره تخصصی

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.