موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

10 مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

10 مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

آنچه در این مقاله میخوانید:

آیا آوازه پیشرفت و توسعه و مزایای خرید ملک در قبرس شمالی به گوش شما هم رسیده است؟! قبرس شمالی کشوری بسیار زیبا و آرام است که به گفته بسیاری بهشت مدیترانه نام دارد. این کشور مقصد خوبی برای زندگی دائم، تعطیلات، گذراندن دوران بازنشستگی و گشت و گذار است اما در سال های اخیر با توجه به پیشرفت و توسعه چشمگیری که داشته، مقصد بسیاری از سرمایه گذاران شده است و اقامت اروپا از طریق خرید ملک و حتی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمالی بسیار مرسوم و متداول شده است. لازم به ذکر است که جمعیت تحصیل کرده در قبرس شمالی پیشرفتی روز افزون دارد که این مژده ای است برای گارانتی آینده درخشان و رو به توسعه همه جانبه این کشور کوچک و زیبا.

چرا قبرس شمالی؟

از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی میتوان به امکان اقامت دائم، قیمت مناسب ملک و سهولت در خرید را نام برد اما بنا به سلایق و اهداف هر کس، خرید ملک در قبرس شمالی میتواند مزایای متعددی داشته باشد که سعی داریم در ادامه همه  آنها را نام ببریم.

اقامت دائم

شما میتوانید تنها با خرید ملک در قبرس شمالی، اقامت دائم را برای خود و خانواده تان محیا کنید! این فرصتی عالی و راهی بسیار آسان خواهد بود اگر شما قبرس را برای مهاجرت انتخاب کرده باشید و یا حتی به دلایل مختلفی بخواهید در قبرس زندگی کنید.

قیمت مناسب ملک در قبرس شمالی

به جرات می توان گفت که یکی از بهترین مزایای خرید ملک در قبرس شمالی، قیمت مناسب این جزیره زیبا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. این امر موجب شده که املاک قبرس شمالی مورد توجه خریداران بسیاری قرار گیرد چراکه افراد می توانند با شرایط ویژه ای چون پرداخت تنها حدود ۳۰ درصد از مبلغ کل صاحب خانه شوند و حتی در رابطه با اقامت خود نیز اقدام کنند. از دیگر مزایای خرید ملک در قبرس شمالی می توان به رشد سالانه حداقل ۵ الی ۱۰ درصدی ارزش ملک در قبرس شمالی اشاره کرد.

سهولت در خرید

سادگی روند اداری برای خرید ملک در قبرس شمالی موجب میشود که خریداران بتوانند پس از گذراندن مراحل ثبت سند ،برای اقامت دائم اقدام کنند که تقریبا این روند فقط ۲۱ روز  کاری به طول می انجامد و پس از صدور اقامت دائم فرد مختار خواهد بود در هر زمان از سال و به مدت دلخواه در این کشور اقامت داشته باشد. (حضور دائمی افراد در قبرس شمالی اجبار نیست)

10 مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

1-خرید به صورت اقساط

شرایط منحصر به فردی در برخی پروژه های ملکی و معتبر قبرس شمالی وجود دارد ؛قبرس شمالی یکی از کشورهای معتبر حوزه مدیترانه است که دارای پیشنهادهای ویژه ای در امر خرید ملک بوده و شما می توانید با پیش پرداخت ۳۰ الی ۳۵ درصد و اقساط ۳ تا ۶ سال صاحب ملک در قبرس شمالی شوید.

2-ارزش ارزی بالا

برخلاف بسیاری از کشورهای همسایه که خرید ملک در آن ها با واحد های یورو و دلار انجام می شود، خرید و فروش ملک در قبرس شماری با واحد پول انگلستان یعنی پوند می باشد که هم در خرید و هم در فروش میتوان از این ویژگی بهره برد.

3-عدم محدودیت در فروش یا تعویض ملک

شما در قبرس شمالی با هیچ محدودیتی در زمینه فروش ملک به افراد بومی، خارجی و … نخواهید داشت و بر خلاف بسیاری از کشور ها زیر بار محدودیت خاصی در فروش ملک به خریدار نخواهید بود.

4-ارزش افروده ملک

با توجه به این که جزیره قبرس با محدودیت زمین مواجه می باشد، هر پروژه ای که ساخته می شود موجب کاهش یافتن محدوده ساخت و ساز شده و همین امر سبب میگردد که ارزش ملک شما سالانه بیش از ده درصد افزایش یابد.

5- تضمین دولتی و امنیت در خرید و سرمایه گذاری

برای ممکن شدن این مزیت، قوانینی در ثبت اسناد در قبرس شمالی موجود است که طبق آن،در صورت پرداخت ۳۰ درصد بهای ملک، میان کمپانی سازنده و خریدار قراردادی در اداره اسناد ثبت میگردد و برای این قرارداد کد رهگیری صادر میشود؛ بنابراین امکان هرگونه کلاهبرداری یا فروش ملک به چندین شخص وجود ندارد.

6- عدم سخت گیری و عدم اجازه ی استعلام حساب

در هنگام افتتاح حساب در بسیاری از کشورها افراد با موانع زیادی روبرو میشوند ولی قوانین دولت قبرس شمالی سخت گیرانه نیست و شما قادر خواهید بود به سادگی سرمایه خود را جابجا کنید و به کسی اجازه استعلام حساب شما داده نمی شود.

7-اخذ اقامت آسان

بر خلاف اکثر کشورها، شما پس از اقامت گرفتن در قبرس شمالی، ضرورتی برای حضور فیزیکی در این کشور نخواهید داشت و به راحتی و به سرعت میتوانید با پرداخت ۳۰ درصد از قیمت ملک مورد نظرتان، اقامت دائم را اخذ نمایید.

8-خرید ملک در قبرس شمالی و کسب درآمد

همان گونه که اشاره کردیم، شما پس از خرید ملک و اخذ اقامت، ضرورتی برای حضور فیزیکی در این کشور نخواهید داشت و میتوانید با اجاره دادن ملک خود کسب درآمد کنید. و حتی میتوانید با خرید ملک در قبرس شمالی تسهیلات بانکی دریافت نمایید.

9- روند اداری ساده

خرید ملک در قبرس شمالی دوندگی های آزار دهنده و زمان بری را در پی ندارد و بسیار ساده تر از سایر کشورهای اروپایی است و اگر یک وکیل کاربلد استخدام کنید، به سادگی از پس روند اداری و سلسله مراتب خرید ملک برخواهید آمد.

10- مالیات کم

این ویژگی باعث میشود که افراد به راحتی بتوانند با خرید ملک، اجاره ملک و… به کسب درآمد دست یابند بدون این که با سد راهی مانند کارمزدها و مالیات زیاد روبه رو شوند.

-سایر مزایا

 • سرمایه گذاری و کسب درآمد با اجاره دادن کوتاه مدت به گردشگران جزیره و یا حتی اجاره بلند مدت
 • جاذبه ها ی گردشگری و زیبایی خیره کننده
 • سند معتبر
 • امنیت بالا در منطقه
 • آب و هوای مدیترانه ای و مطلوب
 • مهمان نوازی بومیان قبرس شمالی
 • جمعیت کم
 • دانشگاه های بین المللی
 • بکر بودن قبرس شمالی
 • هزینه مناسب برای زندگی و کنترل کیفیت غذاها
 • افتتاح فرودگاه جدید جهت سهولت رفت و آمد
 • آینده درخشان قبرس شمالی از لحاظ منابع طبیعی
 • رایج بودن زبان انگلیسی
 • ارزان بودن نسبی تحصیلات
 • آمار جرم پایین
 • قوانین مالیاتی آسان

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

1. انتخاب ملک (ملک را انتخاب کرده و در رابطه با قیمت و شرایط پرداخت با فروشنده توافق میکنید)

2. پیش پرداخت(پرداخت ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند به عنوان ودیعه)

3. بررسی ملک (خود شما یا وکیلتان باید همه چیز را پس از پیش پرداخت بررسی کند که ملک خریداری شده عاری از هرگونه مشکلی اعم از بدهی، وام مسکن، قرض و… باشد)

4.تنظیم قرارداد (به زبان انگلیسی و توسط دفتر اسناد رسمی معتبر)

نکته: در این مرحله میتوانید هرگونه اصلاح یا تغییر را در مفاد قرارداد لحاظ کنید و پس از به توافق رسیدن شما و فروشنده، قراردادتان در حضور دوشاهد و در دفتر اسناد رسمی منعقد میگردد و معمولا پس از آن حدود دو هفته فرصت دارید کل مبلغ و یا در صورت توافق اولین قسط ملک مورد نظر را پرداخت کنید.

5. مجوز خرید (برای گرفتن مجوز انتقال مالکیت میبایستی به انجمن شهرداری قبرس شمالی مراجعه نموده مجوز خرید PTP
دریافت کنید که حدودا میتواند ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند هزینه در پی داشته باشد)

6. انتقال سند مالکیت

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

آپارتمان در کناطق ساحلی :شروع قیمت از ۷۵،۰۰۰ پوند

ویلا در مناطق ساحلی:  شروع قیمت از۱۸۰،۰۰۰ پوند

حداکثر قیمت برای آپارتمان ها و پنت هاوس های لوکس: ۲۰۰،۰۰۰ تا ،۴۰۰،۰۰۰ پوند

شایان ذکر است که بدانید در حال حاضر بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی در میان کشورهای مدیترانه ای بهترین قیمت ها را ارائه می دهد. این ارقام در مقایسه با املاک مشابه در سایر نقاط جهان ارزانتر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.