موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

روش های مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه چه مزایایی دارد؟ چگونه می‌ توان اقامت فرانسه را اخذ کرد؟ از چه طریقی باید اقدام کرد؟ یکی از کشورهایی که در اروپای غربی قرار دارد، فرانسه است. این کشور مانند اسپانیا و مراکش، علاوه بر دریای مدیترانه، از اقیانوس اطلس نیز دارای ساحل می‌باشد. همسایگان فرانسه کشورهای اسپانیا، سوئیس، آندورا، ایتالیا، آلمان، لوکزامبورگ، بلژیک، بریتانیا و موناکو هستند. این کشور با مساحت 640679 کیلومتر مربع، جزو کشورهای نسبتا بزرگ طبقه بندی می گردد. با جمعیتی بالغ بر شصت و هفت میلیون نفر، به عنوان دومین کشور پرجمعیت اروپایی ثبت گردیده است.

چرا مهاجرت به فرانسه؟

شهر پاریس که به گوش بسیاری از ما آشناست، پایتخت فرانسه است که در اروپا به عنوان یکی از قطب های مهم اجتماعی و اقتصادی محسوب می شود. دلیل مراجعه گردشگران و مهاجران فراوان سالانه به این کشور، افزایش روز افزون موفقیت‌های فرهنگی، علمی، هنری، صنعتی، نظامی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می‌باشد.

علاوه بر این میراث های کهن بر جای مانده از گذشته می توان به جاذبه های گردشگری از قبیل برج ایفل، موزه لوور، موزه اورسی، کاخ های نوتردام و ورسای اشاره کرد. طبق نظرسنجی تعداد زیادی از مردم دنیا، فرانسه انتخاب آنها برای مهاجرت است. بالا بودن استانداردهای بین المللی در زمینه زندگی و امید به زندگی، سلامت، تحصیلات، بالا بودن شاخص قدرت اقتصادی و برابری قدرت خرید، بالا بودن قدرت نظامی و شاخص توسعه انسانی مهمترین دلایل انتخاب متقاضیان می باشد.

مردم فرانسه غالبا به زبان فرانسوی مکالمه می کنند. اما زبان های دیگری مانند آلمانی، باسک، ایتالیایی، عربی و فنلاندی نیز درصدهایی را به خود اختصاص داده اند.

دین و فرهنگ مردم در فرانسه

مردم فرانسه علاوه بر مسیحیت، پیروان زیادی نیز در دین اسلام و یهودیت دارند. البته سایر ادیان نیز در این کشور ساکن هستند اما تعداد بسیار کم است.

از فرهنگ و آداب و رسوم این کشور می توان به مواردی مانند علاقه به آشپزی مدرن به همراه رعایت جزییات کامل، اهمیت به پوشش رسمی، وقت شناسی، خوش قولی، تعصب شدید ملیتی، نظام مرد سالاری، پشتیبانی و تعصب نسبت به خانواده و عوامل دیگر اشاره کرد.

در مورد آداب معاشرت مردم فرانسه می توان موارد زیر را عنوان کرد: از آداب احوال پرسی، دست دادن و بوسیدن گونه ها، از آداب صدا زدن این که هرگز به جز خانواده و دوستان اجازه ندارند از نام کوچک استفاده کنند. همچنین در دید یک فرانسوی فقط می توان با خانواده و دوستان صمیمی برخورد راحت داشت و برخورد با دیگران مستلزم داشتن نهایت ادب و احترام است.

راه های مهاجرت به فرانسه

اگر به دنبال گرفتن اقامت فرانسه هستید، راه های مختلفی وجود دارد مانند روش های سرمایه گذاری، مهاجرت کاری، تحصیلی و … . برای اینکه در این مورد به صورت کامل بدانید، مطالب را در ادامه دنبال کنید:

راه های مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

کشور فرانسه برای خرید ملک و سرمایه گذاری از بهترین کشورهاست اما اگر به دنبال نوسان زیاد برای سود خود هستید، باید بگوییم فرانسه از آن کشورهایی است که قیمت املاک در طول سالیان طولانی ثابت است اما به طور کلی افراد زیادی هستند که علاقه به دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری هستند. افراد باید بالای 18 سال سن داشته و حداقل به اندازه 7 هزار یورو ملک خریداری کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

افرادی که بودجه کافی دارند می توانند با خیال راحت بهترین ویزا (تمکن مالی) را در دریافت کرده و در آنجا به مدت 5 سال با امکان تمدید ویزا داشته باشند. البته اخذ این ویزا شرایط خاص خود را دارد که حداقل درآمد آن 1300 یورو در ماه است.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

بسیاری از افراد خارجی ترجیح می دهند از طریق کار، اقامت فرانسه را دریافت کنند. برای این منظور لازم است توسط یک کارفرمای با اعتبار فرانسوی، یک دعوت‌‌نامه دریافت کنید. البته این جریان منوط به این شرط است که طی سه ماه و با ثبت آگهی نتواند فرد مناسب خود را در فرانسه یا اروپا پیدا نماید. پس از این که دعوت‌نامه دریافت شد می توانید وارد کشور فرانسه شوید و در ابتدا اقامت موقت و پس از پنج سال اقامت دائم دریافت کنید. در نهایت اگر مورد پذیرش دولت قرار بگیرید به شما پاسپورت شهروندی فرانسه داده می شود.

علاوه بر دعوت‌نامه، لازم است شما مدرکی ارائه دهید که نشان دهد تسلط کافی بر زبان فرانسوی دارید. از جمله شرایط دیگر، داشتن شرایط سنی مورد تایید، داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز، داشتن سوابق کاری، داشتن عدم سوء پیشینه و غیره است. در صورت دارا بودن موارد فوق، مهاجرت از طریق کار می تواند راحتترین گزینه باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

بسیاری از افرادی که دارای شرایط تحصیلی هستند ترجیح می دهند در کشور مدرنی مانند فرانسه ادامه دهند. دلیل این امر نیز ورود به محیط آموزشی بهتر، سطح علمی بالاتر و دستیابی به یک زندگی ایده آل است. در فرانسه می توان سه مقطع را برای آموزش انتخاب کرد.

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

شرط تحصیل در این مقطع دارا بودن دیپلم یا مدرک دوازده ساله تحصیل و مدرک زبان فرانسوی می‌باشد. اگر برای تحصیل در فرانسه مورد پذیرش قرار بگیرید می توانید بیست ساعت در هفته نیز برای انجام کار اقدام نمایید.

تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس

ابتدایی ترین شرط در این صورت، داشتن مدرک لیسانس است. در این مقطع شما می توانید تحصیل به زبان فرانسوی یا انگلیسی را مورد انتخاب قرار داده و مدرک زبان مورد نظر را نیز ارائه دهید.

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

افرادی که قصد دارند مقطع دکتری را برای تحصیل در فرانسه انتخاب کنند باید در ابتدا از استاد راهنما یک تاییدیه دریافت نمایند. علاوه بر این باید رزومه علمی شما به حدی قوی باشد که بتواند اساتید دانشگاه فرانسه را جلب کند. شما به عنوان دانشجوی این مقطع مجاز به چهل ساعت کار در هفته هستید.

لازم به ذکر است که تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری فقط در مواردی ممکن است که یک پیشنهاد کاری از مرکزی معتبر و متناسب با رشته تحصیلی خود داشته باشید. البته باید این شغل از حداقل دستمزد تعیین شده نیز برخوردار باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

شرکتی که می توانید در فرانسه ثبت کنید باید دارای مسئولیت محدود باشد. نکته مثبت این روش، نداشتن نکته ی تعیین سرمایه است. به عبارت دیگر بر اساس بیزینس پلن ارائه شده توسط شما میزان سرمایه تعیین می گردد. البته دانستن این نکته نیز ضروری است که برای اینکه بیزینس پلن شما مورد تایید دولت فرانسه قرار بگیرد باید بر اساس دانش کامل از شرایط بازاری و اقتصادی فرانسه طراحی شده باشد و چندان کار ساده ای نخواهد بود. با این روش پس از سه سال می توانید اقامت دائم دریافت کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند فرانسوی می تواند گزینه بعدی برای مهاجرت به این کشور باشد. البته این مورد نیز پیرو قوانینی چون، اثبات قانونی بودن ازدواج و حداقل زندگی مشترک تعیین شده خواهد بود. ابتدا ویزای دریافتی یک ساله و پس از چهار سال تمدید می تواند به صورت دائم گرفته شود.

 مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

این روش طبق دو قانون خون و خاک طبقه بندی می شود. در فرانسه فقط سیستم خون پذیرفته می شود. به عبارت دیگر مهم نیست کودک در کدام قسمت دنیا متولد شده است، فقط باید پدر یا مادر او شهروند فرانسه باشند.

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

این روش گرچه خطرناک است اما توسط برخی مورد استفاده قرار می گیرد. برای این منظور فرد در سازمان PADA ثبت نام کرده و طبق راهنمایی سازمان می تواند درخواست پناهندگی خود را برای ارسال به پلیس محلی فرانسه تکمیل کند. پس از مصاحبه با ماموران مهاجرت، بیان دلیل پناهندگی، ارائه اثر انگشت، تکمیل فرم و ارائه مدارک و همچنین گذشت زمان لازم تا دریافت جواب، می تواند از پذیرش یا عدم پذیرش خود مطلع گردد. در این مدت در کمپ های معین می توان اقامت نمود.

هزینه مهاجرت به فرانسه

هزینه مهاجرت به فرانسه بستگی به این دارد که شما کدام یک از روش های بالا را انتخاب کرده باشید. به طور مثال اگر مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه کذاری را انتخاب کرده اید ملزم به خرج هزینه های بیشتری هستید  و برعکس مهاجرت تحصیلی دارای هزینه های کمتری میباشد.

  • به طور کلی هزینه صدور ویزای شنگن 80 یورو
  • ویزای بلند مدت 99
  • یورو و ویای ترانزیت 80 یورو میباشد.

مشاوره با اندیشه آرام در مورد شرایط مهاجرت خود به فرانسه

چنانچه مطالب بالا را مزالعه کردید و قصد مهاجرت به فرانسه را دارید اما نمیدانید کدام روش را برای مهاجرت برگزینید، نکران نباشید. موسسه مهاجرتی اندیشه آرام اینجاست تا بتواند با تجربه های مهندس اندیشه آرام شما را در سریعترین زمان و بهترین حالت ممکن به هدف برساند. میتوانید فرم زیر را برای مشاوره پر کنید و یا از طریق واتس اپ با ما در ازتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

درخواست مشاوره تخصصی

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.