موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم یا تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این روش برای افرادی که علاقه‌مند به زندگی و کار در اروپا هستند، گزینه‌ای جذاب محسوب می‌شود.

انواع روش‌های سرمایه گذاری برای اقامت اروپا

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در اروپا و اخذ اقامت در اروپا وجود دارد. برخی از رایج‌ ترین این روش‌ها عبارتند از:

سرمایه گذاری در اروپا با خرید ملک

یکی از رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری برای اقامت اروپا، خرید ملک و سرمایه گذاری در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای این روش بسته به کشور متفاوت است.

سرمایه گذاری در اروپا با ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت نیز یکی از گزینه‌های موجود است. حداقل سرمایه گذاری برای این روش بسته به کشور متفاوت است.

سرمایه گذاری در اروپا با کارآفرینی

به منظور سرمایه گذاری در اروپا از طریق کارآفرینی، کارآفرین باید ایده کسب و کار و هدف خود را از طریق تحلیل های انجام گرفته ثابت کند و بعد از آن باید تضمینی برای بکارگیری شهروندان کشور مقصد در مجموعه خود ارائه نماید.

سرمایه گذاری در اروپا با ویزای خود حمایتی (تمکن مالی)

لازم است بدانید شرایط اخذ ویزای تمکن مالی در هر کشور متفاوت می باشد. به طور کلی در اکثر کشور ها پس از پنج سال دریافت اقامت میتوان به پاسپورت اون کشور نیز دست بیابید. معمولاً شش ماه شرط حضور و نداشتن اجازه کار جزو اصلی ترین موارد می باشد.

در اکثر برنامه های خود حمایتی (تمکن مالی) فرد باید مبلغی را در داخل حساب خود در کشور مبدا و یا مقصد به مدت چند ماه قرار دهد و همچنین درآمد ماهانه ای با توجه به قوانین کشور مقصد ارائه نمایند. در اصل سرمایه گذاری در اروپا از طریق خود حمایتی برای افراد بازنشسته که دارای تمکن مالی بالا (دارایی های نقدی، دارایی های غیر نقدی و انواع سندهای مالکیت ) هستند، مناسب است.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق بیزنس یا فرانچایز

امکان سرمایه گذاری در اروپا با خرید سهام شرکت های خارجی و برندهای شناخته شده در یکی از شعبه های بین المللی رستوران های زنجیره ای از قبیل کینگ برگر و مک دونالد برای فرد سرمایه گذار وجود دارد. در حقیقت این برندها در سطح بین  الملل مطرح و شناخته شده هستند و سرمایه گذاری در این نوع از بیزینس می تواند منجر به سود بالا برای سرمایه گذاران، شود.

شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا

شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا بسته به کشور متفاوت است. به طور کلی، شرایط عمومی لازم برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا عبارتند از:

 • سن بالای 18 سال
 • عدم سوء پیشینه سلامت جسمی و روانی
 • تمکن مالی کافی
 • ارائه مدارک تمکن مالی ( مانند گردش حساب بانکی)
 • تایید گردش مالی افراد توسط سفارت کشور مقصد
 • داشتن سوابق کاری مرتبط برای ثبت شرکت در برخی کشور های اروپایی

علاوه بر این، برخی از کشورها شرایط خاص دیگری نیز برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری دارند. به عنوان مثال، در پرتغال، سرمایه گذاران باید حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم دریافت کنند.

برای سرمایه گذاری در اروپا چه میزانی باید هزینه کنیم؟

هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اروپا با توجه به انتخاب انواع روش های انتقال سرمایه به کشورهای اروپایی مختلف و میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در اروپابا یکدیگر تفاوت دارد. ولی به طور کلی حداقل هزینه برای سرمایه گذاری در اروپا حدود ۲۵۰ هزار یورو و حداکثر 500 هزار یورو است که البته با توجه به قوانین کشورهای مختلف اروپایی متفاوت است.

برای سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک، فرد سرمایه گذار باید بررسی دقیقی از کشورهایی که امکان اخذ اقامت فرد و خانواده اش را فراهم می کند، داشته باشد. برای مثال در کشور یونان فرد باید ملکی که خریداری می کند حداقل 250 هزار یورو، قیمت داشته باشد تا بتواند اقامت 5 ساله این کشور را اخذ نماید. ولی در قبرس جنوبی حداقل هزینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک حدود 300 هزار یورو و در اسپانیا این امکان با 500 هزار یورو امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که در روش دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی، فرد باید هزینه ای برای دریافت مجوز ثبت شرکت پرداخت نماید و برای هزینه راه اندازی شرکت تمکن مالی خوبی داشته باشد تا بتواند دفتر کار و تجهیزات لازم را خریداری کند.

برای سرمایه گذاری در اروپا چه مدارکی لازم است؟

برای سرمایه گذاری در اروپا لازم است تا مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 •  اصل پاسپورت و تصویر همه صفحات آن
 •  اصل کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اثبات تمکن مالی و اثبات دارایی‌ ها
 •  گواهی عدم سو پیشینه برای سفارت
 •  پرونده سلامت و مدارک پزشکی

 برای ارائه مدارک هویتی، فرد باید نسبت به تکمیل فرم های مربوطه و اطلاعات شخصی خود به زبان انگلیسی اقدام نماید. توجه داشته باشید که در بعضی از کشورهای اروپایی به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری و ویزای کاری، فرد باید رزومه شغلی قوی و مرتبط با نوع سرمایه گذاری که قصد دارد انجام دهد و تمکن مالی خوب برای سرمایه گذاری در اروپا​ را داشته باشد.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق موسسه مهاجرتی AndisheCo

قبل از هر اقدامی برای سرمایه گذاری در اروپا بهتر است با یک موسسه معتبر مهاجرتی مشورتی داشته باشید و از راهنمایی های آن ها استفاده کنید. موسسه مهاجرتی AndisheCo در زمینه مهاجرت قانونی به اروپا فعالیت می کند و می تواند به شما کمک کند تا سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
مشاوره تخصصی مهاجرت

درخواست مشاوره تخصصی

قبرس شمالی امن ترین کشور دنیا

10 مزیت مهاجرت به قبرس شمالی

در حال حاضر قبرس شمالی، به عنوان یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجرت شناخته شده است. این منطقه به دلیل ارائه زندگی با کیفیت بالا،

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.