مهاجرت تحصیلی به فنلاند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار زیبا و از نظر رفاه و اقتصاد پیشرفت و توسعه بالایی دارد.

قبل مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند تمام جوانب و موقعیت را در نظر بگیرید و سنجیده و با اطلاعات کافی و درست انتخاب کنید. موقعیت شغلی و زندگی خوب در فنلاند توجه بسیاری از مهاجرین تحصیلی را به خود جلب کرده است.

به همین دلایل و موقعیت های عالی درخواست ویزای تحصیلی و مقیم شدن در این کشور بالا می باشد. در ادامه با شرکت مهاجرتی اندیشه همراه باشید تا وضعیت مهاجرت تحصیلی و کار بعد از اتمام تحصیل، هزینه زندگی و بقیه موارد را با هم بررسی کنیم.

انتخاب رشته تحصیلی عالی و دانشگاه برجسته و تحصیل در پایه های گوناگون و مخارج زندگی در این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید و با مشکلات مواجه نشوید.

درباره کشور فنلاند – چرا مهاجرت تحصیلی به فنلاند ؟

این کشور به لحاظ جغرافیایی در شمال اروپا در مناطق اسکاندیناوی واقع شده که به لحاظ گردشگری و زیبایی های طبیعی بسیار غنی بوده و دارای دریاچه های متعدد و زیبا می باشد. از شهرهای شلوغ و بزرگ آن می توان به هلسینکی اشاره کرد. فنلاند به لحاظ بزرگی کشور رتبه هشتم کشورهای قاره اروپا محسوب می شود. زبان رسمی فنلاندی و دین اکثر آنها مسیحی می باشد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

تا سال 2017 تحصیل در این کشور رایگان بوده و مشمول هزینه نمی شد، بعد از این سال تصویب شد که برای تحصیل باید هزینه پرداخت شود البته هزینه های آن در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم می باشد.

اگر به زبان فنلاندی تسلط ندارید، با گذراندن دوره فنلاندی به طور رایگان این زبان را یاد خواهید گرفت و در پایه های بعدی تحصیلی هزینه های شما با یادگیری زبان فنلاندی کاهش می یابد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند از سالانه 6 هزار یورو شروع می شود و بستگی به رنک دانشگاه و رشته انتخابی و شهر، شهریه ها متفاوت است. در بعضی دانشگاه ها تا 16هزار یورو در سال هزینه تحصیل می باشد.

مطلب مرتبط : مهاجرت تحصیلی به بلژیک

برخی از هزینه های زندگی و دانشگاه در فنلاند

شهریه تحصیل در فنلاند

به عنوان مثال: دانشگاه هلنسکی شهریه یک سال ۱۳ هزار تا ۱۸ هزار یورو می باشد. دانشگاه آلتو شهریه یک سال ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار یورو می باشد. دانشگاه آریکادا ۶هزار تا ۹هزار یورو، دانشگاه شرق فنلاند ۸هزار تا ۱۵هزار یورو و دانشگاه تامپیر ۸ تا ۱۲ هزار یورو می باشد.

 از هزینه های زندگی و خوراک در این کشور می توان به عنوان مثال به اقلام زیر اشاره کرد:

قیمت یک کیلو برنج حدود 1.7 یورو

قیمت یک کیلو گوشت حدود 13.2 یورو

قیمت یک مسیر تاکسی حدود 6 یورو

قیمت یک پرس غذا در رستوران حدود 11یورو

شهریه یک ماه باشگاه یا استخر حدود 36.5 یورو

تحصیل در پایه ابتدایی تا دبیرستان

آغاز تحصیل در فنلاند از سن ۷ سالگی شروع می شود و تا سن ۱۹ سالگی ادامه دارد. دانش آموزان با یادگیری دقیق علوم پایه کاملا آموزش می بینند و بعد از گذراندن این دوره و تسلط کامل به دروس پایه، وارد پایه بعدی می شوند. پس از گرفتن مدرک دیپلم در سن ۱۹ سالگی به تحصیل خود در دانشگاه ادامه می دهند.

همچنین بخوانید : شرایط تحصیل در مجارستان چیست؟

تحصیل در پایه کارشناسی

در کشور فنلاند تحصیل در پایه کارشناسی ۳ تا ۴ سال می باشد. در دانشگاهای این کشور به زبان های سوئدی و فنلاندی تدریس صورت می گیرد. البته بعضی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند. لازم به ذکر است تحصیل به زبان فنلاندی بدون پرداخت شهریه و رایگان می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان باید شهریه پرداخت کنید و به طور میانگین در مدت یک سال ده هزار یورو می باشد.

نکته مهم که باید به آن توجه کرد این است که برای پذیرفته شدن، داشتن مدرک آیلتس نمره ۶ به بالا درصد قبولی را بالا می برد. دانشجوی پایه کارشناسی مجاز به ۱۰ ساعت کار نیمه وقت در یک هفته می باشد که از این طریق می تواند بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین کند.

تحصیل در پایه کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در کارشناسی ارشد ۱.۵ الی ۲ سال می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی در پایه کارشناسی ارشد تاکید می شود که مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی را داشته باشید زیرا در اکثر دانشگاه های فلاند به زبان های فنلاند (سوئدی و فنلاندی) آموزش داده و صحبت می کنند.

حال اگر تنها مدرک انگلیسی را دارید لزوما باید برای دانشگاه های انگلیسی زبان اقدام کنید و مدارک بفرستید.

داشتن نمره تقریبا ۷ سنجش آیلتس برای پایه تحصیلی کارشناسی ارشد قطعی می باشد. برای دانشجوی پایه کارشناسی ارشد در مدت یک هفته ۲۰ ساعت کار مجاز می باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مدارک مورد نیاز تحصیل در مقطع دکترا

مدت زمان تحصیل در پایه دکترا ۳ تا ۵ سال می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در پایه دکترا مدارک لازم به شرح زیر است:

پاسپورت به همراه کپی، عکس ۶ در ۴، مدارک دیپلم ۱۲ ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) و ریز نمرات به همراه کپی از آن، مدارک تحصیلی دانشگاهی درخواست کننده، گواهی نامه های آموزشی یا دانشنامه تحصیلی متقاضی.
رزومه، مدرک زبان، گواهی تمکن مالی، بیمه یک ساله، مدرک تحصیلی با اعتبار در پایه کارشناسی ارشد، مدرک انگلیسی آیلتس با نمره 7، ارائه پایان نامه علمی و مقالات علمی بین المللی، تحویل هدف نامه قدرتمند.

از اصل همه ی این مدارک باید دو نسخه کپی به همراه داشته باشید.

بعد از تحویل مدارک ذکر شده حتما باید با یک استاد راهنما گفتگو داشته باشید و تاییدیه دریافت کنید.

ادامه تحصیل بعد از مدرک دکترا

بعد از پایان این مرحله امکان دارد تصمیم به ادامه تحصیل داشته باشید. که این مرحله از تحصیل را پس داک یا پسا دکترا می نامند. در این پایه تحصیلی، دانشجویان به شکل پیشرفته و بسیار حرفه ای به بررسی و پژوهش ادامه می دهند. دانشگاه هلسینکی از برترین دانشگاه های دنیا می باشد.

آیا تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

یکی از نکات جالب و مهم در کشور فنلاند این است که تقاضا کننده می تواند با خانواده خود مهاجرت همزمان با تحصیل داشته باشد. در  بیشتر دانشگاه های فنلاند می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. نکته دیگر اینکه یکی از رشته هایی که در فنلاند تقاضای بالایی دارد، تحصیل در دانشگاه های پزشکی می باشد و بعد از پایان دوره تحصیل افراد به آسانی می توانند در همه کشورهای دنیا مشغول به کار شوند.

نمره زبان انگلیسی برای هر دانشگاه متفاوت است، چند نمونه از نمره آیلتس و تافل برای دانشگاه های مختلف برای تحصیل در دانشگاه هلسینکی حداقل نمره آیلتس باید 6.5 و نمره تافل باید 99 باشد.

برای دانشگاه فنلاند شرقی حداقل نمره آیلتس باید 6.5 و تافل 90 تا 92 باشد. به عنوان مثال در بعضی رشته ها مانند حقوق، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی و IT می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

مطالب مرتبط : شرایط ویزای تحصیلی در آلمان چیست؟

بورسیه تحصیلی درکشور فنلاند

بورسیه تحصیلی در پایه کارشناسی و کارشناسی ارشد به خصوص برای دانشجویان بین المللی سخت و محدود می باشد. شما در مقطع دکترا به این صورت می توانید برای گرفتن بورسیه تحصیلی در فنلاند اقدام کنید:
بعد از پذیرش در دانشگاه مورد نظر، ثابت کنید دانشجوی برجسته و درحد عالی هستید و درخواست بورسیه دهید.

کار هم زمان با تحصیل در فنلاند

در تمام پایه های تحصیلی امکان کار وجود دارد، دانشجویان ۲۵ ساعت در مدت یک هفته می توانند کار کنند. تا هزینه ای تحصیل و زندگی را به راحتی فراهم کنند. پیش نیاز برای کار در این کشور تسلط کامل به زبان فنلاندی یا سوئدی می باشد.

مزایای مهاجرت تحصیلی به فنلاند

یکی از مزیت های تحصیل در این کشور پایین بودن هزینه های تحصیل در مقابل امکانات بالای رفاهی می باشد. نظام آموزشی فنلاند در کل دنیا نمونه و برجسته است. فنلاند یک کشور بسیار عالی و به لحاظ امنیت، جزء امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. بهترین و معتبرترین دانشگاه ها در این کشور وجود دارند. مردمان فنلاند افرادی خونگرم هستند و رفتار صمیمی و محترم با مهاجران دارند. اغلب به خنده رویی و صمیمیت شهرت دارند.

بورسیه در فنلاند یکی از بارزترین مزایا و تحصیل در این کشور می باشد. دانشجویان برجسته و لایق به راحتی با رعایت پیش نیازها و ارائه مدارک لازم می توانند از بورسیه هایی که دولت در اختیار دانشگاه ها گذاشته اند استفاده می کنند.

 اقامت بعد از تحصیل در کشور فنلاند

بسیاری از افراد بعد از تحصیل در فنلاند تصمیم به تابعیت و مقیم شدن در این کشور می گیرند. بعد از پایان تحصیلات دانشجویان بین المللی اگر تصمیم به ماندن در این کشور داشته باشند حتما باید کار و شغل مناسب پیدا کنند. در این کشور افراد بعد از اتمام دوره تحصیل یک سال زمان دارند برای پیدا کردن کار تا بتواند اقامت کاری بگیرند.

نکات و سخن پایانی

ما در این مقاله تمام موارد تحصیل در فنلاند را مورد نقد و بررسی قرار دادیم. این کشور بالاترین سطح رفاه اجتماعی را دارد، به همین دلیل بهترین گزینه و انتخاب برای مهاجرین تحصیلی می باشد. یکی از امن ترین شهرها که با کیفیت ترین دانشگاه ها را دارد شهر هلسینکی می باشد. تحصیل همراه کار منجر به گرفتن اقامت و تابعیت فنلاند می شود.

شرکت مهاجرتی اندیشه با در نظر داشتن تمامی شرایط و ضوابط می تواند بستری راحت برای مهاجرت تحصیلی شما و فرزندانتان فراهم کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در شرکت مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

خوشحال میشیم به این محتوا امتیاز بدید
اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان نظام آموزشی مجارستان تا دوره متوسطه برای تمام افراد اجباری و رایگان می باشد. دانشجو بعد

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد