موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به فنلاند است زیرا این کشور بسیار زیبا و از نظر رفاه و اقتصاد پیشرفت و توسعه بالایی دارد. قبل از مهاجرت به فنلاند باید تمام جوانب و موقعیت را در نظر بگیرید و سنجیده عمل کنید. در حال حاضر موقعیت شغلی و زندگی خوب در این کشور توجه بسیاری از مهاجرین تحصیلی را به خود جلب کرده است. به همین دلایل درخواست ویزای تحصیلی و اقامت در این کشور حایز اهمیت است. در ادامه قصد داریم شما را با مهاجرت تحصیلی به فنلاند، وضعیت کار بعد از اتمام تحصیل، هزینه های تحصیل و زندگی آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

چرا مهاجرت تحصیلی به فنلاند؟

فنلاند به لحاظ جغرافیایی در شمال اروپا در مناطق اسکاندیناوی واقع شده که به لحاظ گردشگری، زیبایی های طبیعی و دریاچه های متعدد مطرح است. از شهرهای شلوغ و بزرگ آن می توان به هلسینکی اشاره کرد. فنلاند از لحاظ وسعت، رتبه هشتم کشورهای قاره اروپا را به خود اختصاص داده است. زبان رسمی مردم این کشور زبان فنلاندی و دین مردم آن مسیحیت است.

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

تا سال 2017 تحصیل در این کشور رایگان بوده و مشمول هزینه نبود، اما بعد از آن شرایطی تصویب شد که برای تحصیل باید هزینه پرداخت شود. البته هزینه های آن در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم تر است.

اگر به زبان فنلاندی تسلط ندارید، می توانید با گذراندن دوره فنلاندی به طور رایگان این زبان را یاد بگیرید و در مقاطع دیگر تحصیلی، هزینه های شما با یادگیری زبان فنلاندی کاهش می یابد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند از سالانه 6 هزار یورو شروع می شود؛ البته این هزینه با توجه به رتبه دانشگاه، رشته تحصیلی و شهر انتخابی متفاوت است. در بعضی دانشگاه ها هزینه تحصیل تا 16 هزار یورو در سال متغیر است.

هزینه زندگی و دانشگاه در فنلاند

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند قبل از هر چیز لازم است از هزینه های زندگی و دانشگاه مطلع باشید. به عنوان مثال در دانشگاه هلنسکی شهریه یک سال 13 هزار تا 18 هزار یورو می باشد. در دانشگاه آلتو شهریه یک سال 12 هزار تا 15 هزار یورو می باشد. دانشگاه آرکادا 6 هزار تا 9 هزار یورو، دانشگاه شرق فنلاند 8 هزار تا 15 هزار یورو و دانشگاه تامپر 8 تا 12 هزار یورو است.

 از هزینه های زندگی و خوراک در این کشور می توان به عنوان مثال به اقلام زیر اشاره کرد:

 • قیمت یک کیلو برنج حدود 1.7 یورو
 • قیمت یک کیلو گوشت حدود 13.2 یورو
 • قیمت یک مسیر تاکسی حدود 6 یورو
 • قیمت یک پرس غذا در رستوران حدود 11یورو
 • شهریه یک ماه باشگاه یا استخر حدود 36.5 یورو

تحصیل در پایه ابتدایی تا دبیرستان

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند، بهتر است بدانید که آغاز تحصیل در فنلاند از سن 7 سالگی شروع می شود و تا سن 19 سالگی ادامه دارد. به دانش آموزان این مقطع علوم پایه آموزش داده می شود و بعد از گذراندن این دوره و تسلط کامل به دروس پایه، وارد مقطع بعدی می شوند. دانش آموزان پس از اخذ مدرک دیپلم در سن 19 سالگی، می توانند به تحصیل در دانشگاه ادامه دهند.

تحصیل در پایه کارشناسی

در کشور فنلاند تحصیل در پایه کارشناسی 3 تا 4 سال است. تدریس در دانشگاهای این کشور به زبان های سوئدی و فنلاندی انجام می شود. البته بعضی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند. لازم به ذکر است تحصیل به زبان فنلاندی بدون پرداخت شهریه و رایگان است؛ ولی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان باید شهریه پرداخت کنید که به طور میانگین در مدت یک سال هزینه آن 10 هزار یورو می باشد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، این است که برای پذیرفته شدن، مدرک آیلتس نمره 6 به بالا شانس قبولی شما را افزایش می دهد. دانشجوی پایه کارشناسی مجاز به 10 ساعت کار نیمه وقت در یک هفته است که از این طریق می تواند بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین کند.

تحصیل در پایه کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1.5 الی 2 سال است. برای اخذ ویزای تحصیلی در پایه کارشناسی ارشد تاکید می شود که مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی داشته باشید؛ زیرا در اکثر دانشگاه های فلاند، تدریس به زبان های فنلاند (سوئدی و فنلاندی) انجام می شود. حال اگر فقط مدرک انگلیسی را دارید، لزوما باید برای دانشگاه های انگلیسی زبان اقدام و مدارک خود را ارسال نمایید.

داشتن نمره تقریبا 7 آیلتس برای پایه تحصیلی کارشناسی ارشد قطعی می باشد. برای دانشجوی پایه کارشناسی ارشد در مدت یک هفته 20 ساعت کار مجاز است.

مدارک مورد نیاز تحصیل در مقطع دکترا

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند، مدت زمان تحصیل در پایه دکترا 3 تا 5 سال می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در پایه دکترا مدارک لازم به شرح زیر است:

 • رزومه
 • پاسپورت به همراه کپی آن
 • عکس 6 در 4
 • مدارک دیپلم 12 ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) و ریز نمرات به همراه کپی از آن
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی درخواست کننده
 • گواهی نامه آموزشی یا دانشنامه تحصیلی متقاضی
 • مدرک زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه یک ساله
 • مدرک تحصیلی با اعتبار در پایه کارشناسی ارشد
 • مدرک انگلیسی آیلتس با نمره 7
 • ارائه پایان نامه علمی و مقالات علمی بین الملل
 • تحویل هدف نامه قدرتمند.

از اصل همه این مدارک باید دو نسخه کپی به همراه داشته باشید. بعد از تحویل مدارک ذکر شده حتما باید با یک استاد راهنما گفتگو داشته باشید و تاییدیه دریافت کنید.

ادامه تحصیل بعد از مدرک دکترا

بعد از پایان این مرحله امکان دارد تصمیم به ادامه تحصیل داشته باشید. این مرحله از تحصیل را پس داک یا پسا دکترا می نامند. در این پایه تحصیلی، دانشجویان به صورت حرفه ای به بررسی و پژوهش ادامه می دهند. در این بین امکان پس داک در دانشگاه هلسینکی که به عنوان یکی از برترین دانشگاه های دنیا مطرح می باشد، فراهم است.

آیا تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

یکی از نکات جالب و مهم در کشور فنلاند این است که تقاضا کننده می تواند با خانواده خود مهاجرت همزمان با تحصیل داشته باشد. در بیشتر دانشگاه های فنلاند می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. نکته دیگر اینکه یکی از رشته هایی که در فنلاند تقاضای بالایی دارد، تحصیل در دانشگاه های پزشکی می باشد و بعد از پایان دوره تحصیل افراد به آسانی می توانند در تمامی کشورهای دنیا مشغول به کار شوند.

نمره زبان انگلیسی برای هر دانشگاه متفاوت است، نمره آیلتس و تافل برای تحصیل در دانشگاه هلسینکی به ترتیب حداقل  باید 6.5 و 99 باشد.

برای دانشگاه فنلاند شرقی حداقل نمره آیلتس باید 6.5 و تافل 90 تا 92 باشد. به عنوان مثال در بعضی رشته ها مانند حقوق، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی و IT می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

بورسیه تحصیلی در فنلاند

بورسیه تحصیلی در پایه کارشناسی و کارشناسی ارشد به خصوص برای دانشجویان بین المللی سخت و محدود است. شما در مقطع دکترا به این صورت می توانید برای گرفتن بورسیه تحصیلی در فنلاند اقدام کنید:
بعد از پذیرش در دانشگاه مورد نظر، ثابت کنید دانشجوی برجسته و درحد عالی هستید و درخواست بورسیه دهید.

کار هم زمان با تحصیل در فنلاند

در تمام مقاطع تحصیلی امکان کار وجود دارد، دانشجویان 25 ساعت در مدت یک هفته می توانند کار کنند. تا هزینه ای تحصیل و زندگی را به راحتی فراهم کنند. پیش نیاز برای کار در این کشور تسلط کامل به زبان فنلاندی یا سوئدی است.

مزایای مهاجرت تحصیلی به فنلاند

یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به فنلاند، پایین بودن هزینه های تحصیل در مقابل امکانات بالای رفاهی است. نظام آموزشی فنلاند در کل دنیا نمونه و برجسته است. فنلاند یک کشور بسیار عالی و به لحاظ امنیت، جزء امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. بهترین و معتبرترین دانشگاه ها در این کشور وجود دارند. مردمان فنلاند افرادی خونگرم هستند و رفتار صمیمی و محترم با مهاجران دارند. اغلب به خنده رویی و صمیمیت شهرت دارند.

بورسیه در فنلاند یکی از بارزترین مزایا و تحصیل در این کشور است. دانشجویان برجسته و لایق به راحتی با رعایت پیش نیازها و ارائه مدارک لازم می توانند از بورسیه هایی که دولت در اختیار دانشگاه ها گذاشته، استفاده می کنند.

اقامت بعد از تحصیل در کشور فنلاند

بسیاری از افراد بعد از تحصیل در فنلاند تصمیم به تابعیت و اقامت در این کشور می گیرند. دانشجویان بعد از اتمام فارغ التحصیلی، چنانچه تصمیم به ماندن در این کشور داشته باشند، حتما باید کار و شغل مناسب پیدا کنند. در این کشور افراد بعد از اتمام دوره تحصیل یک سال مهلت دارند تا برای پیدا کردن کار اقدام نمایند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی نمودیم توضیحاتی در خصوص مهاجرت تحصیلی به فنلاند و هزینه های آن ارائه دهیم. این کشور بالاترین سطح رفاه اجتماعی را دارد، به همین دلیل بهترین انتخاب برای مهاجرت است. خوب است بدانید که تحصیل همراه با کار در این کشور سبب اخذ اقامت و تابعیت فنلاند می شود.

شرکت مهاجرتی اندیشه با در نظر داشتن تمامی شرایط و ضوابط می تواند بستری راحت برای مهاجرت تحصیلی شما فراهم کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به فنلاند، می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

درخواست مشاوره تخصصی

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.