موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی

آنچه در این مقاله میخوانید:

مهاجرت از طریق تمکن مالی یکی از راه‌های مهاجرت به کشورهای دیگر است و افرادی که شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند برای مهاجرت از این طریق اقدام کنند. بطورکلی مهاجرت از طریق تمکن مالی برای افرادی مناسب است که از توانایی مالی خوبی برخوردار باشند؛ بطوری که بتوانند هزینه‌های زندگی خود و خانواده را پوشش دهند. 

 اقامت بهترین کشور از طریق تمکن مالی

مهاجرت از طریق تمکن مالی که از آن با عناوینی چون مهاجرت خود حمایتی یا سرمایه‌داری نیز یاد می‌شود، با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، متفاوت است. برخی افراد با تمکن مالی ترجیح می‌دهند با سرمایه خود در کشوری دیگر سرمایه‌گذاری کنند. در واقع مهاجرت این افراد از راه مهاجرت سرمایه‌گذاری است و شرایط نسبتاً متفاوتی با مهاجرت از طریق تمکن مالی دارد و نیازمند طی کردن مراحلی مثل ثبت شرکت، خرید ملک و … است. در مهاجرت از طریق تمکن مالی، شخص متقاضی بایستی اثبات کند که از درآمد بالا و دائمی برخوردار است که از پس هزینه‌های خود در کشور مقصد، برمی‌آید. در این شیوه‌ی مهاجرت، نیازی به مدرک زبان نیست و تا زمان کسب اقامت دائم، اجازه‌ی کار را نخواهید داشت. کشورهای اروپایی از جمله کشورهایی هستند که مهاجرت از طریق تمکن مالی به آنها امکان پذیر است و افراد واجد شرایط می‌توانند برای اخذ اقامت از این طریق اقدام کنند. در ادامه بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی و شرایط آنها را بررسی می‌کنیم.

یونان

یکی از بهترین کشورها برای اخد اقامت تمکن مالی یونان است. افرادی که شهروند کشورهایی غیر اتحادیه اروپا هستند در صورتی که درآمد سالانه کافی و ثابت داشته باشند، می‎توانند برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اقدام کنند. این میزان درآمد باید هزینه‌های زندگی فرد یا فرد با خانواده‌اش را پوشش دهد. مدت زمان اقامت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی 2 ساله است که پس از پایان این مدت باید برای تمدید ویزا اقدام نمود. همچنین افرادی که از طریق تمکن مالی اقامت دریافت می‌کنند اجازه کار در یونان را ندارند.   بهترین کشورها برای ویزای تمکن مالی

حداقل درآمدی که هر فرد برای اخذ اقامت تمکن مالی نیاز دارد حدود 2000 یورو در ماه است که این میزان درصورت همراهی خانواده بیشتر می‌شود. یعنی برای همسر 20 درصد و برای هر فرزند 15 درصد اضافه می‎شود. همچنین منبع این درآمد باید از حقوق بازنشستگی، حساب‌های بانکی، اجاره ملک و … در کشور شخص باشد. یعنی شخص باید ثابت کند بدون اینکه در یونان اشتغال یا فعالیت اقتصادی داشته باشد می‌تواند هزینه‌های زندگی خود را تامین کند. 

پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی، ابتدا فرد باید ویزای D7 بگیرد که 4 ماه اعتبار دارد و پس از ورود به پرتغال می‎تواند برای اخذ اقامت موقت (TRP) اقدام نماید. حداقل درآمد لازم برای اخذ ویزای D7  برای یک نفر 8460 یورو سالانه (705 یورو در ماه) است که درصورت همراهی خانواده، برای همسر 50 درصد یعنی 4230 یورو سالانه و برای هر فرزند زیر 18 سال 30 درصد یعنی 2538 یورو اضافه می‌شود. منبع درآمد نیز باید مستقل از فعالیت اقتصادی و اشتغال در پرتغال باشد.

اقامت بهترین کشورهای برای ویزای تمکن مالی؛پرتغال

علاوه بر این شما به یک شماره شناسایی مالیاتی (NIF) در پرتغال نیاز دارید زیرا درصورت نداشتن آن نمی‌توانید هیچ فعالیت مالی در پرتغال انجام دهید. پس از آن باید یک حساب بانکی در پرتغال باز کنید که هر فرد باید حداقل 7000 یورو در حساب بانکی خود داشته باشد و درصورت همراهی همسر این مبلغ حداقل 10500 یورو است. همچنین باید محل اقامت خود در پرتغال را از پیش مشخص کنید؛ البته ملزم به خرید ملک نیستید و می‌توانید قرارداد اجاره بلند مدت (حداقل 1 سال) ببندید. همچنین داشتن بیمه سلامت و نداشتن سابقه کیفری از الزامات است.

اسپانیا

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی اسپانیا است. برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا باید برای ویزای غیر سودآور اقدام کنید که این ویزا اجازه کار در اسپانیا را به شما نمی‌دهد. حداقل درآمد لازم برای اخذ این ویزا برای هر فرد 25560 یورو سالانه است که برای هر عضو خانواده 6390 یورو اضافه می‌شود. درآمد باید از منابعی غیر از اشتغال در اسپانیا حاصل شود. 

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی

این ویزا 3 ماه و 15 روز اعتبار دارد که حداکثر تا یک ماه پس از ورود به اسپانیا باید برای اقامت موقت و دریافت کارت شناسایی ملی خارجی اقدام کنید. بعد 5 سال از اقامت موقت، می‎توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید که دراین صورت اجازه کار و زندگی نامحدود در اسپانیا را خواهید داشت. بعد 10 سال از اقامت (موقت یا دائم) درصورت واجد شرایط بودن می‌توانید برای اخذ تابعیت اقدام نمایید.

فرانسه

فرانسه نیز یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی است. برای اقامت تمکن مالی در فرانسه ابتدا باید کارت ویزیتور (بازدیدکننده) دریافت کنید که با آن اجازه اقامت 1 سال در فرانسه را دارید. پس از پایان مدت می‌توانید هرتعداد دفعه که بخواهید آن را تمدید کنید. اشخاص با این ویزا اجازه کار در فرانسه نخواهند داشت. 

ویزای تمکن مالی فرانسه درصورتی اعطا می‌شود که شخص درآمد کافی و یک اقامتگاه (خرید یا اجاره‌ای) در فرانسه داشته باشد. حداقل درآمد لازم برای یک نفر حدود 15632 یورو سالانه است و برای هر عضو خانواده مبلغ لازم در نامه درخواست ذکر می‌شود. منبع درآمد باید مستقل از اشتغال در فرانسه باشد. بعد 5 سال از اقامت موقت می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید و پس از 10 سال از اقامت نیز می‌توانید برای اخذ تابعیت فرانسه اقدام نمایید. حداقل سن لازم برای اخذ این ویزا 18 سال است و نداشتن سابقه کیفری نیز الزامی است. 

برای بررسی شرایط خود به صورت دقیق، لازم است شرایط شما توسط کارشناسان ما بررسی شود. شما میتوانید از طریق فرم انتهای مقاله یا لینک بالا با کارشناسان ما در واتس اپ در ارتباط باشید.

اتریش

اتریش سالانه 450 ویزای تمکن مالی اعطا می‎کند بنابراین باید در مدت زمان تعیین‌شده، سریع‎تر اقدام کنید. برای ورود به اتریش باید ویزای جداگانه دریافت کنید که 3 ماه اعتبار دارد. پس از ورود به اتریش باید برای دریافت اقامت موقت از مقامات محلی اتریش اقدام کنید که 1 سال اعتبار دارد. پس از پایان مدت می‌توانید با ارائه مدارک تمکن مالی، ویزا را تمدید کنید. افراد با این ویزا اجازه کار در اتریش ندارند. 

دریافت اقامت دائم کشورها با ویزای تمکن مالی

حداقل درآمد لازم برای هر فرد 24000 یورو سالانه و درصورت همراهی همسر 38000 یورو است. برای هر فرزند زیر 18 سال 3700 یورو سالانه اضافه می‌شود. همچنین باید یک ملک که برای تعداد اعضای خانواده مناسب باشد خریداری یا اجاره کنید و مدارک آن را ارائه دهید. داشتن بیمه سلامت نیز از دیگر الزامات است. شخص متقاضی و اعضای خانواده بالای 14 سال باید مهارت زبان آلمانی خود درحد A1 را از طریق شرکت در آزمون زبان اثبات کنند. (آزمون را باید حداکثر تا 12 ماه قبل درخواست شرکت کنند). البته اگر دارای مدرک دیپلم یا دانشگاهی باشند، الزام مهارت زبان آلمانی برداشته می‌شود.

سوئد

برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوئد ابتدا باید ویزای ورود به این کشور را دریافت کنید که اعتبار آن 3 ماه است. پس از ورود به کشور سوئد باید برای دریافت اقامت موقت اقدام نمایید. همچنین اشخاص با ویزای تمکن مالی نمی‎توانند در سوئد کار کنند. افرادی که متقاضی دریافت ویزای تمکن مالی هستند، باید اثبات کنند که بدون اینکه نیاز به کار کردن در سوئد داشته باشند، می‎توانند هزینه‌های زندگی خود (یا خود و خانواده) را پوشش دهند. 

حداقل درآمد لازم برای یک فرد حدود 200000 کرون است و این میزان برای همسر 100000 کرون و برای هر فرزند 50000 کرون افزایش می‌یابد. مانند سایر کشورهای ذکرشده، منبع این درآمد باید مستقل از اشتغال در سوئد باشد یعنی می‎تواند از حقوق بازنشستگی فرد، سود سپرده حساب بانکی، سهام شرکت، اجاره ملک و … باشد. بنابراین افراد برای دریافت این ویزا باید مدارکی از قبیل گردش حساب، گواهی اسناد و مالکیت‌ها، سهام (درصورت داشتن) و … را ارائه دهند.

سوئیس

سوئیس از سال 2002 ویزای تمکن مالی به افراد واجد شرایط اعطا می‌کند و یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی است. برای اخذ اقامت تمکن مالی سوئیس باید ثابت کنید درآمد شما به میزانی است که بدون برخورداری از کمک‌های اجتماعی سوئیس می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهید. بطورکلی حداقل درآمد لازم برای یک خانواده 50000 فرانک سوئیس در سال است. منبع درآمد باید مستقل از فعالیت اقتصادی و اشتغال در سوئیس باشد و می‌تواند از حساب بانکی، اجاره املاک و مستغلات و …. باشد. 

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق خودحمایتی

سوئیس به متقاضیان ویزای تمکن مالی، مجوز B اعطا می‌کند که اشخاص دارای این ویزا اجازه کار در سوئیس ندارند. مجوز B یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. دریافت مجوز B این امکان را به همسر، فرزندان و والدین شخص (درصورتی که از نظر مالی به شخص وابسته باشند) می‎دهد تا همراه وی در سوئیس زندگی کنند. پس از 5 سال از اقامت موقت (مجوز B) می‎توانید برای اقامت دائم یا مجوز C در سوئیس اقدام نمایید. یکی از شرایط دریافت مجوز C تسلط به زبان مردم سوئیس است.

مشاوره با موسسه مهاجرتی اندیشه کو برای اخذ ویزای تمکن مالی اروپا

پیش‌تر برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی و شرایط هریک را بررسی کردیم. اشخاصی که از توانایی مالی خوبی برخوردار هستند و می‌توانند هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان را بدون نیاز به کار کردن در کشور دیگر تامین کنند می‌توانند از طریق تمکن مالی مهاجرت کنند. 

مهاجرت از طریق تمکن مالی آسان‌تر و بی‌دردسرتر از مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. زیرا برای مهاجرت سرمایه‌گذاری نیاز به ثبت یا انتقال شرکت، خرید املاک و … دارید و باید سرمایه خود را به کشور مقصد منتقل کنید که نیازمند طی مراحل بیشتری است. اما برای مهاجرت تمکن مالی نیازی به انتقال سرمایه نیست و فقط باید نشان دهید از درآمد کافی برخوردار هستید. در این زمینه و همچنین برای آشنایی بیشتر با مناسب‌ترین کشورها برای مهاجرت سرمایه‌گذاری می‌توانید با موسسه مهاجرتی اندیشه مشورت نمایید. 

سوالات متداول بهترین کشور ها برای اخذ اقامت تمکن مالی

 • مهاجرت از طریق تمکن مالی به چه معناست؟

برای مهاجرت از طریق تمکن مالی، شخص متقاضی بایستی اثبات کند که از درآمد بالا و دائمی برخوردار است که از پس هزینه‌های خود در کشور مقصد، برمی‌آید. این موارد برای کشورهای پذیرنده‌ی مهاجرت از این طریق، متقاوت است.

 • مناسب ترین کشورها برای مهاجرت سرمایه گذاری کدام کشورها هستند؟

در میان کشورهایی که ویزای تمکن مالی صادر می‌کنند، کشورهایی چون؛ یونان، پرتغال، اسپانیا، فرانسه، اتریش، سوئد و سوئیس، بهترین موارد هستند.

 • یک کشور مناسب برای مهاجرت از طریق تمکن مالی، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

وضعیت خود کشور مقصد، حداقل مبلغ برای کسب مجوز تمکن مالی، امکان کسب اقامت دائم و مدت زمان لازم برای آن، امکان اقامت اعضای خانواده و شرایط آن، از جمله مهم‌ترین موارد در انتخاب کشور برای مهاجرت از طریق تمکن مالی محسوب می‌شوند.

8 thoughts on “بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی

 1. fateme arjmand گفت:

  dar soorati ke bekham visaye tamakon mali france ro begiram mitoonam unja melk kharidari konam?

  1. AndisheTeam گفت:

   با سلام برای این منظور حتما با مهندس اندیشه مشاوره رایگان در واتس اپ داشته باشید.

  2. AndisheTeam گفت:

   سلام وقت بخیر، با موسسه اندیشه تماس بگیرید، همکاران شما را راهنمایی می کنند.

 2. روح الله گفت:

  ببخشید برای ویزای بازنشستگی میتوان در پان کشور بعدش کار کرد؟

  1. AndisheTeam گفت:

   با سلام معمولا خیر ولی بستگی داره به کشور مورد نظر برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد مشاوره رایگان در واتس اپ به شما داده میشود.

 3. شیرازی گفت:

  با این ویزا میتوانیم کار هم بکنیم؟مرسی بابت مقاله خوبتون

  1. AndisheTeam گفت:

   با سلا بله با ویزای خرید ملک و سرمایه گذاری میتوانید کار کنید و بیزینس خود را راه اندازی کنید. برای اطلاعات بیشتر مشاوره رایگان در واتس اپ

  2. AndisheTeam گفت:

   سلام وقت بخیر، با موسسه اندیشه تماس بگیرید، همکاران شما را راهنمایی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.