موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

سرمایه‌ گذاری در یونان

سرمایه‌ گذاری در یونان

آنچه در این مقاله میخوانید:

امروزه، مهاجرت به یونان از طریق سرمایه ‌گذاری یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای اخذ شهروندی این کشور اوراسیایی واقع در جنوب شرقی قاره اروپا می‌باشد. یونان یکی از محبوب‌ترین مقاصد سرمایه‌ گذاری در دنیای امروز به شمار می‌رود؛ لذا دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی افراد و به خصوص سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌ گذاری مزایای زیادی را برای مهاجران به دنبال دارد. برای مثال شما با سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه در یونان، پاسپورت معتبر یونان و ویزای شنگن که میان شهروندان خارجی از جایگاه خاصی برخوردار است را دریافت می‌کنید. در ادامه این مطلب با موسسه مهاجرتی اندیشه همراه باشید تا شما را با انواع روش‌های سرمایه ‌گذاری در یونان بیشتر آشنا کنیم:

دلایل سرمایه ‌گذاری در یونان

از آنجایی که کشور یونان در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن واقع شده است؛ یک گزینه مناسب برای افرادی به شمار می‌رود که قصد دارند با هزینه پایین وارد کشورهای اروپایی شوند. مناظر زیبا و چشم‌نواز مدیترانه‌ای و آب‌وهوای گرم این کشور موجب محبوبیت آن در میان شهروندان خارجی شده است.

 از طرفی اقتصاد پویای آن باعث شده تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری متعددی برای سرمایه‌گذاران  خارجی فراهم شود. از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به دریافت اقامت برای اعضای خانواده، زندگی در کشوری با امکانات و امنیت بالا و همچنین برخورداری از خدمات درمانی و پزشکی در سطح بین‌المللی اشاره کرد. برای اطلاع از شرایط زندگی در یونان کلیک کنید.

انواع روش‌های سرمایه ‌گذاری در یونان

سرمایه‌ گذاری در یونان با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر می‌باشد که هریک از این روش‌ها قوانین خاص مربوط به خود را دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم توضیحاتی مختصر راجب به هر یک از این روش‌ها خدمت شما عزیزان ارائه دهیم؛ تا بتوانید با توجه به میزان بودجه و شرایط خود، بهترین روش را برای سرمایه‌گذاری در این کشور اروپایی انتخاب کنید. البته پیشنهاد می‌شود برای سرمایه‌گذاری بدون خطا در این کشور با متخصصان و کارشناسان این حوزه مشورت کنید. 

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

ثبت شرکت

یکی از محبوب‌ترین روش های سرمایه‌ گذاری در یونان ثبت شرکت در این کشور می‌باشد. شما برای ثبت شرکت در ابتدا باید بیزینس پلن یا طرح تجاری خود را به دولت یونان ارائه دهید و در صورتی که دولت یونان، امکان اشتغال‌زایی و سودآور بودن آن را تایید کرد؛ شرکت خود را ثبت کنید و به مبلغ 400 هزار یورو در آن سرمایه‌گذاری کنید. بهترین نوع ثبت شرکت در یونان ایجاد شرکت تابعه یا شعبه یک شرکت خارجی در این کشور است. همچنین می‌توانید به جای ثبت شرکت شخصی خود، مبلغ 400 هزار یورو در شرکت دیگری سرمایه‌گذاری کرده و بخشی از آن را خریداری کنید.

خرید ملک 

متقاضیان ویزای سرمایه‌ گذاری در یونان می‌توانند با خرید ملک در این کشور، اقامت آن را به دست آورند. شما با خرید ملک در این کشور علاوه بر سرمایه ‌گذاری، گلدن ویزای این کشور را دریافت و از مزایای اقامت سرمایه ‌گذاری در یونان نیز بهره‌مند خواهید شد. 

ملکی که قصد خریداری آن برای سرمایه‌ گذاری در یونان را دارید می‌تواند تجاری یا مسکونی و ارزش آن حداقل 250 هزار یورو باشد. پس از دریافت اقامت یونان نیازی به حضور و سکونت شما در این کشور نیست و شما می‌توانید از طریق قوانین این کشور اقدام به اجاره ملک خود کنید. پس از آن نیز اقامت خود را تمدید کرده و پس از گذشت 7 سال پاسپورت و تابعیت یونان را دریافت کنید.

خرید سهام

این روش سرمایه‌ گذاری در یونان نسبت به سایر روش‌ها ریسک بالاتری دارد زیرا کشور یونان سعی دارد با این روش بدهی‌ها خود را پرداخت کند. در این روش شما با خرید اوراق قرضه، سهام و سرمایه‌گذاری در بانک‌های یونان، حداقل به مبلغ 400 هزار دلار اقامت 5 ساله این کشور را دریافت کنید و پس از گذشت 7 سال هم آن را تبدیل به تابعیت کشور یونان کنید. 

تمکن مالی

آخرین روش مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، روش تمکن مالی است که با نام خود حمایتی نیز شناخته می‌شود. در این روش اقامت سرمایه‌ گذاری در یونان به کسانی داده می‌شود که درآمد ماهیانه بالا 2000 یورو از کشور خودشان و 24000 یورو پس‌انداز در حساب بانکیشان در یونان داشته باشند. برای اخذ تابعیت با این روش افراد باید 138 روز در سال و به مدت 7 سال در یونان حضور پیدا کنند.

 البته یکی از معایب این روش این است که دولت یونان به شما مجوز کار کردن در این کشور را نمی‌دهد. به طور کلی دریافت اقامت کشورهای خارجی با روش تمکن مالی مراحل پیچیده‌ای دارد و نیازمند دانش و اطلاعات حقوقی بالایی از کشور مقصد می‌باشد؛ بنابراین شما به متخصصانی نیاز دارید که شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی سرمایه‌گذاری در کشور‌های اروپایی اغلب مناسب برای افرادیست که وضعیت مالی خوب و مناسبی دارند. در واقع کسانی‌که تمکن مالی دارند و به دنبال زندگی در کشوری امن و با امکانات مناسب هستند، این گزینه می‌تواند مناسب باشد. 

شرایط سرمایه ‌گذاری در یونان

کشور یونان به دلیل شرایط اقتصادی ضعیف و همچنین موقعیت جغرافیایی عالی خود که در پیوند سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا است و همچنین به دلیل وجود در اتحادیه اروپا، شرایط ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاران خارجی در خود ایجاد کرده تا از این طریق وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشد. لذا شرط اصلی و مهم برای سرمایه‌گذاری در این کشور داشتن سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری در این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در یونان

سرمایه‌ گذاری در یونان نیازمند یک‌سری مدارک و شرایط خاص می‌باشد که این مدارک به شرح زیر است:

 1. کارت ملی و شناسنامه
 2. پاسپورت معتبر 
 3. عکس پرسنلی (4 قطعه)
 4. رزومه کاری مرتبط CV
 5. مدارک تحصیلی 
 6. ارائه مدرک برای اثبات تمکن مالی
 7. داشتن حداقل سرمایه
 8. داشتنبیمه سلامتی در یونان
 9. سند ازدواج در صورت تاهل
 10.  مدارک شناسایی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 11.  بیزینس پلن 
 12.  انگیزه نامه

هزینه‌های اقامت سرمایه گذاری در یونان

هزینه‌های سرمایه گذاری در این کشور باتوجه به روش‌های مختلف متفاوت می‌باشد که در مطالب بالا به طور کامل آن‌ها را بررسی کردیم. اما به طور کلی این هزینه‌ها به ازای هر فرد از اعضای خانواده افزایش پیدا می‌کند. برای همسر 20 درصد از کل مبلغ و برای فرزندان زیر 18 سال 15 درصد به مبلغ اصلی سرمایه‌گذاری افزوده می‌شود.

معایب و مزایای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهم‌ترین مزیت سرمایه‌ گذاری در یونان این است که سرمایه‌گذار پس از اخذ اقامت دائم و شهروندی این کشور نیاز به حضور همیشگی در این کشور را نخواهد داشت و همچنین می‌تواند تا 90 روز در سال، در هر نقطه‌ای از منطقه شینگن طبق قوانین حضور داشته باشد. همچنین از دیگر مزایای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه ‌گذاری عبارتند از:

 1. امکان تمدید ویزای سرمایه‌گذاری در یونان برای سرمایه‌گذار و اعضای خانواده آن وجود دارد.
 2. امکان تحصیل در دانشگاه‌های یونان را خواهید داشت.
 3. از نظام سلامت و بهداشت یونان بهره خواهید برد.
 4. امکان سرمایه‌گذاری در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی راحت‌تر است.

از جمله معایب سرمایه‌گذاری در یونان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حمایت کم دولت از کسب‌وکارها
 2. گرانی املاک
 3. مالیات‌های سنگین برخی سرمایه‌گذاری‌ها
 4. ریسک بالای سرمایه‌ گذاری در اوراق قرضه
 5. فساد اداری

قوانین سرمایه ‌گذاری در یونان

انگیزه‌های سرمایه‌گذاری در یونان هم برای سرمایه‌گذاران داخلی و هم برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد. قوانین سرمایه ‌گذاری در یونان به منظور تسریع روند سرمایه‌گذاری، افزایش نقدینگی و تضمین شفافیت است. همچنین مقامات دولتی یونان برای ارزیابی درخواست‌های مالیاتی سرمایه‌گذاران معیار‌های مختلفی را مد نظر قرار داده اند که از جمله آنها می‌توان به توسعه منطقه‌ای با ایجاد شغل و کسب‌وکارهای جدید، پایداری سرمایه‌ گذاری برنامه‌ریزی شده، استفاده از ظرفیت‌های داخلی یونان و جهت‌گیری صادرات و … اشاره کرد.

اقامت یونان از طریق سرمایه‌ گذاری 

همانطور که پیش‌تر متوجه شدید سرمایه‌ گذاری در یونان روش‌های مختلفی دارد که همه آن‌ها را بررسی کردیم و متوجه شدیم کم ریسک‌ترین آن‌ها سرمایه‌گذاری در املاک است. همه‌ی این روش‌ها اقامت یونان را برای فرد متقاضی و خانواده او به همراه داشته و آن‌ها می‌توانند از مزایای فوق‌العاده گلدن ویزای یونان نیز استفاده کنند.

مشاوره با موسسه مهاجرتی اندیشه کو درباره روش‌های سرمایه ‌گذاری در یونان

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات مهمی در خصوص سرمایه ‌گذاری در یونان خدمت شما ارائه دهیم. اما اگر قصد سرمایه ‌گذاری با کم‌ترین ریسک ممکن در این کشور را دارید؛ بهتر است با مشاوران ما در اندیشه کو در تماس باشید. کارشناسان ما در این مورد میتوانند با تجربیات خود بهترین مشاوره در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

 1. چرا یونان به‌عنوان یکی از مناسب‌ترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری، محسوب می‌شود؟

حضور در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، هزینه‌های کم، اقتصاد پویا و امکان دریافت اقامت برای خود و خانواده، از مزایای سرمایه گذاری در یونان، محسوب می‌شود.

 1. انواع روش های سرمایه گذاری در یونان، شامل چه مواردی است؟

خرید ملک؛ ثبت شرکت، خرید اوراق و سهام و اثبات تمکن مالی، مرسوم‌ترین شیوه‌های سرمایه‌ گذاری در یونان و کسب اقامت از این طریق است.

 1. آیا کسب اقامت یونان از طریق سرمایه‌گذاری ممکن است؟

بله، یک راه مناسب برای افرادی که تمکن مالی دارند، کسب اقامت از طریق سرمایه‌گذاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.