موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

قیمت خانه، ویلا و آپارتمان در مجارستان

قیمت خرید خانه آپارتمان یا ویلا در مجارستان

آنچه در این مقاله میخوانید:

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که به سبب پایین‌تر بودن هزینه زندگی در آن، مقصد جذابی برای مهاجران محسوب می‌شود. به طور مثال قیمت خانه، ویلا و آپارتمان در مجارستان یا اجاره آن که از دغدغه‌های مهم افراد مختلف در هنگام گرفتن اقامت مجارستان با خرید ملک محسوب می‌شود. هزینه‌ مسکن در مجارستان به نسبت قابل قبولی پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی مانند هلند، انگلیس و … است. البته باید توجه داشته باشید که قیمت خانه در مجارستان نیز مانند دیگر کشورها به عوامل مختلفی چون موقعیت جغرافیایی، ویژگی‌ها و امکانات خانه مدنظر، متراژ و.. بستگی دارد و نباید توقع داشت که قیمت خرید ویلا در مجارستان با قیمت خرید یک سوئیت دانشجویی برابر باشد. در ادامه‌ این مقاله قرار است به طور کامل به قیمت خانه در این کشور بپردازیم تا قبل از مهاجرت بتوانید تا حدودی مخارج و شرایط زندگی در مجارستان را پیش‌بینی کنید. پس اگر می‌خواهید از قیمت اجاره خانه در مجارستان و خرید آن اطلاع پیدا کنید تا پایان این مقاله از موسسه مهاجرتی اندیشه همراه ما باشید.

قیمت خرید خانه مجارستان

همانطور که گفتیم قیمت خانه، ویلا و آپارتمان در مجارستان نیز مانند باقی کشورها به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ به همین دلیل نمی‌توان قیمت یکسانی را برای آن در نظر گرفت. یکی از عواملی که نسبت به سایر ویژگی‌ها تاثیر بیشتری رو قیمت خانه می‌گذارد شهر مدنظر است.

قیمت خانه ویلا در مجارستان

به طور مثال منطقی است که قیمت خرید ویلا در مجارستان در شهر بوداپست که پایتخت مجارستان محسوب می‌شود با شهر پچ که در جنوب غربی این کشور قرار گرفته است متفاوت باشد. به همین دلیل در ادامه‌ی این مطالب قیمت خانه در مجارستان را در شهرهای مختلف و معروف این کشور بررسی می‌کنیم تا بتوانید باتوجه به بودجه خود شهر مقصدتان را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که تمام قیمت‌های گفته شده حدودی هستند و به دلیل نوسانات قیمت مسکن در مجارستان و قیمت ارز در ایران ممکن است با قیمت واقعی اختلاف داشته باشند) 

بوداپست

بوداپست پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر کشور مجارستان محسوب می‌شود که علاوه بر پایتخت بودن مرکز مهم تجاری، فرهنگی و ترابری کشور نیز محسوب می‌شود. به علاوه تمام این موارد، بوداپست، با وجود داشتن طبیعت زیبا و مکان‌های تفریحی و گردشی مختلف یکی از زیباترین شهرهای قاره اروپا نیز در نظر گرفته می‌شود. با وجود تمام این امکانات و زیبایی منطقی است که قیمت خانه در این شهر نسبت به باقی کشور متفاوت باشد؛ به طوری که می‌توان قیمت خرید خانه در این شهر را بین 100 تا 200 میلیون تومان (به ازای هر متر مربع) در نظر گرفت.

سگد

سگد یکی از بزرگترین شهرهای کشور مجارستان محسوب می‌شود که از لحاظ جمعیتی رتبه سوم را به خود اختصاص می‌دهد. این شهر مرکز مهمی از لحاظ تحصیلی و دانشگاهی محسوب می‌شود؛ زیرا یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور مجارستان در این شهر قرار دارد. به همین دلیل و با وجود طبیعت و آب و هوای بکری که این منطقه دارد، سگد از شهرهای مورد علاقه افراد مختلف برای سکونت محسوب می‌شود. قیمت خانه در مجارستان در شهر سگد بین 70 تا 100 میلیون تومان (به ازای هر متر مربع)  است که به نسبت شهر بوداپست مناسب‌تر است.

پچ

شهر پچ نیز یکی دیگر از شهرهای دانشگاهی کشور مجارستان محسوب می‌شود؛ به همین سبب مهاجران زیادی علاقه‌مند به سکونت در این شهر هستند؛ به نحوی که طبق آمار، دانشگاه این شهر نزدیک به 4500 دانشجوی بین المللی دارد. با وجود داشتن دانشگاه بین المللی و امکانات مختلف، قیمت خانه در این شهر نیزبسیار مناسب است به طوری که می‌توان قیمت آن را از 50 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان (به ازای هر متر مربع) در نظر گرفت.

دبرسن

دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان است که در گذشته برای مدت زیادی به عنوان پایتخت کشور مجارستان بوده است. این شهر بعد از انتقال پایتخت نیز از شهرهای مهم مجارستان محسوب می‌شود که بعد فرهنگی و مذهبی آن بیشتر مورد توجه است. قیمت خانه در مجارستان در شهر دبرسن که کمتر مهاجر پذیر محسوب می‌شود در حدود قیمت خانه در شهرهای پچ و سگد است، به نحوی که می‌توان قیمت 60 تا 90 میلیون (به ازای هر متر مربع) را برای آن در نظر گرفت. 

خانه های دانشجویی

مجارستان دانشگاه‌های مهم و بین المللی زیادی دارد که در رتبه‌های بالایی، از لحاظ کیفیت آموزشی قرار دارند؛ به همین دلیل بسیاری از افراد، به دلیل ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. برای اینگونه افراد که هزینه‌های تحصیل نیز به تمام هزینه های آن‌ها اضافه می‌شود، بهترین راه حل، سکونت در خانه‌های دانشجویی است. برای اینکار می‌توانید با پرداخت یک هزینه اولیه اندک در حد 150 یورو و پرداخت ماهانه‌ی مبلغی در حدود 130 یورو یک اتاق تک نفره در یک آپارتمان مشترک اجاره کنید.

اجاره انواع آپارتمان و خانه در مجارستان

اجاره خانه برای افرادی که قصد مهاجرت به صورت دائم را ندارند و یا شرایط اقتصادی‌شان به نحوی نیست که بتوانند هزینه خرید یک خانه را بپردازند، گزینه بهتری است. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که تنها درصد کمی از خانه‌های مجارستان اجاره داده می‌شوند؛ به همین دلیل پیدا کردن یک خانه برای اجاره با شرایط مناسب کمی سخت‌تر است. اما همین موضوع نیز سبب نشده تا قیمت اجاره خانه در مجارستان سرسام آور باشد. در ادامه در خصوص اجاره انواع خانه صحبت می‌کنیم و شرایط آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

اجاره آپارتمان خالی

اصولا اکثر خانه‌ها در مجارستان به صورت مبله اجاره داده می‌شوند و خیلی کم پیش می‌آید که بتوانید خانه‌ای را به صورت خالی اجاره کنید. برای اجاره این گونه آپارتمان‌ها بهتر است از یک مشاور املاک با سابقه کمک بگیرید که بتوانید بهترین خانه را در کنار کمترین قیمت اجاره کنید.

اجاره آپارتمان مبله

همانطور که گفتیم اجاره خانه مبله بسیار ساده‌تر از اجاره آپارتمان خالی است. علاوه‌بر آن با اجاره آپارتمان مبله هزینه‌های مربوط به خرید وسایل خانه نیز از لیست هزینه‌های شما حذف خواهند شد که این مورد می‌تواند از لحاظ اقتصادی به نفع شما تمام شود.

اما در خصوص قیمت آن باید بگوییم که به طور کلی قیمت اجاره خانه در مجارستان نیز نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر است؛ به عنوان مثال قیمت اجاره یک خانه تک خوابه، باتوجه به موقعیت جغرافیایی از 10 میلیون تا 25 میلیون تومان است که می‌تواند قیمت مناسبی در هنگام مهاجرت باشد. 

اجاره خانه ویلایی

قیمت خرید ویلا در مجارستان یا اجاره آن به نسبت خرید یا اجاره یک واحد آپارتمانی بالاتر است. به همین دلیل بهتر است اگر شرایط اقتصادی سخت‌تری دارید یا به عنوان دانشجو به این کشور مهاجرت می‌کنید از اجاره ویلا صرف نظر کنید. اما اگر شرایط اقتصادی خوبی دارید اجاره یک ویلا یا خرید آن می‌تواند گزینه‌‌ای بسیار مناسب برای ادامه زندگی باشد که به راحتی نیز امکان‌پذیر است؛ زیرا در شهرهای مختلف مجارستان خانه‌های ویلایی زیادی وجود دارند که ممکن است شرایط مناسب شما را فراهم کنند.

مشاوره با اندیشه جهت اطلاع از قیمت خانه‌ ها در مجارستان

در این مقاله سعی کردیم تا حدود قیمت خانه در مجارستان را بیان کنیم. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که قیمت خانه یا اجاره آن منطقه به منطقه و باتوجه به امکانات مختلف خانه متفاوت است. این موضوع سبب می‌شود تا نتوانید به طور دقیق هزینه‌های خود را محاسبه کنید. به همین دلیل بهتر است قبل از مهاجرت برای اطلاع دقیق از قیمت‌ خانه‌ها در مجارستان از یک مشاور متخصص کمک بگیرید. مشاوران فعال موسسه مهاجرتی اندیشه کو در این حوزه که تجربه خوبی در این زمینه دارند می‌توانند به شما در داشتن یک مهاجرت اصولی و حساب شده کمک کنند.

سوالات متداول کاربران در مورد قیمت خرید خانه در مجارستان

  • به‌طور کلی قیمت خانه در مجارستان بالاست یا کم؟

گرچه قیمت خانه در مجارستان نیز مانند دیگر کشورها به عوامل مختلفی چون موقعیت جغرافیایی، ویژگی‌ها و امکانات خانه مدنظر، متراژ و.. بستگی دارد؛ اما هزینه‌ مسکن در مجارستان به نسبت قابل قبولی پایین تر از برخی کشورهای اروپایی مانند هلند، انگلیس و … است و جزو کشورهای اروپایی با هزینه‌ مقرون به‌صرفه از این حیث، محسوب می‌شود.

  • قیمت خانه در کدام شهرهای مجارستان، مناسب‌تر است؟

در میان شهرهای مطرح مجارستان یعنی، بوداپست، سگد، دبرسن و پچ، قیمت‌ها در بوداپست بالاتر است؛ اما قیمت خانه‌ها به‌طور میانگین در باقی شهرها نسبت به هم تفاوت زیادی ندارد.

  • بازار اجاره‌ مسکن در مجارستان به چه صورت است؟

از آن‌جایی‌که تنها درصد کمی از خانه‌های مجارستان اجاره داده می‌شوند؛ پیدا کردن یک خانه‌ مناسب برای اجاره کمی سخت‌ است؛ اما این قضیه باعث بالا بودن قیمت خانه‌های اجاره‌ای نشده و قیمت اجاره خانه در این کشور نیز چندان بالا نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.