موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

ویزای تحصیلی چیست؟شرایط ویزای دانشجویی

ویزای تحصیلی چیست؟شرایط ویزای دانشجویی

همان طور که از اسم این ویزا مشخص است، ویزای تحصیلی، ویزایی است که به متقاضیان برای تحصیل در کشور مد نظرشان به مدت زمان تحصیل شخص اجازه اقامت موقت داده می شود تا تحصیلات خود را در کشور مد نظرشان به اتمام برسانند.

تحصیل در خارج از کشور می تواند برای دلایل گوناگونی باشد از جمله سیستم آموزشی برتر و حرفه ای تر، بازار کار بهتر در کشور مقصد یا به دلیل گرفتن اقامت دائم کشور مورد نظر.

در این مقاله به موارد زیر می پردازیم و امیدواریم که این مقاله به تصمیم گیری بهتر شما کمک کند.

  • مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی
  • شرایط اخذ ویزای تحصیلی
  • هزینه دریافت ویزای تحصیلی
  • بهترین کشور ها برای تحصیل

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

لازم به ذکر است که هر کشور با توجه به شرایط و قوانین خاص خود ممکن است مدارک و شرایط متفاوتی داشته باشد اما به طور عمومی مدارکی هستند که اکثر کشور های جهان داشتن این مدارک را برای متقاضیان خود الزامی می دانند و از جمله این مدارک میتوان به مدارک زیر اشاره کرد:

پاسپورت معتبر

الزامی ترین مدارک هویتی هر شخص برای مهاجرت پاسپورت است که شخص متقاضی باید به نکاتی اگاه باشد مانند اینکه پاسپورت شما نباید کمتر از ۲ سال اعتبار داشته باشد یا حداقل دو صفحه ی خالی باید در پاسپورت شما باشد در غیر این صورت شما باید پاسپورت خود را تمدید کنید.

پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی نامه ای است که شما از دانشگاه مورد نظر خود دریافت می‌کنید که در این نامه اطلاعاتی در رابطه با پذیرفته شدن شما در دانشگاه مقصد ذکر شده است.

گواهی پایان دوره

مهم نیست که شما تا چه مقطعی در کشور مبدا خود درس خوانده اید شما باید مدارک تحصیلی مقاطع قبل خود را ترجمه رسمی کنید و به سفارت کشور مقصد ارائه دهید.

فرم درخواست ویزا

فرم درخواست ویزا فرمی است که برای روز مصاحبه سفارت شما الزامی است و این فرم با اطلاعات شما پر می شود.

2 قطعه عکس رنگی پاسپورتی

گواهی تمکن مالی

با توجه به کشور انتخابی شما میزان تمکن مالی و قوانین چگونگی انتقال و … متفاوت است و یا شما می توانید اعلام کنید که از طرف بستگان خود حمایت مالی می شوید.

(بابت اطلاعات بیشتر متناسب با شرایط خود می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.)

انگیزه نامه

انگیزه نامه در صورت استاندارد بودن و داشتن مهارت لازم برای مطالب بهتر می توانید تاثیر مثبتی برای شما داشته باشد.

رزومه

در صورت دارا بودن سوابق کاری و سرتیفیکیت های معتبر می توانید رزومه ای استاندارد داشته باشید.

مدارک زبان

مدارک زبان با توجه به کشور انتخابی شما مشخص میشود که در چه سطح و چه زبانی باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی هر کشور را اداره مهاجرت آن کشور تصویب می کند اما 2 فاکتور بسیار مهم که در هرکشوری مورد توجه قرار می‌ گیرد گواهی تمکن مالی و معدل شخص می باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

گواهی تمکن مالی

گواهی تمکن مالی برای گروه سنی زیر ۱۸ سال بدین گونه است که سرپرست متقاضی باید مدارکی دال بر توانایی تامین تمامی هزینه های تحصیلی و زندگی شخص را ارائه دهد یا در صورت داشتن داشتن اقوام در کشور مقصد می توانند در صورت اعلام آمادگی از اقوام خود کمک گیرند و برای اشخاص بالای ۱۸ سال باید مدارک تمکن مالی ارائه بدهند که پس از مهاجرت می توانند تمامی مخارج خود را تامین کنند.

معدل مورد تایید

در اکثر دانشگاه های جهان از متقاضیان آزمون ورودی جهت ارزیابی دانشجویان گرفته می شود و یا در غیر این صورت با توجه به آخرین معدل شما تصمیم گیری می شود..

هزینه دریافت ویزای تحصیلی

هزینه ویزا های تحصیلی با توجه به کشور انتخابی شما متغیر می باشد اما به طور میانگین هزینه ویزای تحصیلی کانادا ۱۲۰۰ دلار و کشور های حوزه شنگن ۱۲۲ ی رو می باشد. 

(لازم به ذکر است که این مبالغ تنها بابت هزینه ویزای متقاضیان است و با توجه به روال و الزامات مورد نیاز هزینه های جانبی دیگری هم اضافه خواهد شد)

بهترین کشور ها برای تحصیل

کانادا

کانادا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا هست و بسیاری از جوانان از سر تا سر جهان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور هستند.

مدارک دانشگاهی این کشور جزء برترین و معتبر ترین مدارک دانشگاهی هستند و بیش از دویست دانشگاه این کشور جزء بهترین دانشگاه های جهان هستند.

از مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا می توان به اجازه کار دانشجویی،  امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی، گرفتن اقامت پس از اتمام تحصیل، امکان همراه کردن اعضای خانواده و…. اشاره کرد.

کشور آلمان

قطعا اقتصاد پر رونق و پیشرفت های قابل توجه این کشور همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان برای داشتن آینده کاری و تحصیلی موفق و درخشان بوده است.

شهریه های بسیار کم و حتی تحصیل رایگان، امکان تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی، اجازه کار به دانشجو و همراه و بورسیه های مختلف دانشجویان بین المللی زیادی را مشتاقِ تحصیل در این کشور کرده  است.

کشور مجارستان

ممکن است شما هم تا کنون شنیده باشید “مجارستان کشور دانشجویان” دانشگاه های این کشور با رتبه های بسیار بالا و امکانات رفاهی برای دانشجویان به یکی از مقصد های محبوب دانشجویان تبدیل شده است.

دانشجویان می توانند در طول تحصیل کار کنند و لازم به ذکر است که یکی دیگر از دلایل محبوبیت گسترده این کشور هزینه زندگی و شهریه های بسیار پایین نسبت به دیگر کشور های حوزه شنگن است ک دانشجویان می توانند با هزینه های کمتر در اروپا درس بخوانند به تمامی کشور های حوزه شنگن مسافرت کنند و در انتها با مدرکی معتبر از دانشگاه های مجارستان فارغ التحصیل شوند.

کشور استرالیا

کشور استرالیا نیز به دلیل مدارک تحصیلی معتبر، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و موقعیت های شغلی برای دانشجویانی که قصد اقامت کاری بعد از تحصیل دارند مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

در کشور استرالیا شما می توانید اقامت دائم خود را از طریق ویزای تحصیلی بگیرید و این کشور نیازمند نیروی کار ماهر می باشد که بسیاری از دانشجویان ایرانی پس از اتمام طول تحصیل خود می توانند به راحتی وارد بازار کار کشور استرالیا شوند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله ویزای تحصیلی چیست را توضیح داده و به شرایط ویزای تحصیلی پرداختیم. امیدواریم که این مقاله به تصمیم گیری بهتر شما کمک کرده باشد و لازم به ذکر است که مهاجرت قطعا تصمیم بزرگی در زندگی هر شخص است و نمی توان این تصمیم مهم را بدون داشتن اطلاعات کامل و جامع گرفت برای تصمیم گیری بهتر و اطلاع از بهترین روش و کشور متناسب با شرایط خود می توانید با تیم مجرب شرکت اندیشه در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.