موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

10 مزیت مهاجرت به قبرس شمالی

قبرس شمالی امن ترین کشور دنیا

اگر شما یک فرد با قصد مهاجرت به قبرس شمالی هستید، باید بگوییم که ما نگرانی‌ها و چالش‌های شما را درک می‌کنیم. اما خبر خوب این است که مزایای مهاجرت به قبرس شمالی به حدی چشمگیر است که ممکن است توانایی حل تمامی نگرانی‌های شما را داشته باشد. در ادامه، با قبرس شمالی، راه‌های مهاجرت به این کشور و مزایای این مهاجرت آشنا خواهید شد.

قبرس شمالی

قبرس شمالی در شمال جزیرهٔ قبرس واقع شده است. موقعیت جغرافیایی آن در کشور قبرس، در شرقی‌ترین نقطهٔ دریای مدیترانه قرار دارد. جزیرهٔ قبرس از نظر جغرافیایی در شرق خلیج الکساندریا و در غرب خلیج آدنا واقع شده است. این منطقه با مجاورت ترکیه به سمت شمال و دریای مدیترانه به سمت جنوب و غرب همسایه است. همچنین، پایتخت قبرس شمالی شهر نیکوزیا است.

قبرس شمالی به عنوان یک مقصد جذاب و ایده‌آل شناخته می‌شود که ارائه‌های فراوانی برای گردشگران دارد؛ از مناظر جاذبه‌های تاریخی غنی گرفته تا سواحل فریبنده، هتل‌های لوکس و غذاهای لذیذ. قبرس شمالی با زیبایی‌های فراوان، آب و هوای گرم و مهربانی مردم محلی، به عنوان یک بازیگر مهم در صنعت گردشگری شناخته شده است. با اینکه با چالش‌هایی روبرو شده است، اما قبرس شمالی موفق به پیشرفت چشمگیر در توسعه بخش گردشگری خود شده است.

مهاجرت به قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی، شرایط مختلفی وجود دارد که باید آنها را رعایت کرد. این شرایط بسته به هدف مهاجرت، آیا برای کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری است، متفاوت است. راه‌های مهاجرت به قبرس شمالی متنوع و جذاب هستند و دولت این کشور در این زمینه سخت‌گیری زیادی ندارد. خرید ملک در قبرس شمالی بهترین روش برای مهاجرت به این کشور است. در گام بعدی، راه‌های مهاجرت به قبرس شمالی را بررسی می‌کنیم.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

سرمایه‌گذاران خارجی، قبرس شمالی را به عنوان یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری با بازده سودآور مشاهده می‌کنند، زیرا نرخ مالیات در بازار املاک این کشور بسیار پایین است. در سال‌های اخیر، بازار املاک قبرس شمالی پیشرفت چشمگیری داشته است.

دولت قبرس شمالی با استقبال قوی از مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، امکان گرفتن اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری را برای همه فراهم کرده است. قبرس شمالی از جمله کشورهای کم‌نظیر است که مهاجرت از طریق خرید ملک را به عنوان یک راه معتبر برای مهاجرت تدوین کرده است.

ملک خریداری شده باید حتماً با تعداد اعضای خانواده‌تان متناسب باشد. در قبرس شمالی، حداقل یا حداکثر مبلغ خرید ملک تعیین نشده است، به این معنا که سرمایه‌گذار با رعایت حریم خصوصی و خرید ملک مناسب با تعداد اعضای خانواده‌اش، می‌تواند اقامت در قبرس شمالی را دریافت کند.

مهاجرت از طریق کار

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار، می‌توانید به صورت مستقیم با کارفرمایان تماس بگیرید یا از وب‌سایت‌های کاریابی برای یافتن فرصت‌های شغلی استفاده کنید. هنگامی که یک شغل را تضمین کردید، کارفرمای شما درخواست مجوز کار از سوی شما را ارسال می‌کند. همچنین، باید مدارکی نظیر پاسپورت، گزارش پزشکی و گواهی سوابق کیفری را ارائه دهید. فرآیند درخواست مجوز کار معمولاً 4-6 هفته طول می‌کشد و مجوز به مدت یک سال اعتبار دارد. پس از گذشت یک سال و در صورت ادامه کار با همان کارفرما، می‌توانید مجوز خود را تمدید کنید.

توجه به این نکته ضروری است که فرآیند مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار ممکن است زمان‌بر باشد. توصیه ما به شما این است که با یک مشاور مهاجرت متخصص صحبت کنید تا این فرآیند برای شما سریع‌تر پیش برود.

مهاجرت از طریق تحصیل

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل، می‌توانید به یک مؤسسه آموزشی معتبر مراجعه کرده و ویزای دانشجویی دریافت کنید. در حال حاضر، هشت دانشگاه در قبرس شمالی وجود دارد، که شش دانشگاه محلی و دو دانشگاه از دانشگاه‌های ترکیه هستند. حدود 21 درصد از دانشجویان در قبرس شمالی، دانشجویان بین‌المللی از بیش از 70 کشور مختلف هستند.

برای درخواست ویزای دانشجویی، باید مدارکی نظیر پاسپورت، مدرک پذیرش در مؤسسه آموزشی و اسنادی که به موارد مالی برای پشتیبانی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در قبرس شمالی اشاره دارند، ارائه دهید. پس از اتمام تحصیلات، می‌توانید برای درخواست ویزای کار یا اجازه اقامت به منظور اقامت در قبرس شمالی اقدام کنید. مهم است که بدانید که قوانین و مقررات مهاجرتی در قبرس شمالی در حال تغییر هستند، به شما توصیه می‌شود که برای دریافت اطلاعات به‌روز، با یک مشاور مهاجرت حرفه‌ای و متخصص مشورت کنید.

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی به اختصار شامل موارد زیر است:

 • هزینه زندگی مقرون به صرفه

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی به نسبت پایین تر است، که این موضوع این کشور را به یک مقصد جذاب برای دانشجویان، بازنشستگان و مهاجران تبدیل کرده است.

 • املاک زیبا با قیمت مناسب
خانه‌های زیبا و مقرون به صرفه، یکی از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی هستند که ممکن است هر فردی را برای انتخاب مهاجرت و زندگی در این جزیره دلربا ترغیب کند.
 • آب و هوا و مناظر زیبا

قبرس شمالی دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های طولانی و گرم و زمستان های معتدل است، این کشور همچنین دارای سواحل زیبا، کوه ها و مکان های تاریخی است.

 • امنیت زیاد

جرم و جنایت در قبرس شمالی جمله ای بی معناست! قبرس شمالی جزء امن ترین  کشور های جهان است . آمار دزدی، قتل و سایر جرایم در این کشور، بسیار پایین است.

 • دین 

درسته كه اكثر مردم قبرس شمالى مسلمان هستند ، اما دين يك موضوع كاملا شخصى محسوب ميشود، هيچ كس اجازه ندارد در مورد مسائل دينى ( هر دينى ) صحبت يا نظر خود را تحميل كند .

تقريبا ميتوان گفت بيشترين امار لائيست ها در قبرس شمالى وجود دارد ، افرادى كه از دين فرارى هستند و ترجيح ميدهند بى دين باشند. جالب است بدانيد كه حتى در مدرسه هم كتابى با مفهوم و معناى دينى وجود ندارد .

 • آموزش با کیفیت بالا

قبرس شمالی دارای چندین دانشگاه معتبر است که تحصیلات با کیفیت بالا را با هزینه نسبتا مقرون به صرفه ارائه می دهند. بسیاری از دانشجویان بین المللی، به همین دلیل تحصیل در قبرس شمالی را انتخاب می کنند.

 • اقتصاد پویا

اقتصاد قبرس شمالی یک اقتصاد پویا و در حال رشد است. این منطقه در زمینهٔ گردشگری، خدمات مالی، آموزش عالی،املاک و صنعت‌های دیگر فرصت‌های شغلی ارائه می‌دهد.

 • دسترسی به ترکیه

قبرس شمالی روابط نزدیکی با ترکیه دارد که از این کشور حمایت اقتصادی و سیاسی می کند. این همچنین به این معنی است که ساکنان قبرس شمالی برای مقاصد مسافرتی و تجاری به راحتی به ترکیه دسترسی دارند.

 • محیط چندفرهنگی

قبرس شمالی خانه جمعیت متنوعی از قبرس‌های ترک، ترک‌های سرزمین اصلی، و دانشجویان بین‌المللی و مهاجران از سراسر جهان است. این یک محیط چندفرهنگی و خوشایند ایجاد می کند.

 • طبیعت و تفریح

 قبرس شمالی دارای مناظر طبیعی زیبا، سواحل دل‌انگیز و کوهستان‌های دیدنی است. این منطقه امکاناتی برای تفریح و فعالیت‌های خارج از منزل مانند کوهنوردی، شنا، قایقرانی و پیاده‌روی را فراهم می‌کند.

 • جامعه آرام و بی حاشیه

مردم قبرس شمالی بسیار آرام و مهربان هستند همینطور برخورد صمیمی و گرم آنان، با مهاجران از سراسر جهان بسیار معروف و مشهور است.جامعه در قبرس شمالی بی حاشیه و پویا است و کار و تلاش اهمیت بالایی در این جزیره دارد.

 • فرهنگ و تاریخ

قبرس شمالی دارای تاریخ و فرهنگ غنی است. بازدید از موزه‌ها، بازارها و جاذبه‌های تاریخی مانند شهر قدیمی نیکوزیا، سالامیس و فاماگوستا تجربهٔ فرهنگ محلی را فراهم می‌کند.

جمع بندی

در این مطلب توضیحاتی درباره راه‌های مهاجرت به قبرس شمالی و همین‌طور مزایای مهاجرت به این کشور بیان شده است و همچنین پاسخ به این سوال اساسی که چرا قبرس شمالی می‌تواند انتخابی مناسب برای مهاجرت شما باشد. در صورتیکه تمایل به سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی دارید، از طریق اطلاعات تماس موسسه مهاجرتی اندیشه با مشاوران ما  در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

درخواست مشاوره تخصصی

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.